Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

riana12
15. mar 2010

ahojte babulky 🙂 tak zase v praci, ten vikend hrozne rychle ubehol 😝

mna to podbrusko stale pobolieva, raz mi pichne na jednej strane, raz na druhej... 😒 ale uz som take mala aj minuly rok v lete, dokonca cely mesiac vkuse... ale mozno to mam aj od toho, co ma krize a chrbat bolia...
mohlo by to byt kvoli tomu?

Etus, juuj, chudato Miska 😔 Ale snad jej to co najskor prejde... Ako to vyzera teraz? Polepsilo sa jej?

Zuzi, aj mne sa paci Gregor, ale stale rozmyslam, ako hovorit malemu babatku... Da sa skratit na "Greg", ako etuska hovori, ale stale sa mi to zda nejake divne... Pre male drobca sa mi to akosi nehodi, to az pre takeho dospelaka 😅

Zaira, som Marianna 😉

etuska
15. mar 2010

bre ranko
Miska uz potom nevracala-dala som jej teraz len detsky caj,piskoty a Smectu a akurat som nasla dobru stranku

http://www.vyzivadeti.sk/odbornici/pomahame-zdr...

vacsinu dodrziavame,tak hadam jej uz dnes bude Ok.Spravila som jej aj rehydratacny roztok,tak dufam,ze ho bude pit 😝

Riana-moze to mat rozne priciny-aj ako pises od krizov a chrbta-tazko povedat-lekara si sa nepytala?

Vcer asom si na vas spomenula,lebo MM bol hrat futbal a zranil ho jeden spoluhrac-Poliak Gregor 😅 -tak MM by sa to meno urcite nepacilo uz len kvoli tomu,ze vcera ledva chodil 😝

pekny den-idem vybrat pradlo z pracky a upratat kuchynu. 😅

riana12
15. mar 2010

Etus, ten rehydratacny roztok, to mas ten domaci zo soli a cukru?

Ja som sa dokiho este nic nepytala... Mam to len od soboty, uvidim, co sa bude diat este... Aj ked, veru, obcas to uz bolo ako na samom zaciatku MS... Nutkanie na ibiho bolo, ale odolala som 😅 🤐

evitkamalicka
15. mar 2010

ahoj zienky

etuska
15. mar 2010

Riana-ano ten domaci recept 😀
ahoj Evitka-tebe tie tyzdne tiez krasne pribudaju 🙂

mrknem vecer-musim zavolat do robotky 🙂
pekny den

evitkamalicka
15. mar 2010

etuska ved ty to uz mas za par

deniska2305
15. mar 2010

ahojte aj ja sa pripajam,snazimme sa ale asi nic meskal mi menzes tri dni potom prisiel ale len velmi slaby co sa mi nikdy nestalo potom jeden den medzi tym nic a teraz silnejsi,myslela som ze som tehotna citim sa byt citlivejsia,bolia ma prsia,a chrbat a vela som zacala jest,myslela som si ze som tehotna ale ked ten menzes?co myslite vy?rada by som pocula vas nazor za akukolvek odpoved dakujem ,prosim piste na internu postu dakujem a pekny dnik vsetkym,s pozdravom deniska2305 😉

riana12
15. mar 2010

veru, Evitka, uz tam mas pekne ciselko 😵

deniska, no najistejsie je urobit si tehu test 😉 MS, taka slabsia, divna, byva aj pri tehu... resp. to ani nemusi byt MS, ale len krvacanie, ked sa drobcek zahryzava... aj ked, vzdy to moze byt aj nejaky hormonalny vykyv...
nevahaj a ak nemas test doma, zabehni do lekarne/drogerky 😉

smolka
15. mar 2010

Ahojte kocandy,
dufam,ze aj zo mna bude coskoro uspesna snazilka..Chcela by som sa Vas opytat,co vsetko(vitaminy a lieky) papate pred otehotnenim?
a tiez by som sa chcela opytat,kedze ja sa vtom nevyznam ci sa daju zistit plodne dni aj u lekarky..pretoze uz som tolko penazi vrazila do ovu testov,ze normalne som v pomykove ci ju vobec mam 😒
Dik moc za info pekny vecer 😅

riana12
15. mar 2010

Ahoj smolka 🙂
CO sa vitaminov tyka, tak na zaciatok ti budu stacit aj vitaminy z cerstvej zeleniny a ovocia... ked uz zacnes vazne premyslat nad snazenim sa, tak si kupis kyselinu listovu... Ak nemas nejake vaznejsie zdravotne problemy, na zaciatok staci zacat aj takto zlahka 🙂
Dokina ti moze robit folikulometriu - ultrazvukom ti bude pravidelne merat, ake velke mas folikuly, ci ti aj nejaky praskol (ze bola ovu)...
Nemusis pouzivat dokonca ani ovu testy, lacny sposob a celkom presny mas aj meranie bazalnej teploty, ak vsetko presne dodrzis 😉

etuska
15. mar 2010

ahojte kočky,
vitam nove tvare 🙂
Smolka-tak ako pise Riana 😉 Ja som brala kys. listovu az na zaciatku tehu a teraz tehu vitaminy.obcas magnezium-aj vitaminy beriem asi len kazdy 2-hy den a vela zeleninky a ovocia 🙂

Miske je uz ovela lepsie,dietka zabrala-dnes uz ani nevracala,ani nemala hnacky,tak zajtra ideme do skoly.

riana12
16. mar 2010

Zelam take neskore dobre ranko 🙂

Tuna nam prsi 😝 Ale vzdy asi lepsie ako by malo snezit, mrznut a tak 😝
Ja este pokracujem v pobolievani vsetkeho, co mam 😅

smolka
16. mar 2010

cauko -cauko, etuska a riana12
ja som dnes bola na gynde skrz vysetrenia a pytala som sa doktorky na tu kyselinu listovu ci ju mam brat.Nakolko mam 25rokov,povedala mi,ze mlade baby ju neberu,ze to skor tie, ktore cakaju babatko vo vyssom veku.
Odporucila mi zacat brat este pred otehotnenim calibrum babyplane..
Tak ja som z toho jelen, jedni vravia tak na tu k.listovu druhy inak.. No a pytala som sa na ovu(kedze mi stale nevyhadzovalo,ze ju mam) tak ze si mam robit testy jeden mesiac v parne dni a druhy mesiac v neparne dni.
Tak idem zase dopovat lekaren fasa.. 😒
asi prejdem na meranie bazalnej teploty 😀

riana12
16. mar 2010

smolka, co viem ja, tak kyselina listova nie je len pre zeny vo vyssom veku... ma sa brat preto, aby sa zabranilo vyvojovym vadam v prvych tyzdnoch... a ked si to tak vezmes, tak aj mladym babam sa moze narodit babatko s nejakym postihnutim...
skus si chvilocku hladat na googli o k. listovej a urcite sa ti nejak ozrejmi pohlad na vec 😉

v calibrume mas aj ine vitaminy a mineraly a to ked mas vyvzenu stravu, tak vitaminy a mineraly v calibrume mas este davku naviac... a tusim ani tej kyseliny tam nie je tolko, kolko len tabletka samotnej listovky...
zalezi ale uz na tebe, ako sa rozhodnes 😉

k tym ovu testom - aky dlhy mas cyklus? kolko dni? inac, ovutesty by sa nemali robit kazdy druhy den, lebo nemusis vystihnut najvyssiu koncentraciu LH a potom su ti ovu testy zbytocne 😒 treba ich robit kazdy den v urcitom obdobi (zalezi to prave na tvojej obvyklej dlzke cyklu), niekedy je uplne naj si ich robit aj 2x za den, aby si si bola ista, ze ovu testom zachytis tu spravnu chvilu 😉

smolka
16. mar 2010

ako ja osobne som tiez na k.listovu 😉
ja mam 28dnovy cyklus..a kramy mam dlhe asi tak 5-6 dni..(hlavne ju mam bolestivu,radost 🙄 )
takze ktorym dnom by bolo pre mna naj si zacat robit ovu testy?

riana12
16. mar 2010

no ak mas 28 dni, tak ja by som zacala s ovu testami tak 11.-12.den, cca tych 5 dni po sebe, ak by sa ti aj nahodou ovu posunula o nejaky den dopredu ci dozadu, tak aby si mala istotu, ze ju zachytis...
a ake tsty si kupujes? nejak po jednom kuse ci viac?

inac ja mavam tiez bolestivu a posledne 2 cykly ma az hneva, ze len 25 dni 😠 ze si malo kludu uzivam 😀 ale zas ma aspon tesi, ze mam krvacanie kratsie... este rok dozadu som mala rovnych 5 dni, teraz tak 2-4dni a pred aj po mam spinenie...

smolka
16. mar 2010

jeeej 🙂 dik moc za cenne info 😎
ja som si kupovala testy,kde boli tusim 2 ovu testy..aspon len tie mi lekarnicka ponukala.
Aj ja mam pred asi tak 3 dni spinenie,co mi vobec nevadi,pretoze ja som niekedy v takom hektickom obdobi,ze neviem ci som ju mala ci nemala,a takto ma to aspon utvrdi,ze nije este nemala 😀
zajtra doberam dost silne antibiotika,pretoze som mala helikobaktera, a ked som dnes ukazovala doktorke tie lieky,pretoze ja a nazov liekov nejde dokopy 😉 ,tak len prevratila ocami a povedala,nech ma nenapadne sa v aprili co i len pokusat.. vsak ja sa ani nechystam az od maja - juna skrz statniciam.. 😒

riana12
16. mar 2010

ja tiez to spinenie ocenujem, lebo viem, ze aha, ide MS, treba chystat tampony a vlozky 😀

inac, tiez mam statnice v maji 😝 (Bc.)

etuska
16. mar 2010

ahojte kocky,
Smolka-lekarka to asi myslela tak,ze mlade baby nemusia brat kys. listovu PRED otehotnenim.Ja som zacala brat az ked som zistila ze som tehu-ale upravit si zivotospravu nezaskodi 🙂

zuzanockamt
16. mar 2010

Ahojte 🙂

co sa tyka tych vitaminov, podla mna je vhodne brat kys.listovu bez ohladu na vek a ine vitaminy, ak je pestra strava, netreba ... mozno neskor zelezo, ak sa zisti anemia ako u mna, ale inak je to zbytocne, vsetky tieto tehotenske pripravky su dobrym marketingovym tahom

smolka ... zacni radsej merat BT ... za testy vyhodis zbytocne vela penazi

etuska
16. mar 2010

Prave sme prisli z telocvicne-teda Miska sa bola vyjasit a ja som zatial zbehla do charity shopu a narazila som tam na spacie vaky-tak som hned vzala 2 😅 (no nekup za 1libru) a to ich bezne v obchodoch predavaju za 15-30libier 😝

Zajtra je St.patrick´s day,tak MM ma volno a my sme v skole do 12:30 tak konecne budeme ako rodinka spolu(MM cely vikend makala a vcera chudak dokonca 12-ku 😝 )-tak si trochu oddychne-a ja tiez 😀

smolka
16. mar 2010

juuj babenky,
vy ste take zlate,ze mi pomahate. Si to velmi cenim!! 😅 ..Co som potom stihla zaregistrovat,tak si tu niake baby vycapili grafy do kt. si zadavali teploty..dasa k nim niako dostat,neviete cez aku stranku?

No ja som sa rozhodla,cisto pre k.listovu,pretoze jednak mam za sebou tazke antibiotika srkz helikobaktera,jednak som alergicka takze v lete musim brat lieky na alergiu, takze si myslim, ze pre mna je stvorena k.listova 🙂 a tiez chcem mat zdrave babatko...(dievcatko)xixix 😵
riana12 - mna cakuju Ing.statnice,a zajtra si idem dohodnut najtazsiu skusku na kt.sa ucim 3 tyzdne a stale neviem co viem..takze este len rusne obdobie pride..Drzim prsty pri uceni 😝

riana12
16. mar 2010

smolka, tie grafy su bud na fertilifriend.com (tu pri registracii potrebujes mat pozvanku od uz zaregistrovanej baby, je to v anglictine) alebo wunschkinder.net (v nemcine)

ja sa tiez este budem az moc trapit s jednou skuskou, teraz ale na nu nemyslim a robim si ostatne veci... 😝
ja ti tiez drzim palce 😉

baby, ja som dneska ako na kolotoci, teraz mi je najlepsie z celeho dna, a to som mala po prichode domov tlak 90/60 a tep 90 (som sa smiala, ze konecne mam nejake misskovske miery 😀)

zuzanockamt
16. mar 2010

smolka ... mne sa viac pacila ta anglicka stranka, ked som si merala BT

riana ... ja mavam tiez nizucky tlak, v sobotu som mala 95/57 ... a dnes rano, keby som si zmerala, tak neviem, co by boli za hodnoty, lebo som ledva stala na nohach a dosla z busu na vlakovu stanicu, esteze tam boli volne lavicky, inak neviem, ako by som bola vydrzala cakat na vlak 😝 ... ale ked uz som v skole, tak sa mi hned zdvihne tlak do normalu 😝 ... obcas asi aj vyssie

riana12
16. mar 2010

no tiez netusim, aky som musela mat nizky tlak, bo v robote, hocikedy som sa postavila, musela som sa drzat a cely den sa mi aj chce strasne spat 🙄 V buse som sadla a zobudila sa chvilu pred vystupovanim 😅 Aj vcera som toto mala, akurat som vydrzala nespat v buse 😀
Este aj ovu sa mi cura niekde za rohom... nepaci sa mi, co sa so mnou od vikendu deje 🙄 😒

Zuzi, tebe sa zdvihne z tych deti, predpokladam...🤐

zuzanockamt
16. mar 2010

riana ... chod len pekne k Dr. ... a nemozes byt tehu? 😅 😕 🤐

no aj z deti aj z inych roznych veci sa mi dviha tlak v skole 😝

riana12
16. mar 2010

Zuzi, pockam este tento tyzden, ci sa z toho nahdoou aj nejaka chripka nevykluje 😒
A mam byt z tohoto tehu? 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/maryska

zuzanockamt
16. mar 2010

no tento cyklus si zacala dost neskoro merat, ale minuly cyklus bola pekne ovu a este ste to aj pekne trafili 😀 ... ale tak ty vies 😉

riana12
16. mar 2010

Zuzi, dokonca som aj dneska robila jeden ovu test, ci nahodou nebude teraz niekedy ovu, ale ta je slabunka... kebyze som tehu, tak by mi ta palicka druha aj oko vybila isto 😅
Teplotky mam ale dost nizke... Pri tehu by som tam nemohla mat tu 36,3... musela by som sa uz vtedy drzat aspon na 36,8... 😉

riana12
16. mar 2010

inac, priznam sa, minuly cyklus mi ku koncu zatrnuvalo aj trocha 😅 hold, neviem ovladat chutky a ked som s mladym, tak idem aj cez mrtvoly 😅 😅 len aby sa mi to raz nevypomstilo 🙄 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre