Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

snubenci08
27. sep 2011

@evelyn22 tak to teda ano, ja teda dufam ze do 3 mesiacov uvidim na teste tie 2ciarky, a strasne moc to zelam aj tebe aj ostatnym babam, co tu pisu a na tie 2 ciarky netrpezlivo cakaju 🙂

lejduska
27. sep 2011

@evelyn22 nie naspat ale tam kde som bola po statniciach

snubenci08
27. sep 2011

@evelyn22 zabudla som sa spytat ty uz sa snazis, ci este len planujes snazit? 😀

snubenci08
27. sep 2011

@riana12 dufam lebo uz som zufala, mala nechce uz ani papat ani pit, 😢 vyskusam kupit tie homeopatika, a zbehnem aj k lekarovi, nech jej radsej do zalohy nieco napise, keby homeop. nezabrali

evelyn22
27. sep 2011

@lejduska ja sa tiez tesim, ze aj ty v tom vidis tolko pozitiv, ja to mam podobne, u nas si ale tym presla krstna, no s tou sa nevidam velmi casto a ani sa necitim na to sa s nou o tom bavit, z mne blizsich zien v okoli si tym nepresla ziadna, ani sa ziadna nesnazi o babatko... mam tu len 3 baby, 2 mamicky a jednu tehulku, jedna maminka mala bezproblemove tehu, druha mi rozumie aspon trosku, pretoze jej pri porode skoro zomrela dcerka (inac moja sestra) a tehulka ma akurat tak nahnevala, ja jej prajem zdrave babeno, ale ked zacala spinit, mala hematom a ona sla strhavat tapety na dome som myslela, ze ma porazi, ze ona takto provkuje ten osud...akurat som jej bola na svadbe minuly vikend, nastastie je uz vsetko ok... takze tym ti mozem aj rovno povedat, ze si viem predstavit, ako asi ta to s tym testom nastvalo...... ahaaa skoro som zabudla na tvoj pesimizmus, ok, beriem na vedomie 😀 rada by som si veru toho spravneho nasla, alebo teda sa nechala najst 😀 ale niekedy mam pocit, ze ja som pre tych chlapov az prilis zlozita, aspon to su vysledky mojich "experimentov" na mojich byvalych... no a verim ti, ja viem, ze sa nelutujes, proste ta to zasiahlo, nie vzdy je situacia kedy clovek dokaze zahrat formu, ze je ok a nepotrebuje polutovat sam seba... je to ok... a neboj, zvladnete to, spolu 🙂

evelyn22
27. sep 2011

@snubenci08 no, s troskou humoru mozem povedat, ze uz aj snazilkujem, ale zatial sama 😀 bez partnera vela nenasnazilkujem no 😝 myslim, ze hlavne je, aby tie dve ciarky prisli hned po tom, ako sa zacne snazilkovat... 🙂 urcite aj na teba pride rad 🙂

snubenci08
27. sep 2011

@evelyn22 no uz by aj mohol, planujem ist z materskej na matersku, nech deti vyrastaju spolu 🙂

riana12
28. sep 2011

dobre ranko 🙂
@crapula vitaj 😉

dayanka
28. sep 2011

@riana12 dobreee 🙂

riana12
28. sep 2011

@dayanka ako sa dnes mavas? mne sa taaak nic nechce 😝

ivana88
28. sep 2011

@lejduska no bolo to tazke ale musela som sa pozbierat a hlavne som chcela pretoze chcem mat zdrave dietatko hned ako mi to doktor odporuci a zla psychika by mi k tomu nepomohli....ale ja za to ako som sa s tym pozbierala dakujem hlavne mojmu manzelovi a rodine aj ked nasli sa aj v rodine ludia ktory mi recami poriadne ublizili akoby mi do srdca zabili dyku ale nedala som im to pocit lebo taky ludia mi nemozu ublizit oni svojimi recami len dokazuju aky vlastne su.....a hlavne personal v nemocnici ma povzbudil primar a mile sestricky a pani doktorky....je to tazke sa stym vyrovnat ale musime aby sme boli pripravene na dalsie tehotenstvo a po zdravotnej aj psychickej stranke 🙂

dayanka
28. sep 2011

@riana12 dobre, len mam trochu chytene hrdlo...ale je pekne vonku, tak som rada..len som trocha nastvana, aki su ludia...vcera nam ukradli bicykel z vchodu..tak enviem ci nasi susedia nevedia zatvorit dvere 🙄 😖

ivana88
28. sep 2011

@evelyn22 uplne ta chapem....ja som od radosti plakala ako salena ked som sa dozvedala ze to budu dvojicky a ked som ich videla na monitore bolo to nieco uzasne....potom nasledovalo krasne obdobie radost....potom smutok a plac ale teraz som stastna lebo mam manzela ktoreho lubim....a vazim si to co mam.....a ked spominas anesteziologicku tak s tou som mala aj ja mensi problem no skor primar ako ja lebo ja som nevnimala nic...ale ona chuda myslela ze ja idem rodit zdrave dieta tak ma nechcela rychlo uspat a pytala sa ci uz je primar pripraveny aby neuskodila babatku....a primar jej na to povedal aby radsej nemyslela a rychlo ma uspala....nechapala furt svoje....tak poslednu vetu co si pred cisarskym pamatam bolo....uspite ju konecne preboha nejdeme rodit to je potrat :(
a nemas zaco mi dakovat....je potrebne sa vyrozpravat lebo keby sme to dusili v seba tak sa zblaznime a najlepsie je rozopravat s niekym kto ta pochopi a neodbije ta vetou nic sa neboj ved si mlada budes mat este dalsie deti....lebo ta veta mi nepomaha :(

riana12
28. sep 2011

@dayanka sup aspon dake pastilky alebo cajik, troska hrdlo prehriat 😉 boze, to uz ludom nacisto sibe, bicykel kradnut? ale vlastne, co sa cudujem... ved to je normalne... 🙄

dayanka
28. sep 2011

@riana12 no strasne ma to stve, lebo na novy bike nemame a manzel ho pouziva nutne do prace a vsade mozne...tak ma to stve, ale co sak narobis...svine ludia co okradaju a tiez svine ludia co nevedia zatvorit vchodove dvere

ako sa mas ty?

riana12
28. sep 2011

@dayanka co uz narobis? 😖
ja sa prehovaram k robote - momentalne nejake tie papierovacky a to tak nemam rada 😒 a uz nech je koniec dna... 😀
a ty ako?

evelyn22
28. sep 2011

@ivana88 vidis, tak aj ty si si uzila svoje, urcite ti to vtedy ani nepadlo dobre, aj ked to uz bolo fakt take, ze si uz sotva vnimala... ja som to uz hlavne chcela mat rychlo za sebou, chcela som ist domov, aby som sa mohla byt sama so sebou a s tou malou dusickou, pred kyretom som si stale vravela, ze sa nesmiem zosypat, lebo sa ani nezobudim a to by moj drobcek urcite nechcel... potom som sa zobudila s placom, skoda, ze si nepamatam, co sa mi snivalo, lebo si myslim, ze sa mi snivalo s tym mojim drobatkom, citim to tak. a keby boli dve tak neviem, to sa asi fakt nezobudim ☹ dvojicky su krasne, ale posledne fakt casto pocuvam o tom, ako odislo jedno z dvojiciek alebo rovno obe, keby mi lekar povedal, ze su dve tak sa asi tak zostresujem, ze aj potratim ☹ ale je fajn, ze napriek tazkej situacii si si dokazala najst dovod, preco zit, je to obdivuhodne a navyse je fajn, ze je to tvoj manzel, ktory ti je oporou, resp. drzite sa navzajom nad vodou, laska je silna a pomaha prekonat vsetky prekazky, velmi ti to teda prajem 🙂 inac si to presne vystihla s tou vetou, aj ja stale pocuvam ze "ved si mlada, este budes mat kopec deti" a este ked mi niekto povie ze "aspon vies, ze deti mozes mat" tak to ho mam chut odstrelit, ved kyret je taky zasah do tych reprodukcnych organov, ze sa to moze razom zmenit a navyse ti ludia ani nevedia, ake ja mam odvtedy problemy s cyklom tak ako... vtedy to zamrzi este viac... 😒
@snubenci08 tak to chapem, ved ono by to aj bolo nanic, keby si sla do roboty na par mesiacov a potom zas na matersku, a takto by ako vravis deticky aspon vyrastali spolu... ja, hoci to mam este daleko pred sebou, ale tiez by som to chcela nejak tak podobne, proste medzi detickami tak 1,5-2,5 roka (rada by som mala 3), nech su si blizsi a aj ja nech sa nestresujem pomedzi ne s robotou a potom dakedy okolo triciny rovno nastupit do roboty a tam sa zas nestresovat uz tehotenstvom, hoci s detickami urcite toho stresu aj tak bude dost 🙂 ale to je samozrejme len moj sen, ako to nakoniec bude uvidime, ved to nezalezi len odo mna, no chcela som tym len povedat, ze ta chapem, lebo to vnimam podobne 🙂

lejduska
28. sep 2011

@evelyn22 ty si dlho vcera sedela pri tom nete no 😀 , dakujem ti pekne za pochopenie fakt je to divne ked kamoska ktora opakovala vsetko na svete je zrazu tehotna co roky haluzila ci nahodou neni a ona bude prave teraz a bude mi tu prirovnavat neg test k potratu ooch zurim na take veci..a co sa tyka teba budes teta ci ako mam tomu rozumiet?? je tazke pozerat sa vedla na niekoho kto chodi s bruskom.ako to znasas?? lebo ja som potom tehotnu nemohla ani vidiet, deticky ano..a teraz velmi deticky nie lebo mi pride smutno..a este v auguste som k tomu robila v detskom obchode ooch..takze by aj trebalo babo bo mam neskutocny prehlad o vsetkych veciach 😀

lejduska
28. sep 2011

@ivana88 bohuzial niekedy vedia cudzi ludia lepsie pomoct a pochopit ako rodina..ale hlavne je ze mas oporu v manzelovi, a na ten nemocnicny personal je to nevidane 🙂 mozno sa ja tiez niecoho takeho dockam aspon preto ze u nas poznam tych hore i to by sestricky isto krivo zazerali 😔 je dolezite vybrat si ludi ktorych si pripustich k srdcu a ak to nie su ti spravni vedia ublizit..a som rada, ze stale su muzi ako je ten tvoj, ze este nevymreli 😀

evelyn22
28. sep 2011

@lejduska ani nie, o pol druhej som uz bola v posteli, dnes som do skoly nesla, tak sa dalo 🙂 no ono to je tak, ze ja mam nevlastnu sestru malicku - dvojrocnu. jej maminka - moja "macocha" je o 13 rokov mladsia od mojho ocina a o 13 rokov starsia odo mna, to je ta, ktora ma aspon trosku dokaze pochopit, lebo sestra mala omotanu snuru okolo noziciek a keby nechodila "macocha" na kontroly kvoli tlaku tak tu malinka ani nie je ☹ totiz ked bola naposledy tak ta snura bola uz velmi priskrtena, rychlo robili sekciu, no a "macochu" museli uspat, takze ona ked sa prebrala ani nevedela, ci mala vobec zije... takze tak. no a ona ma mladsiu sestru, teda moju nevlastnu tetu, ktora teraz caka to mimi a jej som vlastne bola na svadbe a trosku ma mrzi, ze hned ako jej bolo trosku lepsie uz sa hrabala nieco robit... ale teraz to nastastie pred ocami nemam, lebo ja vlastne ani s nimi nebyvam, len chodim za mojou segrou cez prazdniny alebo ked mam nejaky fakt volnejsi vikend a tak. no a inac to zvladam ako kedy a nezalezi ci male deticky alebo tehotne, obcas sa usmievam, obcas mi je do placu, ale minule to bolo krasne, isla som do obchodu a maly moment som isla tak za kocikom, kde sedel cca polrocny chlapcek a ked ma zbadal taaaaak sa usmieval krasne 🙂 hned som mala krajsi den 🙂 inac je fajn, ze sa do toho vyznas, ja zas, odkedy mam sestru hltam infosky o prenatalnom vyvoji, tehotenstve, porode, co mi je mozno teraz trosku na skodu, lebo si kazdy mysli, ze ma to bavi kvoli potratu, ale pritom u mna to zacalo uz skor... no ja sa toho nevzdavam aj ked okolie na mna diva ako debila... je mi to jedno, je to moja vec...

snubenci08
28. sep 2011

@evelyn22 no ved to, my zasa planujeme 2, ale este nedavno sme si hovorili ze len jedno staci, no neviem...este aby to casom neboli 3 😀

evelyn22
28. sep 2011

@snubenci08 vsak ak budete chciet, ak samozrejme to budete aj casovo a financne zvladat a zdravie dovoli - preco nie, ja sa vzdy usmievam, ked to vidim taku vacsiu rodinku 🙂

maci_267
28. sep 2011

@evelyn22 no chodim na skolu ekonomickeho zamerania 🙂 a ty???

maci_267
28. sep 2011

@dayanka ahoj, pisem neskoro lebo som toho mala mooooooc 😖
NO my zatial este len planujeme, niekedy by sme chceli o rok, o dva podla toho ako to budeme financne zvladat a tak 🙂
a vy co ako? kvoli comu si buduca snazilka??? 😉

evelyn22
28. sep 2011

@maci_267 aha takze v tom mienis pokracovat, ja studujem environmentalne inzinierstvo, cize zivotne prostredie a priemysel (rovno aj vysvetlujem, lebo vacsinou sa ma ludia pytaju, ze co to je) 🙂

lejduska
28. sep 2011

@evelyn22 si si dala volno hej? ja som sla do skoly a bola som tu do pol 1 no, ale mala som kratko. nechapem preco by to malo byt divne ked sa holka zaujima o veci spojene s detmi..mna to tiez stale zaujimalo ale nechcela som byt mamickou hned od 18stich ale uz vtedy som vedela ze coskoro budem chciet., je to zaujimave ze mas taku malicku sestricku, a cely ten pribeh a nastastie je vsetko fajn., ako ta tvoja ´´macocha´´ ked isla na tu oprecaku verim, ze vtedy je cloveku jedno co je s nim, musi to byt hrozny pocit ale zvladla to a je mamina., no a hej vyznam sa trochu, je to obchod mojej tety, mama stale nieco kupovala pre krsniatka a robila som aj taky podnikatelsky plan. ako si spomenula, ze si mala krajsi den ked sa na teba usmial chlapcek tak ti verim, len ti nerislo potom nejak luto? lebo ja som rada ked je pri me dieta ale ked odidem je mi na nic..vyzeram ako by somostatnym zavidela 😒 ale chodim teraz za kamoskou a naposledy som kocikovala a krmila, u priatelovej tety tiez krmim a je to super 😀

lejduska
28. sep 2011

@evelyn22 a co sa tyka prenatalneho obdobia dietata - tehotenstva zeny tak o tom bola v mojej skle vyvinova psychologia 🙂

evelyn22
28. sep 2011

@lejduska tak ja do skoly dochadzam a kvoli dvom uvodnym prednaskam sa mi teda nechcelo ist do skoly... naco, 5 minut by som si tam posedela a dovidenia... tak ako jedna vec je sa zaujimat, u mna je to skor vyslovena zaluba a planujem sa prihlasit aj na kurz pre duly 🙂 kedze medina je pre uz passe... ano, zivotne pribehy su zvlastne, clovek si prejde vselicim, ale dolezite je do nejakeho pekneho ciela sa dostat si myslim 🙂 a chlapcek, praveze vtedy mi to luto neprislo. ja fakt reagujem kadejako, niekedy mi je lepsie, ked vidim tehotnu alebo babo, lebo som rada, ze vidim novy zivot a prajem to tym maminkam, ked uz mne nebolo dopriate... a obcas mam z toho depku, lebo si vravim, preco ja som nemohla mat take stastie... co ty mas vlastne za skolu teda?

lejduska
28. sep 2011

@evelyn22 ntak to je mile, ze im doprajes, potom PanBozko dopraje tebe 🙂 ale okrem toho ze nepapam tabletky nepijem nefajcim treba sa aj zdravotne dat do uplnej pohody myslim celkovo ale aj tam dole 😝 aby bolo vsetko oka a mohli sme veselo zacat, ale chcela by som bud cim skor alebo az po skole lebo nechcem cez statnice 😀 musime sa s tym zmierit vsade okolo nas su tehotne a deticky a teraz ich mozno viac vnimame nez predtym, dokonca teraz moje kamosky su tehotne a nie je ich malo, v rodine mame troch drobcekov u priatela je stvrty na ceste 🙂 moja skola vš zdravotnictva a soc. prace vpresove, nic specialne ale stale riesime psychologiu, psychoterapiu - v tom sa da potom pokracovat ak by clovek chcel a ja nad tym rozmyslam uz 2 roky

evelyn22
28. sep 2011

@lejduska ah kiezby, ale ja na to neverim, teda, nemyslim si, ze sa mi to prave takto vrati, ale ja som taka ja ludom doprajem, ked viem a vidim, ze si to vazia. a samozrejme, to mas pravdu, treba sa dat dokopy "komplet" a inac tie statnice by tomu mohli aj ublizit, takze, uvidis, ale radsej, no... inac podla mna dobry vyber skoly, mne sa to paci, uvidis teda ako bude, ak sa na to budes citit - preco nie 🙂 zalezi od teba ako na tom budes aj psychicky a aj babatko ako sa mu bude chciet 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre