Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

mishuu
5. nov 2010

ahojte baby 🙂

čaká ma sedenie v robote aj v sobotu aj v nedeľu...no asi ma... 😒

duska1122
5. nov 2010

to je dobre ze sa drzite ani som nemala problem najst tuto temu bola hned na prvej strane.

riana12
5. nov 2010

@mishuu ahojky, treba si urobit potom volno bud. tyzden, ak mozes, hm? 🙂

@duska1122 🙂

zuzanockamt
5. nov 2010

@duska1122 ahoj 🙂 ... a ty ako sa mas?

mishuu
5. nov 2010

@riana12 nedá sa...tento mesiac bude taký, ale december bude hádam už voľnejší a potom pôjdem nakupovať darčeky 😀

duska1122
5. nov 2010

ahoj tak ja sa mam celkom dobre konecne som si spravila vodicky, baby zatial este neplanujeme ale pozeram ze tu ste sa celkom rozrastli. malinky je zlatucky ako babika inak pekne meno ste mu vybrali 🙂

fide
5. nov 2010

Ahojte snazilky nesnazilky 🙂 mozem sa pridat??? Ja uz síce jedno bábo mam v postielke ma 11m Eliska a myslim ze by som chcela aj druhe nech je to z krku a vychovaju sa naraz....ale som po sc a nemam odvahu a vobec neviem ci by sme to s manzelom zvladli 2 male deticky...

katka.gzd
5. nov 2010

@fide ahoj, vitaj, no ja teda neviem..tento nazor, ze majme to uz za sebou...ja mu nerozumiem....nebude ti potom zasa po par rokoch luto ze nemas zasa malinke babatko ale len uz odrastene deti? mne sa na jednu stranu paci ked medzi detmi nie je velky vekovy rozdiel aby si aj rozumeli aj sa spolu pohrali, na druhu stranu, take 3 rocne dietatko uz ti moze aj trosku pomahat s tym mensim. a ja keby si teda mozem vybrat tak by som si to nechcela odbyt ale pekne rozlozit tie 3 dietky, ktore ak sa podari by sme chceli, aby som si tie babatka mohla aj uzit, kazde jedno z nich....ale jasne, ze kazdy to chce inak...niekto sa z materskej aj do prace tesi....toto si ja neviem predstavit...keby moj priatel zarabal tak aby nas uzivil, v pohode by som vedela byt doma s detmi stale 🙂

katie1
5. nov 2010

@fide Vitaj 🙂
@katka.gzd Mozno sa aj Ty budes tesit po materskej naspat do prace ked si to realne aj prezijes 😉
V robote sice tiez ficis, ale inym sposobom ako pri detoch. Ako moja mama hovorievala - do roboty si chodim ,,oddychnut" 😅

katka.gzd
5. nov 2010

@katie1 to je fakt, ze kym clovek nezazije, nevie...mozno budem mat narocne hypeaktivne deti od ktorych sa do prace budem ozaj tesit 😀 clovek niekdy nevie

riana12
5. nov 2010

no ja by som chcela (uvidime, ako to nakoniec dopadne), mat deticky s vacsim vekovym odstupom... prave preto, ze jednak by mi mozno uz co-to vedelo starsie s mladsim pomoct, aj by som chcela medzi materskymi aspon nejaku dobu chodit do prace, ci uz sa odreagovat pod toho kazdodenneho kolotoca s drobcom doma alebo troska vylepsit rodinny rozpocet... 🙂

katie1
5. nov 2010

@katka.gzd fide to myslela asi tak, ze matersku bude mat s oboma detickami za sebou (naraz) a potom moze normalne nastupit do roboty a deti pojdu do skolky, skoly... Nieco na tom urcite je 😉

katka.gzd
5. nov 2010

@katie1 len mne to bude urcite potom luto ze mi to cele tak skoro skoncilo, ja sa poznam...ja to vidim tak ze prve, materska, nastup do prace tak na rok a nasledne druhe....nehovorim ze budem pri prvom na materskej cele tri roky...asi na to nebudu peniazky....ale takto nejak by som to chcela....

katie1
5. nov 2010

Ja si tiez niekedy myslim, ake to bude super ked bude babatko a maly uz bude mat 7-8 rokov... Ale podla mna sa to neda takto definovat, pretoze v kazdom veku dietata sa nieco ine riesi... Kazdym rokom sa treba dietatu venovat inym sposobom a tak to pojde az do dospelosti... Takze to je uplne jedno kedy bude dalsie. Ako sa hovori: Male deti-male starosti, velke deti-velke starosti. Znie to sice neuveritelne, ale o tom je zivot 😉

riana12
5. nov 2010

ono ja si to zase takto neplanujem, lebo co ak sa postasti, smykne sa nam a medzi detickami nakoniec budeme mat len 10-mesacny rozdiel? 😅
alebo by sme chceli mensi vekovy rozdiel a ako na potvoru by sa zase nedarilo to druhe vobec a rozdiel by bol kludne aj 10 rokov... 😅

katie1
5. nov 2010

Medzi mnou a sestrou je 11 mesacny rozdiel, dokonca sme narodene v jednom roku, aj v rovnakom znameni - ja v januari, ona v decembri. Takte to sa mi zda ,,mozno aj narocnejsie" ako dvojicky, pretoze mamina mala prve babatko s bruchom a potom nas vozila obidve v starej dobrej liberte (sestra lezala a ja pri jej nohach sedela) 🙂

mishuu
5. nov 2010

@fide vitaj maminka 🙂

ja by som chcela mať druhé dieťatko tak 3 roky po prvom, ale ak ti zdravotný stav alebo iné okolnosti nebránia prečo by si nemohla mať bejby aj hneď po sebe, ako to komu vyhovuje 🙂

mishuu
5. nov 2010

@katie1 tak to mala vaša maminka teda o zábavu postarané 🙂

duska1122
5. nov 2010

je obdivuhodne ako to dokazu taketo mamicky zvladat. sestra ma jedno a ked ho strazim mam co robit , ale zas myslim ze to je otazka cviku , ja osobne by som s bala tak skoro po sebe byt tehotna

zuzanockamt
5. nov 2010

ja som pred porodom uvazovala niekedy v buducnosti aj o druhom, lebo MM chce dve a nechce mat velky vekovy rozdiel, ale teraz sa priklanam skor k tomu, ze dalsie dieta radsej nie ... iba ak sekciou 😅 ... a je to aj financne dost narocne a tie naroky sa budu s vekom zvysovat

katie1
5. nov 2010

@zuzanockamt Tak to ano, hlavne odkedy zacne dieta riadne rozpravat tak sa jeho (osobne) naroky rapidne zvysuju - staci prejst okolo vykladu dracika alebo ho vziat nakupovat do potravin 😀 Takze detsky kutik nakupy isti. A o tom, ze pride kazdy druhy den zo skolky s deravymi pancuskami a teplakmi ani nehovorim.

duska1122
5. nov 2010

katie1 vsimla som si ze mas priatela ktory ma syna ak sa mozem spytat chcela by som vediet ako si na teba zvykol , ako to vzal ze ste spolu?

katie1
5. nov 2010

@duska1122 Andrejko si na mna zvykol velmi rychlo, bol s nami hned na prvom rande 🙂 Potreboval maminu ako sol, pretoze ta jeho prestala mat zaujem a priatel sa onho staral sam za pomoci babiny. Tym, ze my sme mali doma podobnu situaciu (sestra je slobodna mamicka) a spolu s maminou sme sa starali o neterku, tak som bola vycvicena 😲 Po troch mesiacoch sme zacali spolu byvat, maly mi kazdy den hovori ako ma lubi a vravi mi, ze som jeho druha maminka 🙂

duska1122
5. nov 2010

aha lebo kamaratka to mala take podobne sa mi zdalo neuveritelne ze si ten maly tak rychlo na nu zvykol tak som bola zvedava, ale deti su v tomto asi viac prisposobive ako som si myslela.asi vycitia ci ich ma clovek rad.

katrenka111
6. nov 2010

Dobré ránko babulky..... pekný výkend Vám prajeeem..... 🙂

katrenka111
6. nov 2010

@riana12 No ahoooj... no veru nieeee....ale bude to dlhodobý proces... len dufam že to nebude až take važne....

katrenka111
6. nov 2010

Baby ja si myslim že na 1strane je mat dobre deti hned po sebe že všetko naraz ale ked vyrastu tak potom co???? budu mat už svoje záujmy a bude to nuda..... no ťažko povedat co je lepsie..... Ja to vidim na sebe...som najmladsia a mam o dost starších bratov a maminka sa zo mna strasne tesi a je rada že ma ma.....inak by sa asi nudila 😀 😀 😀

riana12
6. nov 2010

ahojte, ja som chtiac nechtiac hore od 5:40 - som, klasika, u mladeho, vsetci v robote, iba ja som tu sama so psikom - ten ma z postele vytiahol, lebo robil zle... 😝 hafik je maly, len nieco cez 2 mesiace... teraz chrnel mozno polhodinku, taka som bola natesena, ze mam chvilu klud 😵 ale uz je zase hore 😝
ale to mate tak, je to malicke, tak davat pozor, aby daco neponicil, lebo ho maju este len tyzden, takze nechape este uplne vsetko, co moze, co nie...
no ked uz som hore, pojdem o chvilku do sprchy, umyt vlasy a tak... a ak vyjde cas, urobim "manikuren und pediguren" 😀

@katrenka111 no my sme 3 surodenci, rozdiel medzi mnou a strednym a mnou a najmladsim je 4,5 a 14,5 roka...
ja aj prostredny uz tolko nie sme doma, sme rozlietani... tak mama sa tiez tesi aspon z toho najmladsieho... a myslim, ze aj on sa ma lepsie ako my dvaja starsi... on je teraz nieco ako jedinacik 😀 😅

katrenka111
6. nov 2010

@riana12 No ja tiež už od 5.30h hore...akosi ma bolel celý chrbat a nie a nie viac zaspat..... prave kavickujem a pojdem upratovat....

riana12
6. nov 2010

@katrenka111 no ja uz idem do tej sprchy, drobec zase chrni, snad tu volaco nedotrha, kym pridem... 😝 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre