Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

mexx
autor
23. jan 2009

Pche. 😝

zuzanockamt
23. jan 2009

veru tak ... uz ma to zacina riadne vytacat to jeho spravanie ... nechapem ako sa moze clovek tak zmenit ... ked si ho predstavim tak pred 2 - 3 rokmi a teraz 😝 😠 😖 🤐

mexx
autor
23. jan 2009

Sa tak velmi zmenil? 😕 Inac toto je taka zahadna vec, ze ako sa niektori ludia menia...ja ked si predstavim, ze moj chlap by ostal taky strasny frflos...mi staci, ze ja frflem... 😅

zuzanockamt
23. jan 2009

no ked som ho spoznala pred piatimi rokmi,tak sa mi zdal iny ... ale mozno som sa aj ja zmenila,lebo vtedy som este choila do skoly,takze som mala bezstarostny zivot ... neviem cim to je, ale dufam, ze sa to zlepsi,lebo takto sa mi to vobec nepaci

mexx
autor
23. jan 2009

No, to robi vela, ten bezstarostny zivot...ked porovnam, ako som brala niektore veci kedysi a ako na to pozeram teraz, je to rozdiel. Ale zas ked to zajde takto daleko, ze mi ten druhy clovek potom len lezie na nervy... 😅 Ja som rada, ze ten moj je zatial taky aky je, lebo ked sa furt musime nejako pobit s tym, ze tu robotu nemam a nemam, tak som rada, ze ma dokaze podrzat a prehryzieme sa cez to. Niektore baby co poznam maju takych chlapov, ze zbohom... 😔

zuzanockamt
23. jan 2009

ja som bez roboty od 9.januara a uz mi z toho sibe...tak by som niekam sla a nic...nikde ma nechcu a to posielam kazdy den nejake zivotopisy 😖 ... a ty si co predtym robila?

mexx
autor
23. jan 2009

Ja som skoncila skolu, a stalu robotu som vobec nemala (teda len tu na dohodu, ale z toho sa zit neda, to je nic). 😔 Takze v podstate som stale nezamestnana... 😔

Inac, sa bavim momentalne... Sa tu zastavil dalsi kamaratsky par, ze ci prideme na ich svadbu... 😀 Dalsi... 😀 Ale oni to chcu urobit tak dost narychlo, uz o dva tyzdne, a dokonca v stredu. 🙂 Lebo idu potom naspat do Anglicka, a povedali si, ze sa teda este chcu teraz vziat. Tak spontanne. 🙂

zuzanockamt
23. jan 2009

tak to ti teda nezavidim ... hadam budeme mat stastie a volaco sa nam pritrafi 😔
s tymi svadbami sa ti vrece roztrhlo? 😀 ... co si zase bosorovala? ... to su na tom podobne ako ja s mojim MM,lebo my sme sa tiez tak narychlo rozhodli a do mesiaca sme to spravili 😉

mexx
autor
23. jan 2009

My sme chystali od januara do augusta, no hruuuza... 😅 Ale zas svadbu ako taku by som si kludne zopakovala. 🙂

Ja uz akosi vnutorne ani prilis necakam, ze by som nieco prevratne nasla, a skor sa zacinam orientovat na to, ako si pomoct inou formou, pripadne rozbehnut nejaky vlastny projekt. 🙂

Inak, prave sme tu rozoberali aj s tou kamaratkou, ze ona zistila, ze ked si bude na Slovensku platit nemocenske odvody do Socialnej poistovne - tu najvyssiu sumu (co je nejakych 44 €) po dobu minimalne 270 dni, tak bude prveho polroka dostavat matersku vo vyske cca 16 500 korun (neviem kolko eur). 😀 Tak si vravim, ze by som si to asi zacala hned platit, aspon budem na tom lepsie, ked bude bejbko...

zuzanockamt
23. jan 2009

aj ja by som chcela vlastny projekt, ale zatial ma nenapadlo v com by som mohla podnikat
mna by asi vystrelo,kebyze musim svadbu chystat tak dlho ... ja som mala dost aj za ten mesiac 😀
tak s tym nemocenskym si to musim zistit ako to je ... to by bolo fajn taka materska 😉
a ty mas aku skolu?

etuska
23. jan 2009

ahojte kocky,
hmm,tak moj MM prisiel vcera o pracu 😒 😖 😔

zuzanockamt
23. jan 2009

erika ... tak to mi je fakt luto ... a ma teraz nieco v zalohe, ci bude hladat? ... veru teraz to bude dost krute aj v UK,nielen na SVK ... tu kazdy den v spravach hovoria kolko a kde prepustaju ... ja uz mam nerv,ze nic nenajdeme...dufam,ze ked bude najhorsie,tak ma aspon do tej skoly vezmu 😖

mexx
autor
23. jan 2009

Etus, tiez mi je luto... Ale hadam najdete co najskor nieco ine...

Zuzi, som psycholog.

etuska
23. jan 2009

veru,tolko sme dudrali,ze furt lepsiu a lepsie platenu pracu chceme a nakoniec budeme radi ak vobec niejaka bude 😕
Este mu maju dat vediet-crtaju sa nejake nocne,no nie je to iste.Posiela si application forms kde sa da.

mexx
autor
23. jan 2009

Chjo, je nejaky zacarovany tento svet. 😔

zuzanockamt
23. jan 2009

mexx ... aj ja som chcela studovat psychologiu, ale nakoniec som sa rozhodla pre pedagogiku
mam kamosku, ktora v Trnave vystudovala psychologiu a mala ponuku zacat robit na poradni v Trnave, ale rozhodla sa, ze to nevezme a hned po skole isla robit do Ameriky na rok au-pair...chcela totiz pockat,kym jej priatel skonci skolu(studoval v Moskve a je Rus), no a po navrate sa presidlili do Prahy a tam robila v agenture, ktora sprostredkuva pracu v zahranici a teraz najnovsie robi na prazskom letisku, ale neviem na akej pozicii ... ona vie perfektne po anglicky, ved aj s manzelom sa rozpravaju po anglicky,lebo ona po rusky nevie a on zase po slovensky 🙂

mexx
autor
23. jan 2009

Ono odbor je to fajn, a stale je ziadany, akurat pri tejto sprostej byrokracii je to cele naprd... 😔

zuzanockamt
23. jan 2009

a mas vymyslene aj nieco konkretne co sa tyka vlastneho biznisu?

mexx
autor
23. jan 2009

No, nieco mam, teda take vysnene, ale k tomu vedie dost dlha cesta, takze s tym asi zatial nepohnem. A teraz chce nasa kamaratka a muzova kolegyna rozbehnut tiez nieco, do coho by nas rada prizvala, tak uvidime... To druhe je vlastne velmi "siroky" projekt, teda ma to siroky zaber... Bude otvarat nejake centrum, v ktorom sa bude dat najst asi z kazdeho rozku trosku - z financii, kozmetiky, rozneho poradenstva, volneho casu, pre mamicky na materskej a zeny s kopou volneho casu...no proste vselico. 😉 Tak som zvedava, co sa tam utrie pre nas... 🙂

zuzanockamt
23. jan 2009

tak to vyzera byt dobry projekt ... aj ja by som chcela nieco vlastne, ale neviem co ☹
teraz som si citala o profi - rodicovstve, ale MM sa vyjadruje zasdne proti ☹ ... a ja som bola taka nadsena z toho ... mam tu hned za nasim panelakom DD, tak som rozmyslala, ze tam skocim kuknut, ale nam by asi ziadne diata nedali, ked mame len 1 - izbovy byt ☹
jaaaaaaaaaaaaj zase same smutne smajliky,tak nech je to vyvazene pridavam este toto 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzanockamt
23. jan 2009

diata = dieta ... hrozne s tymi pismenkami 🙂

mexx
autor
23. jan 2009

Zuzi, my sme sa tiez zacali zaoberat profirodicovstvom, pohladala som si toho po nete vela a predostrela som manzelovi (som sa trochu obavala, ze ak to vezme), ale on uplne v pohode, podporuje... 🙂 Tak sme to zacali pomaly riesit uz aj papierovo, akurat dnes sme sa stretli so psychologickou z Navratu, a ked sa podari, pojdeme na pripravu v marci, ak nebude volne miesto, tak potom na dalsiu niekedy v maji/juni. Ale boli sme pochvaleni, ze do toho chceme ist obaja, aj ked my to skor berieme tak, ze hlavne ja by som chcela byt profi a manzel by mal urobenu pripravu, aby lepsie videl, do coho lezieme. Ale zas je odhodlany, ze keby mal moznost a mohli by sme byt profi obaja, tak by to bral. Akurat ze aj v tejto oblasti je situaci taka vselijaka a bude treba asi vela veci preskakat... 😒 Nam bolo povedane, ze vsetko zalezi od riaditela DD, lebo on je tvoj zamestnavatel a on si kladie podmienky. Cize ked jemu nebude vadit, ze mate jednoizbovy byt a uzna, ze by tam to dieta byt mohlo, tak to nevadi. My sme riesili, ze byt,v ktorom byvame, mame len prenajaty, ci to nevadi. A povedali nam, ze zalezi teda na riaditelovi konkretneho DD, ktory by nas zamestnavala, ale ked sa to jemu bude vidiet dost stabilne, tak s tym problem nebude... No, kto ma vediet... 😅

zuzanockamt
23. jan 2009

tak si ma potesila 🙂 ... ja som si myslela, ze to je dane nejakymi kriteriami, ktore su vseobecne zaväzne ... nieco som si uz precitala na nete, aj o tej priprave ... u nas by som pripadala do uvahy jedine ja ... manzel sa bude pekne venovat svojej profesii ... len jemu sa nepaci ta predstava cudzieho dietata, ale som sa mu snazila vysvetlit, ze ako to vlastne je, ze to nie je adopcia a myslim si, ze keby mal to dieta doma, tak by si na neho zvykol...pre mna by to bolo lahsie, lebo ja som na deti zvyknuta,kedze som ucitelka...asi sa tam skocim opytat...a DD sa ako stavaju voci zaujemcom?

mexx
autor
23. jan 2009

Zalezi od kazdeho DD... Lebo ti, ktori uz zamestnavaju profi, pripadne chcu zamestnavat, lebo sa im ta myslienka paci a podporuju to, nemaju problem, aktivne hladaju profirodicov...a zas su aj DD, kde s takymto niecim vobec nerataju, lebo sa im to zda zbytocne... 😒 Takze zalezi od konkretneho domova. Nam radili, aby sme si skusili zistit, ako su na tom DD v nasom okoli, ze este pred ukoncenim pripravy mozeme skusat hladat potencialneho zamestnavatela. A ze je dobre spojit sa aj s Uradom prace, lebo oni vlastne zastresuju taketo projekty, a vedia, kde ktory DD hlada profirodicov...takze sa tak da lahsie najst. Ale priznam sa, zatial netusim, kde budeme hladat, lebo sme este nezacali. Chystam sa zohnat si nejaky zoznam DD tu na okoli a vsade sa popytat.

zuzanockamt
23. jan 2009

asi sa zacnem o to blizsie zaujimat, lebo je to dobra myslienka 😉

mexx
autor
23. jan 2009

Skus. 😉 Mne sa to strasne paci, cely zivot som si predstavovala, ze budem robit nieco take. Tak chcem skusit. Ved sa aj tak stane len to, co sa stat ma... 😉

etuska
23. jan 2009

no zienky,ja tu furt strasim.Skuste sa nakontaktovat na magimary.Ale ty Mexx ju uz asi poznas,ze? 😅

mexx
autor
24. jan 2009

No, ja som ju tiez vypozorovala v teme NaPR a obdivovala jej vykony... 😉 Tak tu temu teraz sledujem pravidelne, obcas sa prilepim nejakym prispevkom...a vcera som im akurat hovorila, ze nam psychologicka spominala Magimary ako velmi akcnu propagatorku profirodicovstva... 😉

etuska
24. jan 2009

Mexx,Zuzi-tak sa akosi nahaname z temy do temy 😅

zuzanockamt
24. jan 2009

no to hej ... nahaname 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre