Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
16. feb 2011

@zaira1407 a si si ista, ze to boli pohyby? ... lebo na prvorodicku v 16 tt sa mi to zda dost nepravdepodobne, aj ked mozne je vsetko ... nas krpec sa prejavil az v 23 tt 😀

zaira1407
17. feb 2011

@zuzanockamt no ved prave ze neviem ked som to nikdy este necitila ,ale bolo to take jemne take zvlastne ...mylsim ze crevka to neboli bolo to citit tak viac na pravej strane a bolo to take zaujimave 😕 ...kamaratka tiez citila v 19 tt ako prvorodicka....tak neviem ...budem to sledovat ci sa to opakuje ....inak to nezistim....az ked bude "velkac" a riadne mi jednu kopne 😀

zaira1407
28. feb 2011

Čaute baby 😀 ako sa mate ?
tak to uz je jasne citime pohyby 😀 , tak sa tesim , dnes som mala normalne vydutinku , to je pocit 😵
hodim vam fotku ( ak sa podari )
16 tt plus 5

riana12
28. feb 2011

@zaira1407 jeeej, krasne brusko 😵 a gratulujem k ozastnym pohybom! 😉 musi to byt uzasny pocit 😵

katie1
28. feb 2011

@zaira1407 jeeej, tak uz brusko takto pekne vytrca 😵 Ako sa citis? Pohlavie sa dozviete tak o mesiac ci aj skor?

zuzanockamt
28. feb 2011

@zaira1407 to uz mas paradne brusino na 17 tt ... a blahozelam k pohybom ... nas Jurik taky aktivny nebol, ale teraz mi to bohato vynahradi 😀 ... inak hned po porode to bol taky cudny pocit, ked sa tam zrazu nic nehybalo 😀 ... to este taky zvyk, ze aj ked som si isla lahnut, tak som davala pozor ako v tehu a potom ma napadlo, ze ved tam uz nic nemam 😀 ... a najväcsia sranda je, ked babo uz vyjde von ako naraz to brusko splasne 😀

zaira1407
1. mar 2011

@riana12 dakujem 🙂
@katie1 no citim sa dost dobre , len neviem co mi zajtra povie doki tak len tak na pol ust sa rehnim ale dufam , ze to bude ok a budem si to moc konecne zacat uzivat , lebo spim len rovno na chrbte- lezim aj pohnut som sa bala 😅 😖 ale snad to bude OK ( potom dam vediet ) . No pohlavie mi nepovie skor ako v 20 tt ( ak mi povie 😀 , ze babo ma byt hlavne zdrave ...ich teoria ) tak ratam ze okolo 15 aprila az..., lebo 15 marca asi idem do poradne ale to budem akurat len 19tt ...nevadi nech je co chce vobec mi nezalezi na pohlavi hlavne nech to dotiahneme do konca a babo je zdrave ako buk 😀
@zuzanockamt no ved som stale rozmylala ci su to creva alebo co ..ale ked uz trikrat po sebe na tej istej strane take "čudne" vykopky a uplne taky zvlastny pocit ...taky 😵 😵 az som sa smiala z toho...no brusko sa citim jak velryba a to mamina so svokrou , ze to sa este len budes teraz si na zaciatku ... 😕 😕 😀 ...fajn ... 😀
kokso ake mam citlive prsia ... 😖 😲

zuzanockamt
1. mar 2011

@zaira1407 ja som sa zacala citit ako velryba az v tom poslednom trimestri, lebo mne potom brusko riadne narastlo, dovtedy to bolo tak akurat, ani mi v nicm neprekazalo, ale potom to uz bolo hrozne

zaira1407
2. mar 2011

Ahojte....
🙂 my sme dnes po poradni , dopadla OK az na to ze placente sa asi dole lubi tak sa posunula len o kusok , no tak zostava kludovy rezim , nenamahat sa a tak mysliet pozitivne !
Videla som červíčka/ ku , aj prsteky na rucicke sme oratali bolo ich 5 ( na jednej ) druhu som nevidela ale vsetko ze vraj je v najlepsom poriadku aj vysledky krvi boli OK tak sme šťastní ... juj odlahlo mi , najbliziu sme mali mat 15.3 ale pan doktor nas posunul o tyzden neskor nech mozeme kuknut pohlavie no to som zvedava ..... ale v podstate mi to je jedno ...len uz by som nieco kupila

riana12
3. mar 2011

@zaira1407 tesim sa, ze mate vysledky v poriadku 😵 a neboj, este mas casu nakupovat 😉 a ked ti tak dusa pisti, ved je vela neutralneho oblecenia - biele, zlte, cervene, modro-fialove, fialove, hnede, oranzove 🙂
a budes mat nieco od rodiny, znamych alebo si budes musiet pokupit vsetko nove?

zaira1407
3. mar 2011

@riana12 no od rodiny zrejme nic nebudem mat lebo aj MM sesternica je tehu tak neviem komu sa co ujde ale ak ti mam pravdu povedat , chcela by som vsetko svoje a nove ...viem ze je to skoro hovorit ,ale neplanujem mat len jedno dieta , takze sa to este urcite zide. Jaj a tie neutralne - no tak prave toho mam uz haba dej 🙂 ale to bola moja uchylka este ked som nebola ani vydata , takze by som chcela aspon vediet co to bude nech sa aspon na par veci mozem zaujat skor tiez preferujem veci , ktore potom obnosi aj druhe pohlavie .... inak my navrhli ze nic nemam kupovat , ze maju este kopu veci z manzelovej strany ...ale no tak to som hned zrusila aj ked viem ze doba nie je lahka po financnej stranke ale ja moje prvorodene dieta nemienim obliekat do 30rocnych handier to by som asi neprezila - mozno to znie fajnovo ale myslim si ze kazda mamicka tuzi nieco kupit svojmu babätku 😵 a pravdepodobne budem objednavat veci cez nett , vidu ovela lacnejsie .... 😒
ja uz som sa vela krat sklamala v ludoch a od nikoho nic neziadam ani necakam ak chcu nech prinesu , daju ale skor si to zabezpecim sama .... zial Bohu ja vzdy dopadnem inak ako cakam .... ☹ 😔

zuzanockamt
3. mar 2011

@zaira1407 blahozelam k dobrym vysledkom 🙂 ... to uz boli tripple - AFP testy, nie? ... ja som mala vsetky veci po sestrinom malom, nieco z bazara a teraz uz aj nove kupujem, hlavne bodycka a pyzama, ale zvysok oblecka z bazaru, potom to znova predam, dalsie uz neplanujem

zaira1407
3. mar 2011

@zuzanockamt ano tripple testy to boli ....robene v 15 tt , no je velke plus ked ti ma kto darovat alebo pozicat veci , ako som pisala u nas nemame od koho ...z mojej strany som ja prva co bude mat babätko, sesternice este nemaju ( moje) a z MM strany sa tiez rozrastame , takze nevim ako to podelia - zadelia sice po mojom krsnati ale radsej sa spolieham na seba a MM a ani on nic radsej neocakava... 😀

zaira1407
23. mar 2011

Ahojte holky 🙂
tak mame na 95% potvrdene dievčatko 🙂 , všetko je ok , malinka je zdrava 🙂 .

riana12
24. mar 2011

@zaira1407 gratulujem 😵

katie1
24. mar 2011

@zaira1407 😲 jeeej tak dievcatko 😵 Gratulujem! Ako sa citis? A foto bruska nebude? 😅

mishuu
24. mar 2011

@zaira1407 gratulujem 🙂

katrenka111
26. mar 2011

@zaira1407 Ahoooj, no aj ja sa pripájam k gratulacii..... a ako sa bude volat?? Mate vybrate meno???

katrenka111
26. mar 2011

@mishuu No aho stratená, ako sa mas????

zuzanockamt
27. mar 2011

@zaira1407 blahozelam k dievcatku 🙂

mishuu
29. mar 2011

@katrenka111 ahoooj 🙂
veru stratená, dobre si ma nazvala...nejak nestíham, prišla jarná únava, takže sa mi všetko kopí, tak len pracujem a nemám čas na nič iné, ale už tento týždeň je lepšie, nie som taká zdochnutá 😀
po požiadaní o ruku v januári som chytila (ako ináč) svadobný ošiaľ, veď to poznáte, takže už máme termín aj rezervované miesto, kostol, foto, kameru a mám aj vybraté krásne šatočky 😉
teraz je teda obdobie svadobného pokoja a opäť mám chuť tehuľkovať 😝
trošku sme to posunuli - mali sme si prestať dávať pozor už koncom apríla ("blbá" svadba všetko pokazila 😀 ), ale začneme až koncom leta, ak budeme na svadbe už traja tak by sme sa veľmi tešili (svadba bude 11.11.2011) a keď nie, tak sa aspoň riadne vytancujem a po svadbe to hádam príde..

a čo je tu nového, ako sa máte baby, ako sa darí?

zuzanockamt
29. mar 2011

@mishuu a to co si si taky zimny datum vybrala, ved v lete by si mala lepsi vyber siat ... brrrrr v takej zime by sa mi nechcelo vydavat 😀

mishuu
29. mar 2011

@zuzanockamt v novembri ešte nebýva taká hrozná zima, teda verím, že ani tento rok nebude, dokonca často býva krásne babie leto...uvidíme, nejak sa tým nestresujem, vybrali sme si tak bude ako bude 😉 ...ja totiž v jarno-letnej sezóne nemám takmer žiadne voľné soboty (pracujem) a šaty som vôbec nevyberala podľa sezóny, vybrala som si také ktoré ma očarili, rovnaké by som si vybrala aj na leto a vždy chceli mať svadbu na jeseň, takže tak 🙂
keď bude aj pršať...neriešim čo už, miesta na fotenie mám vymyslené, to je pre mňa čo sa počasia týka najpodstatnejšie.

mishuu
29. mar 2011

@zuzanockamt jáj a dátum vymyslel drahý, ja som chcela dokonca 19.11., takže to bude ešte o týždeň skôr...

katrenka111
29. mar 2011

@mishuu jehooo no gratulujem.... to je moj datum narodenia....... Aj mi sme sa zasnubili 15. februara...ale svadba este v nedohladne, ja som tiež chcela tento rok aj tento datum alebo v septembri ale akosi sa nevieme rozhybat.....
Takže vy už takto babenko planujete.... no supeeeeeer.......
Ja som sa tiež dala aj pripoistot kdyby neco....ale zatial sa nic nekona...... 😉

mishuu
30. mar 2011

@katrenka111 Ďakujem 🙂
ja tiež gratulujem k zásnubám 😀 ako to prebiehalo?

no veru bábo sme mali začať "vyrábať" 😝 už v apríli, ale keďže sa ideme svadbiť, tak začneme o niečo neskôr, už sa neviem dočkať...
ja som najprv chcela že teda až po svadbe, ale potom mi to prišlo tak ľúto, že ešte tak strašne dlho čakať 😠 tak som povedala drahému, že v lete si prestaneme dávať pozor a ak sa podarí tak sa podarí to by som na svadbe bola tak v 3-4 mes. a keď sa podarí neskôr tak sa nič nedeje...takže ešte do júla/augusta vydržím 😎 ešte že mi tieto moje neustále sa meniace rozhodnutia nastávajúci toleruje 😀 ale aj on by bol rád, keby sme na svadbe už boli aj s fazuľkou v brušku, už len dúfať, že to vyjde a že mi nebude veľmi zle. Ale toto "plánovanie" mi už lezie na nervy, už nech je leto a proste si už nebudeme dávať pozor a bude ako bude, s týmto snívaním si už sama sebe leziem na nervy.

zuzanockamt
30. mar 2011

@mishuu najlepsie je sa na planovanie vykaslat 😝 , lebo to aj nejde nikdy podla toho, ako to chceme my 😉

katrenka111
30. mar 2011

@mishuu díky, no uplne necakane, s romantickou večerou pri sviečkach, kyticou ruži a klaknutie na kolena....neverila som tomu.....ale na to teda fakt nikdy nezabudnem..... A u Vas ako????
No tak to mate teda pekne naplanovane....držim palce aby to vyslo.... ja by som sa nechcela tehu vydavat, to by som sa nevedela asi az tak vysantit a zabaviť......

katrenka111
30. mar 2011

@mishuu A ako ste dospeli vlastne k tomu ze bude babo?? Obidvaja ste chceli alebo ako vlastne????

mishuu
31. mar 2011

@zuzanockamt jasné, ja neplánujem presný deň a čas počatia 😀 len mesiac od ktorého prestaneme používať kondómy toť celé...a či sa to podarí hneď ten mesiac či neskôr už neriešim... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre