Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

luciferova
30. okt 2007

ahoj, pripajam sa🙂

luciferova
30. okt 2007

takto - my sa este nesnazime, ale budeme sa snazit a som zatial v teme Snazilky leto 2008. ak mas aspon pribliznu predstavu o tvojom snazilkovani, mozes sa k nam pridat. aj tu diskutujeme o vselicom, co nas napadne 🙂

mexx
autor
30. okt 2007

No tak ja si vobec zatial nie som ista, ze kedy sa zacneme snazit, ale ved to sa este uvidi... 😀

pahu
31. okt 2007

Ahojte, no už ste 2 😀 A zatiaľ nesnažilky? To tu môžem machrovať, ja som už viac ako rok snažilka a veeeľa toho už viem 😀

mexx
autor
31. okt 2007

Pahu, to si v predstihu... 😉 Ale ked sa zacneme snazit aj my, aspon mame ku komu chodit po dobru radu... 😀

perla200
2. nov 2007

ahojte kočky, ja sa pridávam, lebo tiež sa nesnažilkujeme(dúfam,že som to dobre napísala)
ale sme zobratí už viac ako rok a začali sme stavať dom, ale kedže máme skoro 30 obaja, tak to s nami riadne hádže, ked vidíme nášho synovca. a kedže obom nám vyhovuje takýto život, bezstarostný, ničím neobmedzený...mám občas obavy, či sme neprešvihli ten čas, kedy sme pripravení na deti?🙂 bojím sa, že sa nám nebude chcieť meniť niečo, finančne sme na tom dobre, môžme si robiť čo chceme, ist kde chceme, a zrazu sa začať starať o niekoho? ja...až dovčera...môj manžel vyrukoval s tým, že by sme mali začať na tom pracovať a ženy moje...ja som sa tak zlakla, že som celú noc nespala. doteraz ked sme sa o tom bavili, tak on bol ten, čo to odkladal a zrazu to povedal a ja mám pocit, že cúvam....pomooccc....nemáte niektorá takéto pocity?

marcela_z
2. nov 2007

Perla200
viem presne ako sa citis. My s manzelom sice este nemame 30, ale ked sme sa brali, tak sme boli obaja toho nazoru, ze budeme stastny bezdetny par (dvojclenna rodina). Pravdepodobne z tych istych dovodov ako ty. Vyhovuje nam pohodlie a neobmedzenost. Az pred par mesiacmi manzelov brat povedal, ze cakaju s priatelkou dieta a dlhy rozhovor bol na ceste. Ze ci uz aj my nechceme deti a podobne. Takze zatial sme to odsunuli na neurcito, len sa bojim, aby to neurcito bolo dost dlhe. 😅
Takze nie si jedina s takymi pocitmi.
Hlavu hore, ono tie pocity mozno prejdu a zmenia sa. 😉

moncika15
2. nov 2007

mexx,ahoj aj ja som taka snazilka nesnazilka 😀 . xceme na tom tvrdo zamakat az od januara 🙂 uz teraz sa nemozem dockat ☹ . tiez mam zly pocit ked si pisem v temax kde su snazilky a ja som este nesnazilka 😅 dobre si spravila ze si zalozila tuto temu! tak som tu teda aj ja...

mexx
autor
2. nov 2007

No, kočky, tak u nas je to tak, ze s priatelom sa pozname tri a pol roka, z toho dva a pol spolu chodime. Svadba sa planuje niekedy na leto (presny termin este nie je), tehotenstvo by som radsej po svadbe nez pred nou (ale zase keby sa pritrafilo, tiez sa potesim, lebo je to predsa len velky dar)... No a kedze by sme taky rocik-dva boli radi len manzelia a nie hned rodicia, tak nase snazilkovanie je este v podstate vo hviezdach. Hoci, mozno si to rozmyslime a nakoniec to vypali uplne inak... 🙂 Ja mam 24, priatel 29, tak zatial nejako extremne nepanikarime, hoci on uz parkrat nadskrtol, ze mu pomaly zacnu tikat biologicke hodiny... 🙂
No ale som rada, ze sa pekne zapajate do debaty, aspon v tom nie som sama... 😉

luciferova
17. nov 2007

no co buduce snazilky? ako sa mavate?

rosienka
17. nov 2007

ja som zacala mat materinske pudy a konkretnu tuzbu po dietati len tento rok, ked som mala 33, takze casu na "snazilkovanie" mate dost, uzite si slobody 😉

mexx
autor
30. dec 2007

No, babence, uz dlho som nikto nic nenapisal, ako pozeram... 😔
U nas sme absolvovali par rozhovorov ohladne potomstva, a nakoniec sa ukazalo, ze by sme obidvaja radi deticky trebars aj hned, keby to bolo mozne a nic by im nechybalo. 🙂 No a tak sme nakoniec "uzavreli dohodu", ze po svadbe (leto 2008) to teda nechame na nahodu a dovolime babatku, aby prislo, kedy bude chciet. Tak nebudeme musiet mat vycitky, ze sme to odkladali (ak by sa potom, nedajboze, ukazalo, ze niekde je problem) a Boh nech nam nadeli, kedy bude chciet (ale ja aj tak dufam, ze bude chciet vtedy, ked aj my). 😀
Toto su len take malickosti, ale mna to aj tak neuveritelne potesilo... 😵

machr
30. dec 2007

čaute baby, dúfam že nebudete mať nič ak sa pripojím, chcem vás odporučiť sesternici, lebo sú čerstvo po svadbe a rozmýšľajú nad snažilkovaním 🙂 my sme už traja a aj keď to sprvu nebolo ružové - naša maličká je náročné bábo - som šťastná že ju máme, tak troška nám rozžiarila život... najprv to bola hrozná zmena, žijeme spolu už 10 rokov-7 rokov ako manželia ale nejako sa to materstvo vo mne prebudilo keď sa narodila 😀 dúfam, že to nevyznelo ako klišé

mexx
autor
31. dec 2007

Neboj, machr, ono to vzdy tak vyzera, ze tieto "materske recicky" su strasne klise, ale aj tak to vsteci hovoria, lebo to tak citia. Takze ziadna hanba... 🙂
A budeme urcite radi, ked sa k nam prida hocikto, aby tato tema trosku ozila, lebo vacsinou mi vzdy pripada take divne vtierat sa do rozbehnutych tem (teda tych vseobecnych, pri takych, tkore sa tykaju konkretnych veci a problemov je to ine). Tak nech sa to tu rozrasta... 🙂

katkaajurko
31. dec 2007

Ahojte buduce snazilky - ja som nevedela kam napisat - a aha - tema pre mna 🙂 tiez sa chceme zacat snazit az tak koncom roka 2008 - najskor...a skor to vidim az tak jar-leto 2009, nechcem to ale velmi odkladat...ked citam a vidim okolo seba - kolko bab nemoze otehotniet tak sa aj bojim ci to pojde...ja mavala som casto problemy :( aj ked teraz je to celkom ok... hm, clovek nikdy nevie co mu osud prinesie...

mexx
autor
1. jan 2008

Vitaj medzi nami, Katkaajurko. 🙂

lotos
1. jan 2008

Ahojte,tiez sa pridam.My sme spolu s manzelom uz 8 rokov,manzelia nieco vyse roka.Mam 26 a doteraz sme sa tiez nechceli zacat snazilkovat.Nemala som nejak tie materinske pudy v sebe,aj ked deti mam rada.Teraz sme sa zacali snazilkovat asi druhy mesiac a vidim ze to nie je take jednoduche a nepodari sa hned.Tak zacinam mat aj obavy-aj ked si to nechcem pripustat,ze kedy sa to vlastne podari.Ked tu tak citam ako si meraju teplotu mnohe,pocitaju tie plodne dni,tak rozmyslam ci to nebude cakat aj mna.Ale uz teraz viem ze to nie je take jednoduche a uz vobec sa to neda vypocitat ze kedy chcem presne rodit.A to som si doteraz myslela ze to bude jednoduche.

mandy55
1. jan 2008

ahojte, pridam sa aj ja s prispevkom, som sice snazilka uz 2 roky, ale dopracovali sme sa s priatelom do bodu, ze zacal uvazovat ci chceme vobec dieta resp. menit svoj zivot. Tiez uz mame zabehany zivot a dietatom sa vsetko meni. Cakame na schvalenie ziadosti na IVF, takze sance na tehu sa zvysuju a mozno to rozbehlo to uvazovanie, aj ked si myslim ze tehotentsvom a narodenim dietata sa nazory zase zmenia a kazdy sa bude tesit. Necham sa prekvapit co prinesie tento rok a drzim vam palce pri rozhodovani ci ano alebo nie a kedy 😉

katkaajurko
1. jan 2008

lotos - ja mam tiez 26 a chceme sa zacat snazit uderom mojej 28cky... a prave koli tomu - ze okolo mna sa to skor ludom co chcu nedari :( a to su dievcence stare ako ja a uz sa snazia aj cez dva roky... a tiez este nemam az tak materske pudy,ale deti mam rada a myslim,ze to pride aj narodenim babatka..

Mandy - spravna doba na babatko asi nieje v dnesnych casoch nikdy...ale kaslat na pohodlnost...deti su dar a myslim,ze ked uz budes tehu ten Tvoj zmeni nazor a ked nie - tak ked si uvidi potomka 🙂 zacne sa tesit

mandy55
1. jan 2008

dufam v to, inak by som sa nesnazila 😀

zuzanockamt
1. jan 2008

ahojte dievcata...som rada, ze tu je tao tema 🙂 s manzelom sme spolu uz piaty rok, ale papierovo iba od aprila 2007...tiez som si najskor myslela, za by bolo dobre mat dieta co najskor, aj vzhladom na vek...ja mam onedlho 26 a manzel 33, ale zistili sme, ze este nie sme pripraveni...ani po materialnej stranke to nie je ono, takze budeme cakat...radsej nech ma dieta starsich, ale zabezpecenych rodicov ako mladsich a vystresovanych 🙂
tiez mam obavu, ze neskor to bude tazsie a mozu byt pri tom snazeni problemy, ale nechame sa prekvapit 🙂

mexx
autor
1. jan 2008

No, holky, ako to tak citam, najvacsie problemy su vlastne tusim so zabezpecenim (materialnym, financnym, a podobne), a potom obavy, ci budeme mat to babo dost rady. 🙂
Ja si myslim (teda zatial som si ista), ze ho budem mat uplne najradsej na svete, ja som po tejto stranke strasny maniak a jedina vec, ktorou som si v celom svojom zivote ista, je to, ze chcem mat deticky. A tiez sa niekedy tak uplne iracionalne bojim, ze co ak nebudem moct mat, alebo budem mat velke problemy... Ono to tak niekedy byva, ze ti, co najviac chcu, nic nemaju... ☹
V septembri tohto roku budem mat 25, priatel 30 - pre mna je to taky dost dobry vek, hoci myslim, ze o vek mozno ani tak nejde, skor ako to ti dvaja citia. Viem, ze keby som mala to babatko trebars aj okamzite, urcite by som si to vychutnala a snazila by som sa robit to co najlepsie. Ale ak nejaky ten rok-dva este nepride, tiez to prezijem...(dufam)... 😉
No tak som rada, ze sa to tu rozbieha... 🙂

ada21
2. jan 2008

Caute, rada by som sa k vam pridala.
zatial sa tiez nesnazime, teda este beriem antikoncepciu.
najprv sme sa dohodli, ze to je posledne balenie - lebo viac ich nemam, a musela by som si dat dalsie predpisat, ale v praci sa to nejako komplikuje, a vyzera to vselijako. Tak sme sa dohodli ze si dam predpisat dalsiu. Ja som sa uz tesila, ze nebudem brat tabletky, ale budem ich brat. V aprili, alebo v maji by sme chceli ist do Egypta, takze dovtedy by som ani nechcela otehotniet, ale potom by to uz aj mohlo byt.
Mam obavy z toho, ze byvame v garzonke, a bojim sa aby sme sa s manzelom potom keby bolo dieta nehadali. Viete ze je nevyspaty, atd. Kamaratka byvala v garsonke s babom a s muzom a dost sa hadali.
Na silvestra manzel povedal, ze tento rok, by mozno aj mohol byt prirastok. Tak ma to strasne potesilo.
Baby, je tu nejaka ktora by si hrozne moc zelala dievcatko/ chlapceka? Ja by som strasne moc chcela mat dievcatko.

ada21
2. jan 2008

nemate nahodou niektora taku tabulku podla veku matky a mesiaca v roku, co by sa malo narodit?

zuzanockamt
2. jan 2008

ahojte...my s manzelom mame poodobny problem ako ada21...tiez byvame v malickom 1-izbovom byte a dieta si tu ani neviem predstavit...no a keby sme si vzali hypoteku na vacsi byt, tak si zase nemozeme dovolit dieta...v lete sa chystame do anglicka zarobit nejake peniazky...ak sa bude darit, tak by sme tam aj zakotvili 🙂
hadam po mojej 30-tke by sme mali financnu situaciu vyriesenu a vrhneme sa na to 🙂 to uz ale chudak manzel bude mat skoro 40 🙂 no a dovtedy mi zostava len poctivo papat HAK

leteku
3. jan 2008

Ahojky dievčatá. Môžem sa k vám pridať? Snažilkovať chcem začať až o rok, no teda ja by som chcela aj hneď ale nemôžem takže rôčik si ešte počkám. Doma mám už jednu dvojročnú slečnu. Môj problém prečo zatiaľ nemôžem snažilkovať nie je finančný (no síce niekedy máme čo robiť) ale to hlavné, teda bytík máme ale čo keď zdravie nepustí.

mexx
autor
3. jan 2008

Ada, ja tie tabulky nemam, ale viem, ze viacera holky to tu spominali v roznych inych debatach, dokonca si to posielali. Ak to niekde najdem, hodim ti sem link.. 😉
Ale zaujala ma aj ina "metoda", o ktorej som sa tu docitala par dni dozadu, ide v nej o "vymenu krvi". Vraj ludsky organizmus je tak prisposobeny, ze kazdych sedem rokov sa cloveku meni krv. A podla toho, ktory z partnerov ma starsiu krv, take pohlavie bude mat ich spolocne dietatko. Teda napriklad, ak ma zena 25, znamena to, ze krv sa jej menila v 21 a teraz ma 4-rocnu krv, muz ma 30, krv sa menila v 28, takze teraz ma 2-rocnu, babatko by malo byt teda dievcatko. 🙂 Je to dost zvlastny sposob, aj v tej diskusii, kde som to ja nasla, niektore baby vraveli, ze to je urcite riadna hlupost, niektore zase, ze tomu tiez veria, vraj to ratali pri vsetkych moznych znamych a stale to vychadza (okrem jednych, ktori boli rovnako stari). 🙂 Ja teda neviem, nakolko sa da na to spolahnut, ale pri kazdom, pri kom ma to napadlo zatial zratat, mi to vyslo spravne. 🙂 Takze mozno na tom nieco je...

mexx
autor
3. jan 2008

Ada, ja tie tabulky sice nemam, ale viem, ze viacera holky to tu spominali v roznych inych debatach, dokonca si to posielali. Ak to niekde najdem, hodim ti sem link.. 😉
Ale zaujala ma aj ina "metoda", o ktorej som sa tu docitala par dni dozadu, ide v nej o "vymenu krvi". Vraj ludsky organizmus je tak prisposobeny, ze kazdych sedem rokov sa cloveku meni krv. A podla toho, ktory z partnerov ma starsiu krv, take pohlavie bude mat ich spolocne dietatko. Teda napriklad, ak ma zena 25, znamena to, ze krv sa jej menila v 21 a teraz ma 4-rocnu krv, muz ma 30, krv sa menila v 28, takze teraz ma 2-rocnu, babatko by malo byt teda dievcatko. 🙂 Je to dost zvlastny sposob, aj v tej diskusii, kde som to ja nasla, niektore baby vraveli, ze to je urcite riadna hlupost, niektore zase, ze tomu tiez veria, vraj to ratali pri vsetkych moznych znamych a stale to vychadza (okrem jednych, ktori boli rovnako stari). 🙂 Ja teda neviem, nakolko sa da na to spolahnut, ale pri kazdom, pri kom ma to napadlo zatial zratat, mi to vyslo spravne. 🙂 Takze mozno na tom nieco je...

mexx
autor
3. jan 2008

No, tusim mi to sem hodilo dvakrat, nejak to blbne... 😅

Leteku, mas nejake vazne zdravotne problemy, ked sa nemozes snazilkovat? 😕 ☹ Neboj, raz to snad povoli a budes moct znova, zatial mas aspon to jedno bejby, urcite krasne... 😵

oriesok
3. jan 2008

ajojte.. tak teda aj ja sa k vám pridávam.. my sa chceme začať snažílkovať až keď si prerobíme podkrovie.. aj keď manžel by už chcel bábo aj hneď.. ale teraz potrebujeme peniažky na prerábku.. tak si materskú nemôžem dovoliť..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre