Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
13. jan 2011

@katrenka111 ja som hlavne cakala 4 roky, kym MM pochopi, ze peniaze nie su najdolezitejsie 🙄

zaira1407
16. jan 2011

ahoj baby 🙂
@susibjork ahoj 🙂

no tak to ja budem asi mladsia mamina , nie uplne najmladsia , ale aj ked mam vztah k detom istotne by som mu V 18 tich nevedela zabazpecit to co teraz - aj ked vlastna detska izba to nebude, vlastny domcek alebo byt to nebude ...ale nejko to prezijeme - hlavne je ze sme ho s MM chceli a prislo z lasky . No a moj pohlad na setrenie penazi zacina prudko klesat , ja totiz nepracujem na TPP iba nejaka brigada, ked sa podari prospechove stipendium a to sa vsetko odklada a teraz k odkladaniu ? Kedy bude dost odlozene ? 10 000€ ? 5 000 € ? Myslim si ze my sme neboli s usporami na tom najhorsie , platime si životky , stavebnu aj knizku na sporenie mame a stale tam je "malo" clovek chce stale viac. A k vianociam sa nam auto pokazilo 😖 takze uspory isli aj tam - teraz by som mala zase cakat kym to tam vratim ...kym by som sa tam dostala chcela by som viac a postupne by roky pribudali a tak . Nuz neviem toto je tazka tema ☹ .... aj ked si myslim , ze teraz sa mamičky nebudu mat najhorsie - lepsia sa uz asi mat nebudu . a ked nieco potrebujes "vazne" ( nie nove tricko lebo vsetky su obnosene) tak peniaze najdes
My sa strasne tesime na nase babätko 🙂 - hlavne nech je nas drobec ZDRAVÝ !

riana12
17. jan 2011

ahojte 🙂
len v rychlosti zdravim a pripadne budem reagovat neskor 😉
@zaira1407 jeeej, uz si v 11tt? 😵 ako sa ti dari?

zaira1407
17. jan 2011

@riana12 no zajtra zacinam 11tt , neviem preco mi to tam vybehuje skor 😕 , konecne idem zajtra dokimu po mesiaci aj 8 dnoch ..neviem ci sa budem vediet dnes aj sustredit na ucenie ked zajtra uvidim červíčka 😀 . Povedal mi , že zajtra mi da vodičák na kočík tak dufam , že ma neklamal 🙂 , a pravdepodobne budem vediet aj presny termin porodu , toto bol len moj odhad podla podslednej MS .
bruško zatial žiadne ...iba trosku slaninky 😝
MM sesternica je o 4tt viac tehu a uz ma taky krasny pupíček 😵

potom dam vediet ...

riana12
17. jan 2011

@zaira1407 vsak na 11tt je este skoro na tehu brusko, ono vybehne neskor, uvidis 😉 tak sa pridi zajtrapochvalit, ako kontčrola dopadla a ako drobcek rastie 😉

zuzanockamt
17. jan 2011

@zaira1407 a ake chces mat brusko v 11 tt 😀 ... ved sa pozri do mojho albumu, mne zacalo tak naozaj vykukat az po 20 tt ... este ti bude potom na konci aj prekazat, ked sa ledva vytrepes z postele 😀

zuzanockamt
17. jan 2011

@zaira1407 a ake chces mat brusko v 11 tt 😀 ... ved sa pozri do mojho albumu, mne zacalo tak naozaj vykukat az po 20 tt ... este ti bude potom na konci aj prekazat, ked sa ledva vytrepes z postele 😀

zaira1407
17. jan 2011

@zuzanockamt 😀 nemyslela som ako v 20 tt . 🙂 , len taku vydutinku , ci ako to nazvat ...tak ale ako prvorodicka to istotne nebude take ako baby co uz rodili , no v augustovkach ( je nas 70 🙂 😀 ) druhorodicky uz maju normalne bruska 😕 take pupiky pod pupkom 😵

zaira1407
19. jan 2011

Ahojte 🙂
Tak mi mame tehu knižku . Babätko rastie ( 3,73 cm ) zodpovedame tym 11 tt tak ako sme . Kopalo nožičkami , mrvilo ručičkami a bolo strašne krásne 😵 .

Ako sa mate ?

riana12
19. jan 2011

@zaira1407 super, to muselo byt krasne 😵 a gratulujem k tehu knizke 😉

riana12
19. jan 2011

@zaira1407 super, to muselo byt krasne 😵 a gratulujem k tehu knizke 😉

katie1
19. jan 2011

@zaira1407 jeej, pridavam sa ku gratulacii 😉
A este zapnes v pohode klasicke nohavice/rifle? Kedy to vidis na tehotenske?

zaira1407
19. jan 2011

@katie1 no zatial ešte zapnem . Tehu nohavice ??? uz som si skusala jedny ale tak divne na mne stali , ze 😝 , takze do konca januara urcite vynosim tie co mam a mozno tak v polke februara ? No to budeme mat krst( krsniatko ) , takze asi kupim nejake elegantne - cierne .

inak prve rifle co mi boli na dlzku dobre bez skracovania 😀 , akurat len neviem ci zacnem priberat do brucha alebo bokov , lebo v tom pripade ( boky ) by som ich neskor nenatiahla 🙄 , tak asi este s kupou pockam . Teraz mam pocit , ze som zhrubla v oblasti trupu a prs 😨

zuzanockamt
19. jan 2011

@zaira1407 blahozelam k tehu knizke ... mas aj foto drobca? ... ides si davat robit aj speci sono teraz v 12 tt?

zuzanockamt
19. jan 2011

@zaira1407 ozaj a platila si si DNP? ... ci nebudes mat narok na matersku?

zaira1407
19. jan 2011

@zuzanockamt dakujem , mam aj foto , ale len z telefonu , lebo doki nemal tlaciaren 😖 , ake speci sono ? neviem nic mi nehovril , ci sa to plati ?
ano platim si Dnp .

zuzanockamt
19. jan 2011

@zaira1407 je to sono, kde sa robi presvietenie sije a na zaklade toho sa vyluci Down ... nie je to povinne sono a nerobi ho kazdy gyn, lebo tam treba mat fakt dobry pristroj ... a je presne urcena hranica do kedy ho treba stihnut, lebo uz potom nema taku presnu vypovednu hodnotu ... to riziko ti vylucia aj po testoch AFP, ktore sa robia niekedy okolo 16 tt ... ja som toto sono bohuzial nestihla, lebo moja gyn bola otrasna, tak som si vsetky ostatne sona v tehu dala spravit u sukromnika za poplatok

zaira1407
20. jan 2011

@zuzanockamt no uz som o tom nieco pocula aj o merani nosovej kosticky , prave som si trochu studovala Tehu knizku a robili mi test na Papp- A ale pri tomto NT mam v zatvorke (N) takze asi to nerobi , inak by tam udal mieru - myslim 😨 😔

katrenka111
28. jan 2011

Ahojte baby.... ako sa tu mate??? Nejak tu je tichucko.....

zaira1407
9. feb 2011

ahojte ako sa mate ? ja som tu davno nebola , ale vidim ze asi ani vy. ☹
1.2 som zacala krvacat a hospitalizovali ma v nemocke vcera ma pustili .Dnes som bola u svojho dokiho na kontrolu a drobec je OK , teda nic nenasvedcuje tomu ze mu krvacanie ublizilo chvala Bohu a ma dve ručíčky, 2 nožičky robilo akrobaticke kusky 🙂 a ma vyse 7 cm poradnu mam presne o tyzden .
Ale strasne som sa BÁLA ..... ☹ 😔
AKO sa mate vy ?

riana12
9. feb 2011

@zaira1407 ahoj, niektore z nas su v sukromnej teme a ostatnym sa pisat asi uz nechce sem...
no ked sm zacala citat o krvacani, tak som sa prelakla, ale som velmi rada, ze je vsetko v poriadku a malicke je zdrave 😵

katie1
10. feb 2011

@zaira1407 Ahoj moja. Mrzi ma, co sa muselo stat, hlavne ale je, ze ste v poriadku. Brusko uz vystupuje? Priloz nejaku foto, som zvedava na brusino 🙂

zaira1407
10. feb 2011

@katie1 ahoj 🙂
no volaco sa tam rysuje , zatial tak neforemne 😀 ale pomaly .Uz som si kupila tehu nohavice , aj ked na brusko este velke ale klasicke uz nezapnem ...foto hodim ked sa odfotim aktualne 😉

katrenka111
10. feb 2011

@zaira1407 Ahoj. No chuda....davaj na seba pozor!!! Ešteže je vše v poriadku.....A v kolkatom si vlastne??? Ako to všetko prežívaš???

zuzanockamt
10. feb 2011

@zaira1407 neboj sa, zvladnes to uz v pohode ... ja som tiez bola v nemocke v 19 tt kvoli kontrakciam a bolo vsetko OK ... drz sa aj s malym

zaira1407
11. feb 2011

@katrenka111 no som 14 tt plus tri dni ... no pravdu bojim sa ... uz som zacala byt ok a dnes som zacala trochu spinit , ale volala som hned dokimu a povedal mi ze nech sa nebojim ... v utorok idem do poradne ...len vydrzat !

@zuzanockamt dakujem za povzbudenie 🙂 teraz ho potebujem 🙂

jaj baby je to tazke ked sa bojite o toho drobceka .... 😔

riana12
11. feb 2011

@zaira1407 a neobjavuje sa to spinenie v case, ked by si teoreticky mala mat MS? aj to zvykne obcas byt...

zaira1407
11. feb 2011

@riana12 uz som si to aj ja pozerala ... nie 🙄 .....
ale dufam , ze to bude dobre ....

riana12
12. feb 2011

@zaira1407 bude dobre 😉

zaira1407
16. feb 2011

ahoj babulky 🙂
takze mame verdikt od dokiho - mam nizko placentu 😖 😔 , musim lezat aby vyliezla tam kde ma . drobec spinkal ma cez 10 cm a baby ja neviem ci ozaj ale asi som dostala najkrajsi valentinsky darcek 😵 citila som asi pohyby 😕 .
Dal mi askorutin magne B6 mam vela oddychovat a o dva tyzdne idem do poradne na kontrolu .
Co sa s vami deje ? kam chodite ?
musim mysliet pozitivne 🙂 😉

riana12
16. feb 2011

@zaira1407 no, pekne odpocivaj, nech okolo teba muzik pobeha a postara sa o vas dvoch 😉 fiiha, ze by uz pohyby? ale na 16tt by to aj ok bolo... teda v tom tyzdni to citia skor druhorodicky, ale mozes byt vynimka 😉
niektore sem nechodia vobec a zo 3ks sme v sukromnej 😉 😅

katie1
16. feb 2011

@zaira1407 ahojky, setri sa moja... A to musis teraz do konca tehotenstva vela oddychovat? Chodis do prace ci nie?
No to bolo urcite krasne citit prvykrat babenko 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre