Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

cukruska1920
24. jan 2008

sak to....zato sa neda presne povedat ake ucinky mozu mat....akurat to malo tu vyhodu ze mrchu som mala presne v ten den ako som mala mat ..a nie teraz....

mexx
autor
24. jan 2008

My sme si s drahym povedali, ze po svadbe to nechame na nahodu (uz som to tu spominala)... Myslim, ze aj keby to neprislo hned, taky rok-dva este velmi stresovat nebudeme, ale nikto nevie, mozno sa podari aj skor, mozno neskor a mozno vobec (co by som vsak nerada)...

Minule sme akurat s kamaratkou rozberali HAK, a vravela, ze prave bola u lekarky na nejake vysetrenie prsnikov a pytala sa jej, ci berie HAK. Tak kamaratka povedala, ze nie, ze ona takymto veciam prilis nedoveruje po tej stranke, ze si mysli, ze telu to viac skodi ako pomaha, ze nie je prilis zastancom tabletiek a podobne...a doktorka jej na to povedala, ze dobre robi... 😒 Tak neviem, nazory su rozne, kazdy si mysli nieco ine, su baby, ktorym to vyslovene pomaha ci uz na pravidelnost cyklu, bolesti, plet, celkove to organizmu prospieva, a su take holky, ze jednoducho im to skodi a lepsie je nebrat... Je to zamotane.... 😒

Uz som tu spominala, ze ked som si jednu dobu chcela dat predpisat tabletky, ukazalo sa, ze mam zle pecenove vysledky a nemala by som brat tabletky. Tak som ich ani nikdy nezacala brat, ale od toho mesiaca sa mi zahadne upravil cyklus a velmi dlho som mavala mrchu uplne presne. 😀 Teraz to mam opat trosku inak, ale na druhej strane, ked sa nad tym zamyslim, v podstate mam pravidelnu, akurat u mna cyklus netrva 28 dni (teda taky ten ideal), ale nieco cez 30, pripadne nejakych 35, aspon co sledujem posledne mesiace, vzdy je to tak tyzden navyse. A pokial viem, aj podla lekarov pravidelny cyklus je hlavne o tom, ze prichadza pravidelne v rovnakom intervale a nemusi to byt len tych 28 dni ako pisu ucebnice...

Aj tak je hlavne, aby sme boli zdrave. 🙂

oriesok
24. jan 2008

kamoška má s HAK také skúsenosti, že keď ich prestala brať, tak vôbec nedostala mrchu.. asi nejaké 4 mesiace.. dokonca ani vyvolávačka /alebo ako sa to volá/ jej nepomohla.. a keďže musela ísť do zahraničia a tam by moc po lekároch behať nemohla musela s žívaním zasa pokračovať...

lucida
25. jan 2008

Ahojte,chcela by som sa k vam pridat.My budeme mat v juni svadbu a mam este HAK na 2 mesiace a potom ich vysadim.Chcela som yvdrzat do svadby ale uz mi asi dost skodia.Berem ich 2 roky,mavam strasne migreny s vracanim, pribrala som,mrchu som mala naposledy 14dni,takze to rozhodlo.Ale mimi by mohlo prist az po svadbe,ved ked sme uz doteraz vydrzali 😉

oriesok
25. jan 2008

lucida.. budeme radi, keď s pridáš.. inak ja som tiež za HAK pribrala a teraz to nejdem ani za svet zhodiť.. jednoducho si bude musieť mužíček zvyknúť zasa si dávať pozor 😀

vanditka5
25. jan 2008

ahojte ja som tu nova 🙂 dufam ze vam nevadi ket sa k vam pridam. Ja mam priatela , strasne ho milujem ale este len o par rockov budeme mat svadbu a az potom zacneme pomyslat na babatko ale ja uz straaasne tuuziiim byt maminkaaa a veelmi vam zavidim tyym co uz cakate miminko alebo coskoro na nom zacnete pracovat 🙂

lucida
25. jan 2008

Je to s tymi chlapmi tazke.Nechceme nic urobit proti ich voli,ale trosicku nenapadne na nich pritlacit nezaskodi.Napr.presny termin kedy sa uz zacneme snazit.A ja teraz viem ze to bude v decembri,takze sa mam naco tesit.Budem totiz asi v juni menit robotu, tak by som nerada hned mala brusko.(ked stale su nejake prekazky)A ja uz mam doma aj vecicky,ktore moja mamina este po nas schovala. ☹

maaja
25. jan 2008

caute baby, rada by som sa pridala ... som taka buduca snazilka, ale v podstate som snazilka uz aj teraz ...

totiz prve babo mam cez IVF a pri druhom ma caka to iste ... takze vlastne nic neberiem, ani pozor si nedavame, cize som snazilka, nie ? no ale skutocna snazilka zacnem byt, az ked vypiseme ziadost v CAR 😀 cize som buduca snazilka a patrim do tejto temy 😀

idem si precitat o com ste doteraz diskutovali 😵

mexx
autor
26. jan 2008

Ahoj Maaja, vitaj medzi nami... 🙂
Budem trosku zvedava, ale - mala si nejake zdravotne problemy, ked si babatko cakala len vdaka IVF a druhe planujes tiez?

lucida
26. jan 2008

Mexx a vy s drahym ako fungujete,ked nemate tabletky?Potrebujem recept este do decembra,kedze tabletky uz doberam 😉

mexx
autor
26. jan 2008

No, tak my sme toho v poslednej dobe vela nepotrebovali, lebo sex bol fakt len obcas, kym spolu nebyvame je nejak tazko zladit tie chute a stavy a podobne... 😀 Ale ked treba, tak pouzivame kondomy... 😉

lucida
26. jan 2008

Joj tak to mi asi pouzivat nebudeme,takze som zvedava ako to asi dopadne.Ale vela by som toho este chcela stihnut pred tehotenstvom.Napr.svadbu, svadob.cestu do Pariza, plastove okna, novu kuchynu, novu robotu 😝

awe
26. jan 2008

ahojte , mozem sa pridat? Ja som tiez buduca snazilka, vlastne uz snazilka od tohto mesiaca 🙂

mexx
autor
26. jan 2008

No, Lucida, tak to mas co robit... 😉 Ja by som sa teda tehotna vydavat nechcela, tak si vravim, ze co chcem stihnut urcite bez dietatka, musim stihnut do toho augusta, a potom to necham uplne na nahodu... 🙂 Tak sa chcem stihnut vydat a mozno aj na nejaku svadobnu cestu by som sa rada vybrala, ale to mi nebude vadit ani s babatkom v brusku... 🙂

mexx
autor
26. jan 2008

Ahoj Awe, len sa pridaj, ako snazilka nam tu mozes byt veeelmi napomocna, ked budem potrebovat prejednat niektore veci ohladne snazilkovania... 😀

awe
26. jan 2008

dakujeem 🙂 len neviem, ci prave ja mozem davat rady, ked som len zaciatocnik... 😀

mexx
autor
26. jan 2008

To nevadi, Awe, ked clovek potrebuje radu, tak je uplne jedno, od koho ju dostane, len nech to pomoze... 🙂
Takze ste sa rozhodli snazilkovat? 🙂

awe
26. jan 2008

rozhodli,chceme to ale brat prirodzene, ked pride, bude 🙂 aj ked viem, ze urcite to bude tazke, nemysliet na to kazdy mesiac, ibaze by sa zadarilo na prvy sup?? 😉 uvidime...o dva mesiace mame svadbu, to uz by som bola rada, kby bolo v brusku 🙂

mexx
autor
26. jan 2008

Ach jo, no my mame svadbu az o vyse sest mesiacov, takze keby sa nam zadarilo rychlo, uz by to bolo dooost vidno... 😅 Ale po svadbe ma to potesi kedykolvek... 🙂

awe
26. jan 2008

my sme tiez cakali so snazilkovanim, aj koli svadbe, aby to nebolo moc vidiet, lebo saty ktore mam vybrate su dost uzke 🙂 ale myslim, ze keby sa podarilo aj hned teraz, tak by to este nebolo vidiet...mexx kedy presne planujete svadbu?

lul
26. jan 2008

ahojte. my sme vysadili lieky asi pred 2 rokmi a tehu chcem ostat este tento rok 🙂

awe
26. jan 2008

aj ja som musela vysadit HAk koli zdravot.problemom a je to uz rok...aspon sa organizmus ocisti 🙂

lul
26. jan 2008

ja som uzivala HAK asi 5 rokov, raz som si chcela dat pauzu a uz som nevedela znovu zacat 😀 a uz su tomu 2 roky

awe
26. jan 2008

lul a beries aj calibrum baby paln?

lul
26. jan 2008

zatial este nie, ale planujem ist v pondelok do lekarne. vlastne uz som tam raz bola a asi ma nerozumel a dal mi nieco ine 😀

mexx
autor
26. jan 2008

Awe, tak my mame svadbu 16. augusta, dovtedy to hadam ustrazime. 🙂 A pak by sme chceli niekedy v septembri/oktobri svadobnu cestu, a babatko nech pride, kedy si zmysli...(snad nas nenecha cakat cele roky)... 🙂

Baby, mna by zaujimalo, ci tie rozne tablety, ktore tu zeny tak casto spominaju - napr. aj Calibrum - naozaj nejako pomahaju. Ak hej, tak mozno by sme take mohli zobkat uz aj tak preventivne... 😉

lul
26. jan 2008

mexx - vraj sa odporuca 3 mesiace pred

awe
26. jan 2008

baby, mne to pomohlo, mala som uplne rozhadzany cyklus po vysadeni HAK tristvrte roka a odkedy som zacala papat toto, tak mam pokoj...neviem, ci to je tym, ale asi ano. 🙂

lul
26. jan 2008

no v pondelok pojdem na nakup 😉

vivien22
26. jan 2008

Ahojte babenky, to ste toho riadne popísali, kým som tu nebola. Som teraz chorá, tak som bola mimo PC.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre