Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

livi
10. jan 2008

manželia sme rok a pol a spolu sme už 10,5 roka.
on vraví, že nie je kam sa ponáhľať. povedal, že je na to ešte čas.ja som mu ale vravela, že nechcem čakať dlho, ja by som už naozaj rada pomaly uvažovala o bábätku. no nič nenarobím.ale myslím si, že vek už na to máme.

mexx
autor
10. jan 2008

Ahojte, kočky, tak som tu zastavila len tak na mrk, lebo mam este nejake povinnosti. 🙂 Som rada, ze nam tu pribudaju nove tvare, len mame tusim stale ten isty problem - ze sa tu nie a nie stretnut naraz... 😀 Ale nevadi, raz urcite... 🙂

oriesok
11. jan 2008

livi ja som brala hak niečo vyše 4 rokov a už sa mi to zdalo dosť.. už to bude rok, čo som ju vysadila a musím povedať, že sa cítim lepšie.. aj keď s manželom sa ešte o bábo nesnažíme aj keby sa náhodou pritrafilo, tak by sme boli radi.. 😀

mexx
autor
11. jan 2008

No, žienky, tak ja som napríklad HAK nikdy nebrala... Chcela som si ju dať predpísať (ani nie tak kvôli sexu, ako kvôli nepravidelnému cyklu), ale ukázalo sa, že nemám dobré výsledky pečeňových testov, takže nakoniec z toho zišlo (ale odvtedy som akoby zázrakom začala mať cyklus pravidelný, čo som teda nikdy nepochopila, a bavila som sa na tom, že asi stačí len chcieť tabletky, netreba ich ani užívať)... 😀 Tak či tak vôbec neviem, či by som sa dokázala aj tak úplne spoľahnúť na účinok HAK, ja som v tomto teda dosť divná, aj tak by som vždy rozmýšľala nad tým cca 1 % nespoľahlivosti. 😀 A tiež sa dosť obávam, čo by mi to urobilo s organizmom... Nechcem tým povedať, že odsudzujem niekoho, kto berie HAK, určite nie, len ja som zatiaľ nerobila a v podstate v najbližšej dobe asi ani neurobím... Vravím si, že netreba. 🙂 O pár mesiacov sa s drahým budeme brať, potom chceme nechať tehotenstvo "na náhodu", takže HAK netreba, dovtedy sa môžeme chrániť aj inak... 😉
Ale aj tak by ma zaujímalo, mali ste niekedy problémy s HAK? Prípadne, aké rôzne druhy antikoncepcie ste skúsili a s čím ste boli najspokojnejšie? (Dúfam, že nás admini nejak nestopnú, myslím, že vrámci tejto témy môžeme rozoberať čokoľvek, aj keď sú tu povytvárané viaceré témy o antikoncepcii...) 🙂

adriusa
11. jan 2008

Caute, pridam sa k vam. Aj ked dufam, ze coskoro budem medzi snazilkami. totiz ja by som uz chcela o par mesiacov sa zacat snazit o babo. s manzelom sme sa o tom tento tyzden rozpravali, povedala som ze by som chcela tak od leta sa zacat snazit.
len mam stale trochu pochybnosti, mam deti hrozne rada, ale bojim sa toho, aby sme sa s manzelom nehadali ked bude babo a on sa nevyspi. totiz byvame v garzonke, a vcera sme preberali ze kde by sme tam dali posielku a skrinku pre vecicky, to by bol dost problem. takze neviem.
a este aj koli robote mam pochybnosti, totiz hovori sa vo firme ze este rok asi vydrzime a potom koniec. tak by som to chcela stihnut otehotniet aby som bola zamestnana. neviete nahodou ze keby som bola v decembri v 6mesiaci, a firma by sa rusila, to ma normalne asi mozu vykopnut ze? a pocula som aj horsiu alternativu ze do leta vydrzime. tak ja neviem. strasne ma to stve, ze stale koli nieco nemozme mat babo.
baby, myslite si ze som dost naivna ak ocakavam, ze hned v prvom mesiaci snazenia otehotniem?? totiz beriem tabletky asi 5 rokov. a chcela by som ich vysadit.

leteku
11. jan 2008

Ahojky tak ja som brala hak 8 rokov keďže počas štúdia sme neplánovali bábätko. Potom prišiel ten správny čas a dva mesiace po vysadení sme čakali našu princeznú. Momentálne ju beriem opäť no nie z dôvodu, že by som nechcela mimi ale pri mojej terajšej liečbe by bolo veľké riziko otehotnieť. Musím však povedať, že momentálne nie som absolútne spokojná a o dva týždne to už pôjdem v rámci preventívky prekonzultovať s lekárom lebo odkedy toto beriem tak chuť na sex sa vytratila a musím sa normálne prehovárať aby niečo bolo (to sa mi predtým nestávalo) a teda nechcem aby to narušilo náš vzťah s mužíčkom. Aj keď si nemyslím, že sex je to najdôležitejšie ale aby vzťah klapal tak to musí klapať vo všetkých smeroch. Takže asi toľko moja skúsenosť. Ináč máte niektorá skúsenosť s rôznymi antikoncepčnými krémami? Ja o tom uvažujem ale mužíček sa bojí a nedôveruje tomu.

luzzie
12. jan 2008

adriusa hellllo. no najprv......podla mna dieťa xete obaja tak musi aj on ratať s tým, že sa nevyspí. Okrem ineho, my okrem toho, že sa tiež nevyspíme, musíme naďalej variť, prať a žehliť, a ine čo sme robili aj odteraz...tak podľa mňa by mohli i oni niečim prispieť 🙂

HAK som brala asi pred štyrmi rokmi asi dva oky, potom mi začalo byť zle, xela som zmeniť druh, ale rozhodli sme sa s piateľom, že keď to príde, vezmeme sa a bude 😀 keď niečo má prísť, príde

no a teraz s novým priateľom som ju radšej znova nasadila, veď.....mám ešte jeden trojbalík, potom by som xela trochu očistiť organizmus a v oktobri sa začať snažiť :D

dovtedy ešte dlhá cesta plná stresov a trápení, ale potom, už iba moje bábo a otec môjho bábätka ma bude zaujímať 🙂 a teším sa na to .) 😅

livi
15. jan 2008

ahojte baby, tak ja sa chystám k lekárovi, opýtam sa ho, či nie je vhodné aby som si dala nejakú pauzu v užívaní hak. inak som počula, že po vysadení hak sa dá otehotnieť hneď, neviem, či je to pravda.

moncika15
15. jan 2008

ahoj
livi,ano da sa to 😉 je tu par takyx co sa in podarilo 🙂

oriesok
16. jan 2008

no a ja som dokonca počula, že niektorým sa hneď po vysadení HAK podarili dokonca naraz 2 😉

mexx
autor
17. jan 2008

No ahoj, holčinky, čo máme nové? Ja momentálne lietam a vybavujem aspoň nejaké záležitosti okolo svadby, tak sa vyžívam vo vymetaní hotelov a dohadovaní podrobností a podobne...a som na nervy. 😀
Ako sa vy mávate? 🙂

oriesok
17. jan 2008

mexx a kedy máte svadbu? neviem, či si to tu už spomýnala.. mňa to celkom bavilo vybavovačky ohľadom svadby.. 😀

mexx
autor
17. jan 2008

Oriesok, stale sa doladuju veci ohladne miesta hostiny, takze ani datum nie je definitivny, lebo vsade sa ponuklo nieco ine a tak, ale dufam, ze sa to uz prilis menit nebude a o par hodin/dni to bude jasne, tak potom sa pochvalim, nech si to zas nejak nezakriknem a nezmeni sa na poslednu chvilu... 😉

oriesok
18. jan 2008

a plánujete to nejako moc dopredu, alebo sa chystáš vydávať v najbližšom čase?

luzzie
18. jan 2008

no helloo kočičky, nejako ste sa tuto opustili, hát mi van? kde ste? 😀

čo máte nové? ja v podstate nič také vážne, svadbu nevybavujem :D len tak prežívam. Teším sa na Styl Kabo do Brna buduci mesiac, kusok novej módy do môjho sveta.....bola som teraz na kontraktoch.....cicušky ked budete si xieť najbližšie nakupiť niečo za lacneeeee paniažky, tak najbližšie kontrakty su v KE a v Nitre niekedy v apríli. Kamoška si tam nakupila lacne vecičky pre babo, ja osušky a spod.pradlo :D no ja len tak, keby ste xeli 🙂 😅

adrioska
19. jan 2008

Ahojte buduce snazilky,
my sa s manzelom zatial tiez este nesnazime, ale chceli by sme od februara. A tiez ako perla200 pisala, sa aj bojim, je to velka zodpovednost a zmena v zivote cloveka. Ale zas na druhej strane chcem to babo velmi, rozplyvam sa nad kazdym babatkom, ktore vidim, uplne ma to chytilo za posledne 3-4 mesiace. Ked to pride a uvidim pozitivny test...no to si ani neviem predstavit. Radost sa asi bude striedat so strachom. Ale aj tak, bodaj by to prislo...
drzim Vam vsetkym palce!

mexx
autor
21. jan 2008

No kam sme zmizli, kočky? 🙂 To tu zmlklo... 🙂
Ja len lietam a vybavujem, snad sa to po zabezpeceni tych najnevyhnutnejsich veci zmeni a opat trochu zvolnime tempo. A vydavam sa 16. augusta... 😵

oriesok
22. jan 2008

mexx.. tak to gratulujem.. 😀 normálne ti závidím tie prípravy.. aj som si ich normálne užívala.. nám nejako veľa roboty v práci a tak vás zanedbávam 😉

mexx
autor
22. jan 2008

Dakujem, Oriesok... 🙂
No, my sme sa na to teraz vrhli dost tvrdo, aby sme zabezpecili tie najdolezitejsie veci, a ostatne uz, snad, pojde lepsie a menej chaoticky. Hoci teda neviem, ci to povoli, mozno to budu stresy az dokonca. Ale je pravda, ze do velkej miery ma to aj bavi... 🙂

livi
22. jan 2008

ahojte. mňa prípravy na svadbu tiež bavili, ešte by som si to zopakovala 😉
ale také dva týždne pred svadbou už boli riadne stresy a aj hády medzi nami 😒 ale v deň svadby bolo už všetko fajn. neboj mexx, dopadne to dobre

livi
22. jan 2008

sorry - hádky

mexx
autor
22. jan 2008

No to dufam... 🙂 Hadky su u nas uz teraz, len nie medzi nami s priatelom, skor to ide od rodicov, ked pridu chvile, ked nechcu pochopit, ze chceme nieco ine ako oni... 😅

luzzie
22. jan 2008

jo,jo ...klasický problem....jední xu to a druhí hento....

mexx.....nedá mi sa neopýtať, a si si istá,že to naozaj xeš? že je ten pravý :D ja len pre istotu

a kde budete mať svadbu? aj v kostolíku?

ja som ete o tretej rano prišívala gorálky na svadobné šaty 😉 žiadna panika 🙂

mexx
autor
22. jan 2008

Luzzie, myslim, ze je iba jedina vec, ktorou som si ista uplne, ale ak by sa k tomu pridala nejaka dalsia, tak by to bola tato. Zatial je to na takych 99 %, no ale nic nie je stopercentne... 😉 Svadbu planujeme v kostoliku, a tak dufam, ze to bude ozaj nastalo, ked uz to ma byt aj pred Panbozkom... 🙂

oriesok
23. jan 2008

u nás sme mali naštastie volnú ruku, nakoľko svokra býva od nás 150 km a tvárila sa, že ju tieto prípravy na svadbu moc netrápia.. tak ako som si to vymyslela a priala, tak som to aj mala.. a svokra sa len raz za čas opýtala, čo sme už vybavili a či netreba s niečim pomôcť.. samozrejme si neviem predstaviť, ako by pomáhala, keď od miesta svadby bola vzdialená toľko km.. ja som bola rada, že mi do toho nikto nekecal.. a teraz po svadbe si ju nevie vynachváliť, ako to bolo pekne zorganizované.. 😀

luzzie
23. jan 2008

tak je najlepšie, nenechať si do toho kafrať....... 😉

Mexx: dnes som kupovala drahemu boxerky mexx,tak som na teba myslela 🙂

cukruska1920
23. jan 2008

Ahojte.....ak vam mozem poradit ak chcete babatko tak necakajte....ja som to po vysadeni HAK urobila ze som cakala a teraz sa nam nedari...takze ak zatuzite tak necakajte

vivien22
24. jan 2008

ahojte babenky, môžem sa k Vám pridať? Zatiaľ sa o bábätko nesnažíme ale okolo leta by sme chceli začať. Ja by som chcela aj skôr ale manželíkovi sa veľmi do toho nechce.

cukruska1920
24. jan 2008

vivien...len zacnite...netreba cakat ...ono to nejde vzdy vtedy ked si clovek naplanuje

oriesok
24. jan 2008

my sme sa s manželom o téme bábo bavili už veľa krát.. aj keď on po drobcovi už veľmi túži zhodli sme sa na tom, že keď porobímečo sme si predsavzali, tak sa na ňom hneď začne pracovať.. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre