Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

jetta
19. nov 2010

@riana12 byva tam u priatela uz treti rok 🙂

zuzanockamt
19. nov 2010

@jetta to nie je satka, tu uz mam, to je len ochranna kapsa na zimu, aby som maleho nemusela velmi obliekat a nebolo mu zima

riana12
19. nov 2010

@jetta a on je cudzinec teda? 🙂 teda nechcem velmi vyzvedat, len aby som pochopila situaciu 😉

katrenka111
19. nov 2010

ahojteeeee 🙂

zaira1407
19. nov 2010

ahojte 😉
ako sa mate ?
asi mam problem ...v pondelok bola asi ovu...aj ostatne 🙂 a dnes ma uz odvtedy neskuocne bolia vajecniky a podbrusko a je mi tazsie od zaludka ...co toto zase je ....asi pojdem po MS k dokimu ...alebo uz teraz mam ist ? uz len tie cysty by mi ku stastiu chybali ☹

riana12
19. nov 2010

@zaira1407 ahoj 🙂 co ti napoveda, ze si mala vtedy ovulku? kolky den cyklu si? a MS kedy cakas?

zuzanockamt
19. nov 2010

@zaira1407 a tie bolesti vajecnikov a podbruska comu pripisujes? ... tym cystam, ci ako? ... a podla coho sudis, ze bola ovu? ... sledujes aj BT? ... lebo ak sledujes len hlien, tak ten byva aj niekolko dni pred ovu ... mne sa raz stalo, ze hlien bol asi 5 dni pred ovu

riana12
19. nov 2010

@katrenka111 ahojky, noze sup sem, kde si? ci sa svojmu venujes? 🙂

zaira1407
19. nov 2010

@riana12 Ms cakam 30.11. a som 19dni od zaciatku MS ...inak to neviem vysvetlit ja sa v tom az tak nevyznam 😅
@zuzanockamt neviem isto ale nejaka som chora asi mam oslabenu imunitu 😖 skor si myslim ze by ma boleli skrz tie cysty...a BT si nemeriam ...odhodlavam sa ked mi skonci MS a k tomu hlienu 😕 ze by bola ovulka az teraz ? moze byt , doteraz som nevenovala tomu pozornost ... 😒

zuzanockamt
19. nov 2010

@zaira1407 vajecniky ta mozu boliet aj z ovu ... ale to je tazko povedat, najlepsie je merat, to ti povie najviac

riana12
19. nov 2010

@zaira1407 a predtym si niekedy taketo nemala? moze to byt prave kvoli tomu, ze si po ovu a mozu to byt len obycajne PMS... nie?

katrenka111
20. nov 2010

Dobré ránko babulky..... tak konečne výkend... aké mate planiky???
@riana12 No akosi som nemala čas... včera som bola v skole po dlhom čase, s drahým sme boli na nákupe a potom sme mali navštevu , takže tak....

zaira1407
20. nov 2010

@zuzanockamt @riana12 a viete mi poradit ako to je s tou teplotou ? viem ze to treba merat kazdy den o tej istej hodine a zaregistrujem sa na fertiliti aby mi vyhodilo graf, ale aky teplomer je na to dobry ? aj klasicky alebo digitalny ? Kamaratka nevedela rok otehotniet a meranim zistila , ze vobec nemala ovu ale menzes a aj vsetko ostatne mala len teplota sa jej nemenila na ovu a ked je ovu tak je vyssia ? som z toho 😲 ... dakujem 😉
@katrenka111 no idem upratovat , nieco do skoly dokoncit , varit a uvidim ci vystane cas ....tak si pozriem kamaratkinu svadbu 😎

katrenka111
20. nov 2010

@zaira1407 no aj ja sa chystám varit trosku upratať... mam nervy lebo sme mali iný plan a drahý musel ist zasa do roboty....takže zmena planu.... 😒

zaira1407
20. nov 2010

@riana12 inak som rozmyslala ci nemozem mat zapal ? ale z coho v nesedim na studenom ? no odkedy som vysadila antiku tak ma v strede cyklu bolievaju vajecniky ale iba jeden dva dni ...hmm tak neviem co toto ...najlepsie ak pojdem k dokimu ak to neperestane ....

zaira1407
20. nov 2010

@katrenka111 sprav si den pre seba 🙂

katrenka111
20. nov 2010

@zaira1407 No mali sme ist na nakupy...tak asi sa nebudu konat dnes.... ☹

katrenka111
20. nov 2010

baby kde steeee?????

katie1
20. nov 2010

Ahojte, ja prave vyprazam pecienky s hranolkami, drahy pozera farmara, ktoreho sme nahrali, lebo si vcera pred nocnou trosku pospal a ked sa naobedujeme, tak vyrazime niekam so psom. Maly je dnes u babiny, tak sme rozmyslali nad kinom, ale ked som pozrela na nete program kin, tak nic moc teda nedavaju...

riana12
20. nov 2010

ahojte, tak s braskom sme boli v kine doobeda, bolo fajn 🙂 dosli sme cca pred hodkou domov, troska som s mamou pokecala, teraz som si sadla k PC pokontrolovat par veci 🙂

@zaira1407 hocijaky teplomer mozes mat, iba co sa neodporuca, menit teplomer v jednom cykle, lebo kazdy teplomer meria inak, ma inu odchylku a pod...
co sa zistenia, kedy je ovu, tak po zvyseni teploty... moze sa teplota zvysit len minimalne alebo mozes mat velky rozdiel v teplotach, ale je to normalne, kazda zena je ina a aj cykly u jednej sa menia, nenajdes 2 uplne rovnake...
ked s tym zacinas, tak zacni hned po MS, ako pises, kazde rano, v rovnaky cas a mat spanok aspon tie 4 hodiny...
kazdy den sa sem na konika mozes prist poradit a pomalicky sa to naucis... a este si mozes prestudovat http://merenibt.xf.cz/

riana12
20. nov 2010

@zaira1407 co ta v strede cyklu vajecniky bolia, to je najpravdepodobnejsie kvoli ovulke... kedy presne, v kolke dno cyklu to pozorujes?
ak mas pochybnosti o zapale, znehni k dokimu... a zapal nie je len zo studeneho, ale zase ta nechcem plasit... podla mna ta pobolievaju len kvoli ovulke 😉

riana12
20. nov 2010

tu je ale pusto 😨

stanca22
21. nov 2010

@riana12 No pekne teda, pekne 🙂

zaira1407
21. nov 2010

@riana12 co som si znacila v kalendari ked ma to pobolieva je tak asi 12 - 15 den myslim tak v strede cyklu ale ten cyklus ma riadne stve stale ho mam iny raz meska 4 dni potom 2 potom nemeska potom zase meska a väscinou dostanem tak na 30 - 32 DC 😕 ...no kto vie co to je ? bolest uz presla ...ale bolelo to tak ako keby ta z vnutra nieco palilo ani nie pichalo ... 😒 ...kaslem na to uvidim po MS a pojdem k dokimu , uz som ho davno nevidela 😀 😝

a co inak porabate v nedelu po obede ?

riana12
21. nov 2010

@zaira1407 no to poboievanie je ovulka a ked vravis, ze raz ti MS meska 4 dni inokedy pride aj skor a tak, to je preto, ze ti vlastne akoby ovulka "meska" alebo pride skor...
cyklus ma take dve fazy - folikularnu (to je od MS po ovulku) a potom lutealnu (od ovulky po MS)
ta folikularna nebyva vzdy rovnaka, ta sa moze menit aj vyrazne z mesiaca na mesiac, ale ta lutealna je takmer vzdy rovnaka...
skus este spocitat, kolko dni teda od toho pobolievania ubehlo, kym si dostala MS a napis sem nejake cisla a uvidime 🙂
a tie dni, co ti MS akoze meska alebo pride skor, tak je to stale v pohode, nerob si starosti... ak je to len v case ovu, tak mas aspon vyhodu, ze tu ovu citis... mnohe zeny necitia dokonca vobec nic...

riana12
21. nov 2010

@zaira1407 no to poboievanie je ovulka a ked vravis, ze raz ti MS meska 4 dni inokedy pride aj skor a tak, to je preto, ze ti vlastne akoby ovulka "meska" alebo pride skor...
cyklus ma take dve fazy - folikularnu (to je od MS po ovulku) a potom lutealnu (od ovulky po MS)
ta folikularna nebyva vzdy rovnaka, ta sa moze menit aj vyrazne z mesiaca na mesiac, ale ta lutealna je takmer vzdy rovnaka...
skus este spocitat, kolko dni teda od toho pobolievania ubehlo, kym si dostala MS a napis sem nejake cisla a uvidime 🙂
a tie dni, co ti MS akoze meska alebo pride skor, tak je to stale v pohode, nerob si starosti... ak je to len v case ovu, tak mas aspon vyhodu, ze tu ovu citis... mnohe zeny necitia dokonca vobec nic...

riana12
22. nov 2010

ahojte 🙂 prva som? 😕
ako sa mavame?

ja som nejaka ochrapkana este... oci ma stipu, akoby som vydatne celu noc plakala... dokonca som mala aj celkom kludny spanok, iba s jednym snom, ktory si nepamatam 😀 ale asi sa citim taka nevyspata, ze mlady mal budicek raz o 4:45, potom som az okolo 5:10 zdriemla na par minut a uz som musela aj ja vstavat 😝

a teraz rano som skusila Caro, no na chut nic moc 😝 bola vzorka v casopise, aspon viem, co je to zac...

katie1
22. nov 2010

@riana12 ahoj 😉 No dnes je take ochrapkane pocasie...ale tiez som dobre spala 🙂

Ako ste vikendovali zienky?

riana12
22. nov 2010

@katie1 pred spanim som pozerala Resident Evil, neviem ci je to 4 alebo 5, ale bolo to pocitacovo animovane, tak to nebol az taky krvak... tak som mala pohodove spanie 😀

ja som bola aj v sobotu aj vcera v kine, na rozpravkach 😀

a ty ako?

katie1
22. nov 2010

@riana12 jeeejda, to ja nemozem take (ani ,,nie az take krvaky") filmy pozerat 😀
Takze rozpravkovy vikend 😉 Hraju teraz rozpravky v kinach, som si vsimla.
My sme nakoniec neboli v kine. Boli sme v sobotu na vylete so psom, presli sme les z Lamaca na Zeleznu studnicku...v nedelu nakup v Tescu. Oddychovali sme, maly bol u babiny... Tuto noc sa bal, lebo vraj pozerali s babinou serial Stratene duse a stale z postele vykrikoval a pytal sa, ci sme hore, ci sme doma a pod... 😕

riana12
22. nov 2010

@katie1 ja to mozem pozerat, mam rada, ked sa obcas troska myknem... 🙂 pozerat to po svetle, tak je to ako rpzpravka pre mna 😀 po tme je to uz troska drsnejsie, ale v pohode... zatial mam napriklad skuknute vsetky diely SAW, co su zatial natocene a nadabovane... 😀 obcas som ocko prizmurila, aj mlady bol pri mne, tak som mala koho zlapnut, ked ma myklo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre