Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
8. feb 2009

ved to, lebo ked si niekoho vezmes (alebo s nim zacnes zit), tak mas potom na krku celu rodinu, ci sa ti to paci alebo nie a samozrejme aj naopak

mexx
autor
8. feb 2009

Hm...a potom sa musis vysporiadat niekedy s takymi sprostostami, az ti je do placu... (Teda mne byva.) 😅

zuzanockamt
8. feb 2009

no aj mne niekedy ... lebo MM nekomunikuje zase s mojou rodinou 😔 ... ja ti to mam hotovu telenovelu ten moj zivot, sa mi to tak javi 😅

mexx
autor
8. feb 2009

No, pozeram ze ano... 😉 U niekoho to je viac, u niekoho menej... 🙂 Ma nejaky konkretny dovod, preco nekomunikuje s tvojou rodinou, alebo len tak...? 😕

zuzanockamt
8. feb 2009

tak by som to mala nejako vyuzit a spisat roman 😉 ... no z jeho pohladu ma, ked budem zajtra cas tak ti napisem IP, teraz som uz nejaka unavena ... pokrocily cas a zajtra musim vstavat ... idem na urad prace ... zase budem mat nerv z toho ... ma to hrozne deprimuje vzdy,ked tam idem 😠

mexx
autor
8. feb 2009

No jo...tak drzim palce na urade prace, nech to prezijes bez vaznejsej ujmy... 😉

zuzanockamt
8. feb 2009

dobru noc vam zelam 😔

etuska
8. feb 2009

bru nocku 😵

mexx
autor
8. feb 2009

Bru... 😔

zuzanockamt
9. feb 2009

dobre ranko vam zelam 😵 ... mexx, predbehla som ta 😉

mexx
autor
9. feb 2009

Jeeej, dnes som tu nebola prva... 😀 Dobre rano. 🙂

zuzanockamt
9. feb 2009

mexx, ale to len preto, ze ja som musela rano vstavat kvoli uradom 😝 ... inak ti prvenstvo s radostou prenechavam 😉

mexx
autor
9. feb 2009

A ako bolo na urade? 😉

zuzanockamt
9. feb 2009

tak ako vzdy 😝 ... plno ludi vsade, lebo som bola aj v socialnej a v zdravotnej postovni ... no a na urade prace mi dali len rozhodnutie o zaradeni, podpisala som im to a to bolo vsetko

mexx
autor
9. feb 2009

Aha...no nic moc, ako vzdy na uradoch... 😀

mexx
autor
9. feb 2009

No, upratala som a bola som trochu po vonku, nech netrcim stale doma...a zajtra musim ist zase na odbery krvi, bleble... 😝

mexx
autor
10. feb 2009

No tak ja uz davno doma od doktora, stihla som si skocit aj do jednej prace, a zbytocne si tam vyrobit depku... 😔
Etuska je uz asi na Slovensku...
Zuzi, ty ako?

zuzanockamt
10. feb 2009

erika ... myslim na vas, snad to vsetko zvladnete 😔
mexx ... ja som dnes bola podpisat pracovnu zmluvu v skole, ale platit mi bude az od 1.8.2009, ale hlavne, ze je to uz iste...do augusta nejako vydrzim...budem sice do prace dochadzat trosku viac ako som bola zvyknuta,ale to nevadi...prezijem a zvladnem 😎 ... a preco si si vyrobila depku? 😕

mexx
autor
10. feb 2009

Jaj, Zuzi, ty sa mas... Ja som pochodila presne opacne... 😒 V DSS, kde pracujem na dohodu, to vyzeralo tak, ze ma budu moct zamestnat aj na plny uvazok, ale nebude z toho nic, kvoli nejakym legislativnym prkotinam a nariadeniam a tak. Cize mozem zase len tak na dohodu ako doteraz... Takmam z toho depku, lebo som v kutiku duse stale dufala, ze predsa len by sa dalo... 😔 No ale co uz, musim hladat dalej. 😎

zuzanockamt
10. feb 2009

no mexx, ja ta chapem, je to fakt o nervy s tou pracou ... ja som rada, ze mam zmluvu, ale ma aj hneva to, ze do augusta budem trcat doma...vlastne do septembra,ale august uz bude plateny,takze ma to az tak netrapi 😎 ... dala som si aj inzeraty na doucko, tak som zvedava, ci sa niekto ozve ... len sa bojim, ze manzelovi sa tak rychlo nepodari nieco najst ☹

mexx
autor
10. feb 2009

Zuzi, ked mas od augusta uz podpisanu zmluvu a mate z coho zit zatial, tak sa netrap. U nas je problem v tom, ze nemam zatial nic, a z coho budeme zit, to bude velmi otazne v najblizsej dobe... 😔

zuzanockamt
10. feb 2009

tak to som nevedela,mexx,ze mate takuto situaciu 😔 ... ja dufam,ze do toho augusta to nejako vydrzime snad,len potom,ak si manzel nic nenajde, to bude uz horsie,lebo vsetko tahat z jedneho platu sa neda
a tvoj manzel pracuje,vsak?

mexx
autor
11. feb 2009

Pracuje. Ale v poslednej dobe mu chodia take uplne naprd vyplaty, ze ma az mrakoty obchadzaju. Teraz sa to este da nejako vydrzat, no ale uz zacina pomaly priharat. Takze by bolo lepsie, keby sa co najrychlejsie nejaka praca nasla... 😒

No ale nedepkujme stale, lebo ma z toho porazi... 😝

Inac, pocuvaj, ty na tejto fotke vyzeras tak na sestnast... 😉

zuzanockamt
11. feb 2009

mexx ... veru nedepkujme, nejako bude 😎
a ja tak vyzeram nielen na fotke, ale aj v skutocnosti 😠 ... a to budem mat o tyzden 27 rokov 😀 ... ale nevadi, este budem niekedy rada

mexx
autor
11. feb 2009

Zuzi... 😀 U mna zalezi od toho, aky uces nosim. 🙂 Lebo takto v normale, ked mam svoj stabilny kratky uces a tmavsie vlasy, tak vyzeram tak primerane veku (aj ked si ludia aj tak povacsine myslia, ze moja o pat rokov mladsia sestra je starsia ako ja), ale vzdy ked som si nechala rast vlasy a nosila som ich napriklad v copiku, tak mi tipovali tak sesnast...alebo ma teta v knihkupectve povazovala za deviatacku...a sofer autobusu mi nukal polovicne listky, a tak... 😀 Ale uz sa mi to stalo aj pri takomto normalnom ucese, ze mi nechcela sestrina kamoska verit, ze mam 23, lebo si myslela, ze mam horko-tazko 17... 😀 Ale tak to je OK, teraz mam 25 a som schopna sa nejako vtesnat do toho aj vyzorovo... 😉

zuzanockamt
11. feb 2009

ja mam dlhe vlasy a nechcem sa dat zatial ostrihat, lebo sa mi dlhe vlasy pacia...mozno,keby som zvolila nieco kratsie,tak by som vyzerala trochu starsie...tak aspon,ked idem na urad nieco vybavit,tak sa snazim vzdy obliect ako dama,aby som nejako vyzerala 🙂 ... mne bezne v autobuse sofer nuka polovicny listok 😠 ... no co uz narobim 😖

mexx
autor
11. feb 2009

Zuzi... 😀 Ja som nosila ako mala dlhe vlasy, potom som sa na zaciatku strednej dala ostrihat nakratko, a odvtedy mi to ostalo. Bolo par pokusov o dlhe vlasy, ale nikdy nevydrzim tolko, aby mi to dorastlo poriadne. Pred svadbou som si tiez nechavala rast, aby boli dlhsie, a chcela som si dat po svadbe predlzit...ale potom si dobre premyslela, ci mi tie peniaze stoja za to...a zase som sa vratila ku kratkym. 🙂 Ale ja som s nimi dost stotoznena, takze pohoda... 🙂

zuzanockamt
11. feb 2009

tak moj drahy sa uz premiestnil do garaze a ja by som mala poupratovat trosku, ale som taka lenivaaaaaa, ze az strach ... uz som sa zase stihla vydepkovat, lebo som pocuvala spravy v radiu ... a MM je zatial taky kludny, ze az nechapem ... jeho to vobec nestresuje, ze ma pracu v nedohladne, kedze kriza najvviac dolahla na strojarstvo a automobilovy priemysel 😠

mexx
autor
11. feb 2009

Hmm... 😔
Minule som pocula, ze VW zacal platit zamestnancom krasne 450-tisicove odstupne, ak odidu dobrovolne. Ked si predstavim, aky je to balik... Akoze byt zamestnancom VW, tak to asi kludne beriem, lebo ved to mas plat za par mesiacov, takze vyzit by sa z toho dalo, a medzitym by sa snad naslo nieco ine (aj ked, bohuzial, nie vzdy je to iste a take lahke, ako sa zda)... Aj ked, robotnici vo VW su vacsinou chlapi, ktori su schopni a ochotni robit, takze v podstate vezmu hocijaku pracu, takze to maju o nieco lahsie... No, uz len byt zamestnancom VW, aby som mala narok na odstupne... 😅
Akoze - smiech cez slzy - MM prisiel z prace s tym, ze videl vyplatnu pasku, ma nejakych 10 200 korun (dlabem na euro). Posledne mesiace ma teda biednu vyplatu, ale toto je uz uplny vrchol... 😔 Tak uz aj on si otvoril hubu a povedal, ze ak buduci mesiac nebude aspon 25, tak na nich kasle...(bude dobrych aj 20, ale tak)... 😔 Teraz je to este OK, kym som stale oficialne PN, tak je aspon par korun aj z toho a da sa vyzit...ale ked sa mi skonci marodka, tak to bude des. Mame naklady tak cca 25 tisic mesacne, ak ja nebudem mat ani korunu, tak dovi dopo... 😔

zuzanockamt
11. feb 2009

no tak to VW ma fakt dobre odstupne, 450 - tisic, ved to su moje asi trojrocne zarobky 😅 ... tak to by som na ich mieste tiez brala, hlavne ak su mladi a robotu si niekde najdu ... tak to ma tvoj drahy ozaj malo na tej vyplatnej paske...snad mu v dohladne dobe nieco prihodia navyse ... ja ani presne neviem,kolko mame mesacne vydavky, ale platime byt cca 2000 sk, elektrinu 700 sk, pozicku 2500 sk a este mobily,ale to neviem presne no a strava samozrejme, lenze tu si evidenciu nevediem, uz som skusala si pisat vsetky vydavky za nakupy, ale je to zbytocne,lebo aj tak kupujem len take zakladne vec, co ozaj treba a nie nejake somariny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre