Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

riana12
2. jún 2010

@sisisi no niekedy si poviem, nie ze "toto este nie", ale TOTO NIKDY 😀 😀 asi by som pri svojej nervozite, ked nemam dost kludu, nemala deticky nikdy mat... 😝

zuzanockamt
2. jún 2010

ja sa bojim, ze nas bude tiez v noci vyvadzat a cez den chrniet, lebo aj teraz ho pocas dna ani necitim a ozve sa v noci, resp. vecer, ked idem spat alebo zavcasu rano, ked chodim na WC-ko, tak ho citim ... tak sa "tesim" 😅 😝

riana12
2. jún 2010

Zuzi, no tak potom sa naladis na jeho rezim, cez den budete spat a ked bude v noci hore, ty si porobis domace veci 😅 teda ak nebude celu noc vrieskat 😝

riana12
2. jún 2010

alepodla mna sa neda spoliehat na to, aky je v brusku a aky bude v skutocnosti...
inac, velakrat plati, ze aky rezim ma tehotna zena, na taky rezim sa nauci aj babatko a podla toho sa riadi aj po narodeni...

zuzanockamt
2. jún 2010

no to je tiez jedna z moznosti 😀 ... ale horsie bude, ked pojdem do prace a sa nevyspim, kedze sa nemozem zavriet do inej izby 😝 ... pripadne MM, ak pojde do prace ... uvidime, komu sa skor podari

sisisi
2. jún 2010

@riana12
@zuzanockamt ked mna stale pohana pri predstave zleho nespaveho mrzuteho dietata to ze bude moje, budem ho milovat a aj tak by som ho nevymenila za nic na svete. ja mam proste pocit, ze tym cakanim stracam len cas!!!nic okrem skoly a obcasnej brigady nerobim, nebeham po vonku a takyto zivot ma moc nenaplna. ale mam zavazok, ze buduci rok, pocas posledneho roka studia VS si najdem normalnu pracu, nech mam teda potom aspon narok na matersku. a myslim, ze babatko sa este v spinkani a bdeni moze este preorientovat. uvidis, nicim sa to asi neda ovplyvnit.

zuzanockamt
2. jún 2010

@sisisi a to budes stihat normalnu pracu aj VS? ... lebo ak chces mat narok na matersku tak musis odrobit 270 dni, ale v normalnom pracovnom pomere a ako studentku denneho studia neviem, ci ta niekam vezmu na 100% prac. uväzok ... ak mas externe studium, tak to ano ... a potom musis do 2 rokov nastupit na MD, aby sa ti tie odrobene dni zase pocitali ... to uz je pre teba lespie si platit DNP

riana12
2. jún 2010

@sisisi ved nevravim, ze by si ho nelubila a pod... to len aby si nebrala nahodou babatko ako permanentne mile a dobre stvorenie...

sisisi
2. jún 2010

@zuzanockamt ja mam skolu tak, ze ju mam 1 den a dufam, ze by som to nejako poriesila aj s tou pracou. a este ja si velku hlavu zo skoly nerobim, stiham sa na A naucit aj za pol dna 😀 😎 DNP je ten priplatok??? 🙂 🙂

riana12
2. jún 2010

Zuzi, ja prave preto som nesla na denne ale na externe a chodim do roboty 😀 😉

sisisi
2. jún 2010

@riana12 ale to zasa nieeee, viem si dobre predstavit, co dokaze male rozzurene dieta sposobit a ako ,,napravit,, maminu naladu 🙂

riana12
2. jún 2010

@sisisi
Zuzka poukazovala skor na to, ci bude zamestnavatel ochotny na zobrat na hlavny prac. pomer, ked si denna... ked som po mature zacala chodit na prac. pohovory, vsade som ich upozornila, ze budem chodit aj externe do skoly... veru, takmer vsade s tym mali problem (dokonca sa nasla aj firma, ktora v ponuke uviedla, ze vhodne pre externych a aj tak som im nesedela), neviem, ako by sa tvarili, keby sa jednalo o denne 😒

zuzanockamt
2. jún 2010

@sisisi no ty mozno nemas problem, ale zamestnavatelia studentov prijimaju najradsej len na dohodu o vykonani prace a to sa ti nepocita ... DNP je dobrovolne nemocenske poistenie ... potom dostanes max. matersku 560€
ja by som pocas 5-teho rocnika pracu nestihala, mali sme normalne skolu kazdy den okrem piatku a v letnom semestri este aj prax, skola uz sice nebola, ale prax dala zabrat a pisanie diplomky a ucenie sa na statnice tak isto

@riana12 no ty si to dobre vyriesila s tym externym

sisisi
2. jún 2010

@zuzanockamt a mozem si to dobrovolne platit aj ked teda nebudem mat riadny pracovny pomer??? ved uvidim ako to poriesim, ale rada by som urobila aspon nejaky krok a priblizila sa ku snazilkovaniu, aspon takto formalne

zuzanockamt
2. jún 2010

a neviem nahodou, ci to nie je aj nejako limitovane, ked je student na dennom studiu, ze moze odrobit len urcity pocet hodin kvoli daniam zase ... lebo tam tu skolu v podstate plati stat, ale externisti si platia sami 😕

zuzanockamt
2. jún 2010

@sisisi neviem, ja som sa o to nikdy hlbsie nezaujimala ... treba ist na socilanu poistovnu sa popytat, ci si to moze platit aj studentka

riana12
2. jún 2010

Zuzi, tu skor ide asi o odvody a pridavky...

riana12
2. jún 2010

DNP sa da platit aj popri normalnom zamestnani...
@sisisi zbehni do zdravotnej poistovne/na socialku a prestuduj aj net... nie vzdy ti tety na uradoch poradia spravne 😒 a niekde aj tu na konikovi je tema o DNP 😉

zuzanockamt
2. jún 2010

riana ... zdravotna s DNP nema nic spolocne ... ide o socialnu davku, takze len socialna poistovna 😉

riana12
2. jún 2010

Zuzi, aaaaa to uz je jedno, tak nech zdravotku nekuka a nechodi tam 😀 😀

etuska
2. jún 2010

no baby-ste toho popisali 😅

etuska
2. jún 2010

u nas je krasny slnecny den.
Na obedik som navarila paradajkovu polievku a granadir,vyvesila pradlo,MM s Miskou isli este teraz trochu na ihrisko a ja idem aspon poliat kvety.Mala by som co-to pozehlit,ale komu sa chce zehlit ked je vonku pekne,tak idem aspon kvety popolievat.

Brusko tvrdne cely den,maly sa mrvi-som ja ale zvedava ci vobec do toho 6.6 porodim,alebo bude predsa vyvolavacka 😝

zuzanockamt
2. jún 2010

erika ... dobry obed 🙂 ... paradajkova mi teraz hrozne chuti a granadir mam velmi rada, ale MM moc nie ... ja som si upratala cast policiek v kuchyni, este mi treba riad umyt

smolka
2. jún 2010

dakujem Vam vsetkym velmi pekne 😉
jojo idem oddychovat, vkuse len spim 😝

zuzanockamt
2. jún 2010

@smolka a uz zhanas aj pracu?

etuska
2. jún 2010

@zuzanockamt
ja som akurat doupratovala kuchynu a umyla riad-uz mam fakt dost 😝 -brusko riadne tvrdne-jaj-tak uz by som aj v noci rada rodila ked sa tak snazim 😅

ja tu paradajkovu polievocku stale niecim vylepsujem-sa tesim kedy ju navarim aj nasim-lebo chuti uplne inac ako mamina 😅 a ku granadiru som si okrem uhoriek dala aj cervenu cviklu-mnam-.to som 100 rokov nejedla

zuzanockamt
2. jún 2010

@etuska ja sa inak cudujem, ze ty mas stale co upratovat 😀 ... to ja budem v nasom byte hotova za 2 dni 😀
ty sa normalne tesis na ten porod, ale necudujem sa ... ja uz si stale hovorim, ze chcem mat maleho uz doma 😅

etuska
2. jún 2010

@zuzanockamt
Zuzi-tak my mame dost vela izieb+zahrada-furt nieco 😝 a MM s Miskou su dost bordelari... 😖
Idem zapnut Miske na 15minut hry,lebo som jej slubila,ze ekd si uprace hracky,tak sa moze chvilku zahrat na PC 🙂 -ale vecer prikvitnem-ak nebude nic nove 😅

http://www.bbc.co.uk/cbeebies/games/shows/

ak sa nudite-mozete si zahrat tiez 😵
Su tu hry podla roznych rozpravok ,ktore Miska na tomto programe pozera.Ja tento kanal milujem-lebo tam nechodia ziadne reklamy na priblble hracky za hriesne peniaze 😅

zuzanockamt
2. jún 2010

@etuska dobra stranka ... popozeram tam tie napady na vyrobu kadecoho

etuska
2. jún 2010

@zuzanockamt
myslis "Mr.Maker"-toho Miska zboznuje 🙂 a fakt su tam super napady pre tvorive decka-najma pocas dazdivych dni

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre