Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
29. nov 2010

@riana12 nedepkuj, aj ked ani to pocasie tomu velmi nepridava 🙄 ... ja by som sa najradsej zahrabala do perin a chrnela, ale idem sa venovat babetu 😀 , lebo on sa pre istotu uz vyspal do ruzova a ocakava, ze ho budem zabavat 😀

katrenka111
29. nov 2010

@zuzanockamt to je pekná povinnosť 🙂

riana12
29. nov 2010

@katrenka111 víkend nanič, do ďalšieho ďaleko, caka nepríjemný štvrtok predo mnou, k tomu totálny pocit prázdnoty a neužitočnosti :-/

zuzanockamt
29. nov 2010

@katrenka111 to ano, len ja som dnes hore od pol tretej rana, tak uz mi oci klipkaju 😝

katrenka111
29. nov 2010

@riana12 ale a co bude štvrtok??? neboooj to prejdee hned je výkend...... 😉

katrenka111
29. nov 2010

@zuzanockamt malý nevedel spinkať???

riana12
29. nov 2010

@zuzanockamt počasie na mňa taký vplyv nemá, náhodou, počula som dnes nejakú vianočnú pesničku, vonku padal sneh a krásne ma to vianočne naladilo... tak za to počasie som rada... depka je kvôli celému tomuto týždňu :-/

riana12
29. nov 2010

@katrenka111 skúška ☹ len ma, prosím, vôbec nepovzbudzujte, nepripominajte, budem bez toho kľudnejšia

katrenka111
29. nov 2010

@riana12 no a to koli skuske??? No ja som na tom uplne inaak....este žiadna skuska, do ničoho som sa ani len nepozrela a v škole som bola iba raz a co stalo sa nieco??? jednoducho nemám cas a mam momantalne teraz plno iných starostí.... zvladla som 2 roky zvladnem aj tento...treba si povedat nejak bolo nejak bude a nestresovať...nevyplaca sa to, ver mi..

riana12
29. nov 2010

@katrenka111 ja si,bohužiaľ, nemožem len tak rukou mávnut ☹ a o troška skôr som písala, že mám z viace veci nedobrú náladu a pocit...

katrenka111
29. nov 2010

@riana12 tak to je mi luo....dufam že sa to zlepsí....

riana12
30. nov 2010

dobre ranko 🙂
@katrenka111 v pohode, preto radsej ani nechcem, aby sa to nejak v mojom okoli rozoberalo... 😅

mishuu
30. nov 2010

@katrenka111 zrušiť? to si celkom neviem predstaviť, nakoľko (pokiaľ viem) neexistuje žiadna iná alternatíva ako si platiť nemocenské poistenie popri zamestnaní alebo ako SZČO, ktorá nemá povinnosť...kde si to počula? nestraš... 😨

zuzanockamt
30. nov 2010

@mishuu ved povinne si platit budes, ale dobrovolne zrusia, aby sa usetrilo

mishuu
30. nov 2010

@zuzanockamt no a povinne ako keď nemám povinnosť, na základe daňového priznania??...tak čo teraz? A chcem si to platiť z najvyššieho vymeriavacieho základu...som mimo ☹

mishuu
30. nov 2010

@zuzanockamt síce ja ako živnostník si môžem zvoliť akýkoľvek VZ aj ten najvyšší nie??

zuzanockamt
30. nov 2010

@mishuu no ved si platit nemusis, ale potom nemas na nic narok ... svagor si tak neplati a neviem z coho bude mat dochodok a ostatne veci

zuzanockamt
30. nov 2010

@mishuu ale nejake zakladne odvody do SP musis odvadzat, nie?

mishuu
30. nov 2010

@zuzanockamt nemusím, každý rok sa to posudzuje podľa aktuálneho daňového priznania, podľa nadobudnutých príjmov, keďže doteraz som bola vždy aj ako zamestnanec a popri tom aj SZČO, tak som z toho SZČO mala nízke príjmy a nemala som teda odvodovú povinnosť do ďalšieho daňového priznania. Tento rok uvidíme ako to vyjde, ale práve z toho dôvodu som si chcela platiť DNP, že ak mi zase nevznikne povinnosť žiadnych odvodov, tak nech mám materskú, nech mám dôchodok, nech mám PN a podobné veci.... akurát som poslala mail s prosbou o info, tak keď mi odpíšu budem vedieť na čom som a ako to vlastne bude...

duska1122
30. nov 2010

ahojte dnes tu mate akusi vaznu temu. dnes mam volno konecne uz sa tam idem zblaznit. chystam sa do obchodu neco na obed kupit 😀

riana12
30. nov 2010

@duska1122 aj take obcas treba 😀 volno zavidim 😵

zuzanockamt
30. nov 2010

@mishuu no ved jasne, ked neplatis, tak ti nevznikne narok na nic a stat predpoklada, ze takito ludia sa postaraju sami o seba a nasporia si, ked je clovek klasicky zamestnany, tak to ma vyhody, ze sa nemusis o nic starat ... mne aj bez DNP vysla velmi pekna materska, co som ani necakala ... dostavam zhruba len o 60 - 70 € menej ako som zarabala minuly skolsky rok 😝

katrenka111
30. nov 2010

@mishuu No kolegyne niečo debatili že sa to asi zruší...lebo aj ja som si to chcela začať platiť,ale ešte to neni potvrdené......

mishuu
30. nov 2010

@katrenka111 dostala som odpoveď zo SP a tiež mi napísali, že ešte to nie je schválené, takže mi zatiaľ nevedia nič konkrétne povedať...uvidíme, ale dosť ma to naštvalo... 😠

zuzanockamt
30. nov 2010

@mishuu tak uz len setrit niekde pomimo peniazky

katrenka111
30. nov 2010

@mishuu presne najlepsie je setriť niékde v banke a mas presne tolko kolko tam das.....to je moj nazor no.... aj ja by som mala už pomalicky začat odkladat na horšie časy 😀

riana12
1. dec 2010

ahojte a dobre ranko prajem 🙂
co mate dneska na planoch? 🙂

jetta
1. dec 2010

@riana12 ahoj, no ja mam dnes toho vela cely den mam vybavovacky az do vecera. a ty co? 🙂

mishuu
1. dec 2010

@zuzanockamt
@katrenka111

my si šetríme, ale to je na výbavu,ktorú budeme potrebovať v začiatkoch (postieľka, kočík,oblečenie,kozmetika...no veď to poznáte) 😉

Už kašlem na to, keď to zrušia tak to zrušia aj keď sa na hlavu postavím, takže len dúfam, že to nezrušia a ak hej tak hádam bude nejaká iná alternatíva...

@riana12 dobré ránko, dnešné plány...robotaaaaa 😖 a čo ty?

mishuu
1. dec 2010

@jetta ahoooj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre