Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

katie1
6. jan 2011

@katrenka111 pekne mena - najma Laura.
@riana12 Tiez dobry vyber 😉
Pre dievcatka je naozaj viacero peknych mien.

zaira1407
6. jan 2011

@katie1 no poradna je tusim raz za mesiac a potom pri konci tehu castejsie ....ale dnes je uz lepsie , asi to boli hormony 😖

katie1
6. jan 2011

@zaira1407 Aha... A ako sa citis? Mavas este nevolnosti? Brusko uz trosku vidiet? 😲

katrenka111
6. jan 2011

@katie1 No ved, aj ja myslím že pre baby je väčší výber mien.....

zuzanockamt
6. jan 2011

@katie1 na sono mas narok len trikrat pocas tehu - 10 tt, 20 tt a 30 tt - ak nie su problemy a poradna na zaciatku kazde 4 tyzdne - asi do 7-meho mesiaca - uz neviem, potom kazde 2 tyzdne a v poslednom mesiaci kazdy tyzden + zaznam CTG

katrenka111
6. jan 2011

@zuzanockamt Podla mna nie je to u kazdeho gynekologa rovnake......

zuzanockamt
6. jan 2011

@katrenka111 gyn ti moze urobit sono aj na kazdej poradni, ale na to velke morfo sono, ktore trva min. 20 minut mas narok len trikrat

zuzanockamt
6. jan 2011

ale ten interval kontrol funguje u kazdeho lekara rovnako, lebo ak nie je ziadny problem, tak castejsie kontroly mu poistovne nepreplatia ... na nete sa daju najst aj vsetky povinne vysetrenia, ktore musi kazdy lekar u tehotnej vykonat a co vsetko musi taka poradna obsahovat

katrenka111
6. jan 2011

@zuzanockamt No to može byt ale ked je rizikove tak treba castejsie ževraj....

zuzanockamt
6. jan 2011

@katrenka111 ved jasne, toto plati, ked je nerizikova tehotnost

zaira1407
6. jan 2011

@katie1 citim sa dobre, nevolnosti sem tam , ale ziadne grckanie , to bolo zatial asi tak 5 krat aj to iba kyselinka , inak sa to dalo prezit . to MM sesternica vracala od 6 tt do 10tt v kuse 😝 , tak uvidim co u nas , ale myslim si ze ked do 9 tt to preslo tak v pohode tak uz nas to asi obide , urcite sa vsak tomu nevyhneme v lete ked budem na konci ...( dufam, ze budem ) . Bruško asi nie , nevim to posudit , lebo pred tym ploche nebolo 🙄 , taky malinky kopček tam je , ale asi tukovy 😲 , nohavice zatial zapnem vsetky v pohode i ked testne na sviatky to bol problem citila som sa hrozne nafuknuta , teraz je to ok . jem vsetko , vcera dokonca cesnakovy langos 😎 , ani mi netravilo zle 🙂 , az moc dobre .
a vy uz ste zacali ? ja som inak ANT vysadila rok predtym . a to som mala cyklus potom tak 32 dňovy .

katie1
6. jan 2011

@zaira1407 tak to je super, ze Ti tak kratko bolo zle. Mozno prave preto, ze dobre papas...citala som, ze by zena nemala mat pocit hladu...hm...bohvie co je na tom pravdy. Ja nemavam pocit hladu, rada papkam, tak mozno aj mne nebude tak casto zle 🙂 Ja mam ploche brusko iba rano po prebudeni, inak nie, ale nevadi, aspon dlhsie zapneme nohavice 😉
My zaciname so snazenim v juli, HAK vysadim v juni, pockam na prvu MS a... 😲

zuzanockamt
6. jan 2011

@zaira1407 mozno budes mat chalana, ked ti je malo zle, tak sa aspon hovori ... u mna to platilo ... a ja som dlho nemala nejake extra brucho, este v 19 tt bolo take mini

riana12
7. jan 2011

ahojte, teda, vy ste toho celkom pekne popisali... ja v praci uz, nebolo to so vstavanim dneska najhorsie, len mi je teraz nedobre... rano pocit akoby na zapchu a uz mi je aj od zaludka divne... upodozrievam z toho vcerajsiu veceru alebo nejaku chorobu, lebo mam aj zvlastny pocit svalovice na celom tele... 😕
snad sa nebudem musiet naobed pytat z prace domov 😖

zaira1407
9. jan 2011

ahoj 🙂 , no baby pekne som sa chvalila , ze nevraciam tak casto a vcera K.O. 😀 ale aspon viem , ze tam "je" 🙂
ako sa mate ? My sme dnes mali navstevu - svokrovci , MM ma narodeninky 🙂
ako travite nedelny podvecer ?
neviete ako sa ma @etuska ?

zuzanockamt
9. jan 2011

@zaira1407 neboj, ono tam je, aj ked nevracias 😀 🙂

etuska
9. jan 2011

@zaira1407
tu som,tu som-len akosi som "busy"-to vies-pri 2och detoch 😝 😅
a blahozelam k tehu 😉

riana12
10. jan 2011

ahojte 🙂

susibjork
12. jan 2011

ahojte, neviem neviem ci je este tato tema aktualna, alebo uz len pre zienky co tu niekedy davno zacinali a chodia sa tu stretavat so starymi znamymi 🙂 pretoze ja som len snazilka "cakatelka" - snazit sa chcem vzdy az o 2 mesiace uz asi rok 😀 akosik sa mi do toho nechce, nemam tie biologicke pocity ked vidim male dieta... viem iba, ze by sme sa mali zacat snazilkovat (btw. nevymyslime nejake nove slovo? 🙂) lebo roky pribudaju, sily ubudaju 🙂 a naokolo vidim len zienky s kruhmi pod ocami a mastnymi vlasmi (trosku prehanam), lebo baby reve cenu noc, cez den po pol hodinkach... ja by som potrebovala len vediet, ako to cele citite vy, co vsetko to dieta prinesie, ake su to pocity... povzbudit, ze to nie je az take strasne... a este sa bojim tehotenstva

katie1
12. jan 2011

@susibjork Vitaj. Toto mi pripomina mna ked mi este ,,netikali hodiny" 😀
Ono to pride samo, nie je dobre do toho ist s takymto pohladom. Ale uplne Ta chapem, tiez som to takto vnimala,
som si myslela, ze snad ten pekny pohlad na to ani nepride. Ale prisiel 😉
Predtym som sa na ulici rozplyvala iba zo zvierat...teraz uz nakukam aj do kocikov 😅

susibjork
12. jan 2011

asi tak ... 🙂 ale zase sa nechcem dostat do fazy, kedy budem hrozne chciet a revat kazdy mesiac nad negativnymi tehot. testami 🙂 len trosku potrebujem poznat tie dobre veci na tom vsetkom... vsak decka su fajn, ale musia byt uz "vonku" a mat aspon 1/2 roka 🙂))
asi to znie hrozne, ale ja nad tymito vecami rozmyslam dost pragmaticky a verim, ze tie uzasne dojimave pocity pridu s navalmi hormonov... ci?

riana12
12. jan 2011

@susibjork ahoj, kludne sa k nam pridaj, vitam ta 😉
ja som zase na tom troska inak, nikdy som nemala obdobie, ze by som sa na babtko necitila... ja to mam akesi dane od prirody a od mala... u mna je to nieco ako hlboko zakorene, ze deticky urcite chcem... a pokial by na to boli okolnosti vhodne, vrhla by som sa na to vsetko hned aj teraz...
ale ze nemam zabezpecene nic, tak este cakam stale na vhodny cas 🙂 som obcas nervozna, ze sa toho snad nikdy nedockam, ale to asi patri k tomu 😅

susibjork
12. jan 2011

@riana12 - tak to chodi, blondina chce byt cierna, kucerava chce mat rovne vlasy 🙂 ja mam zabezpecene vsetko, este aj dve ochotne babky, ktore sa uz cele trasu, ako sa budu starat, len ten pocit nie a nie prist... ty mas zase ten pocit a vsetko ostatne zatial chyba - sme na tom rovnako, pride aj moj pocit aj tebe vsetko ostatne, aby bolo bejby zabezpecene a statne 🙂

zuzanockamt
12. jan 2011

@susibjork ked mas z toho taketo pocity, tak dieta zatial neries ... je to ale to najlepsie, co moze clovek mat, nic sa tomu nevyrovna ... aj ked ta cesta je narocna a hlavne to finale v porodnici 😀 ... a kolko mas rokov? ... ja mam narocne dieta, nevyspim sa, nestiham poriadne ani domacnost, ale nemenila by som

riana12
13. jan 2011

ahojte 🙂

katrenka111
13. jan 2011

Caute baby.... jak ste sa tu rozbehli.... 🙂 Ja si tiež myslím, že netreba babo riešiť kým sa žena na to necíti a naopak ked sa cíti prečo neisť do toho..... A otázka zabezpečenia je zas ina vec....... dieťa začína byť už akosi v dnešnej uponáhlanej, ťažkej dobe luxus.....

zuzanockamt
13. jan 2011

@katrenka111 ale nie je to s tymi peniazmi az take hrozne ... MM nezaraba vela, ja mam taku normalnu matersku a zijeme a to je maly na UM, co je dobra polozka ... skor su tie peniaze ako vyhovorka preco este nie

katrenka111
13. jan 2011

@zuzanockamt nie vyhovorka... ale ked si chces v klude vychutnať materstvo a dopriat dieťaťu všetko co treba a ked vieš že mas kopec vydavkov tak clovek si to premyslí, ci najprv sa zabezpečit alebo živoriť..... nuž taka je doba...... No ale ja zas netrvdím že je to aj moj prípad.....

zuzanockamt
13. jan 2011

@katrenka111 nas ma vsetko co potrebuje, este aj kopec zbytocnosti, ja si tiez dovolim kadeco kupit ... ale tak ja mam aj dost uspor

katrenka111
13. jan 2011

@zuzanockamt No vidis... ved aj ty si si sporila najprv ci nie???? 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre