Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

mexx
autor
21. jún 2008

No veru, baby, s tymi peniazmi je len kriz... 😔 Este aby nas aj v materstve obmedzovali... ☹

oriesok
23. jún 2008

keby zvýšili materskú.. tak by sa to dalo zvládať..

supolienka
23. jún 2008

kolko je vlastne teraz materska? My sme tiez zadlzeni. Tento mesiac odisla este len prva splatka...

etuska
23. jún 2008

ahojte kočky,
mozem sa k vam pridat?
Pozeram Zuzka ,ze si tu tiez 🙂
My uz sice jednu slecnu mame,ale o par rockov chceme snazilkovat o braceka/sestricku 🙂

Pozeram ze riesite byvanie, pozicku,matersku...
No je to ozaj o zivot.my sme 3 roky zili z jedneho platu a byvame u rodicov,tak sme sa tiez rozhodli odist do zahranicia.Odlietame zac. jula do Belfastu,tak hadam sa nam podari nieco nasetrit.

Mame na SVK pozemok,ale na stavbu domu ani fuk 🙂 no a ja som povedala drahemu,ze druhe babo az vo vlastnom...Tak uvidime

etuska
24. jún 2008

Ktora z vas zacina prva so snazilkovanim? 🙂

mexx
autor
25. jún 2008

No neviem, ktora z nas sa prva odhodla... 😉

Materska je teraz nejakych cca 5 000, ale som pocula, ze by sa to malo zvysovat aspon na uroven zivotneho minima, teda nieco cez 8 000 - ale podmienkou je, ze zena pred materskou aspon tri roky pracovala. 🙄 Je to sice pekne, ale ono ani tych osem tisic nie je az tak vela...hoci lepsie ako nic. 😅
My sa s drahym casto bavime o tom, ze by sme chceli babo trebars aj hned, ale ked sa sami ledva pretlkame, tak co este s drobcom... 😔

oriesok
25. jún 2008

myslím, že je teraz materská niečo kolo 4400,-- to je teda dosť málo.. keby to zvýšili na to životné minimum, tak by to bolo hneď lepšie..
ja som tiež zvedavá, ktorá sa odhodlá na snažílkovanie ako prvá 🙂

aknellita
25. jún 2008

coze? to je fakt materska 4400????? to co je za sumu? tie slobodne matky, ked su odkazane samy na seba, to ako ziju? 😕 kradnu, ci co? ved to je nieco hrozne, taka suma!!!!! a tymi 8tis to je uz realne alebo zas len bla bla blaaaaa ?

aknellita
25. jún 2008

ta ja veru snazilkovat nebudem, kym manzel nebude zarabat poriadne prachy... ale poriadne 😠

innka09
25. jún 2008

ahojte, tak aj ja by som sa rada k vam pridala... rozhodli sme sa s priatelom ze buduci rok sa zacneme snazit o babo... asi niekedy v lete... 🙂

etuska
25. jún 2008

Aknellita 🙂 ,nam sa dcerka "zadarila" este pocas studia na VS a zili sme len z materskej,lebo sme obaja studovali. A v zivote sme sa napr. kvoli peniazom nehadali,takze.... 🙂 nie je vsetko len o peniazoch.

Dietatu netreba hracky len od Matella a Fisher Price 🙂 ,ono bude najstastnejsie ked bude mat veeela lasky 🙂

fafinkka
25. jún 2008

ahojte baby, súhlasím s Etuskou. Vôbec to nie je o peniazoch, veď pri skromnosti sa dá všetko zvládnuť. My sme od začiatku bábo chceli, túžili po ňom a ešte stále túžime (sú to už 4 roky). Čokoľvek na svete by som dala za to, aby sme dieťatko mohli mať a mali. Keby sa to však dalo 🙂 Chcem tým len povedať, že ak detičky máte a môžte mať, tak je to veľký dar....

mexx
autor
26. jún 2008

Baby, Etuska a Fafi, mate uplnu pravdu. Ja sa sice snazim pozerat na to tak, ze ked je problem uzivit nas, co este s dietatom...ale pravda je taka, ze keby som teraz zistila, ze som tehotna, tak som stastna jak blcha a vobec sa nestresujem, ako to bude, len by som verila, ze bude dobre. Poznam aj rodiny, ktore maju malicko penazi, a maju deticky a su stastni. Da sa to, akurat je to trosku tazsie ako vtedy, ked mate penazi dost a nemusite rozmyslat, z coho budete zit... 😔
A tiez ked si predstavim, kolko je zien, ktore strasne chcu babatko a nedari sa... 😒 Tak veru, radsej teraz, ako nikdy... 😉

zuzanockamt
26. jún 2008

baby mozno mate pravdu, ale aj tak si myslim, ze je to aj o peniazoch ... ved cely zivot je o tom ... treba niekde byvat, jest, obliekat sa atd. ... a bez penazi to nejde

mexx
autor
26. jún 2008

Toto je taky zacarovany bludny kruh. 😔

etuska
26. jún 2008

ahoj Zuzi 🙂
myslim,ze je to o takej rovnovahe -mat peniazky na to co clovek nutne potrebuje k zivotu + aj na nejake mile potesenia 🙂
je to aj otazka priorit.My sme vtedy pred 3-mi rokmi zili ozaj len z rodic. prispevku,no byvame u mojich rodicov,tak velka polozka za byvanie odpadla a manzel chodil kazde leto na 2 mesiace do zahranicia,tak sa to dalo zlatat.

Oblecko mi dala takmer 90% setrenica+teta po svojich detoch +Miskini krstni sa stale opytali,co jej treba a kupili trebars sunar,odrazadlo,oblecko....

Teraz odchadzame do zahranicia zarobit nejaku korunku na domcek,ktory si chceme postavit,ale malu berieme so sebou.ja by som nemohla fungovat tak ,ze kazdy z nas by bol inde,sme rodina tak chceme byt spolu 🙂

Mexx-stale tvrdim,ze je to otazka priorit.Ja som nikdy pri malej nesetrila na kvalitnej obuvi a najma na cerstvom ovoci/zeleninke....a ostatne veci-no nejako sme sa uskromnili

aknellita
26. jún 2008

babulky, tak to ja suhlasim, ze babatko je velky dar a ze ked clovek naozaj chce a ma okolo seba ludi, ktori su ochotni a schopni pomoct, tak je to super... ale ked sa nema na koho obratit o pomoc, tak potom je to hrozne! verim tomu, ze kazdy rodic chce dat dietatu to naj, ale ked sam nema co do ust.... no to uz je dost blbe. Nemyslim si, ze je to len o peniazoch, ale bez nich to ozaj nejde. A netvrdim, ze budem cakat, kym budemem mat na ucte milion, aby sme si mohli dovolit babo.... len by som sa rada nestresovala z veci ako "co budeme jest", "z coho zaplatime ucty" a tak...

etuska
26. jún 2008

Ja by som uz aj rada na MD,lebo pri Mimi som si ziadnu neuzila,hned po skonceni VS som nastupila do prace, to mala vtedy 14mes. esteze je velmi flegmaticky a prisposobivy cloviecik a v jasliach vobec neplakala, teraz sa do skolky pyta aj v sobotu 🙂

No a to druhe bude uz s dost velkym vekovym odstupom,no co uz 😒 Hadam tak o 2-3 rocky...

mexx
autor
27. jún 2008

Presne tak, je to otazka priorit. Hoci by som chcela pre dieta to najlepsie, nie som zase taka, ze by som potrebovala znackove dupacky a podobne hluposti. Hoci ani do starych obnosenych veci by som to zrejme obliekat nechcela... 😅 Ale urcite su veci, ktore by sme pokojne "ozeleli", keby to malo byt v zaujme a v prospech dietata. Horsie je to s tym, ze ja v podstate stale nemam pracu, ktora by nam davala nejaky prijem, takze musime to tahat z jedneho platu. Lenze vzhladom k tomu, ze nemame kde byvat, to nevyzera prilis dobre... Teda, mozeme zatial byt u jeho rodicov, ale oni tiez nerataju s tym, ze u nich ostaneme dlho, je to skratka docasne riesenie, kym odideme do vlastneho, hoci zatial nevieme, ako dlho to potrva (hoci ja dufam, ze je to otazka par mesiacov). Pravdupovediac, stravit niekolko rokov manzelstva v jednej izbe ma vobec nelaka...a uz vobec nie priviest do tej jednej izbe aj babatko, hoci by som velmi chcela... 😔

oriesok
27. jún 2008

mexx.. máte nejaký bytík, ktorý si prerábate? (trošku treba zmeniť tému 😉 )

mexx
autor
27. jún 2008

Nemame... 😨 Chceli by sme si kupit domcek po mojich starkych, ale stale nevieme, ci nam ho budu ostatni z rodiny chciet predat. Keby chceli, tak som cela happy, vyplatime a po mensej prerabke sa moze byvat. Ale zatial nemame nic...
Bohuzial je u nas taka situacia, ze na byt nemame v ziadnom pripade - nam daju hypo tak milion a pol, a to mame v nasom meste akurat tak na garzonku, a tu urcite kupovat nebudeme. U draheho v meste by nam to nestacilo ani len na tu garzonku... 🙄 Takze mozeme akurat tak kupit starsi domcek, ktory sa da prerobit. Inak stravime dvadsat rokov manzelstva v jednej izbe (a ak to tak bude, zrejme sa do roka rozvadzame...). 😅 😒

oriesok
27. jún 2008

ale tak to hádam nie.. hádam sa bude dať dohodnúť s rodinou.. už ste to skúšali?

oriesok
27. jún 2008

my sme sa dohodli s našími aj s mojími sestrami, že si prerobíme podkrovie, napíše sa to na katastri (to podkrovie) ako samostatná bytová jednotka a napíše sa to na mňa a na manžela..

mexx
autor
28. jún 2008

Zatial sme s nimi o tom nehovorili, ale budeme to robit tak, ze teraz ich pojdeme pozyvat na svadbu vsetkych, a zaroven im povieme, ze mame o to zaujem, aby si premysleli a dohodli sa, za kolko by to boli ochotni predat. Som sama zvedava...niekedy sa tesim, ze to bude urcite ok a budem cela stastna, niekedy mi strasne lepi, ze si niekto postavi hlavu a povie, ze neda... 😒 Bojim bojim... 😔

anajko
28. jún 2008

Noo s tymi peniazkami je to fakt tazke. Aj my sme kupovali byt (3 i), takze hypoteka na 23 rokov 😝 .
A ten rodicovsky prispevok je ozaj na posmech. O zvyseni sa hovori od januara 2010, co by nam - buducim snazilkam celkom vyhovovalo. Cca 9 mesiacov tehu + 6 mesiacov materska (z toho tusim 1 mesiac este v tehu) = 15 mesiacov. Cize keby sa nam postastilo v oktobri - novembri 2008, nabehli by sme uz na zvyseny prispevok. 😎 No ale dovtedy si to mozu 10x rozmysliet 😠 .

etuska
28. jún 2008

No ,my asi zacneme snazilkovat az 2009-2010 😒 -boze,sa mi ten datum zda ako zo sci-fi filmu 😀 ,momentalne si zhaname robotku v zahranici a 8.7 odlietame,tak sa dufam skor nepostasti 🙂

jerryjanka
28. jún 2008

ahojte dlhšie som tu nepisala

čim dalej tym viac ma to chyta - tak by som si už želala najsť tie // ☹

etuska
28. jún 2008

jerryjanka-a ja by som bola rada,aby nam ten cas rychlejsie ubehol a mohla byt tehu 🙂

zuzanockamt
28. jún 2008

veru baby, aj ja ... uz mam zase depku z toho, ze chcem mat male a nemozem a uz aj ten vek ma strasi ... ja 26, manzel 33 ... to sa skor dochodku dozijem ☹

etuska
28. jún 2008

Zuzka-ja mam 28 a neriesim to 🙂 "Co ma byt sa stane...."kasli na depky,uzivaj si zivot 🙂 Ja viem,ze najblizsiu dobu ziadne tehu nepripada do uvahy....ale,ak by sa stalo,jednoducho sa podla toho zariadim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre