Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

riana12
26. mar 2010

jaaj, maleho si chcela tou kavou nadrogovat? 😀 ci sa tak vrtel, ze sa tesil z tolkych dobrotok? 🙂

ja som mala teda bagetku slubovanu, este idem vypit take cokoladove cudo, nieco probioticke ci acidkove ci co... a na to este natlacim kinderpingui 😀

zuzanockamt
27. mar 2010

Ahojte 🙂

pekny vikend zelam 🙂
ja idem zacat upratovat, lebo mame dost neporiadok, kedze nic cez tyzden nestiham a dnes mam nejako vela energie, tak to musim vyuzit 😀

uz sme sa s MM uzhodli aj na menach ... dievca bude Monika Miriana (len tu Mirianu musi MM este predychat) a chlapec ostane Juraj

riana12
27. mar 2010

ahojte, aj ja sa pridavam a zelam pekny vikend 🙂

Zuzi, jeeej, ake pekne meno - Miriana 😵 😵 a neboj, muzik predycha a este aj bude na ake meno pysny 😉

Ja teraz papam hranolky, potom sa uz pojdeme rychlo obliect, idem do kina s braskami 😵 Mal ist aj priatel, ale zavolali ho do prace, tak nemohol 😔

etuska
27. mar 2010

ahojte zienky,
ja dnes upratujem od rana-lebo ma prist teta na navstevu-zajtra uz odlieta na SVK.Ale uz nevladzem,tak som si dala pauzu.Dnes si dame asi len pizzu a MM chysta miske zemiakovu kasu a rybku,lebo mne sa pri peci teraz vobec stat nechce 😝

a mali by sme ist este kupit novy vysavac-lebo tento strajkuje 😝

Tak my mame pre chlapca len Šimon-prip. premyslam este nad "middle name" 🙂 a dievcatko asi kristínka-ale to tak na 80%-este sme poriedne ani nevyberali.

Zuzi-Miriana?ci Miriama?

zuzanockamt
27. mar 2010

erika ... tak ako som napisala Miriana 😉

etuska
27. mar 2010

Zuzi-zaujimave meno-este som sa s nim nestretla.
Tebe tiez tie tyzdne krasne pribudaju 😉
my sme dnes mali akcny den-MM bol na 2 hodky v praci,ja som zatial upratovala lebo sme cakali navstevu.Poobede sme sli do Belfastu kupit novy vysavac a ja som si konecne v Mothercare kupila tehu silonky,ze mozem konecne nosit saty a suknu 😅

Vsade bolo toooolko ludi-esteze sme vedeli co rychlo kupit-a sup naspat domov.Uz ma fakt v takomto stave nebavi chodit po obchodoch 😝

zuzanockamt
28. mar 2010

erika ... ani ja som doteraz o tom mene nepocula, to len nahodou som objavila
aj my sme vcera upratovali, dokonca sme aj okna umyli ... na nakupy uz nevysiel cas a hlavne energia, tak pojdeme dnes a potom este v tyzdni

zaira1407
28. mar 2010

Ahojte 🙂
tak vidim, že jarné upratovanie začalo ...my sme tiež včera upratovali 🙂 tak som dala izbu do pucu, aj navlečky som prevliekla ...akurat som rozmyslala, ze potrebujem kupit take nejake pekne deky na sedacku v obyvačke,lebo ešte mimi nemame a vyzera 🙄 všeliako.... lebo MM sa o to vie postarať....ale sem tam aj ja nech ho neobvinujem 😝 samotneho ....uvidim asi behnem kuk do Hypernovi, že vraj tam maju dobrý vyber...
etuska tebe sa to krati 🙂 , držím palce ...!
Vidim , že zuzanockamt ma novu foto - 😕 hezkí 🙂 ...ozaj zuzi mam otazku 😀 ked mas termin na september a kolkeho ? no teraz otazka :kedy ste zamiešali 😀 ,aj ja by som rada v septembri 😉 ...ale viem , ze to zalezi od roznych okolnosti ...ja ze keby zacneme snažilkovat v polke decembra alebo koncom ( podla ovulky ) ,ci to bude zaciatok alebo koniec septembra??? Ale iste je , že začať chcem ...jaj este 8.mesiacov...ako to vydržím.....?????
riana - alica v krajine zázrakov ??

zuzanockamt
28. mar 2010

zaira ... tak ja viem presne, kedy som mala ovu, kedze som merala BT a podla toho to vychadzalo, ze sa podarilo 23.12. 🙂 ... ale zalezi od toho, aky mas cyklus a kedy budes mat ovu ... najlepsie neplanovat a nechat to na osud ... male vie, kedy ma prist 🙂

zuzanockamt
28. mar 2010

a termin mam podla lekarky 16.9. ... mozno sa to este zmeni podla sona ... tazko povedat

zaira1407
28. mar 2010

hmm.....ja môžem zatiaľ len snívať...ale už je to stale lepšie ako keby som musela čakať ešte aspoň rok ci dva.....inak by som nemusela čakat 😀 ale chcem aspon 2 roč.dokončiť....ved všetko ma svoj čas....dakujem za info 🙂

zuzanockamt
28. mar 2010

zaira ... neboj sa dockas sa ... ja som cakala cca 3 roky, lebo MM zo zaciatku nebol velmi pristupny a trvalo asi rok a pol kym sa podarilo ... ale dockali sme sa a to je hlavne ... uz len dufat, ze bude vsetko OK

riana12
28. mar 2010

ahojte 🙂

zaira, ja tiez vravim, ze neboj, ked to ma prist, pride to 😉 neplanovat, nechat to tak, drobec si najde ten spravny cas, kedy prist 😉

zuzanockamt
28. mar 2010

riana ... presne ako pises ... aj u nas to tak bolo 🙂

riana12
28. mar 2010

zuzi 🙂

etuska
28. mar 2010

ahojte kočky,
my sme dnes stravili kraasny dnicek pri mori.
Miska ma taku motivacnu tabulku-dostava nalepky-hviezdicky(napr. ked si uprace izbu,napise domacu ulohu,vsetko zje...)a ked nazbiera urcity pocet hviezdiciek tak si moze vybrat za cely tyzden odmenu-no a tento tyzden chcela ist na plaz 😅 -pri mori sme neboli od septembra-zo zaciatku mi byvalo blbo,potom uz bola zima a nejako ani nebol cas,ale dnes sme sa konecne vybarli.Bolo uz pekne jarne pocasie- i ked obcas poprchavalo,ale svietilo aj slnko,tak sme si uzili plaze i detske ihriska 🙂 -a malej tak chutilo-ze este o deviatej vecer jedla zemiaky s rybkou 🙂

Veru Zaira-uz sa nam to krati-uz len 2 mesiace 🙂 teda ak bude vsetko OK-ale hadam ano.
A my sme tiez planovali septembrove a podarilo sa uz majove 🙂 -zivot to niekedy lepsie za nas vyriesi 🙂

bru nocku vsetkym 😵

riana12
29. mar 2010

dobre ranko babulky 🙂

Etus, to ste mali krasny dnik 😵

ja som vcera len polihavala, podriemkavala, uplne som z tej MS bola mimo... 😒 zas som tolko ibikov pojedla, hruuuza 😔

etuska
29. mar 2010

bre ranko 😵
Riana-tak to ti nezavidim 😒 a nerozpravala si sa s dokim o tom?lebo pokial viem,tak ibalgin nie je prave to najlepsie na imunitu 😒 musi existovat aj nieco "setrnejsie".
Ja som vacsinou lieky brala az ked bolo velmi zle,aby som mohla ako tak fungovat-som si stale nahovarala ze to je priprava na "porodne bolesti" 😀

Miska si dnes pospala takmer do 9:30 a ja s nou 🙂 Teraz jej musim vymysliet nejaky program kym ja uvarim 😀 a bodlo by aj upratat.musim si napisat normalne" rozvrh prac" na cele 2 tyzdne-aby som to vsetko postihala a medzitym si aj oddychla

pekny dnicek 😵

luckam77
29. mar 2010

ahojte baby ako sa vam dari??nam stale nic....musim ist k dr. a nech to riesi uz 3mes.nemam mrchu tak sa bojim co je to... 😠 😢

riana12
29. mar 2010

etus, no s dokim som nic zatial neriesila, co sa tychto bolesti tyka... ja prave tiez ibik mam, aby som aspon nejak fungovala... prvy-druhy den su najhorsie, to ked nie som v ibiku "nalozena", tak by bol moj koniec 😔
aj ked teda popritom sa snazim riesit to aj nejakymi vitaminmi, kvapkami, cajmi... len to si musim najst nejaku primeranu kombinaciu, ked si chcem takto ordinovat samoliecbu 😅

lucka, no urcite k Dr. chod, 3 mesiace je uz aj vela... 😕 😒

zuzanockamt
29. mar 2010

riana ... ja som mavala taketo stavy od mojich 12-tich rokov az po 21, potom som zacala brat HAK a po jej vysadeni to uz bolo v pohode, sice bolesti boli ale znesitelne ... to predtym som ani chodit nemohla len som lezala a zvijala sa v krcoch par hodin a ani lieky nezaberali, stale ma napinalo, hnackovala som, no des, dufam, ze to uz nikdy nezazijem ... takze ak je aj porod taky, tak neviem, co tam so mnou bude

riana12
29. mar 2010

Zuzi, akoby si o mne písala... ináč, ono napr. hnačka pred pôrodom, nemusí to byť by taká zlá vec, aspoň baba klistyr nepotrebuje 😅 na bolesti prinajhoršom epidural (aj ked to nie je žiadna sranda) a potom už len dúfať, že mi nebude pri kontrakciach grcne... aj ked teda, zatiaľ som veľmi nepočula, že by sa to nejakej stalo... radšej teda pôrod ako MS 😀

zuzanockamt
29. mar 2010

riana .. praveze vracanie pred porodom na porodnej sale je bezne, len si to maloktora pamäta ... aj moja sestra vracala a vobec o tom nevedela ... aj v knihach sa to pise, ze sa to stava

riana12
29. mar 2010

Zuzi, tak to potom porod ee 😝 😝 😝 ked to ma byt ako MS, tak nech ma radsej hned teraz odstrelia 😝

cely vikend som basnila, ze sa dam preoperovat na chlapa a vsetky babske organy pojdu von... ze si dam urobit kamosa, akurat teda ma stale trapi otazka, ci je ten prirobeny kamos rovnako schopny ako ten ozajstny... ale asi to nie je ono 😕 😅
a potom sa zacal priatel stazovat, ze vsak to mu nemozem urobit, dat sa preoperovat na chlapa... hned som jeho problem vyriesila - ze on sa da preoperovat na babu a ma to 😀

Babulky, a netusite, ci su algifenove kvapky na recept alebo volnopredajne? teraz ma to tak napadlo, pytala sa ma priatelova mama, ci som ich este neskusala... na nete som po nich este nepatrala... ale asi idem aj teraz 🙂

zuzanockamt
29. mar 2010

riana ... no myslim, ze algifen je len na predpis, ja som ich mala ... to ti isto pomoze, ale je to svinstvo 😝

riana12
29. mar 2010

idem skusit postudovat, pogooglit, co to je zac...

zuzanockamt
29. mar 2010

no ved skus, ale je to podla mna horsie ako ibi 😝

riana12
29. mar 2010

no tak zatial viem, ze su na predpis... 🙄 a ty uz si ich mala?
a zase sa mozem ist cpat ibikom... ☹ ja sa asi fakt dam preoperovat na chlapa... 😠

zuzanockamt
29. mar 2010

ja som ich mala volakedy davno, ale fakt s nimi treba opatrne
daj si predpisat HAK, ked este v najblizsich rokoch dieta neplanujes a mas pokoj

riana12
29. mar 2010

Zuzi, no ja som stale k HAK pre nie, aj ked niekedy ma to strasne laka... to byva ale tak zalezitost mozno jedneho dna a potom s tym zase seknem... jednak sa bojim, ze ked s HAK prestanem, tak sa budem trapit s napravanim cyklu... jednak pochybujem, ze by som sa naucila pravidelnosti, urcite by som zabudala na to, to ako keby som nic nemala... 😒
A ani nemam definiciu, kolko to je tych par rokov 😀 ked vyhram sportku, idem na to aj hned 😀 😅 😅 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre