Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zaira1407
3. aug 2011

Ahojte babenky 🙂 ako sa mate ? Co mate nove ? @etuska cakate babätko 🙂 ??
My cakame kedy sa nasej herecke uraci prist ... uz len 7 dni 🙂
@zuzanockamt- vyborny pribeh 😉 pacil sa mi - skusim nabrat skusenosti 😉

zuzanockamt
3. aug 2011

@zaira1407 fiha, ale to ubehlo, takze uz len tyzden 🙂 a cely zivot sa ti otoci naruby 😀 ... no mozno budes mat uplne opacny typ babätka a zaspinka ani nebudes vediet ako - vraj aj take su 😀

etuska
3. aug 2011

@zaira1407
jeej-tak prajem bezproblemovy porod-vybrali ste krasne meno 😉
ano-cakame tie babatko.Dnes mi posunuli termin na 18.1 lebo babo je vraj vacsie

zaira1407
4. aug 2011

@etuska Gratulujem prajem vam krasne tehukovanie a davaj si pozor na seba aj na drobčiatko 😉

sisisi
9. aug 2011

ahojte baby! no ktora z buducich snaziliek je uz snazilka a tehulka (lebo viem aj o takych) 🙂 🙂 🙂 ???

riana12
10. aug 2011

@sisisi ahojky, myslis z povodneho osadenstva? no napr. @zuzanockamt @zaira1707 tu boli ako buduce snazilky a uz su mamy resp. kazdou sekundou 🙂 sme inak v sukromnej, ale len tri 😀 a je medzi nimi aj cerstva tehulka 😉

sisisi
11. aug 2011

@riana12 ahoj ahoj!viem, ze @katrenka111 bude mamina 🙂 a v akej sukromnej?

riana12
11. aug 2011

@sisisi súkromná je pre baby z buducich snaziliek 🙂

dobi382
12. aug 2011

ahoj my uz jedno mame ale chceli bi sme dalsie najlepsie setricku,je tu niektora z vas na par slov ktora ma jedno babenko po sekcii,mozme a poradit si navzajom 🙂

zuzana84
15. aug 2011

@dobi382 Ahoj, ja som sice nerodila sekciou, ale tiez zvazujeme s mm druhe babo. Trocha mam obavy, ci by som to zvladla a tak, ale to ma asi kazdy. Mala este stale dobre nespinka, ma energie za tri deti, tak preto... 😀

momamo
15. aug 2011

Ahojte chcela by som sa vas opytat, meska mi to 1 den, ale mam taky zvlastny vytok a zacalo mat aj pobolievat brusku ale mrchu som stale nedostala a velmi by sme si priali keby ani neprisla.... Co si o tom myslite..???Pekny den prajem🙂

riana12
15. aug 2011

@momamo ak mas pochybnosti, sprav si tehotensky test zo zajtrajsieho prveho mocu, tam sa ine poradit neda 😉

zuzana84
15. aug 2011

@momamo suhlasim s rianou, drzim palce 😉

momamo
15. aug 2011

@riana12 ak mi to zajtrajsieho rana nepride tak si spravim test ...Zakazdym pichnutim utekam na wc-ko kuknut ci nic a stale nic len ten vytok🙂)

dobi382
15. aug 2011

@zuzana84 my chceme urcite ale maly ma 9 mesiacov este nechodi a bojim sa tiez alemame vypomoc takze nieje coho sa bat ak mas dobru ruku po sebe ktora pomoze nie!!!

momamo
15. aug 2011

@zuzana84 dakujem velmi pekne🙂

zuzana84
15. aug 2011

@dobi382 ved prave, to ma este upokojuje, ze mame dve babky, ktore sa aj teraz predbiehaju, ktora sa skor s malou zahra... 😀 niekedy je to az komicke. Na druhej strane si takto odbijem matersku na jeden krat a deturence spolu vyrastu a zahraju sa. 🙂 Ozaj a kedze si mala sekciu, neradili ti pockat urcitu dobu s druhym mimim, resp. neviem ako to chodi, preto sa pytam.

riana12
15. aug 2011

@momamo oki, tak ak nic nepride, sprav test... drzim palceky 😉

momamo
15. aug 2011

@riana12 dakujem 🙂

dobi382
15. aug 2011

ano poradili aspon pockat dva roky ale chodim na vysetrenie ci sa mi dobre zahojila maternica a ci sa mi netrhaju steny ale vsetko mam oka,sice ma upozornila ake nasledky su s toho ale ak mam vsetko poriadku tak myslim ze by nemal bit problem vsak uvidime mozno bude tehotna az bude mat maly aj 2 ci 3 rocky a ale snazime sa aj tak

zuzana84
15. aug 2011

@dobi382 tak to je super, ze je vsetko ok, drzim teda palce 🙂 . My sa tiez snazime i ked neverim, ze by som mohla tak skoro znovu otehotniet. O dcerku sme sa snazili viac ako tri roky. Zatial tomu nechavame volny priebeh, a ked sa to do konca roka nepodari, potom pojdem znovu navstivit svojho lekara... 😅

nika_d
16. aug 2011

Ahojte baby, vidim ze tu je vela buducich mamiciek a mamiciek, ale ak by tu bol niekto z buducich snaziliek ako ja (planujeme zacat na jar 2012) tak budem len rada.. Pekny den 😉

riana12
16. aug 2011

@nika_d ahoj 😉 ja som buduca snazilka uz nejaky ten rok a este na neurcito bude... mozme popisat 😉

zuzana84
16. aug 2011

@nika_d my planujeme nechat to tento rok volne, ak sa podari budeme sa tesit, ale ak sa do konca roka nepodari, zacneme bojovat inak. 🙂

zaira1407
20. aug 2011

Ahojte, tak ja už som mamina 🙂 .Lucinka sa narodila 15.8.2011 o 16:45 hod s mierami 3500g a 50 cm . Dostala som vyvolavacku, lebo som prenasala 5 den a akosi sa jej nechcelo na svet. Pôrod bol inak nadherny, aj ked trosku tazky ale bolo to krasne 😵 . Vcera nas pusitli z nemocnice.

zuzanockamt
20. aug 2011

@zaira1407 blahozelam 🙂 ... pekne miery, take akurat na rodenie 😀 ... a mala si aj epi, ked mas take pozitivne spomienky?

katie1
20. aug 2011

@zaira1407 Vitam Ta Lucinka 😵 Gratulujem!

ni_pe
20. aug 2011

ahojte kočky, o dva týždne, ked sa mi vráti buduci manzel zo sluzobky za zaciname snazit o babatko, ake mate skusenosti s otehotnenim kratko po vysadeni antikoncepcie??? v decembri mame svadbu, ale rozhodli sme sa, ze zacneme na babu pracovat uz teraz, snad sa co najskor zadari....drzte palceky

zaira1407
21. aug 2011

@zuzanockamt epiduralku som nemala , bolo to dost zaujimave 😕 v den porodu som bola otvorena na spic prsta 🙄 , vsetko stale na mieste aj zatka aj voda , ziadne kontrakcie 😖 ,v pondelok rano o 10:40 mi dali prostin ( do pošvy) a do 10 min my zacali bolesti 😲 , no bolelo to jasne , to vobec nemozem tvrdit 😔 , stale som lozila pod sprchu , chodila ale najhorsie z celho bolo asi lezat na chrbte ked mi robili zaznam - ozvy,
dychanie mi dost pomahalo
v tedy som bola otvorena na 3,5 cm ci prsta ci ako to je a po takej konskej kontrakcii som sa otovrila na 8 😀 a ide sa na to povedala mi Dr.
Samotny porod bol tazsi, lebo Lucia mala vztýcenu rucicku a ta isla prva , nato mala este pupocnik okolo krku a mala som uplne tvrdu hradzu 😖 tak mi ju museli roztrihnut , ale tak inak by malinka nevysla 😔 . Bolo to tazke , som uplne dost zasita ( 30 stehov vo vnutri aj s vonkajskom) a na druhy den som dostala tranzfuziu, lebo som dost krvacala, skor som sa bala toho krvacania ako bolesti , bala som sa ze umrem ☹
no a porodila som o 16:45 hod - do 6 hodin , tak podla mna celkom dobre , nato , ze som nebola vobec otovrena na zaciatku ...
a mala som uplne skvele super pani doktorky DR. KOPRDOVU a DR. SIRKOVU (25 rokov 🙂 ) , boli fantasticke !

katrenka111
21. aug 2011

@zaira1407 Jeeej gratulujeeeeme Vám no supiis...tak to mas za sebou.....Tesím sa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre