Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

snubenci08
27. sep 2011

@riana12 no sak ja uz som na nervy

riana12
27. sep 2011

@snubenci08 to verim 😔 skus zajtra lieciky z lekarne, ak veris homeopatikam, tak aj to, co som ti linku davala... treba skusit, mozno nieco malickej pomoze...

riana12
27. sep 2011

@ivana88 ahoj, vitaj u nas 😉 troska sa nam predstav a potom mozeme veselo pisat 🙂

ivana88
27. sep 2011

@riana12 ahoj tak volam sa ivana a mam 23 rokov...v tomto obdobi som uz mala byt mamou dvoch deticiek bohuzial zivot mi napisal iny program....mam super manzela a prave si zariadujeme byt aby sme v buducnosti boli pripraveny byt najlepsi rodicia na svete.....

evelyn22
27. sep 2011

@riana12 ja som sice bola hore uz skor, ako si pisala, ale som tu az teraz. tak aspon pekne pozdravujem a zelam pekny vecer 🙂 dnes mi "konecne" zacala skola, tak sa ten kolotoc uz zase zacal. asponze som stretla kamarata po takmer roku a pol a to pivo poobede mi dvihlo naladu 🙂 inak, trosku by som chcela vstupit do rozhovoru, ja to tiez nemam ok s tymi zenskymi vecami, zacalo to po potrate, ale aby som sa dostala k hlavnej myslienke - zacinam mat pocit, ze je (min. u nas v Europe) viac zien, ktore maju gyn. problemy ako tych, co problemy nemaju. a pride mi to strasne aby inak zdrava zena mala daco pokazene so zenskymi organmi ☹

crapula
27. sep 2011

Ahojte, tak ja sa sem pripajam - jednu princeznu mam doma zdravu a krasnu, potom som otehotnela a v 9tt mi babo zomrelo. Zaciatkom tohto mesiaca mi robili kyret. velmi mi je smutno lebo som si k babu uz urobila citovy vztah a tesila som sa nanho. teraz citim prazdnotu, ale chcela by som znovu otehotniet. doktor mi povedal ze tak za tri mesiace, ale kludne aj skor nech som unho v ordinacii 🙂. a ja mam dilemu ci sa mame snazit uz po prvej menstruacii alebo pockat tie tri mesiace.

evelyn22
27. sep 2011

@lejduska ono je to vzdy vsetko tak, ako ma byt. ani ja sa neobvinujem, viem, ze keby nie skola, tak sa najde zrejme nieco ine. my len mozno chceme obe vidiet nejaku nadej, pre ktoru by to mohlo byt inak. a ano, hlavne je to ponaucenie, upozornenie, ze nieco robime zle... 🙂

evelyn22
27. sep 2011

@snubenci08 dakujem velmi pekne, ale ako vsimam tvoj pas, tak by som ti mala popriat to iste (a samozrejme aj prajem krasne dve ciarky a potom nech je vsetko O.K.).. este aby sme nakoniec vsetky, co sme sa tu teraz zisli nemali rovnaky termin 😀 to by bol gol

evelyn22
27. sep 2011

@ivana88
@crapula vitajte baby 🙂 obom by som rada povedala, ze ma mrzi, co sa vam stalo, je nas tu takych viac, kludne ak chcete sa vyrozpravajte, hoci kazda z nas vie, ake je to tazke... ale aj na to je tu predsa priestor, teda, ja minimalne osobne rada "vypocujem" aspon takto. inak crapula, ja byt tebou pockam tie dva menzesy, hlavne kvoli tomu - vlastna skusenost - nevies, ake budu, ci sa sama budes citit na dalsie tehu (fyzicky), ono po tom kyrete trva nejaky cas, kym naskoci system a ak nahodou mu to bude dlhsie trvat, tak to nemusi dopadnut dobre... a inac som pocula, ze naj je tie 3 mesiace pockat, no samozrejme ziadna zaruka zdraveho tehotenstva tu nie je ☹

ivana88
27. sep 2011

@evelyn22 ahoj dakujem za privitanie....je to mile od teba.... ja som potratila pred 4 mesiacmi bola som v 22tt cakala som dvojicky a kedze som uz po prichode do nemocnice bola otvorena na 8 palcov tak som hned sla na salu...nastali komplikacie takze ma previezli na operacku a museli mi robit sekciu takze mam za sebou aj "porod" aj cisarsky len dieta este nemam...takze ja so svojim snazenim musim pockat minimalne rok a moj doktor povedal ze sa nemam ponahlat ze nech sa telo poriadne zotavi...nastastie mam pri sebe manzela, ktory mi je oporou......

evelyn22
27. sep 2011

@ivana88 ach tak to ma mrzi... v takom stadiu tehu prist rovno o dve deticky ☹ az sa mi tazko hladaju slova... ale ano pan doktor ma pravdu, kedze sekcia je velky zasah do organizmu, treba pockat, aj ked je to tazke, ale ved my to vsetko robime pre tie deticky nase vytuzene... prajem vela sil, tvoji anjelikovia urcite na teba davaju pozor a nabuduce verim, ze to uz vyjde. jaj poslednu dobu pocuvam casto o tom, ako odisli dvojicky, je to strasna tragedia, strasne ma mrzi kazdy jeden nevinny zivot.. rozmyslam, co je to za doba, v tolkych veciach sme uz "okaslali" prirodu a zacinam mat pocit, ze nam to vracia na detoch... uplne mi je z toho smutno ☹

ivana88
27. sep 2011

@evelyn22 clovek sa tesi a zrazu bum a je na dne...najtazsie bolo zo zaciatku ludom vysvetlovat ze kde mam babatka kedze uz nemam brusko.....ale musela saom sa pozbierat a ist dalej.....bojim sa ako budem zvladat tehotenstvo buducnosti......tesim sa zaroven sa bojim....ale pockam tolko kolko budem musiet...spravim vsetko tak aby v buducnosti bolo vsetko v poriadku.....teraz mame s manzelom na seba viac casu a uzivam si to....ja som otehotnela hned ako sme sa zacali snazit tak dufam ze to tak bude aj v buducnosti ....

lejduska
27. sep 2011

@ivana88 ahoj, prepac ale nemohla som si nevsimnut tvojprispevok, je mi velmi luto co sa stalo a nedokazem si to predstavit lebo sa to neda porovnat s mojim potratom ☹ som smutna z toho, ze take veci sa stavaju ludom ktori su odhodlani postarat sa o deti., drz sa nech ti zdravotny stav praje co najskor sa snazit o dalsie babo. urcite budes mat krasne deticky, nestracaj nadej. mas hore dvoch anjelikov

lejduska
27. sep 2011

@evelyn22 s tym ponaucenim mas pravdu, aj smutna skusenost je skusenost a teraz sa mozme snazit robit vsetko lepsie, vsetko ma zmysel., ja som uz ako posadnuta, myslim na to kazdy den, zijem preto aby som raz mala dieta a stratila sa krivda ktora sa stala ☹ no nemala by som na svet hladiet jednosmerne a vycerpavat sa niecim mozno momentalne neriesitelnym..

evelyn22
27. sep 2011

@ivana88 ved prave. tesis sa, vsetko je krasne a zrazu bum. doteraz tomu nechapem, ze preco, ale viem, ze sa to aj tak nedozviem. inac to muselo byt tazke vysvetlovat hlavne ludom, ktori ti nie su az tak blizki, ze co sa stalo... ine to bolo u mna, ked som to mohla povedat len tym, ktorym som to povedat chcela... hlavne preto - ono mnohi ludia su aj neprajni a fakt nie s kazdym mas chut sa o tom rozpravat a tak ta to akurat tak do depky zas zavedie ☹ no nabuduce uz urcite bude vsetko v poriadku!!! teraz je dolezite hladiet dopredu, pozbierat sily a nevzdavat sa...

ivana88
27. sep 2011

@lejduska ahoj...dakujem velmi pekne...ja som tiez smutna ze sa take veci stavaju....je to hrozne ked zena pride o to na co sa tak strasne tesi a uz je to sucastou jej zivota a je to jedno v akom stadiu tehotenstva to je ci to je na zaciatku v polovici alebo neskor.....je to stale taka ista velka strata na ktoru sa neda zabudnut len sa naucit s tou bolestou zit....ale my zeny sme silne osobnosti my zvladneme vela uniest 🙂

lejduska
27. sep 2011

@ivana88 ked nie si na to sama da sa to zvladnut, ja mam napriklad tiez podporu v mojom priatelovi a pilim mu tym usi kazdy druhy den no.., ale povedala by som ze teba to muselo zasiahnut viacej, sice som sa s tym tazko vyrovnavala ale som bola rada, ze islo vsetko hladko ze som nemala problemy nemuseli ma cistit ani nic..ty si si urcite vytrpela. tesi ma ze to tak beries, musime bojovat dalej 😉 a ako dlho mas po tom incidente ak smiem vediet?

evelyn22
27. sep 2011

@lejduska uplne si to vystihla s tou skusenostou. mame sancu robit nieco lepsie... inak nemyslim si, ze si posadnuta, ved je jasne, ze takato skusenost je velky zasah do psychiky... vsetko, co robis je uplne prirodzena reakcia na tvoju bolest... navyse si myslim, ze takto mas aspon ciel... lebo ja sama ked sa divam na seba, vsetko v mojom zivote mi pride take pominutelne... materialne veci vseobecne nie su vecne, kamarati raz nemusia byt kamaratmi, titul z vysky mi jedneho dna moze byt nanic, ked nebude pre mna robota, partner ma moze opustit, zdravie sa moze podlomit, ale zivot ktory zasejem vnimam ako vecny a preto si vravim, ze silu, nadej a odhodlanie mi dodava prave predstava, ze stvorim dalsiu taku vecnost, ktora ale hadam dostane konecne aj prava, najma to najdolezitejsie - pravo na zivot... a poviem ti, to, ze to neriesis hned v tejto chvili neznamena, ze pre to nemozes zit.

lejduska
27. sep 2011

@evelyn22 som rada, ze ma povazujes za normalnu 🙂 teda moje reakcie. ja to tiez beriem ako nieco najuzasnejsie. ked som zistila ze som tehotna zasiahlo ma to prv negativne ale stacila chvila a bolo to pozitivne, mala som uzasny pocit tesila som sa a nechcela som si to predstavit inak a tak to uz ostane na stale..odvtedy sa tesim na tu chvilu a ked budem tehotna budem sa tesit dalej, to je ta skusenost ktoru mame 🙂 mnohe dievcata ktore otehotneju s nami naraz budu zufale a hotove a budu sa musiet dopracovat k tomu aby zistili ze je to nieco uzasne, ale my toto poznanie uz mame. mozem sa opytat ty teraz nemas priatela ked pises ze sama?? a planujes sa v blizkej dobe alebo pocas skoly ci po skole cielene snazit o babo?

evelyn22
27. sep 2011

@lejduska presla som si sama roznymi fazami zmierovania sa s tym, je mi jasne, ze pri takejto strate hocijaka reakcia je opravnena... taaak nooo ja som bola najprv v soku ale pozitivnom a od zaciatku som mala radost, sice som aj bola unavena, no napriek tomu som mala dost vela energie 🙂 ale zas beriem na vedomie, ze som vynimka, co sa tyka neplanovanych, takze s tebou suhlasim, baby, co sa stresuju z toho nevedia, o co prichadzaju :-P a ano, som momentalne single a kym si nenajdem partnera vhodneho tak to riesit nejdem, lebo na tom aj tak nic neporiesim. hadam nejdem so sekerou chlapov nahanat, nech ma "opelia" 😀 a potom to zas zavisi aj od toho muza a proste situacie, ale uprimne, kym nedokoncim skolu radsej tehotna byt nechcem - je to pre to, co som spominala, ze skola je pre mna strasny stresor a tak by to mohlo lahko dopadnut tak, ako naposledy...

ivana88
27. sep 2011

@evelyn22 neprajnych ludi tak tych je dost....ja som napriklad isla k lekarovi uz som bola v 8tt nikomu som nic nehovorila ale potom som uz nemusela bolo to vidno....nevedel to nik len ja a manzel lebo sme sa o to pokusali....len mame bolo cudne ze som prestala fajcit a na osalve som nevypila ani pripitok....tak som hrala hlupu ze som si dala novorocne predsavzatie.....ale aj napriek tomu ako to dopadlo bolo to najkrajsie obdobie v mojom zivote

ivana88
27. sep 2011

@lejduska potratila som 15. maja a 16 septembra som mala mat termin..je to vysse 4 mesiacoch....boli to stale kazdy den na to myslim poplacem si ale musela som sa s tym vyrovnat aby som sa psychicky nezrutila...manzel mi pomahol velmi...a som mu za to velmi vdacna....ked ti mam pravdu povedat najhorsie bolo ked som citila ako prvy plod zo mna vytiahli pocula som cvakot noznic a nic viac ziaden plac a vtedy som uz nevnimala nic....len som pocula ze ma musia previest na operacku lebo strasne krvacam...ale bolo mi to jedno co so mnou budu robit....ale musela som sa spamatat a zit dalej nic ine mi neostavalo

lejduska
27. sep 2011

@evelyn22 tak ti drzim prsty aby si co najskor nasla toho praveho..ale nehladaj on si najde teba..ja ked som tak zila nasiel si ma 🙂 ale mali sme slabsie chvilky a niekedy ma dostal do krajnych stavov vtedy som si povedala ze kebyze s nim necakam mimco rozidem sa..mozno to je znamenie alebo co nvm. po potrate som stale na to myslela ci tak spravit ako som vravela a odisiel na mesiac prec a ja som ostala sama bez prae bez babatka a bez neho tak ozaj som nevedela lebo za ten mesiac som pochopila ze ked niesom s nim mam menej stresu. viem ze je vhodny partner a dufam ze je dobre rozhodnutie aby on bol otec nasich deti no..A co sa tyka teba co vies ked budes mat priatela ci to nahodou nepride aj skor ako po skole..clovek nikdy nevie 😉

lejduska
27. sep 2011

@ivana88 hrozne smutne co tu popisujes zazit take nieco, v podstate porod ale dalej nic..a verim ti ze si bola taka oddana tym babatkam a zmetena a zufala ze ti bolo jedno co sa chystaju s tebou robit, a obdivujem ta zato, ze si to zmakla a nepodlahla si depresiam (ja dokazem mat depku z cohokolvek:D) raz to bude lepsie, budes stastna mamicka. viem, ze je tu strach z nepredvidanych veci, ale to najhorsi emas za sebou, si silna zena. skoda, ze to nieje ako v detstve ze budeme plakat tyzden za babikou tak zvysime sance, ze ju dostaneme ☹ a ako si spominala predpokladany porod, aj kvoli tomu som sa chcela snazit skor, aby som mohla otehotniet kym by mal byt ten datum, aspon na zaciatku som mala take stanovisko, je to asi hlupe lebo radostou z dalsieho dietatka by som nechcela zakryt zial z toho prveho..neda sa to nahradit

evelyn22
27. sep 2011

@ivana88 hm, to hej, to chapem. ja som o tom povedala skor neskor blizkym ludom, ono sa to pomerne dost rychlo zomlelo, tak ani nebol cas. ale v podstate som mala najprv chut to vykricat do sveta, ze som stastna, ze budem mamickou a potom nasledne akou nestastnou mamickou-nemamickou som... no hoci to bolo kratko, aj tak to bolo krasne. precitala som si aj co si pisala lejduske, hadam sa nenahnevas, ked na to zareagujem, hoci to patrilo jej - ja som mala termin o 2 tyzdne neskor ako ty, citim sa rovnako, vravim si "nezblazni sa" a potom sa obcas aj zosypem, aj nedavno som sa, ale nehanbim sa za to, nemam sa preco hanbit za to, ze milujem svoje dieta a chyba mi... podobne pred kyretazou uz som mala chut vynadat anesteziologicke, nevedela mi napichnut zilu, este tam ona sama z toho chytala nervy a zhadzovala to na moje "detske" zily a ja som to chcela mat hlavne co najskor za sebou, tiez to bola myslienka "robte si so mnou, co treba, len nech uz idem odtialto prec".
@lejduska ja ho nehladam, proste sa na partnera momentalne nesustredim, myslim na skolu, skolsku partiu, domacu partiu kamaratov, na malu segru a hlavne myslim na svojho drobceka, mozno to je pre niekoho divne, ja sa s malinkou kazdy den rozpravam, aspon malu chvilku pred spanim jej venujem a poviem jej, ako ju lubim, ako mi chyba... takze na chlapa neostava cas, hoci jeden mi vrta v hlave trosku, ale nechavam tomu volny priebeh, lebo sa ani moc nestretavame. a k tvojmu priatelovi - bola to aj pre vas skuska ohnom, vy ste ju presli, my s byvalym nie. ale u kazdej z nas je to posun dopredu a je dobre, ze si si uvedomila, ako ti na nom zalezi. niekdy niektore veci, ale aj ludi berieme prilis ako samozrejmost. vies, ja som tak zistila, ze od potratu kazda jedna udalost v mojom zivote na to vyslovene nadvazovala a beriem to tak, ze moje dietatko mi ukazuje cestu, kadial ist 🙂

lejduska
27. sep 2011

@evelyn22 tak urcite si to s tym fesakom nechaj pre seba aby si nezakrikla 😉 skoda, ze vam to s tym byvalym takto nevyslo ale ako vravis tiez ta to posunulo dopredu, k niecomu lepsiemu o tom som presvedcena. vobec nie je cudne, ze sa s malickou rozpravas, si proste pripravena byt matkou a tuzis po tom. kamoska s priatelom rozpravali k babatku uz v prvom mesiaci a co 🙂 nic zle na tom nie je, len ja som taka opatrna ze sa nechcem predcasne tesit. a to s mojm mas pravdu ze to bola pre nas skuska ohnom tak som to nazvala aj ja lebo dovtedy sme od seba boli nanajvys 2 dni, odisiel nam anjelik nemala som skolu, este aj macku sme dali prec ostala som sama ako kol v plote fyzicky aj duchom, samozrejme mamka ma podrzala. este ked som za nim prisla do prahy bola som na pochybach ked som ho zbadala po dlhom case, ale za par dni ma presvedcil o tom ze nemam preco pochybovat

evelyn22
27. sep 2011

@lejduska a este som zabudla - ak by babo prislo skor, tak sa mu branit nebudem, len mam z toho strach po tom, co sa stalo... inac chcem povedat, aj tebe @ivana88 ze vam obom velmi pekne dakujem za tento pokec, je to fajn konecne sa bavit s niekym, kto vam rozumie, kto od vas necaka, ze mu tie pocity opisete, pretoze to nechape... ste fajn baby, tak by som vam z chuti zazelala aj tucet deticiek, ale to uz asi nie, vsak? 😝 pre mna sa zena stava matkou od chvile, co prijme zivot rastuci pod jej srdcom (pripadne pod srdcom niekokoho ineho, alebo aj zivot uz narodeny - ved aj adoptivne maminky su uzasne!) a odhodla sa dat mu samu seba... tak vam chcem teda povedat, ze ste uz teraz skvele maminy!! a drzim vam palce. 🙂

evelyn22
27. sep 2011

@lejduska ej ale to sa celkom schovat neda... 😀 ale nemam to ako zakriknut, ked to vlastne neriesim, uvidim, co bude, ked sa zas uvidime, kym tu neni tak to neriesim, aj ked sa obcas pristihnem, ako na neho myslim 😀 no nie je predsa jediny chlap na Zemi 😉 hoci si prezivam svoje aj tak to sama vnimam, ze ma to posunulo k niecomu lepsiemu. mrzi ma, aka sama si ostala, to je stav, kedy si clovek siahne ozaj az na dno... ale teraz nastastie sa mas o koho opriet a to je super, drzim ti palce 🙂 inac, ja som prave taka, ze ja sa predcasne tesim, prave pre to, ze co ak to nevyjde a uz nebudem mat prilezitost sa tesit? som asi fakt trochu divna 😀

lejduska
27. sep 2011

@evelyn22 tesim sa, ze to tak vidis 🙂 ja som tiez mala potrebu viest normalnu konverzaciu na tuto temu, s priatelom sa da ten je chapavy, mama ta mala rovnake problemy a aj pre nu je to smutne este stale a tu sa da naozaj plnohodnotne porozpravat. dovolim si povedat ze ani s tymi naj kamaratkami to nie je ono, oni sa nevedia vcitit a aninechcem aby vedeli, ked mi naj kamoska prirovna jej negativny test k mojmu potratu je mi na vracanie 😒 a vobec vacsina z nich je teraz tehotnych, tesim sa s nimi ale nemam s nimi taku rec ako s tebou a tu s ostatnymi dievcatami

lejduska
27. sep 2011

@evelyn22 nie si divna len ja som pesimista preto sa predcasne netesim 😀 no tak urcite si najdes spravneho lebo si vyspela zena, a zivot pojde dalej lahsie. ale treba si uzivat kazdy okamih, aj ja by som to rada 🙂 a nechem sa lutovat ze tu pisem, ze som ostala sama ale je to cudne bolo to v priebehu par dni takpreto ma to zasiahlo, ved predtym som si ani v zlom sne nevedela toto predstavit proste som mala za sebou statnice na acka dokonca skor ako ostatni, pokoj od skoly leto teplo slnko, priatela vzdy pri sebe a babatko pod srdieckom 🙂 a zrazu sa to obratilo o 180 stupnov, ale teraz pracujem na tom aby sa to o dalsich 180 stupnov obratilo - naspat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre