Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

lejduska
4. okt 2011

@evelyn22 no su niektori ludia zvlastni tiez poznam roznych ale co ja viem my co sme aj so sexom zacali skor ako pos vadbe tak riesime take veci tiez skor.., to namiesto sexu trebalo skor zacat chodit na gyn. a ne naopak tak ja radsej neposudzujem och:D vies co ti poviem, momentalne nepredpokladam zeby som mohla byt tehotna ale za posledne dni tolko vela papam a nie je to hociaka odchylka ako sa mi stavalo je to ine..furt furt som hladna, i teraz som dojedla a som hladna..dajaka chorota abo co 😀

evelyn22
4. okt 2011

@lejduska no len ci ona zacala so sexom az po svadbe... a takisto je dolezite chodit na tie prehliadky pred otehotnenim aj kvoli tomu, ze gynekolog ti robi stery, si predstav, keby otehotnele daka, co ma daku mykozu alebo chlamydie a to este to najmenej hovorim... taky zapal maternice? ved to je ohrozenie zivota dietatka 😒 inac co sa tyka jedenia, aj ja som teraz zacala viac jest, to je tou jesenou, clovek si robi tukove zasoby, hoci je pravda, ze ani ja som takto uz dlho nejedla, naposledy ked som mala necelych 18, resp. pubertu este... odvtedy nie... a teraz len ludia cumia co do seba dokazem dostat, ako dnes, 400g jogurt a 2 rozky v skole na ranajky, aj to som mala nachystane 3, len som nestihala jest... proste jem ako za dvoch, akurat ze za akych dvoch? 😀

lejduska
4. okt 2011

@evelyn22 no papas za dvoch 🙂 hej na zimu jak medvede zasoby si robime i moj frajer vravel..ale ja teraz zjem viacej nez on a on je diera bez dna 😀 i ked teraz kus obmedzujem ale ja sa nebudem lebo ja nemam vela kil, v mojom kratkom tehotenstve som dokonca stihla kus zhodit.noa ja som mala v skole 3 kolace (sladky kolac jak na velku noc) obedar zemiakoveho salatu, keksy, pizza rohlik, a furt som bola hladna, prisla som domov hladna a dalsie 2 kolace so salatom a vsetkym co k tomu patri a furt osm bola hladna..sice je pravda ze som prisla az o pol 5, a teraz idem risky jest uz sa neviem dockat..a toto iste vcera zjedla som porciu a potom som si dala frajerovu co inokedy ani svoju nedojem furt si dam prestavku na hodku 😀 a o tych chorobach je to este naozaj najmenej mykoza alebo nieco..v takom lahkom stadiu sa da vyriesit vaginalnymi tabletkami bez predpisu ale su ozaj horsie veci ktore sa nezistia ked tam nie je lekar

evelyn22
4. okt 2011

@lejduska ale vies, ono je to aj tak, ze cim viac zjes tym skot si hladna... a je to pravda, mam to overene 🙂 takze ti verim, aj ja ked stale nieco jem som len stale hladna, popri skole ale nemam vela casu jest, hoci mne by to mohlo byt jedno s mojou pomaly anorektickou postavou... no a ved prave o to ide, ked ma napr. aj cysty zena, ved to vobec nie je vhodne otehotniet... ale ked zena nechodi na gyndu tak o tom nevie, to je to.

lejduska
4. okt 2011

@evelyn22 no sak to, zena nechodi na gyndu a potom je tehotna a ni netusi co moze mat..my mame aspon prehlad ked chodime na prehliadky..toho roku som mala dokonca 2 krat.., sak ja tiez mam taku postavu ako ty 😀 ale urcite nevyzeram ako adela banasova 😀 viem, ze cim viac jes tym viac chces a funguje to aj naopak..a aj so spankom cim dlhsie spime tym sme unavenejsi a ked vela jeme tak hladnejsi..no ale toto sa mi nestavalo..maximalne ze som jedla i slane i sladke i uvarene i kupene i doma i vsade ale teraz je to ine..teraz som zjedla risku so salatom a furt som hladna..nvm mozno ta iba tak vnimam lebo aj doma u nasich sa to v poslednom case stava..ale iba v poslednom case..asi to je fakt tou jesenou

evelyn22
4. okt 2011

@lejduska ach, keby som ja bola len dvakrat... ja ked ti to zratam, mna tento rok prezerali 4 gynekologovia a jeden operoval... ja mam teda toho dost a to teraz aj tak zas budem musiet na gyndu, aj ked zo mna si ten cyklus uz vazne robi dobry den, tentoraz sa rozhodol po menzese nespinit tyzden tak ako ja tomu uz nerozumiem vazne, co si toto telo so mnou robi 😒 tak ci tak zajtra uz konecne volam na gyndu, ze kedy ma moj doktor volny termin, lebo ja tohto mam plne zuby uz... no co sa tyka gyn. problemov - mnohe sa ani navonok neprejavuju alebo len nevyrazne, zene to nedojde proste ze jej nieco je, aj preto je dolezite proste na tie prehliadky chodit ak aktivne sexualne zijem... noo asi je to ozaj jesen, kedze nie sme jedine, co by stale len jedli, mozno aj hormony alebo psychika, vies ako clovek sa po potrate trapi, ze by mal zmenit zivotospravu, okrem toho dietatko chyba, a potom podobne ako snazilky si mozno aj my nahovarame, ze sme tehotne, lebo sa toho nasho babatka nechceme vzdat, akurat ze nechapem, preco som fakt ze zacala jest az "po termine" 😲

lejduska
4. okt 2011

@evelyn22 no keby si bola dva krat bolo by to fajn nikto nechodi rad k lekarovi, ja hovorim, ze som bola 2 krat na prehliadke a okrem toho to ani spocitat neviem kolko krat od toho juna, a tiez som bola aj pri inom..krv mi bral asi 6 krat, ultrazvuk das 10 raz toho roku mi robil, pred mesiacom som bola naposledy a teraz pojdem znovu no v piatok mam nakonec skolu ta nvm ci sa bude dat uvolnit 😒 no a nerada by som si nejak vnutorne nahovarala ze som tehotna ze vela papam moze byt kvoli hocicomu inemu..ale mozno je to podvedomie alebo iba telo to robi co vies..ale najskor nie ked ty mas po termine 🙂 no teraz idem daco dat do cestovin nech mam veceru ci pana 😀 furt veceram v noci ale teraz to je vynimocne

evelyn22
4. okt 2011

@lejduska no tak to tiez poznas, ale mna to strasnym sposobom sralo ze furt v tej nemocke daco chceli... vidis to som ani nespominala, mne stratili spravu, ze som tehotna, tak si este po potrate mysleli a nahnali ma kvoli tomu na sono, ze som mala mimomaternicove... no poviem ti, vtedy som bola v takom soku, ze som tomu aj na chvilu uverila 😒 no a nejde o vnutorne nahovaranie nejake, skor nezmierenie sa s tym, co sa stalo 😉 a ja som mala v tychto dnoch rodit, hoci je uz "po termine" ale psychiku mam dost dolamanu z toho... inac, len sa najedz kludne 🙂

lejduska
4. okt 2011

@evelyn22 juuj tak to ma mrzi isto to muselo byt neprijemne..este ked z cloveka takpovediac debila robia ze mimomaternicove tehu ked vies, ze to tak nebolo..tak podobne som sa citila u toho rpimara ked si myslel ze mi meskali kramy a prave som ich dostala..to, ze som tehotna a krvacala som bral do uvahy iba okrajovo nejak 😒 ale ako som uz povedala zmakneme to a pride den kedy ani nebudeme vediet a budeme v tom 😉 a nebudeme si nic musiet nahovarat 😝 mna este kozy keby boleli tak si uz myslim, ze som ale mam skusenost a viem, ze zena to musi aj citit..aj dnes v skole na prednaske na predmete o zdravotnictve spoluziacka riesila s ucitelkou ze to zena citi ze ako je mozne ze daktore holky to nevedia pol roka..ta mala som jej sto chuti povedat ze fakt to citi ze to viem 😀 ake to je ale staci, ze to viem ja 🙂

lejduska
4. okt 2011

@evelyn22 a hej paot si davam prave polievku co priatel spravil 🙂

evelyn22
4. okt 2011

@lejduska ved.... nase nemocnice... odbornikov mame, ale takyyy neporiadok... 😒 jasneee my budeme este take maminky, ze az, hoci dnes som fakt chytala uz depresiu, ked som sla mhdckou zo skoly domov a na kazdej ulici som videla minimalne jeden kocik, v trolejbuse bol tiez kocik a co nastupili rodinky mali same dievcata tak okolo 7 rokov (a ja citim, ze to moje male pod srdcom bolo dievcatko) tak ako fakt mi bolo do placu z toho... no a ano, zena to citi, toto co si mi pisala bolo pre mna ako deja vu, tiez som to teraz akurat v sobotu vravela jednej kamoske, ze zena to citi, hoci ona vie, co sa stalo tak som nemusela "drzat hubu" ako ty, ale dokazem to pochopit, tiez mam obcas chut povedat nieco a nemozem... len jedz, ja som akurat dojedla volske oko s paprikou 😀

lejduska
5. okt 2011

@evelyn22 dobre ranko. no toto vsade su babatka..uz na tak nedrazdia tehotne zeny ale babatka 😀 akurat dnes idem kocikovat..a aj v rodine mame dost u nas 3 a u priatela stvrte na ceste ale to som asi spominala..a verim ti, ze citis, ze to bolo dievcatko tak ako zena citi, ze je tehotna a nemusi to nikde zistovat 🙂 a tak akozena citi ja teraz necitim napr bolest v prsiach preto tehu vylucujem..ale k lekarovi ani piatok nemozem ist az v pondelok nakonec ach jaaj ta to dlho.. a samozrejme ze mam aj kamosky ktore to vedia ale to su tie naj ktore mi tiez vsetko hovoria, tak isto aj ty obcas natrafis na nieco kde je spravne byt ticho..,oo tak si mala veceru..ja som sa k cestovinam nedostala bola som prilis unavena ale dnes si to vynahradim 😀

riana12
5. okt 2011

ahojte babulky, nakukam troska a hned vam sem supnem jednu fotku (z Tesca) - mna to trebars aj najedovalo 😝

evelyn22
5. okt 2011

@lejduska ja sice moc v rodine nemam (len tetu, co som spominala, aj to ona daleko byva), ale Bystrica je ozaj strasne plna tych kocikov aj tehuliek, ved, vela ludi na malom placi to sa hned nazbiera... a ano, my co sme to uz zazili tak vieme, ake to je, ten tusak zvlastny 🙂 ale krasny 🙂 ty si tiez mala pocit, ze vies, ci to bolo dievcatko, alebo chlapcek? 🙂 ja som sa dnes k lekarovi nedovolala, tak tam zajtra rano cestou do skoly skocim, uvidime, ci ma vezme alebo len objedna, ale asi skor to druhe, no im je tazke sa dovolat no... tak pojdem osobne, co uz. ano, o mojom tehu sice vie dost vela ludi, ale tak ako ja vravim, ja sa za to nehanbim, akurat si nemyslim, ze by to mali vediet ludia, s ktorymi nemam ziadny vztah, resp. ktori ma poriadne ani nepoznaju a tak no. zo zaciatku o tom skoro nikto nevedel, ale casom to bolo tazke tajit pred ludmi, ktorych som denne stretavala... dnes si tie cestoviny das? 😀

@riana12 esteze chodim malokedy do tychto velkych obchodnych retazcov, lebo by som sa asi tiez rozculila 😀 kokso o par rokov zacnu reklamovat vianoce uz na troch kralov 😀

riana12
6. okt 2011

@evelyn22 ja to mám poruke kazdy deň - chodievame z prace do nakupneho centra na obedy a vždy sa este potom stavime na malý nákup do tesca, máme to tam pravidelne na očiach 😝
hm, Tesco je pozadu, pred vyše 3 týždňami sa mi dostal do ruk kaufland letak s akciami na Mikulasikov atd. 😝

snubenci08
6. okt 2011

@riana12 uplne rovnake, dnes jej vysadzam sirup aj kvapky, aj tak nezaberaju tak co ju budem zbytocne dopovat

snubenci08
6. okt 2011

@evelyn22 no ved to, ale dnes jej vysadim lieky, zbytocne ich berie ked nezaberaju

evelyn22
6. okt 2011

@riana12 to vazne? fu. ako, mienim ist do tesca kvoli vypredajom oblecenia... ak vobec este su, nejak som nestihala minuly tyzden a tento tyzden tiez nic z toho 😀 ale hentie vianocne blbosti sa pokusim obist, fakt to nemusim uz od oktobra mat na tanieri, ved to potom clovek stale len nad vianocami premysla, ako keby to bolo neviem co, aj narodky mam raz do roka a kto mi zacne organizovat oslavu 3 mesiace predtym? no nikto...
@snubenci08 no vsak to ano, ak nezaberaju tak to kaslat na to, a stale je to o tom istom? nie a nie sa doliecit sa mi zda...

riana12
6. okt 2011

@evelyn22 pozor ale, oni to davaju hned ku hlavnemu vchodu 😀

evelyn22
6. okt 2011

@riana12 tak v tom pripade im to asi ogrciam 😀 ale nie, vazne, ved takymto umelym presadzovanim sviatkov to cloveku uplne zhnusia...

riana12
6. okt 2011

@evelyn22 ja uz som po neviem kolky rok za sebou vobec nemala cez Vianoce pocit, ze su nejake sviatky... prave tym, ako to skoro 3 mesiace vopred zacnu prezentovat v obchodoch, reklamach... clovek sa toho presyti a uz potom vobec nic z toho nema 😒 ja mam este aku-taku naladu tyzden pred, ale potom ako keby utlo a viac nic ☹

lejduska
6. okt 2011

@evelyn22 no urcite, ze si to nechcela tajit ked si kamosky stretavala kazdy den..a nie ja som nemala tusaka to bolo este skoro vobec, ze som vedela, ze som tehotna..ale na ten pocit ked som bola nezabudnem proste som to citila..preto si teraz mysoim, ze niesom , teraz je to inac je mi zle a vcera mi bolo hrozne zle z nicoho a aj dnes rano ale to moze byt kvoli hocicomu ( ale pit som vcera nepila 😀 ),nerada by som si namyslala lebo to necitim a je to neprijemne ak sa niekto predcasne raduje..a zle mi bolo asi zo spoluziacky co vcera na mna cumela, nechcem o nej v zlom ale asi mam z nej zoci abo co 😀 ani som do skoly poobede radsej nesla, sedela predo mnou. bola som vcera este aj u kamosky co ma dolpnok no jake je to zlate 🙂 no a ako si pochodila u lekara? objednal ta ci vzal? ja pojdem vpondelok lebo zajtra chcem ist na poslednu blokovu vyucbu (mohla som ist dnes poobede ale nevydrzala by som tam 🙂

evelyn22
6. okt 2011

@riana12 vsak prve a hlavne ak daco aj doma porobis a nie len pred telkou sledujes vianocne filmy, tak ti to aj rychlo ubehne a potom tiez nemas nejaky sviatocny pocit - aspon teda mna to postihlo minuly rok.. vianoce su uz od oktobra, vlastne, uz od sepembra, potom to ozaj nema caro..

lejduska
6. okt 2011

@evelyn22 a hej jedla som vcera tie cestoviny aj pirozky..ty este stale vela papas?? 😝

riana12
6. okt 2011

@evelyn22 tento rok mame prve Vianoce s priatelom, uz to nebude ako doma, ze sa len chystalo a tak (aj ked ja som terbars nejake velke pecenie kolacov doma bojkotovala a tak 😅), ale ani som skrz stratu vianocnej nalady nemala na nic chut... 😒 uvidim, ako to pojde tento rok...
pokusim sa to nejak doma si davkovat, hadam sa dako vianocne budem citit 😒

evelyn22
6. okt 2011

@lejduska ja mam skor vela kamosov, nez kamosiek... 😀 ale tak povedala by som, ze chalani to brali mozno aj citlivejsie ako baby 😒 no, tak ja uz neviem, z coho to moze byt, ale moze to byt kludne aj zoci, iektori ludia su taki energeticki upiri tzv. a mna tiez takto vysaval napr. jeden byvaly, nemohla som jest, stale sa mi chcelo spat, no strasne... inac, ja som tiez to najprv necitila, akurat som bola unavena, ale teraz by som to rovnako ako ty rozoznala uz proste 🙂 u lekara som velmi nepochodila, mal tam zastupujucu sestricku, neprijemnu mrchu, 20 minut som cakala, potom prisla, vravim jej, ze sa chcem objednat a ona, ze sa mam cez internet... a na nete citam, ze prihlasovanie na preventivku... tak ako ja uz neviem 😀 chora som z toho... ale teraz pojdem na vikend prec tak sa hadam uvolnim a zabudnem na problemy... no a papam, ano papam vela stale 🙂 aj teraz som akurat dojedla 😀
@riana12 no, uvidis, ale ja to uz vidim, ze budem mat pokazene vianoce zas... ale ja zas bojkotujem vianoce pred vianocami - peciem aj varim rada 😀

riana12
6. okt 2011

@evelyn22 mozno aj ja budem mat pokazene, kto vie... ale riadne ma naprudilo, ze fakt este ani Vsech svatych nebolo (inak obchody su plne tovaru s "halloweenskou" tematikou 😝 to je tiez "super", to patri Amerike, nie na Slovensko 🙄) a uz ludi otravuju so zimou, Vianocami... aj rovnako ma najedovalo, ked august, teploty nad 30 a oni uz vo vykladoch cizmy a zimne kabaty... akokeby ani jesen nebola, hned so zimou otravuju... dost sa zacali stierat hranice, nie ako ked sme boli male, uplne inak vsetko bolo a mala si dojem, ze ma vsetko scvoj poriadok... teraz je to len jeden velky bordel 😖

lejduska
6. okt 2011

@evelyn22 takze ty si necitila tehu na zaciatku len unavu a tak? no hej vraj sa na to nema verit ale zoci asi existuje a uz som to zazila,,mam taky pocit ze nejaky clovek moze negativne vplyvat na druheho a toto je vysledok.., takze nic u lekara a telefonicky sa nemozes objednat..no ale je to na smiech, ze osobne sa neda.., mne sa v lete stalo ze mi bral krv na hcg ci je dost znizeny a mala som volat o vysledky tak volam a ona mi to nemohla povedat cez telefon tak som myslela ze je to zle tak som prisla osobne meskala som do prace a kvoli comu, kvoli tomu, ze vysledky boli v poriadku a hormon na nule! chapes toto, inak som s nimi spokojna ale ty to mas nejake divoke ale asi preto ze je ina sestricka nie? aj ja papam stale iba vcera menej co mi cudne bolo aj teraz cestoviny s tuniakom 😀

evelyn22
6. okt 2011

@riana12 tak to s tebou suhlasim, dnes je to piate cez deviate, v septembri novy tovar cizmy a kozuchy ale vypredaj letneho oblecenia az do novembra... 😀 a takto to funguje vsade... inac ja celkove nie som na sviatky, v podstate uznavam iba narodeniny... lebo vsak vianoce mam znechutene vdaka reklamam, silvester ani meniny za sviatok neuznavam, krestanske a statne sviatky nemam preco vyznavat, z velkej noci urobili tiez biznis ako z vianoc, je to nechutne a valentin so vsemi svatymi, okrem toho, ze je to uz tiez komercny sviatok tiez neuznavam, lebo spomenut si na mrtvych/milovanych raz do roka, nie dakujem, okrem toho ja som na valentina prisla o babo, takze pre mna to uz nikdy sviatkom ani nebude... ale hlavne sa pod toto vsetko podpisala ta tuzba ludi po peniazoch, vsetko je dnes tak komercne, az mi je z toho zle...
@lejduska nie, ale to bolo mozno aj tym, ze mesiac predtym mi to uz meskalo a vtedy som mala neg. test tak som si nerobila nejake nadeje... 😉 ale potom ten pocit prisiel, hoci to bolo zvlastne... ale bolo... a krasne 🙂 .. no keby tam nebola henta trubica sprosta, tak mozno ma aj vezme doktor, lebo on ja zlaty aj jeho sestricka, len teraz tam bola tato zastupujuca, vies taka bola rychlo rychlo, ma hned odfajcila reku dobre, dovidenia, ani sa mi nepozdravila, no nakopat do riti a poslat na sibir taketo typy... telefon nedviha, osobne je to este horsie... ako diky no... 😀 a vsak len jedz 🙂

lejduska
6. okt 2011

@evelyn22 jaaaj, no a je to blbe ked cloveka tak odpisu, co ked si chcela nieco dolezite a ani o tom nevedela nemam to rada ooch., ja som nezazila taky hrozny pristup ako moja mama tak som vcelku rada i pri mnesej nespokojnosti uz nadvam kade chodim na nich 😀 a ja sa i teraz citim dost cudne ale ked mi meskaju kramy tak vie to narobit divy v tele., a este aj to pocasie podivne teraz dakto v tielku a balerinach dakto v cizmach a hrubej kozusinovej bunde 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre