Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

etuska
19. apr 2010

Zuzi 😕
tusila som ze sa nieco deje,ked si tu nebola 😔 -verim ze bude vsetko OK.
Inac moja kolegynka,ktora ma termin asi 3tt po mne musela v noci do nemocnice-tiez sa jej spustili kontrakcie-len neviem,ci to preslo-zajtra hadam budem vediet viac.

Zuzi-tak sa setri a lezkaj.
Ja uz to beriem tak,ze v piatok zacinam 35tt tak ci uz zacnem rodit ,alebo nie-babo by malo byt OK.Tasku mam na 90%zbalenu 🙂 Este do konca tyzdna beriem magnezium,potom vysadim.

Riana-tak hadam budes po tej kontrole mudrejsia.
idem ulozit Misku spat.Ja som spala cca od 5-8p.m tak som cerstva 😅

zuzanockamt
19. apr 2010

erika ... snazim sa oddychovat, len lezim a hybem sa minimalne ... MM sa snazi vsetko robit a ja len davam instrukcie ... zvysila som si davky magnezia - 3-krat 1 tbl ... sestricka povedala, ze to zatial staci ... uvidim vo stvrtok, co bude

etuska
19. apr 2010

Zuzi-dost aj zalezi od mnozstva horcika v tablete-ja mam teraz take ,kt. obsahuju 300mg horcika/tableta-beriem tam 1-2 denne

zuzanockamt
20. apr 2010

ja mam magnezium 500 mg, ale obsahuje len 50 mg cisteho horcika v tablete ... ale chcem si kupit mliecne magnezium, vraj je pre tehotne lepsie

riana12
20. apr 2010

ahojte 🙂

tak ja uz v praci zarezavam... este teraz mi je tak divne, brucho pobolieva, ale uz sa to presunulo nizsie... to akoby sa mi kamen cez tie vsetky crievka posuval 😅 a aspon mi uz nie je tak blivne ako vcera doobeda... 😵
mala som vcera aj fajnovu citronovu zmrzku 😵 😀

ako sa mavate dneska?

riana12
20. apr 2010

Zuzi, ty si dneska aka friska 😀 ale to je to, ze 10 aj viac inut mam rozpisany prispevok 😀 😝

zuzanockamt
20. apr 2010

riana ... no vstala som uz o 6:00, aby som zobrala to magnezium, lebo sa to nemoze brat so zelezom a mliecnymi vyrobkami a kedze ho beriem 3-krat denne, tak to musim pokombinovat ... este si spravim ranajky teraz a sup zase do postele ... rano ma zase bolelo brucho mierne ako na MS a aj krize, tak sa mi uz aj kvoli tomu nedalo zaspat

riana12
20. apr 2010

Zuzi, no tak rychle naranajkovat a zalahnut... 😉 vylehavanie v posteli, dostatok spanku a ziadny stres, to isto urobi svoje 😉
Inac, ked spominas, ze horcik sa nemoze brat naraz s mliecnymi vyrobkami, aj vies, aky casovy rozdiel by mal byt medzi tym? 😨

zuzanockamt
20. apr 2010

nemala by si jest 2 hodiny pred a 2 hodiny po ziadne mliecne vyrobky a pri zleze je odstup az 3 hodiny

zuzanockamt
20. apr 2010

... pri zeleze 😉

riana12
20. apr 2010

vdaka 😉 jeden cas som poctivo zobala horcik, teraz nie, potrebujem sa na to zas "naprogramovat", len som sa cudovala, ze to so mnou nic nerobi (brala som to kvoli MS, ze mi to snad krce zmierni, ale nic...)

zuzanockamt
20. apr 2010

pridala som bruch 🙂 ... MM ide akurat varit obed, tak som zvedava ako to dopadne 😅

riana12
20. apr 2010

Zuzi, sikovne brusko mas 😉 a muzik sa co podujal varit?

ja som prave vysosala hrncek caju na travenie... celkom fajn - mata, aniz, fenikel, kmin... celkom chutne 🙂

zuzanockamt
20. apr 2010

no ja by som velmi nemala postavat pocas dna, tak vari on ... vcera som len hovädziu polievku spravila a on uz len rezance dovaril a dnes ide robit nejake bravcove mäsko ... no som zvedava ... ja som vypila kavu a caj, co som si vcera kupila, celkom fajn - bylinkovy ... a idem naspät do postele
to brucho mam take nijake, ale dobre, ze nie je moc velke, aspon mi nezavadzia 😉 ... este do septembra narastie

riana12
20. apr 2010

ved teraz si relativne v naj obdobi, ze brusko sice je, ale este ti nezavadzia... 🙂 potom poreferuj, ako sa mu zadarilo 😉

zuzanockamt
20. apr 2010

no dam vediet 🙂 😉 ... ale na mäse sa neda nic pokazit 😀 ... a prilohu spravim ja ... lebo neviem este, ci chce zemiaky alebo ryzu alebo co

riana12
20. apr 2010

no da sa pripalit, presolit, prekorenit, nedovarit, nedochutit 😀 ale vsak snad sa mu to podari vsetko dobre navarit 🙂

zuzanockamt
20. apr 2010

uz sme konecne po obede ... MM perfektne navaril ... chlapi maju asi fakt lepsi cit pre dochucovanie ... ja viem varit celkom dobre podla mna, ale vzdy sa mi zda, ze tomu nieco chyba ... tak odteraz vari len MM 😀

riana12
20. apr 2010

sikula 😵 no len ho nechaj, nech pekne maka 😀 😀

zuzanockamt
20. apr 2010

no veru, ked uz prejavil skryte talenty, tak nech sa realizuje 😀
vonku je krasne slnecno, hned by som isla sa prejst, no ale co, ked musim doma tvrdnut

riana12
20. apr 2010

no jo, je krasne... 😵 aj na dalsie dni hlasia celkom obstojne 🙂
skoda, ze takto musis doma byt... a ved teplucko a pekne bude aj neskor, neskor isto dostanes nejake vychadzky... este si uzijes krasneho pocasia az-az... 😉

zuzanockamt
20. apr 2010

no som zvedava, ci mi da nejake vychadzky, lebo ma porazi len doma cucat ... keby sme aspon balkon mali

riana12
20. apr 2010

snad ti da, pripadne ju potom na niektorej kontrole ukecaj, aby ti dala... vsak cerstvy vzduch potrebujes...

zuzanockamt
20. apr 2010

ved potrebujem, ale ked mam mat pokoj na lozku, tak mi asi neda 😒 ... no uvidim vo stvrtok

riana12
20. apr 2010

ved spytaj sa jej, ze ked sa ti o par dni ulavi a bude mensie riziko problemov, ci by si mohla dostat aspon na chvilku vychadzky...

zuzanockamt
20. apr 2010

no najskor mi musi tu PN vobec dat ... mozno sa uz od pondelka budem prechadzat z prace a do prace az-az 😀 😝

riana12
20. apr 2010

preco by ta mala tak skoro dat vypisat? ved uz na PN si, nie?

zuzanockamt
20. apr 2010

som, ale mam len do stvrtka z nemocnice PN a vo stvrtok idem ku svojej lekarke, lebo z nemocnice nemozem mat PN ... do 3 dni po ukonceni hospitalizacie sa musim hlasit u mojej dokiny, ale kedze je do stvrtka chora, tak idem az vtedy

riana12
20. apr 2010

tak snad ti da PN na dlhsie...

zuzanockamt
20. apr 2010

mala by vzhladom na dany stav, ale kedze ju poznam, tak mam pochybnosti

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre