Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

etuska
23. máj 2010

@zuzanockamt
Zuzi-mozno to myslela ze az v posl. trimestri-skusim vygooglit

zuzanockamt
23. máj 2010

@etuska ale ty mas uz zase väcsie babo, tak mozno reaguje, ked sa dotknes bruska
@sisisi ja by som teda nehodu neriskovala ... pride mi to nefer voci chlapovi a najmä ked vies, ze moc nad dietatom neuvazuje

sisisi
23. máj 2010

@etuska ale ved ja si radsej tiez pockam, to len nahodou nejake triky pre pripad nudze, ale ten este nie je... tiez chcem mat rodinu s chlapom, co za to stoji a tiez bude chciet, aby som bola matkou jeho deti.

@anet111 takze na privy sup 😀

riana12
23. máj 2010

sisi, no veru, na chlapov nie je praveze moc dobra taka naraficena nehoda... ako etus spomenula, vela chlapov zdupka 😒 😔
je nieco ine, ked sa nehoda stane obom naraz... aj ked to tiez nie je vyhra... 😔

sisisi
23. máj 2010

@zuzanockamt niekedy ma to laka, ked viem, ze mam ovulaciu, ale chcem to mat krasne, vytuzene a priane z oboch stran!

sisisi
23. máj 2010

@riana12 ale ved ja by som ani nevedela ako na to... to bolo cisto len chvilkove pouvazovanie, ale nerobila by som to. nestoji mi tych par rokov cakania, za cenu ostat sama, popripade byt nestastna, ak to neni ten pravy. spolieham sa na osud, ze to zariadi tak ako ma.

anet111
23. máj 2010

@sisisi hej bud to bolo na prvy alebo na druhy, nevieme presne 😀 Ale ty pre istotu nehodu neplanuj, ked nevies ako by reagoval. My uz mame aj byt spolu, vsetko, akurat nie sme zobraty. Teraz , ked niekedy o tom srandujeme, tak mu ja hovorim, ze je to jeho chyba, ze ma otehotnel a on, ze ja som to na neho naraficila a ja mu na to, ze on si to urcite tajne zelal a skusal uz cely rok. Ale to len tak zo srandy 😀

etuska
23. máj 2010

@zuzanockamt

6. mesiac

6. mesiac
Pohyby plodu, ktoré nastávajúca matka silnejšie pociťuje, sú pre ňu a jej partnera samozrejme veľmi vzrušujúce a väčšinou spôsobujú veľkú radosť. Mnoho tehotných žien sa znepokojuje, keď tieto pohyby niekoľko hodín necíti, alebo keď sú jeden deň znateľne slabšie než inokedy. Nemal by to však byť podnet k obavám, lebo plody často spávajú závideniahodných 15 – 20 hodín denne. V spánku sa pohybujú znateľne menej. Keď budúca matka pobeháva, plody sa často vďaka rovnomerným pohybom v spánku kolíšu a stávajú sa znovu aktívnymi, keď sa matka ukľudní, a tým pohyby prestanú. Po jedle sú plody tiež spravidla aktívnejšie, pretože zvýšená hladina cukru v krvi veľmi rýchlo dorazí aj k dieťaťu.

Plody sú najaktívnejšie medzi 24. a 28. týždňom tehotenstva, pritom sú pohyby však ešte veľmi nekontrolované a pre budúcu matku v závislosti od polohy nie vždy citeľné. V 28. – 32. týždni tehotenstva sa vytvárajú znateľnejšie periódy spánku a bdenia.

Vo všeobecnosti by sa na plody malo pozerať ako na malých ľudí, ktorý na základe toho majú obzvlášť bdelé a skôr lenivé dni.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4116756/2-trimester.html...

zuzanockamt
23. máj 2010

@anet111 tak to je super, ze sa to tak rychlo podarilo 🙂

sisisi
23. máj 2010

@anet111 ale nie, bude lepsie pockat na ten spravny cas. a ako dlhe ste teda nehodovali??? 🙂 po akom case co ste boli spolu???
jaj baby som rada, ze som vas tu nasla, niekedy ma budete musiet trosku usmernit 🙂 teraz uz idem spinkat, ale zajtra som spat. papa

zuzanockamt
23. máj 2010

@etuska tak nas je asi lenivy a spi aj viac ako 20 hodin 😀

anet111
23. máj 2010

@sisisi hlavne by si nemala byt v kontakte s tehotnymi, je to nakazlive, aj mna to vzdy chytalo, ked sa bola s tehotnymi kamoskami 🙂

riana12
23. máj 2010

anet, tak co sa mna tyka, mne staci byt aj s malymi detmi, aj odstrastenejsimi, co uz do skolky chodia a aj tak som z nich hotova 😅 u mna to nadsenie pre babatko nie je len z tehotnych bab... 🙂

anet111
23. máj 2010

no tak super, takto to mam aj ja, ze vecer alebo rano v posteli ho citim najviac, cez den stale beham , tak asi spi, tak ho teda necham spinkat zlaticko moje, nebudem ho stuchat 🙂

etuska
23. máj 2010

@anet111 😀 😀 😀

@zuzanockamt 😀
idem ja kočky konecne do tej sprchy.bru nocku 😵

zuzanockamt
23. máj 2010

riana ... mne sa pacia skor take male babätka ... tak do roka 😀
erika ... dobru noc 🙂

anet111
23. máj 2010

rius u mna to bolo opacne, ked som bola s tehotnou kamoskou, co chystala vybavicku, tak som bola cela hotova a ked som bola s takou,co mala 2rocne dieta, co stale poskakovalo, stale nieco chcelo, mrncalo, tak som si vydychla, ze dieta nemam

anet111
23. máj 2010

etus ma pravdu, idem aj ja do sprchy a spat, rano do roboty bleeee 😝 . Tak sa majte kocky

zuzanockamt
23. máj 2010

ja sa tiez lucim, lebo uz je vela hodin a zajtra nech vstanem v nejakom rozumnom case 😅

riana12
23. máj 2010

anet, ja som si odzila svoje aj s najmladsim bratom, este si hodne pamatam, ako som bola z neho nervna a vravela som si, ze ja babo nechcem ani za nic...

riana12
24. máj 2010

babulky, dneska sa mi dostal do ruk takyto krasny obrazok... co je najzaujimavejsie, ze to nie je fotka ale akvarel... 😵

zuzanockamt
24. máj 2010

riana ... krasny obrazok 😵

riana12
24. máj 2010

paradny je 😵

etuska
24. máj 2010

@riana12
nadhera 🙂

riana12
24. máj 2010

@etuska

tak este prispievam troska:

riana12
24. máj 2010

😵

zuzanockamt
24. máj 2010

krasne 😵 ... to kam na to chodis ? 😕

riana12
24. máj 2010

Zuzi, to som od kolegu mailom dostala... bolo toho viacej, ale tieto sa tykaju rodiny a deticiek, tak su o to krajsie 🙂

riana12
24. máj 2010

ja ficim na obed, tak zatial sa majte 😉

zuzanockamt
24. máj 2010

tak to ma kolega dobry vkus 🙂
dobru chut 🙂 ... mne lezia este v zaludku ranajky, jedla som ich okolo deviatej ... tak pockam este hodinku asi a potom si dam len mäsko a zeleninu a paradajkovu polievku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre