Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

riana12
19. okt 2010

ahojte, jaaj, zavidim vam vase plany 😅

mishuu
19. okt 2010

@katie1 nie kvôli tomu, že by sme chceli jarné bejby, ale skôr z praktickejších dôvodov...
od januára si idem platiť DNP, takže aby mi to vyšlo tak ako potrebujem, aby som dostala najvyššiu materskú, tak musím začať v januári a platiť si to 6 mes. a potom ešte 270 dní aby som splnila podmienku...takže preto by som chcela otehotnieť až v lete a aj z pracovných dôvodov, keďže moja najsilnejšia pracovná sezóna je od jari do jesene, tak leto by bolo fajn aj z tohto hľadiska 😉

Ale keď si to tak vezmem, tak by sa mi aj celkom páčilo niekde na letnej dovolenke otehotnieť - snáď sa podarí, v nič iné ani nedúfam 😔
a na jeseň a v zime tehuľkovať...žiadne horúčavy, celkom fajné 🙂

mishuu
19. okt 2010

@riana12 plány sú len plány Ria, skutočnosť ukáže, ale dúfam, že bude blízka našim plánom... 😉 VERÍM

mishuu
19. okt 2010

@minila hmmm takže už o chvíľu idete na vec 😝 tak budem veeeľmi držať palce, nech Vám to vyjde ako si prajete!

zuzanockamt
19. okt 2010

podla mna je lepsie otehotniet v zime, v lete ked je uz potom brusko velke, tak staci malo oblecenia a vynosi sa to aj po tehu a neviem si predstavit chodit s takym bruchom na jesen a v zime 😝

katie1
19. okt 2010

@minila Ja som tiez planovala dat tak mesiac pauzu od HAK, pride mi to dost az pol roka pred... Hm, kazdy vravi inak ked si pozriete temy o vysadeni antikoncepcie 🙂

riana12
19. okt 2010

@mishuu zavidim ten fakt, ze uz viete zhruba co a ako... to, ze uz ste v nejakom tom stadiu, blizsie k cielu 😉

katie1
19. okt 2010

@zuzanockamt Ano, tiez ked sa zamyslam nad oblecenim, tak to vidim rovnako ako Ty 😀 Podla mna ma kazdy termin nieco pre a proti 😉 Niekto si nevie predstavit mat velke brusko v lete, mne by to (asi) nevadilo, ja leto zboznujem. My v lete zacneme, lebo priatel mi to takto ,,odklepol" - he he. Ja by som zacala aj hned 😲

zuzanockamt
19. okt 2010

@katie1 tak to leto bolo dost krute, ale keby som si mala vybrat, tak by som zase chcela otehotniet v zime

katie1
19. okt 2010

@mishuu ahaa, tak to ano ked mas taketo plany s platenim DNP a pracou. No nie kazdemu sa paci predstava tehulkovania v lete... Ja sa skor obavam poladovice s velkym bruskom 😨 No ale to sa podda ako vseko v zivote 🙂

minila
19. okt 2010

@mishuu ja som si tiez preto zacala dnp platit, tiez by som chcela, aby mi vysla max. materska, kedze ja zase ako studentka nemam na nu narok zatial.. a dakujem.. dufam, ze sa nam zadari..a ak by nie uz sme boli na konzultacii v iscare, takze snad tam nam k babatku pomozu 😉

zuzanockamt
19. okt 2010

@riana12 mam otazku ohladom BT ... asi sa mi neoplati teraz merat, ked som este nemala MS a v noci spim najdlhsie asi tak 4 hodiny a vstavam k malemu ... lebo by ma aj zaujimalo, ci bude hned ovu alebo nie ... lebo asi nenabehnem hned na HAK, nech si telo oddychne a spamäta sa

minila
19. okt 2010

@katie1 hej, tiez som citala rozne nazory a chcela som si robit dlhsiu pauzu, ale teraz som bola hospitalizovana kvoli laparoskopii a dvaja lekari ma tam utvrdili v tom, ze to nieje vobec nutne, ze sa nemam coho obavat.. tak im teda budem verit 🙂

riana12
19. okt 2010

@zuzanockamt ak mas spanok tie 4 hodky, tak kludne by si merat mohla... ale este si v sestonedeli, tak zatial asi nie... a pred tehu si mavala ake vyrazne priznaky ovulky? ze az ked by si nieco divne zacala citit, tak by si mohla potom z casu na cas zmerat...
a kojis ako casto?

katie1
19. okt 2010

@riana12 A Vy este neplanujete?

katie1
19. okt 2010

@minila Presne, co lekar, to iny nazor - podla diskusii. Drzim Vam velmi palce, verim, ze sa zadari v januari a budete mat oktobrove babatko 😲

riana12
19. okt 2010

@katie1 este nie

mishuu
19. okt 2010

@riana12 ja viem moja, ale neboj veď aj ty budeš, čas letí veľmi rýchlo, neboj príde to 🙂

zuzanockamt
19. okt 2010

@riana12 s kojenim je to o nicom, prikladam ho len cca 3-krat denne, takze na to sa spoliehat nemozem ... a predtym som nemala praeze uz nijake priznaky ovu, obcas len hlien, tak som len podla BT vedela, ze je ovu ... a uz aj v sestonedeli sa moze stat, ze sa vajecniky rozbehnu 😀 😝

mishuu
19. okt 2010

@katie1 mne to priateľ tiež navrhol nechať na leto...a ja som za... skôr nie, kvôli práci, ale ktohovie, možno nám ujde 😉 alebo sa možno podarí až v zime otehotnieť, naozaj sa nedá povedať čo sa stane dopredu... ja osobne nemám veľmi rada tie letné horúčavy, takže radšej budem v zime hútať čo na seba, ako sa teperiť v lete s mega bruškom 😎

zuzanockamt
19. okt 2010

@mishuu len si neviem predstavit obuvat opuchnute nohy v zime do ciziem alebo topanok a zohynat sa k tomu obuvaniu ... v lete si das slapky a ides ... a to ja som mala stastie, ze mi nohy vyrazne neopuchli a aj tak ma topanky tlacili 😝

katie1
19. okt 2010

@mishuu 🙂 presne ako hovoris. Velmi rada planujem, snivam a predstavujem si, ale nikdy nemozme vediet co sa prihodi. Ale treba verit, to je zaklad 😉

riana12
19. okt 2010

@zuzanockamt vsak za to som sa ta pytala vsetko, aby som mohla potom reagovat - takze kojis zriedkavo, si na konci sestonedelia, ovu priznaky biedne...
zaver - kludne mozes merat, spanok mavas dostatocny, takze uz je to len na tebe...

riana12
19. okt 2010

@mishuu mne uz leti ten cas dlho, predlho... a este dlho bude...

zuzanockamt
19. okt 2010

@riana12 asi teda skusim, lebo som zvedava ... uz len to musim nacasovat na nejaku rozumnu hodinu, ked dieta bude zarucene spat 😀

riana12
19. okt 2010

@zuzanockamt a ako ti spava? vie ti Jurko tie 4 hodky takto pekne vkuse spat? 🙂

zuzanockamt
19. okt 2010

@riana12 v noci prespi tie 4 hodiny, niekedy aj 5 ... len pocas dna sa castejsie budi a cez den uz malo spava ... rano sa zvykne zobudit okolo tej 6:00 - 6:30, tak budem merat asi predtym

riana12
19. okt 2010

@zuzanockamt tak to je celkom dobre babatko, v noci ti da v pohode vyspat, ked niektore deticky su hore kazdu hodinu-dve...
no tak potom skus merat medzi polsiestou-siestou 🙂

riana12
19. okt 2010

babulky, neboli niektoru hlava? mna otrasne 🙄

zuzanockamt
19. okt 2010

@riana12 on mi to zase pocas dna vynahradi 😀 a najmä vecer, kym zaspi, niekedy ho treba aj 4 hodiny vlacit na rukach a prechadzat sa, lebo ked ho polozim alebo si iba sadnem, tak mrnci a reve 😝 ... minule tahal od nejakej siestej vecer do pol jednej v noci, kym zaspal 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre