Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

jetta
9. nov 2010

@riana12 tak ale pri porode nemas stale rovnake bolesti, oni sa ti stupnuju, az ku koncu su tie bolesti take ze su na nevydrzanie..

zuzanockamt
9. nov 2010

@jetta
@riana12 sekciu vam len tak nikto neurobi, musi byt zavazny dovod
epi som chcela, u nas v nemocke pichnu kedykolvek si povies, netreba ju mat objednanu ... ale uz som bola moc otvorena a islo to rychlo ... do nemocky som prisla okolo 14:30 a maly bol na svete 16:52

riana12
9. nov 2010

@jetta ja som tu uz davno pisala, ze ako priznak porodu bola bolest zuba (nejaka cudzia teta, osobne nepoznam) a netrvalo dlho a babatko museli porodit v aute cestou do porodnice 😅

duska1122
9. nov 2010

@jetta to je sestrin syn teda krsna no uz je vacsi ma dva roky.
inak sestra rodila cisarskym a hovorila ze dakuje bohu . sice ze to chvilu bolelo ale urcite lepsie ako rodit normalne.
ja by som normalne nesla rodit skoda ze s neda vybrat

zuzanockamt
9. nov 2010

@riana12 tak to mas pravdu, ja som myslela, ze tam fakt asi dusu vypustim, ta bolest sa neda opisat, to sa musi zazit

riana12
9. nov 2010

@zuzanockamt sakris 😖 tak jedine, ze by som od bolesti/vysilenia odpadla, to by ma mozno odrodili cisarskym 😅

jetta
9. nov 2010

@riana12 fuha tak to musel byt adrenalin..ale aj s tou pupocnou snurou a tak...a aj placentu treba porodit hned ako babatko vyde von...predstav si ze by placentu porodila v aute....fuj to mu si byt hnusne... 😀

riana12
9. nov 2010

@jetta ja sa bojim prave tych tesne pred porodom... jasne, ze nie su rovnake stale... ale prave tie tesne pred ta totalne vysilia, mas chut vsetkych pozabijat, vyskrabat sa na stenu...

jetta
9. nov 2010

@zuzanockamt tak aj ty si mala velmi dobry porod...na to ze si prvorodicka...

jetta
9. nov 2010

@riana12 tych sa ja praveze az tak nebojim...

riana12
9. nov 2010

@jetta no aj placentu musela... nastastie ju odrodila zdravotna sestricka... takze aspon ta dobornost nejaka bola 🙂

riana12
9. nov 2010

@jetta uz ma tolke baby strasili... najnovsie jedna znama, ze ju bolesti tak vysilili, ze "tlacit" musel jej muz a sestricka... inac sa mala nemusela narodit 😔 celkovo ten porod mala komplikovany...

jetta
9. nov 2010

@riana12 minule zas ukazovali v spravach ze jedna zena porodila v helikoptere 😀 to mohlo byt tiez zaujimave 😝

riana12
9. nov 2010

@jetta no vidis to, ani helikoptera ti nezaruci, ze porodis v nemocke 😅

ja teraz padim na obed... cca o jednej uz sa mozem zase tuna venovat, snad nezdrhnete 😅

jetta
9. nov 2010

@riana12 no to verim...ved kolke zeny rodia aj 9,10hodin...to musi byt strasne vycerpanie...a ked ma tlacit tak musia za nu tlacit porodne asistentky alebo muz ako ty hovoris...

duska1122
9. nov 2010

to aby si clovek stale opakoval ze zeny rodia deti odjakzive tak to aj ja zvladnem. ale akosi to nepomaha. a to zasivanie to sa ako robi normalne zaziva?

jetta
9. nov 2010

@riana12 utekaj aj ja pojde o chvilku a potom mozme kecat dalej 😀

riana12
9. nov 2010

@jetta jedna z rodiny aj pri tretom babatku bola v nemocke so silnymi kontrakciami 20hodin, len otvarat sa neotvarala, resp. len velmi slabucko... ta si tiez uzila 😒

jetta
9. nov 2010

@duska1122 zasivanie sa robi hned po porode ako porodis placentu, potom ta vycistia a zacnu sit.. ale pichaju injekciu na umrtvenie no vacsina zien hovori ze im to vobec nepomohlo..dokonca niektore hovoria ze sitie je horsie nez kontrakcie

zuzanockamt
9. nov 2010

@jetta no kontrakcie som mala uz od pol tretej rana, takze vyse 12 hodin
@riana12 aj mne ho nakoniec vytlacila sestricka, lebo ja som uz nevladala a CTG uz pipalo

jetta
9. nov 2010

@riana12 takym zenam co sa dlho neotvaraju by podla mna mali robit automaticky cisarsky rez

duska1122
9. nov 2010

baby aj chcete mat pri sebe muzov pri porode? lebo ja som tak nad tym rozmyslala ze radcej by som bola keby tam nebol. nerobilo by mi dobre ze sa pri tom na mna pozera este by mal s toho nejaku traumu ci co .

zuzanockamt
9. nov 2010

@jetta
@duska1122 mne tam toho napichali kopec, lekar vravel, ze uz mi viac pichnut nemoze, ale citila som to teda kvalitne ... ale mna aj dlho sili, lebo som bola dost potrhana ... aj vnutri ... a placenta sa porodi tak, ze si to ani nevsimnete 😉

jetta
9. nov 2010

@zuzanockamt ako myslis ze ctg pipalo? co maly prestaval dychat?

jetta
9. nov 2010

@duska1122 ja by som chcela mat muza pri porode a on by chcel byt tiez...my sme sa uz o tom bavili 🙂

duska1122
9. nov 2010

to je strasne toho zasivania sa bojim viac nez cohokolvek fuj aj nastrihnutia jezis

zuzanockamt
9. nov 2010

@jetta tak on este nedychal, lebo dychat zacina az ked prestrihnu snuru, ale asi klesali ozvy, lebo hlavicka uz bola napoly vonku a bolo treba ho rychlo vytlacit

jetta
9. nov 2010

inak kazdy hovori ze ked vychadza hlavicka tak to boli ale ze potom je uz hned babatko vonku

zuzanockamt
9. nov 2010

@duska1122 nastrihnutie necitis, ja som ani nevedela, kedy to spravil, len potom, ked uz bol maly von, tak som sa pytala, ci ma musel aj nastrihnut

jetta
9. nov 2010

@duska1122 nastrihnutie vobec necitis

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre