Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

ivana88
29. sep 2011

@lejduska presne tak ja viem ze by som nespravila nic co by malym ublizilo....a to je hlavne a vie to aj moj muz....lebo on mi uz raz povedal ze si moze aj adoptovat dieta lebo nechce uz prezivat ten strach...tak zvazujem aj tu moznost ale chcem mat aj vlastne dieta
@evelyn22 ked sa clovek ma komu vyrozpravat tak to velmi pomoze.....a som rada ze ason tak si mozeme pomahat....

lejduska
29. sep 2011

@ivana88 myslim, ze vlastne dieta je na nezapltenie ale pre tych, ktori deticky mat nemozu je to dobre, a tie deti aspon maju rodinu a lasku 🙂 uvidis mozno to skombinujes 😉

ivana88
29. sep 2011

@lejduska tak som to myslela...ja chcem vlastne dieta ale mozno budeme uvazovat aj nad adopciou 🙂

evelyn22
29. sep 2011

@lejduska teraz uz budes pod vacsim drobnohladom lekarov, ako ste si aj s ivankou pisali, po potrate je dalsie tehu rizikove, to znamena od zaciatku pekne duphaston a prip. aj PNka, tak si myslim, ze to uz vyjde... a hadam aj mne, ale clovek nevie, co mu pride do cesty, co sa stane, mozno mi nebude dopriate mat tolko deticiek, mozno nebude ani s kym, to ja teraz neviem, ale snazim sa tym nezatazovat a len obcas si pomyslim, ake krasne by to bolo mal 3 deturence 🙂
inak @ivana88 ti ludia niektori su fakt uplne ze... no sorry musim to napisat, ale je.nuti, ked sa pytaju totalne nevhodne otazky totalne nevhodnym sposobom... ja by som ich asi poslala do zenskeho pohlavneho organu, keby toto mne zacali vraviet a v podstate, ked byvaly, s ktorym som svoje mimi cakala zacal do mna tiez vyryvat, proste mi chcel robit zle, tak som ho tiez do toho zen. pohl. organu poslala... hoci potom som samozrejme bola dotknuta a nestastna, ale treba ludom povedat na rovinu, ze take otazky sa nekladu...

lejduska
29. sep 2011

@ivana88 samozrejme, ty musis vediet naco sa citis, ale prajem ti tie deticky 🙂

lejduska
29. sep 2011

@evelyn22 ja s tym ratam, ze to nebude jednoduche,,i obavy su, aj na to, ze budem len lezat sa musim pripravit, a to, ze bude asi rizikove mi uz mamca vravela kedze ona to zazila, ale neodradi ma to.a kebyze viem, ze vsetko pojde hladko robim doplnok hned 😀 ale to nieje ako ked male dieta chce plysaka tak mu dame plysaka tak i ja si spravim dieta lebo just chcem a budem dupat kym nebude 😝 noa dopredu nikto nic nevie ale mozme mat sny, tuzby ved je to nasa fantazia a mozno sa nam to splni

evelyn22
29. sep 2011

@ivana88 ano ano, toto je ozaj bolest, ktoru clovek nedokaze drzat v sebe, potrebuje to dat von a mat podporu a pochopenie v niekom, je to super, ze sme tu vsetky tri tak zabludili v rovnakom case, mam z toho radost 🙂

evelyn22
29. sep 2011

@lejduska presne si to vystihla, ved keby to bolo take jednoduche, tak v podstate nepotrebujem ani partnera, staci vhodny darca spermi a ide sa na to 😀 ale dietatko ozaj nie je babika, je to na cely zivot... a inak, ani mna to neodradza, tie stazene podmienky, akurat som z toho nestastna, ked si predstavim, ako budem do seba pchat duphaston len aby sa nic nepokakalo tak mi je do placu...

lejduska
29. sep 2011

@evelyn22 presne to nikdy neviem ako to bude, duphaston urcite, ked sa im daco nebude pozdavat prelezim vela dni v nemocnici co ja viem..ale nechcem na to mysliet..chcem mat dieta kym som mlada..v neskorsom veku sa pridruzia dalsie problemy a toto potrebujem.., zacat sa snazit by nebolo na skodu(keby boli podmienky) lebo po tom potrate kde mam istotu ako dopadne dalsie tehu a kedy sa vobec podari..a nechcem stracat roky nechcem vyzerat ako baba ked pridem po dieta do skolky:D

evelyn22
29. sep 2011

@lejduska ano, ved kolke aj bez duphastonu vynosili zdrave babo a kolkym ani ten duphaston nepomohol... uvidime, treba verit tej najlepsej moznosti... a pozri, kym nemas na to podmienky - radsej nie - ved by si mala akurat tak stresy... ako, pokial sa podari je ina vec... ale ten rok hore-dole ti za to, myslim si, stoji... a neboj, to asi nie, hoci bola sranda, vsak ja mam tu malu dvojrocnu sestricku a moj ocino ju mal ked mal 44 co je uz pomaly dedkovsky vek... a bol s nou v nemocnici a neviem presne, ako to bolo, nebola som tam, ale lekar sa o nom vyjadril, ze je dedko malej... tak sme sa vsetci na tom potom dobre zabavali... takze ani starsi rodicia nie su IN 😝 ale teraz je to take roznorode, ze fakt ked zena tlaci kocik niekedy nevies, ci je mama, ci babka... 😀 takze z toho nemaj stresy...

snubenci08
29. sep 2011

@evelyn22 ved to. dnes si malokto dovoli mat dieta, ja by som si to tiez urcite nemohla dovolit, nebyt materskej a pridavkov z rakuska. Kebyze mam dostat tu almuznu co sa dostava na slovensku tak neviem ako by sme to zvladali, no strasne ☹

evelyn22
29. sep 2011

@snubenci08 ved som sa aj cudovala, ze si trufas. tak to mas potom dobre. lebo v dnesnej dobe je to katastrofa. ja to nechapem, ved deti su buducnost statu a stat na ne tak kasle, az je to na zaplakanie...

snubenci08
29. sep 2011

@evelyn22 jej, akurat som ta tu zastihla, s tymi peniazmi je to strasne. Ked som hovorila v praci kolko sa zaraba na slovensku, tak sa mi smiali ze si musim robit srandu 🙂

lejduska
29. sep 2011

@evelyn22 musela to byt srandovna prihoda 😀 ale stavaju sa take veci a nemam z toho stresy a zatial sa ma to netyka sak teraz som mala 22 😀 a s tym rokom hore dole tak v r. 2012 by som brala, potom moc nie a az rok na to..viem divne ale predstavy mozem mat..sak i doteraz som mala a vsetky sa rozplynuli 🙂 a stresy ja mam i bez toho ale celkom v poho, ze frajer odisiel na mesiac, ma to ukludnilo a odvtedy je fajnucko..bola to taka ocista ci pana 😀 i ty budes mlada mamina uvidis mozno jak budes mat 22 jak ja uz budes kocikovat..cas ukaze

crapula
29. sep 2011

@evelyn22 ahoj, dakujem za privitanie 🙂 asi predsa len pockam tie tri mesiace a potom ak sa na to budeme citit budeme snazilkovat. ty sa teraz snazis ci?

lejduska
29. sep 2011

@crapula ahoj, patris medzi tie ktore s abudu chciet snazit v blizkej dobe? tak vela stastia prajem 🙂

crapula
29. sep 2011

@lejduska ahoj, kedze chcem pockat tie tri mesiace od zakroku tak to vychadza na december. uvidime ako sa budeme citit v tom decembri ak fajn tak hej, budeme sa snazit 🙂 kazdy den myslim na babatko. velmi mi chyba to, o ktore sme prisli. nechcem ho nahradit inym, ale citim sa taka prazdna..

crapula
29. sep 2011

@lejduska a ty sa snazis?

evelyn22
29. sep 2011

@snubenci08 ano, je to smutne, ale zas musim uznat nas slovakov v jednej veci a to, ze aj s tym malom dokazeme vyzit, hoci z ruky do ust... ale to uz zachadza do debaty o nasom politickom systeme a strkaniu sa EU do prdele a to teda na MK rozvadzat nechcem 😀 hoci mi je luto, ze raz zrejme dospejem k tomu, ze SR proste opustim...

@lejduska ano to mas pravdu, zivot predsa nie je o tom, ze sa nam plany plnia, ale "kazia" - davam do uvodzoviek, lebo keby mi plany zrusilo zdrave dietatko tak to ako skazenie planov urcite neberiem... v zivote sa clovek snazi pripravit na vsetko a ono to nakoniec aj tak vsetko pride tak, ze clovek zisti, ze na to pripraveny vobec nie je. ale ma to zmysel, samozrejme. takze uvidime, ono sa to ozaj moze stat, ze o dva roky uz budem aj kocikovat 😀 a vsak hlavne, aby som na to nebola sama a aby baby bolo zdrave... mi je potom jedno, ci pride dnes, zajtra, o rok, resp. hocikedy do 25-ky, lebo potom uz ma zrejme bude brzdit len malo veci a to by som sa trapila velmi, takze preto by som to nechcela. ale ako vravim, zivot sa neda naplanovat, takze uvidime, kedy nam deticky budu dopriate a nechcem byt traged, ale aj ci vobec...

@crapula presne tak, radsej chvilku pockat a mat vacsiu istotu a hlavne byt psychicky a fyzicky ok. ja sa smejem, ze snazilkujem, ale zatial sama 😀 davam tomu cas a priestor, momentalne som bez partnera a mam nejake gyn. problemy po potrate (bohuzial, ano, preslo 7 mesiacov a mam pocit, ze moj cyklus si zo mna robi srandu) a aby toho nebolo malo, tak som studentka, takze realne ostavam stale len buducou snazilkou 🙂

lejduska
30. sep 2011

@crapula ja ti verim, poznam ten prazdny pocit to si vystihla 🙂 a znasobuje sa ked vidim mamicky a hlavne moje kamosky s bruskami.., tak ti drzim prsty aby vyslo zdravucke babo

lejduska
30. sep 2011

@evelyn22 mas pravdu, ano to uvidime, ja osobne si myslim, ze u mna to nikdy nebude stopercentne idealne, tak ako neexistuje idealny partner, takze tak ale nechcem sa ani ponahlat ani dlho cakat ani si robit problemy..no tazko so mnou 😀 dnes som isla ku gynekologovi a nerobil 😒 musim cakat do dalsieho piatku uuf

evelyn22
30. sep 2011

@lejduska presne, nic nie je idealne, uvidime, kam nas zivot zaveje, ale inac to citim podobne, ani cakat, ani problemy si robit, toto je najhorsie ze ani z voza, ani na voz ako sa vravi... musime len pockat ako sa to vyvinie vsetko... no inac ja by som mohla konecne gynekologovi zavolat, rozmyslala som, ze tam aj skocim rovno, ale moj ma vela pacientiek, asi len tazko by ma vzal hned ☹ ale nejak sa k tomu telefonatu neviem dostat a pritom mi hori pod ritou, po kyrete mam taky "vesely cyklus" ze az... no musime vydrzat obe ako vidim 😒

lejduska
30. sep 2011

@evelyn22 ani z voza ani na voz juuj presne to vystihuje., no a naco k lekarovi mas problem s cyklom? tak urcite niekedy bez neodkladaj., ja som bola dnes ale nerobil 😒 ms mi meska 8 dni a najskor mozem ist az o tyzden ach jaaaaj

evelyn22
30. sep 2011

@lejduska no to mam od starej mamy, ona to stale vravi 😀 no ja mam totalne posahany cyklus 😀 ako s pravidelnostou problem nie je, problem je s tym, ze druhy den cyklu idem vykrvacat... a vlastne ani to este nie je problem... problem, ktory musim ozaj riesit je ten, ze pol cyklu spinim... ja som bola na prehliadke pred 3 mes. - to bolo 4 mes. po kyrete, lekar mi vravel, ze mam prasknutu cystu a ze to trva, kym sa cyklus upravi aj kvoli cyste aj kvoli kyretazi... ze to aj rok moze trvat, po takom zasahu no reku dobre teda, som si vravela ze uz len lepsie bude... no houby, coraz horsie to je... tak som si povedala, ze no co, pekne nabehnem na gyndu ked sa to nelepsi a uvidim, co mi povie... ale ja si myslim, ze ja mam oslabenu maternicu, lebo obcas ma aj podbrusko rozboli, ked sa moc namaham... no brala som aj ascorutin a sice som spinila trosku menej ale nepomohlo mi to z dlhodobeho hladiska... tak sa bojim, co na mna lekar vymysli, tabletky velmi brat nechcem hoci sa zmierujem aj s tou moznostou...

lejduska
30. sep 2011

@evelyn22 tak to ma mrzi, ze to tak mas, isto to je neprijemne..a ako dlho mas ms? ja v poslednom case dlhsie no.., urcite tam chod neni to sranda, a upravit sa to da podla mna iba tabletkami, ale tiez nie som zastanca hormonalnych tabletiek a antikoncepcie (uz som to aj vyskusala a rada by som sa tomu dalej vyhybala). podstatne je aby sa to zlepsilo a hadam lieky nebudes brat dlhodobo ale len na chvilu 😉

evelyn22
30. sep 2011

@lejduska 5-6 dni, ako kedy, predtym som mavala 5 dni + 2-3 dni spinenie a teraz? tyzden spinim, potom tych 5-6 dni krvacam a zas tyzden spinim, uz som z toho chora... pred ovulkou to ustane a potom zas kolotoc... a teraz dokonca som dva dni pred MS aj krvacala cerstvou krvou, ale slabo, uz som si myslela, ze to budem mat stale take slabe a nie, potom sa to rozbehlo... skoro ma slak trafil... preto vravim, ze to je coraz horsie... ja ale prave tabletky nechcem aj z toho dovodu, ze to mozu dokaslat este viac... ako kym ich budem brat tak nie, ale co ak ked ich vysadim to bude este horsie? hoci rozmyslam, da sa to aby to bolo este horsie?? vies, takto fakt aby clovek ani neotehotnel, lebo to by som aj tak naisto potratila, sex, kupanie, sport, to je pre mna totalne tabu... len to je aj to, ze ti lekari maju pomaly 200 druhov HAK, potom duphaston a este jedny tabletky, nespomeniem si a to je vsetko na upravu cyklu... ale to z toho sa ti fakt moze este viac pokaslat... skusim ho ukecat, ci by nestacil duphaston, aj tak mam doma 37 tabletiek... a ktovie, mozno je problem aj tak niekde inde... a tebe co ta mrcha robi? ako dlho to mas ty?

lejduska
30. sep 2011

@evelyn22 juuj tak to mas neprijemne, ale ako inak sa to da riesit hmm? tazko, ja si skor myslim, ze lieky to vedia upravit, mne upravili pravidelnost cyklu este davno. urcite zajdi k lekarovi a musis sa nechat prekvapit co vymysli..urcite mu objasni tvoj nazor na tabletky., tak ja mam normalka 5,6 dni posledny den ustupuje a potom zrazu pride mensi naval krvi par krat a potom este spinenie dokopy asi tyzden, 8 dni..nvm presne ale v tom nevidim problem, skor v tom, ze teraz mi 8 dni meska moj gyn. dnes nerobil a najskor mozem ist k nemu o tyzden a nvm co mam robit mam liek ktory som mala brat na mykozu ale nezacinam lebo ´´cakam´´ mrchu, tehotna podla mna nie som ale uplne vylucit sa to nikdy neda hejze 😀 a to tiez by som tie lieky ani nemala brat..ale vies co je ironia, ze prvy cyklus po potrate som dostala hormonalne lieky mala som ich brat 10 dni a posledny den dostat ms, ja som ich nebrala a ms prisla presne na den, noa na dalsi mesiac uz vyvolavacka a teraz asi znova

snubenci08
30. sep 2011

@evelyn22 no podme spät na temu snazilkovanie...nejako inde sme zasli...do uplne inych tem🙂

evelyn22
30. sep 2011

@lejduska ved to, ze keby nepouzivali na upravu cyklu furt len HAK tak by aj ine moznosti boli ☹ vies ide aj o to, ze mojej mame tiez tabletky kus dokaslali cyklus, ako nemusim to mat po nej, ale ohlad na to treba brat. ako keby som sa nebala, ze mi este viac ublizia... tak v poho... ale viem, ze pri tabletkach proste je riziko, ze ked ich vysadis uz sa ti cyklus dokopy neda nehovoriac o tom, kolke zeny maju aj problem potom pocat dieta... uf, takze aj ty mas taketo problemy ko kyrete, ah, na nervy som z toho co sa to deje... a test si si robila? pre istotu...
@snubenci08 no ved prave, aj ked aj tak odbocim od temy - mala uz je zdrava?

lejduska
30. sep 2011

@evelyn22 urcite si z toho zufala a hlavne ked tvoja mama ma zlu skusenost ani sa ti necudujem, ale su aj ine tabletky tiez hormonalne a nemusia byt HAK., mne nahodou upravli cyklus do ziaduceho stavu a 5 rokov som mala pokoj az doteraz. u mna kyretaz nebola nutna, tak aspon b tomto smere som bola rada, ze niesu dalsi eproblemy ale teraz vidim, ze su..jj robila iba 3 dni meskania a bol neg.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre