Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

smolka
9. máj 2010

babenky dakujem Vam krasne ;)

riana12
10. máj 2010

dobre ranko 🙂

smolka a kedy mas teraz statnice? koncom maja? mozno si uz spominala, len mi to potom asi akosi uslo 😅

etuska
10. máj 2010

bre ranko kočky,
Tak dnes mi oficialne zacina materska.Naozaj je to take divne,ked MM siel odviest Misku do skoly a ja som doma 😝
Rano mi bolo blbo od zaludka 😝 -ale vracala som len zaludocne stavy 😝 -dala som si lahke ranajky,tak sa hadam zaludok upokoji.

idemj trochu upratat a poobede pre Misku do skoly,lebo MM bude dospavat nocnu a vecer ideme na "exkurziu" porodnice-tak som zvedava ako to tam vyzera.
pekny dnicek 😵

riana12
10. máj 2010

etus, no rychle to ubieha, uz si na materskej 🙂 😵 potom zreferuj, ako ta nemocka/porodnica vyzera 😉

etuska
10. máj 2010

Hodila som foto bruška 😀

zuzanockamt
10. máj 2010

erika ... krasne brusko 🙂 ... zlatucka si a krasne satocky mas 🙂

objednala som sa na 3D sono ... idem 29. maja 🙂 ... sa tesim 🙂

etuska
10. máj 2010

Zuzi-parada 🙂 To ja dufam,ze uz vtedy budem mat babatko pri sebe 😅

etuska
10. máj 2010

dakujem 😉 -super je ze su elasticke,ale nei tehotenske-takze hadam vyuzijem aj potom

zuzanockamt
10. máj 2010

no veru, tebe sa to uz krati ... daj vediet, ako to vyzera v tej porodnici, ked tam ides ... som zvedava, ci aj ja si budem moct pozriet porodnicu u nas, aby som vedela, ako to vyzera ... musim sa popytat

etuska
10. máj 2010

Zuzi-urcite sa to da aj u vas.Ja som sa tak bola mrknut na porodnicu v Kosiciach -Saci asi mesiac pred porodom

zuzanockamt
10. máj 2010

to budem niekedy v auguste zistovat az ... tiez tak mesiac pred porodom ... ak ma Jurko skor nepredbehne 😅

zuzanockamt
10. máj 2010

inak som velmi zvedava na tvoje dojmy z porodu ... dufam, ze zreferujes

etuska
10. máj 2010

Zuzi-hadam to budu pozitivne dojmy 😅

zuzanockamt
10. máj 2010

dufam aj ja ... aby som potom nechytila paniku, ale tak nejako vyjst musi, tak co uz budem panikarit 😀

etuska
10. máj 2010

Zuzi-co budes panikarit-uz sa tomu nevyhnes 😀 😀 😀

zuzanockamt
10. máj 2010

ved to si aj ja vravim ... uz nech sa potom robi co chce ... ale nastastie to mam este dost daleko ... no aj tak to bezi velmi rychlo, ani neviem ako a polovica za mnou a ty uz co chvila budes mat maleho doma 🙂

etuska
10. máj 2010

ja uz teraz zavidim vsetkym,co maju po porode 😀

zuzanockamt
10. máj 2010

erika, tak to aj ja 😀

etuska
10. máj 2010

a vcera som si pozerala aj nejake fotky z porodov a dost som toho citala-tak som bola celkom pokojna-ale pred par dnami mi uz aj "lepilo" 😅

zuzanockamt
10. máj 2010

ja radsej ziadne zabery vidiet nechcem ... len si precitam nejake info ... na predporodnu pripravu chodit nejdem

etuska
10. máj 2010

Zuzi-ani ja som nechodila,len som si studovala veci z knih,internetu.... 😅
a tu mi povedali ze uz som druhorodicka,tak nemusim 😝

zuzanockamt
10. máj 2010

mne sestra povedala, ze je to zbytocne tam chodit, ze len vyhodim prachy za to ... s nou v porodnici boli baby, co to absolvovali a aj tak boli mimo a nevedeli co so sebou a moja sestra celkom fajn zvladala ... aj doktorka jej povedala, ze na prvorodicku to bolo skoro ukazkove 😀

etuska
10. máj 2010

Zuzi 😀
mne sa v tych najhorsich chvilach normalne vybavila jedna strana z knihy aj s obrazkami 😀 -tak som si klakla na posteli na 4 a predychavala a ono to fakt pomahalo 😅 Ved mame nejake instinkty a pud sebazachovy,no nie? 😀
Idem nieco zjest a potom mrknut do tej nemocky.
Potom napisem dojmy 😅
zatial pa 😵

zuzanockamt
10. máj 2010

ok, som zvedava ... teraz mozes porovnavat rozdiely 🙂

smolka
10. máj 2010

riana 12
mam koncom maja zaciatkom juna,tak sa uz snazim zarezavat..

zuzanockamt
10. máj 2010

smolka ... a mas uz aj nejaku pracu po skole vo vyhlade, ci to zatial neriesis?

etuska
10. máj 2010

ahojte kočky,este tu strasim.... 😀 Boli sme omrknut tu nemocku-dojmy prevazne pozitivne-len by som to uz mala najradsej za sebou 😅 😝
Vecer som si lahla k Miske a tiez som zaspala 😝 -idem este prichystat nejake papiere pre kolegynku a potom napisem viac 😀

etuska
11. máj 2010

Takze nejake infosky o nemocke:

Je tam jedna porodna vana-ale ta mi asi bohuzial nehrozi-lebo mam infekciu
Pozitivum je,ze mozeme jest aj pit
Porodna sala je dost mini-ale zase tam ma clovek sukromie,CD prehravac,fit lopty,je tam hned vyhrievane lozko pre babatko a vsetky mozne pristroje na monitorovanie aj na pripadnu Epi

Akurat izby pre mamicky su dost male-my sme boli na takej pre 4 maminy-ale je tam aj sestka,vraj aj "jednotka"-a plati pravidlo-kto skor pride,ten skor berie -takze moze sa ujst aj mensia izba-len nesmie byt natresk

A mamicka moze ostat ako dlho chce( v ramci moznosti).Pokojne moze ist domov do 24hod po porode.Po cisarskom vraj po 3och dnoch-ten dufam nebude potrebny 😝

Konecne som dokoncila podklady pre kolegynku do robotky-tak idem spat.
bru nocku

riana12
11. máj 2010

dobre ranko 🙂
vcera vecer, tesne pred spanim sa mi spustila MS 😝 😠 ☹ ale ratam, ze az dnes... sak hodka hore-dole nevadi 😀 😅
rano mi v buse tak fajne na odpadnutie bolo skoro celu cestu... este stastie, ze som sedela... chcela som podriemat, nemohla som, bolo mi z toho este horsie... ale tusim to vsetko zachranili mentolove tictac 😕 tie som cuckala poslednych 20 minut cesty... a to som si dala ibika o piatej rano... zabral mi, az ked som prisla o pol osmej do prace 😖

a ostatne sa ako mavate dneska?

smolka
11. máj 2010

zuzanockamt - este nie ale,neviem ci ma vezmu na doktoranske a zatial to neriesim az po statniciach ;)
Baby chcem sa Vas opytat,ako sme s mangelom sa pokusili ci vystreli motyka, tak piaty den "od toho dna" mam spinenie a stale ma boli podbrusko a bud ma tam nieco pichne, a dnes v noci som sa zobudila na bolest,ako je pri kramoch. Spinenie ma sprevadza roky rokuce,ale tak 5 den pred mrchou.A teraz to zacalo strasne skoro..Aktivne cvicim,ale tym to nieje som si ista, ked som sa predcvicila,tak bolest brucha bola dost inaksia 🙂
Dr mam na niakej konferecii ci kde,neda sa mi ist k nemu.. Co myslite,co to je? Inak som zdrava,,dufam 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre