Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
23. feb 2009

sony ... ja som priamo spod Oravského hradu 😉 ... ale uz 4 roky som v MT 🙂

riana12
23. feb 2009

Servusky babulky 🙂
Zuzi, aj u vas tak fajne nasnezilo, vsak? Vlastne to na celom SK.

Dneska, namiesto 45-minutovej cesty som si v buse posedkala 2 hodky. Ale nestazujem sa velmi. Do roboty som prisla stvrta v poradi zo siedmich. A to ako jedina som mimobratislavska a kazdy den dochadzam 45 km. Takze super. Este mi to meskanie kolegovci zavidia. Pretoze ak by oni mali prejst z jedneho konca BA na druhy, trva im to este dlhsie.

V poslednom case sa kazdemu pritrafi babatko. Ked sa o nejakom novom dozviem, najradsej by som zduchla na nejaky opusteny ostrov, nech mam od vsetkeho pokoj.
Takto pred rokom som ine ako velke bruska nevidela, teraz bud niekto otehotnie alebo porodi.

zuzanockamt
23. feb 2009

riana ... veru nasnezilo poriadne ... ked som isla dnes do mesta po tych neodhrnutych chodnikoch, som mala dost ... esteze nemusim cestovat teraz ... do prace budem chodit peso ... mam to cca 10 minut od domu 🙂 ... tak som spokojna
ja sa uz teraz nad tymi babätkami a tehotenstvami nejako nepozastavujem ... este tak pred cca pol rokom, ked som pocula, ze je niektora tehotna, tak som bola smutna, ze preco aj ja nemozem byt, ale teraz v pohode, beriem to uz tak, ze ked to ma prist,tak to pride ... len som zvedava, dokedy mi taketo myslenie vydrzi 😀 😎

etuska
23. feb 2009

ahojte kocky,
no ja som tiez nastavena skor na "nie" ako "ano" a je zvlastne ze odkedy mam moju Bambulku,tak po druhom ani velmi netuzim,ale urcite nechcem aby bola jedinacik,len to stale odkladam...uvidime dokedy 🙂

riana12
23. feb 2009

No "super" bol popoludnajsi dazd. Vsade kopu vody, az mi cizmy vodu prepustili 😠. Ale prezijeme.

Zuzi - tebe bude fajn, tako blizko do prace. Svojim sposobom mam daco podobne. Nejakych 200m k busu u nas v dedine, potom sedim celu cestu v buse, vystupim, prejdem zhruba 400m a som v robotke. 😀

Ja mam sice len 21, ale strasne sa ma to drzi. Vzdy mi je nanic, ked dakto takuto novinku zahlasi. Aj ked coraz sa mi stava, ze mi na tom vobec nezalezi, ci a kedy bude... Ved to poznate.

zuzanockamt
23. feb 2009

riana ... ty si taka mladucka? 😕 ... ja som vtedy o babätku ani nerozmyslala 🙂 ... v tom veku som akurat stretla MM ... to uz bolo teda poriadne davno 😕 😀 😎 ... a y si uz vydata, ci ako?

riana12
23. feb 2009

No to mam asi v genoch taku tuzbu... 😀 😀. Ja za to nemozem, to si tak hormony so mnou robia, co chcu 😕
Ja vydata este nie som, som len cakatelka, ci sa to priatela chyti a daco ho v tomto svadobnom smere chyti.

zuzanockamt
23. feb 2009

a ste uz dlhsie spolu? ... mys me uz cca 5,5 roka, ale manzelia len 2 roky (v aprili budu) ... a drahy co vravi na babo? 😉

riana12
23. feb 2009

Sme spolu neceleho 2,5 roka. Tak priatel sa zatial zubami-nechtami brani vsetkemu, co suvisi s usadenim sa 🙄.
Aj ked sme par tyzdnov dozadu stresovali, ale nakoniec z toho nic nebolo. Ale ukazal sa ako chlap. Ze ak by sa prihodilo, bol ochotny bez premyslania to riesit 🙂

zuzanockamt
23. feb 2009

no aj moj sa zatial brani babu, ale len preto, lebo nie sme tak zabezpeceni, aby sme mohli bez väcsich problemov sa starat aj o male ... no snad sa nam podari to nejako v najblizsich 2-3 rokoch vyriesit ... lebo tak okolo mojej 30-ky by som sa rada uz snazila

riana12
23. feb 2009

Ja v kutiku duse dufam, ze sa nam podari k takemuto kroku dospiet do mojej 25. Ale mam uz na to malinkatu dusicku ☹

zuzanockamt
23. feb 2009

ja som do 25-ky nechcela, lebo som po skole chcela najskor pracovat chvilu a az potom babo ... no a nakoniec to vyslo takto, ze az po 30-ke budem riesit tieto veci ... a tvoj drahy ma kolko rokov?

riana12
23. feb 2009

No ja teraz aj pracujem aj do skoly chodim. Chcem to takto jednou ranou. Priatel ma 25.

zuzanockamt
23. feb 2009

to mate este casu dost, ved ste obaja mladi ... ked budes na neho tlacit, nebude to robit dobrotu ... viem o com hovorim ... moj ma uz 34 a ja 27

riana12
23. feb 2009

Ja sa snazim netlacit, aj ked je to niekedy riadne s odretymi usami. Ale zatial je to v ramci normy 🙂

zuzanockamt
23. feb 2009

tak ja som si prezila uz aj etapu tlacenia a bolo to dost o nervy a trvalo to dlhsiu dobu ... a nic sa nevyriesilo

etuska
23. feb 2009

no baby-ja som niekde "in the middle"-my sme mali s drahym 23 a 24 ked sa nam zadarilo a uz sa nedalo vycuvat teda 🙂 a teraz uz mame skoro 5 rocnu kocku 🙂,takze tak...Heh,ved nakoniec sa mozno este stertneme v teme"cakam babo v roku 2010" 🙂)))

riana12
24. feb 2009

zuzi: aj ja som zazila tu etapu, tak rok dozadu. Ja som si vobec neuvedomovala, ze to priatel ako tlacenie vnimal. Ja som len od neho chcela vediet, kedy, v akom horizonte. No budis, ked sa chlapcovi nepacilo...

etus: tak ja tam urcite nezavitam, to je skoro. Ja vsetky zasadne udalosti vidim az tak na rok 2013 a neskor 😒

etuska
24. feb 2009

riana-"nikdy nehovor nikdy" 🙂
no mna odradza najma to,ze jasle/skolky su tu v UK veelmi drahe-materska maximalne rok....a potom cvakas.Skolka na den stoji cca 23libier a vyssie(zalezi od lokality).A ja nechcem ist od rocneho baba do prace.:(

Miska mala 14 mes. ked som ju dala do jasli,znasala to dobre,ale podla mna to narusilo prirodzene puto medzi nami.

Ja by som najradsej este 2 deticky za sebou a byt tie 3 roky na MD,pripadne nejake doucka,alebo aj zacat s tou mojou vysnivanou "mini-jazykovkou"-uvidime...ako sa veci vyvrbia 🙂ale je dobre,ze este nepocujem to "tik-tak",tak ma to teda netrapi 🙂len tiez vidim postupne okolo seba kamosky,kt. uz maju alebo cakaju druhe babo a viem,ze Miska sa uz so svojimi surodencami hrat velmi nebude...
pekny dnicek

riana12
24. feb 2009

No etus, neverim, ze by to osud s priatelom nacasovali na rok 2010. To by musel byt naozaj zazrak. A tomu nic nenasvedcuje.

zuzanockamt
24. feb 2009

riana...nechaj to na osud...zbytocne si budes nieco planovat...iba budes smutna,ked to nebude vychadzat

riana12
24. feb 2009

Prave ma viac "zerie", ak neviem, co ma kedy caka a potom beriem buducnost ako celu vecnost. Ale etuska mi povedala, ze nech nikdy nehovorim nikdy. Bo som napisala, ze urcite do temy 2010 nezavitam.

zuzanockamt
24. feb 2009

ja som si tiez kedysi vsetko planovala a dost dlho mi trvalo, kym som zistila, ze niektore veci sa planovat jednoducho nedaju ... a neboj sa, ani ja nezavitam do temy "cakam babo v r. 2010"

riana12
24. feb 2009

Ja neplanujem vsetko, ale rada by som mala nad niektorymi vecami aku-taku kontrolu. Aj ked som si na druhej strane vedoma, ze to nevyjde podla mojich predstav. Vzdy sa daco pokazi. To viem pri kratkodobych planoch. Trebars, minuly tyzden. V stredu som chcela ist do kina a v sobotu vetosovi s usatym. No lenze z nedele na pondelok som ochorela, kino aj vetos hned padli. A planovat som mohla dosyta...

riana12
24. feb 2009

A tu nik? 😕

mexx
autor
25. feb 2009

Ahojte... 🙂

Inac, baby, mna by tak zaujimalo, ci je to tik-tak naozaj pocut. 😕 Mne to zatial netika, tak neviem, ale ked to niekomu ano... 😅

riana12
25. feb 2009

Ahoj mexx 🙂

No ja by som tik-tak prirovnala k zabijackym chutkam 😀. Kym nemas chut vrazdit, je to ok.
Potom chlapi pozooor! 😀 😀

mexx
autor
25. feb 2009

Riana, ty asi byvas niekde blizko mna, ked si z toho isteho okresu... 😉 Takze zabijacke chutky? To zas mavam casto... 😅

riana12
25. feb 2009

Chlapiiiiiiiiii, rataaaaaaaaaa! 😀 😀 😀

mexx
autor
25. feb 2009

No asi tak. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre