Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

etuska
12. mar 2010

ahojte kočky,
Zuzi-len davaj potom pozor-aby si to neprehnala-lebo mozes stratit mliecko 😖 -a to by nebolo dobre pre babo ani pre tvoju penazenku 😀 -ked to umele je teda dost drahe 😝

Ja som Misku dojcila do 9.mesiaca(od 6.mesiaca sme zacali davat aj ovocne,zeleninove a podobne prikrmy).Pediatri odporucaju davat umele mliecko do 3och rokov(no chcela by som vidiet ktora rodina si to moze dovolit 😖 -aj preto som sa snazila co najdlhsie dojcit a potom sme este do 1,5 roka davali len Sunar-nie kravske mlieko.No a ked sme si to s MM preratali-tak za tych 8mesiacov co pila Miska len Sunar to bola pekna palka 😝 😖

zaira1407
12. mar 2010

Ahojte baby...!
Ja chcem babätko ! 😖
Je mi samej smutno a MM už poznám...niekoho noveho ...takeho človičika malinkého ...
Dávajte si na seba pozor aj na detičky v brušku.

etuska
12. mar 2010

Zaira-to bolo dobre-ze MM uz poznas 😀

zaira1407
13. mar 2010

ahojte
etus ty mas ale uz ake pekne bruško ,včera som pozerala ...a zuzanockamt...nahodou to je podla mna tehotenske brusko...paci sa mi 🙂
nejako mi dnes moc travi ...a prave som dostala chut na cokoladu so slanymi tyčinkami a kavu... 😅 tak si idem dat...
a poobede ideme pozriet malu Dianku tak uz sa tesim ...
u nas prsi a je hnusny vietor be ☹ ...
ahojky

etuska
13. mar 2010

Zaira-dakuejm 🙂
Musim konecne spracovat MM nech odfoti "terajsi stav"-to uz mam riadny melonik 🙂 -no ved termin sa uz blizi.

Aj u nas je dnes chladnejsie a pod mrakom a sedime len doma,lebo MM musel do prace 😢 a Miška ma traviace problemy. ☹
Vcera bola v obchode taka nesvoja,vravela ze jej je strasna zima-tak som jej hned kupila mikinu 😅 -ale aj tak bola nejaka malatna a vravela ze ju boli brusko,bolo jej na vracanie,ale nevracala a dnes ma od rana "prehanky".
Mame "dietku"-banany,prave som dovarila mrkvovo-zemiakovu polievku s ryzou-tak jej idem dat a pije fenyklovy cajik.Hadam bude do pondelka fit.
pekny vikend kočky 😵

etuska
13. mar 2010

..a dnes mi prisli plienocky zadarmo-tak sa vytesujem-v jednom "mamickovskom" casopise bol kupon na "skusobne balenie" tak som to poslala.
Poslali mi bambusovu plienocku s vrchnymi nohavickami +2 vkladacky:

http://www.littlelamb.co.uk/itemdetl.php/itempr...

zuzanockamt
13. mar 2010

erika ... no to je jasne, ze umele mlieko ide do penazenky, ale ak som zdedila kojenie po mame, tak mi nic ine neostava, lebo ona kojila minuímalne, mna dokonca vobec ... a sestrateraz tiez nekojila ... ale zvladneme vsetko ... na predpis je to mlieko o polovicu lacnejsie ... inak uz asi tyzden mam kazdy vecer bolesti v podbrusku, v piatok ma to bolelo az tak ako pocas MS ... normalne na ibiho ... a este aj krize 😝

riana12
13. mar 2010

ahojte babulky 🙂

Zaira, veru, aj ja by som babatko prijala... Len mi ine neostava, len este par rockov pockat... 🤐

Etus, no super s tymi plienkami zdarma 😉 😵

Zuzi a teraz je uz v poriadku, bolesti ziadne?

Ja som teraz u priatela, ma tu neterky, tak sa tu s nimi vytesujem 😵 Inac som si myslela, ze uz som 2 dni po ovu a dneska ma tak hnusne zase boli podbrusko 😖 Este troska viac bolesti a mozem supnut ibiho... 😝 Picha ma obcas aj niekde pri vajecniku 😝 No nejdem sa nad tym moc rozkokosovat (len som sa sem prisla troska postazovat 😅), lebo potom mi stale len nejake cierne myslienky behaju po hlave... 😅

etuska
13. mar 2010

Zuzi-dojcenie nezavisi od genov-to viem urcite.Nas mama dojcila maximalne po 3mesiace oboch a potom klasika,ze vraj "slabe mlieko" 😝 -to je najvacsia blbost ktoru vymyslela predchadzajuca generacia.... 😖 -jednoducho jeden z mytov....

Mliecko je na zaciatku riedsie-sluzi na uhasenie smadu babatka a potom do "zadneô mliecko obsahuje viac tuku-to zase babo zasyti.Ja som mala mlieka vzdy tak akurat-kojila som cca 30-45minut a mliecko sa stihlo za tie 2-4hodky vytvorit,tak sme pekne papali.Miška bola co sa tyka vahy vzdy podpriemer-ale lekarka ma upokojovala tym,ze dojcene deti nikdy nie su nadpriemer a ze mala je zdrava a napapana-tak problem nebol.

A 6tyzdnov po porode som mala statnice-tak sa neda povedat ze by to bolo "bezstresove obdobie" 😀 -ale snazila som sa jest vyvazenu stravu,pit vela tekutin-mama mi varila rascovu polievku 😝 a dalo sa 🙂 -dost pomaha na tvorbu ,liecka aj fenyklovy caj-alebo v lekarni,ci potravinach dostat aj caj pre dojciace matky

zuzanockamt
13. mar 2010

ja uvidim ako to pojde, ale ak sa nebude dat, tak to silit nebudem ... aj tak pravdepodobne budem nutena ist hned po MD do prace, takze kojit by som potom prestala
riana ... bolesti su stale, ked si polezim, tak je v pohode, len ked nieco porobim a pochodim, tak sa to znova ozve ... a este mi je dnes vecer aj na vracanie ... no des ... uz aby bol jul a bola som doma, lebo neviem, ako to vyzdrzim tymto sposobom

etuska
13. mar 2010

http://www.nspnz.sk/neonatal/dojcenie/index.html

Zuzi-nejake infosky o dojceni 😉
Ved jasne,ze ak sa neda,tak sa neda-ale dojcit mozes aj ked by si chodila do prace.Ja som si mlieko odsavala a davala do mrazaku-tak sme mali aj zasoby.

Teraz sa chystam do prace po 9.mes. MD-tak uvidime....Ak by sa mi naskytla dobra praca-pojdem aj skor,ale na to iste miesto sa mi neoplati-tie iste peniaze dostanem aj na MD a mozem si uzivat babo

zuzanockamt
13. mar 2010

tak ja nemam mrazak, takze nehrozi odsavanie ... u mna to bude teda dost rozdiel MD a plat 😀 ... ale dufam, ze MM uz konecne nieco najde a budem moct ostat doma ... lebo do tej otrasnej skoly sa mi nechce

etuska
13. mar 2010

Zuzi-hadam ano-ved si zasluzis uzit si babatko 😵
My teraz s odstupoma casu s MM hodnotime-ze ako dobre ze sme mali Misku na vyske.Narodila sa mi po 4.rocniku-v 5.rocniku som chodila do skoly v podstate len do decembra-potom uz len na skusky-bola som s nou doma a po veceroch sa ucila a pisala diplomovku-no a ked mala rok,tak som nastupila do prace

zuzanockamt
13. mar 2010

ja by som isla najradsej do prace aspon od dvojrocneho, ale uz nie do skoly, dufam, ze sa podari nieco rozbehnut ... hlavne chcem pracu, ktora mi nebude brat vsetok volny cas ako tato 😝 😝 😝

etuska
13. mar 2010

Zuzi-staci aj malicky mrazak-resp.mlieko moze byt uskadnene aj v chladnicke-tusim 1 den.

zuzanockamt
13. mar 2010

erika, nam sa uz do bytu nezmesti ani malicky mrazak ... kuchyna je fakt miniaturna, takze uz vymyslat nebudeme

etuska
13. mar 2010

nemate mrazak v chladnicke?-my mame taky mini vo vrchnej casti chladnicky.

etuska
13. mar 2010

Este mrknem na FB a asi si vezmem zehlenie k telke 🙂 Nezehlila som ani nepamatam a pekne sa mi to kopi 😝

zuzanockamt
13. mar 2010

nie, v mraznicke nemame mrazak ... ja mam tiez vela zehlenia, ale absolutne nevladzem

etuska
13. mar 2010

ja aj celkom vladzem,len sa mi nechce do toho pustit 😝
No ked bude nejaky dobry film,tak aj co-to zmaknem 😀
Mate vybrate pekne mena 🙂 -ja som spracuvavala MM aby sme dali Šimimu druhe meno Juraj-ale neviem ci to prejde cenzurou 😀
Miska ma 2 mena,tak uz pre chlapca nechcel velmi 😝 😀

zuzanockamt
14. mar 2010

ja som chcela pre chlapca Gregor, ale MM ani pocut ... podla mna by sa nam to k priezvisku krasne hodilo 🙂

etuska
14. mar 2010

🙂 No je pravda ze je to nezvycajne meno-ale ak by ste ho volali "Greg" tak preco nie 🙂 -no na to musia byt dvaja.mne sa veelmi pacili mena Ella a Emma a MM tiez ani pocut-tak sme spravili kompromis.

A teraz neprotestuje,lebo Šimon znie pekne slovensky a ak dame makkcen prec,tak ma aj medzinarodne meno 🙂

a dievcenske sa mi teraz pacia:Leonie,Kaya.....kopec dalsich-ale ak by predsa bolo dievcatko-tak by sme dali asi meno Kristína...-to este budeme musiet "dobrusit" pred porodom-aby sme neboli zaskoceni 😀

MM je dnes opat v praci-ale poobede pride hadam skoro,ale budeme asi len doma,lebo Miska ma este stale mierne "prehanky" 😒 -idem jej dat banán a pripravim dnes aspon rybky so zemiakmi narychlo.
peknu nedelu 😵

zuzanockamt
14. mar 2010

no presne tak som rozmyslala, ze by sme ho volali Greg, no ale co uz, tak bude asi Jurko, az tak velmi sa mi to meno nepaci, ale este je cas vymyslat 🙂
a vy nemate na 100 % iste, ze je to chalan, ked uvazujes aj o dievcenskom mene? 😕

etuska
14. mar 2010

Zuzi-potvrdili nam to na jedinom Usg-a lekarky som sa pytala 2x-vravela ze je to "clear"-ale clovek nikdy nevie 😀

ja akurat citam co este mozem Miske dat,lebo je chudatko take otapene

etuska
14. mar 2010

tu som nasla celkom uzitocne rady-a tie letaky sa daju aj vytlacit:

http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=351

zaira1407
14. mar 2010

Ahojky .
Ako sa mate,citam ze fajn...
chudatko Miška no je to neprijemne ....a zivocisne uhlie ste neskusali?
hmm...mena mne sa velmi pacila Nina,Paula ale teraz mam uz ine oblubene 🙂 v poslednej dobe Rebeka a Dorotka ale neviem ci by som ich dala ,pači sa mi aj Michaela 😉 ....ale švagor je Michal tak to asi nie...a chlapčenske ...no ak budeme mat jedneho chlapčeka bude po tatinovi to je uz vyriesene Tomáš a ak by boli dvaja paci sa mi Adam...a ja som si mena pocitala podla numerologie ...aj datum našej svadby 😅
ozaj minule ma napadlo riana ---ako sa volas ? 😀

zuzanockamt
14. mar 2010

zaira ... ja by som meno po manzelovi ani po sebe dietatu nedala, mne sa to nepaci, ked sa volaju rodicia a deti rovnako ... ale kazdy ma iny vkus ... ja som si nic nepocitala, hoci na numerologiu verim, ale svadba sa vyvinula nakoniec spontanne v priebehu mesiaca a meno neratam

etuska
14. mar 2010

No ja som na tom podobne-brat i ja mame mena po rodicoch,dokonca aj MM po svojom otcovi-tak u nas to nehrozi 😀

No-ci chcem ci nie-musim sa pustit do jedneho prekladu-mam resty 😝
neskor mrknem ci ste este tu 😀

etuska
14. mar 2010

No dnes som to zmakla celkom rychlo-idem si este napisat pripravy do prace a spat.pekny tyzden 😵

etuska
14. mar 2010

Hmm-tak zajtra ostavame doma ☹ 😖 -Zdalo sa,ze vsetko je OK-Miska uz nehnackovala,no ma slaby zaludok a pred hodinou vracala 😒 -dala som jej teraz Smectu a uvidime zajtra....
Najma jej musim davat rehydratacny roztok +pokracujeme v dietke. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre