Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

katka.gzd
1. okt 2010

@mishuu my sme sa dohodli ze zaciname setrit...zakladam zbierku na babatko :D kazdy mesiac v den vyplaty obaja odlozime do pokladnicky 50 eur a budeme to robit az kym sa male nenarodi (dufam, ze budem moct pracovat co najdlhsie aby boli korunky). z toho by som chcela zaplatit odber pupocnikovej krvi a ak nahodou nieco zostane, bude to zelezna rezerva na obdobie, kedy uz budem mat len tych 190 eur prijem....okrem tohoto moja priprava spociva v: december vysadit tabletky a zacat brat Ecko a kyselinu listovu, Januar alebo Februar prehliadka u gynekologa, krvny obraz aby som vedela co mi chyba, do leta doplnat vitaminky, pit alchemilkovy cajik a cakat na upravenie cyklu a vratenie ovulky a potom Jun, Jul sa do toho pustit. A az ked budem bezpecne za prvym trimestrom zacat zariadovat a nakupovat 🙂 ach jaj, tak velmi by som chcela jarne babatko...zatial si absolutne nepripustam ze by malo nieco narusit tento plan 😉

mishuu
1. okt 2010

@katka.gzd ahojky 🙂
máš krásny plán a iste ti vyjde, veľmi držím palce, keď vyjde ten môj plán, tak by sme mali tehuľkovať spolu 😉
My sme sa s priateľom dohodli, že on bude šetriť na byt - máme úver a raz ročne vieme dať do banky mimoriadnu splátku vo výške 20% z celkovej sumy úveru (brali sme 500 000 sk) takže je to super, minulý rok sme našetrili 100tis. a šupli sme to tam a hneď máme o niekoľko rokov skrátený úver, čo je super (máme ho na 25 rokov - po tej splátke je to už o dosť menej 😉 ) takže on šetrí na toto a ja šetrím na bábo. Každý z nás odkladá po 100 € (ak vydá) mesačne.

Chceš vedieť aký mám ja plán? 🙂
Takto: od 1.12.2010 si začnem platiť DNP
vo februári 2011 vysadím tabletky - uvidím ako príde cyklus a všetko - dúfam, že v pohode...
ten alchemilkový čajík chcem aj ja popíjať
v apríli začnem brať listovku a v júly si už nebudeme dávať pozor 😅 vtedy zbehnem aj k dokymu na pokec a prípadne nejaké vyšetrenie...
a hádam sa v lete počas dovolenky zadarí
Ani ja si nepripúšťam, že by niečo nemalo vyjsť, aj keď viem, že sa to stáva, ale netreba na to myslieť.
V rodine našťastie nikto nemal problémy, tak verím, že to bude aj môj prípad.

katka.gzd
1. okt 2010

@mishuu no krasne to mame obe naplanovane... 😀 dufam ze to ozaj tak bude...skoda ze si z levic, este sme aj skoro rovnako stare (ja mam 24 tento rok 3.12.). to mate super ze zvladate ten uver tak splacat a ze mozete odkladat po 100, nam tolko asi nepojde....my mame uver na 2.5Mil SKK takze mesacne ide vela peniazkov na splatku...plus najom, elektrina, plyn, plus poistky, stavebne, dochodkove, telefony, strava, benzin (auto sme chvalabohu dostali).....az sa mi hlava toci ked to spocitam....a este teraz musim zaplatit aj skolne (1100 eur), jasne ze ked bude viac peniazkov nahodou na ucte, odlozim viac....uvidime....ach jaj tie financie....ale snad to nejak zvladneme.......musime, ludia aj z menej penazi vedia vyzit... 😉

mishuu
1. okt 2010

@katka.gzd no s tými peniazmi je to hrúza, ako píšeš účtov je veeeeľa.
do teraz sme mali vždy šťastie na dobrú prácu, takže sme tak normálne zarábali. Ja som teraz už samostatná jednotka čo sa roboty týka, mám teda aj viac výdavkov, ale momentálne je fajn, ale blíži sa asi hluché obdobie (fotím svadby) a január - apríl = 0 bodov 😖 takže to asi šetriť nebudem nič, leda že by som mala veľa roboty v ateliéri - uvidíme...
priateľ ide asi od januára robotu meniť, mal by ísť do lepšieho finančne aj časovo, dúfam, že bude všetko OK.
My sme mali to šťastie, že sme byt kupovali ešte v 2006 kedy boli úplne iné ceny a v LV je to rozdiel ako napr. v BA kupovať byt. Náš veľký trojizbák stál vtedy 525 000 sk, čo je super cena, teraz toľko nestojí už asi ani garzonka.
Vďaka tej cene sme brali úver len 500 tis. a nemáme teda vysoké splátky, mesačne len 100 ,- € !

No proste prachy prachy, všade ich treba...ale aj ja si vždy hovorím, že ľudia vyžijú aj s menšími peniazmi, tak my sa zatiaľ ešte nemáme na čo sťažovať v podstate.

minila
1. okt 2010

ahojte.... aj my sme chceli zacat so snazilkovanim v lete, ale zrejme zacneme uz v januari 🙂 mne sa zdravotny stav nelepsi, takze sa trosku obavame dlhsie cakat.. lebo vraj teraz este mame sancu, ze sa nam podari otehotniet prirodzene...
ja som si preto zacala uz od dnes platit DNP, tak snad sa to buduci rok este nezrusi.. a rozmyslam, ze zacnem uz pomaly uzivat Femibion - tusim nejako 1 az 3mes. pred planovanim tehotenstvom sa to ma uzivat..

sisisi
1. okt 2010

ahojte baby!
dlhsie som tu nebola.... nemala som vlastne ani co pisat, kedze moje sance mat teraz dieta sa nezmenili. ba skor ma to na cas preslo, ale dnes zas taka tuuuzba!!! znova prestali fungovat argumenty preco nie.... ale v dobrom vam zavidim, hadam sa aj ja do roka dvoch dockam, ze si budem moct aspon planovat snazenie tak ako vy 🙂

usenko1
1. okt 2010

čaute kocky neviete mi poradil boli sme na 3 ivf a neuspeše chceme ist na 4porate kazda rada sa ceny.

katrenka111
1. okt 2010

@katka.gzd
@mishuu caute babulky...no pekne ste si to rozplanovali...to znie jak z rzpravky 🙂 držím Vám obom palceky aby Vám to vyslo ako si prajete.... No mna by nenapadlo takto si všetko nejak planovat......vlastne ani nemam co.....

janeisha
2. okt 2010

dobre ranko...ja sa akosi nestiham ani ozvat.. vratili sa mi trosku problemy z chrbticou z mladosti..

@katrenka111 ja ani netusimm kolko dlho sme spolu...ale rok a viac urcite..

janeisha
2. okt 2010

ste toho popisali dost vela ani nejako nevladzem docitavat..

katie1
2. okt 2010

@katka.gzd
@mishuu
Ahojte kocky, časovo planujeme babatko ako Vy 😉 Mam pocit, ze je to ale dalekoooo! Sa uz neviem dockat 😅

zaira1407
2. okt 2010

@katrenka111 ahojky ja si platim DNP od augusta v najvyssej sume ... 😕
a baby prosim vas ...MYSLITE POZITIVNE !!! to uz by bol aky vrchol DRZOSTI zrusit priplacanie DNP tak este aj zvyseny RP je teraz zruseny lebo je jednotny a ked toto spravia tak im vsetky male deti treba zobrat pred parlament hladne a pokakane !!!
Ja som si zacala platit lebo nemam narok na matersku a CHCEM DIETA !!! neskutocne po nom tuzim uz ROK a ziadna "zubata krava" ma nezastavi ....iba peniaze 🙄 ...ale o mesiac sa meni moj profil "snazime sa otehotniet "
ozaj robila som si test k tomu dnu "D" ale bolo iba / no MS este nemeska tak uvidim ... 🙂 😕

kvietocek55
2. okt 2010

ahojte babulky... 🙂 my sme plánovali babo na leto tento rok... aj nám to vyšlo na prvý šup, ale žiaľ ako rýchlo prišlo tak aj odišlo 😢 ale nerobíme z toho tragédiu a ideme snažilkovať ďalej.. akurát že musíme počkať ešte nejaké dva mesiace.. a mne sa už aj toto zdá straaašne dlho.. ☹

sisisi
2. okt 2010

ahojte babulky!
@zaira1407 zaira mozem sa spytat kolko si platis to DNP?lebo ani ja nemam narok na matersku, tak ze kolko to je, ci by mi to vyslo platit. aj ked rozmyslam, ze ked to bude pre mna aktualne nemusi to DNP uz ani platit. ale dufam, ze to ti ludia v parlamente vedia aspon trosku prepocitat, ze mlade rodiny s detmi tuto moznost potrebuju.

tak vaaaam zavidim vsetkym 😵 , moje planovanie je na leto v roku xy 😖

katie1
2. okt 2010

@kvietocek55
Ach jaj, to mi je luto, som tiez planovacny typ cloveka, ale pri planovani babatka som aj ja velmi opatrna - ako sa hovori - clovek mieni, zivot meni.... Ale musime verit, ze nam to vyjde tak ako si zelame 😲

kvietocek55
2. okt 2010

@katie1 ano asi tak.. ale hlavne treba pozitívne myslieť... držím palčeky všetkým 🙂

riana12
2. okt 2010

ahojte, vsetky babulky hlavu hore... 😉
ja mam plan o snazeni sa taky, ze "ABSOLUTNE netusim kedy"... 😉 a nie len to... ale aj veci, ktore by mali byt predtym... napr. spolocne byvanie... to je tiez taky oriesok, ze dovi-dopo...

katrenka111
2. okt 2010

@zaira1407 aho a prečo nemas narok na matersku??? No neviem všetko je možne.... na 100% to DNP platí zatial len do konca roka....ktovie ci to nezrusia.....su to vagabundi

katrenka111
2. okt 2010

no veru clovek mieni pan Boh mení... aj u mna to je nejak tak ..... ☹

heveri35
2. okt 2010

@kvietocek55 tak ja som sa rozhodla,ze ziadne cakanie nebude 🙂 podari sa to vtedy ked to priroda uzna za vhodne??nie??dnes mi koncila ms,tak skusame dalej 🙂

kvietocek55
2. okt 2010

@heveri35 hm.. tak ja by som tiež najradšej začala ale sa ešte bojím.. dosť ma totiž bolelo brucho tak som utekala k dr. a ten zistil, že mám na obidvoch vaječníkoch cysty.. tak som sa dosť preľakla.. no a dr. verdikt znel, že počkáme ako sa budú cysty správať.. mali by vraj samé zmiznúť no tak to som zvedavá.. preto veľmi veľmi dúfam, že do 2 mesiacov zmiznú a ja už budem spokojná a môžme začať. Hneď po návšteve dr. som to dostala (19 dní po zákroku, čo je dosť skoro vraj) a mám také silne krvácanie, že som snáď také ešte ani nemala... Sa spolieham na to, že to sa ešte maternica nejako čistí alebo čo.. No ale aj tak o mesiac začnem brať femibion počkám ešte 2 mršky a ideme na to 🙂

zuzanockamt
2. okt 2010

dievcata nestresujte zbytocne ... kazda sa skor, ci neskor docka 😉

zaira1407
2. okt 2010

@sisisi ahoj , no platim si max. co je 49,10 € mesacne po dobu 9 mesiacov cize 270 dni to je minimum na to aby si mala narok na matersku .
spolu to cini 441,90€ a z tohoto by mi malo byt po dobu 6 mesiacov (tusim to je 28 tyzdnov ) platenych 55%...ako keby sa ti ratala materska z platu

zaira1407
2. okt 2010

@katrenka111 narok na matersku nemam lebo za posledne 3 roky som nepracovala a chodim na denne studium ☹

zaira1407
2. okt 2010

@zuzanockamt ako sa dari babätku ? 🙂 🙂 cmuuuk 🙂

zuzanockamt
2. okt 2010

@zaira1407 zatial celkom fajn ... aj nas necha v noci vyspat, ale cez den je to horsie

katrenka111
2. okt 2010

@zaira1407 jaaaj a nechces najprv dostudovat a potom riesit babo??? No ved nechame sa prekvapit co spravia s tým poistením... ja pozistujem ci sa to nebude rusit ak nie tak zacnem si to asi aj ja možno platit.....

heveri35
2. okt 2010

@kvietocek55 jaj tak to je nieco ine.Ja som nastastie nemala komplikacie.Tak ti teda drzim palce aby sa tie cysty spamatali a zmizli co najskor 🙂 Daj potom vediet ako sa to vsetko vyvija,dúfam,ze budeme mat uz len dobre spravy 🙂

kvietocek55
2. okt 2010

@heveri35 ok, určite dám.. no aj tak by som najradšej začala aj hneď.. ☹ ale čo už, nejako to vydržím.. snažím sa zamestnávať myseľ, no nie vždy sa to dá.. 🙂 tak si držme palce a aj ty daj vedieť...

heveri35
2. okt 2010

@kvietocek55 vsak hej,keby sa dalo nemysliet na to,na mna pred vcerom tak z nicoho nic dolahol smutok,ze som sa normalne rozplakala pred ludmi(co nezvyknem inak]Objednala som si aj ovu testy,vydrzia na dva mesiace a potom uz nebudem kupovat.Potom sa uvidi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre