Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

mexx
autor
21. nov 2008

Jaj, a inac, ja som bola na Medzinarodnom tatosovi oznacena za "tajnu snazilku", lebo som sa vyjadrila, ze my to vlastne nechavame na nahodu, ani sa nesnazime ani nebranime, tak baby povedali, ze to je take tajne snazenie... 😀

Ved sa pridajte aj k tomu tatoskovi, sme v regionoch a vitany je kazdy, resp. kazda. 😉

etuska
27. nov 2008

Mexx-hmmm,tak to vyzera ze coskoro budes potom v teme buduce maminky 😅 Mne dnes lekar predpisal HAK na dalsiych 6 mesiacov,takze som stale buduca snazilka 😀 a tu je HAK ZADARMO!!!! 😲 😅 -a ja som si ako blbec nosila zo Slovenska aj do zasoby 😖

Dufam,ze tato temicka trosku viac ozije 😉

etuska
29. nov 2008

pekny vikend vsetkym 😉

mexx
autor
2. dec 2008

No zatial stale patrim sem, ziadne tehotenstvo sa mi zatial neprihodilo...a je mi tu celkom dobre, akurat by som uvitala, keby to tu zilo aspon tak ako kedysi... 🙂

sonnya
3. dec 2008

Ahojte tak som opat tu 😎
Bolo by naozaj fajn, keby to tu zilo ale tak hadam pomoze to ze si tu budeme pisat a nebude tema na nejakej 7strane 😉

sonnya
3. dec 2008

ahoj etuska - ako sa vam vodi v novej domovine? A ako mala s anglictinou?

mexx
autor
3. dec 2008

Caute baby, zite, prosim vas... 😉
Ahoj, Son, co nove u vas? A Etus, veru, ako sa mala adaptovala na anglinu? 😕

etuska
3. dec 2008

ahojte zienky,
no s anglictinou celkom fajn,horsie je to so spravanim 😠 Predsa,najprv bola 2 mesiace bez nas,potom nova krajina,jazyk,dom...Po tyzdni zacala chodit do skoly a teraz v novembri sme sa opat stahovali/kym sa nas dom renovoval/- v piatok sa stahujeme spat....Takze tych zmien bolo na nu dost a aj sa to teda odzrkadlilo na spravani ☹ 😠 Hadam sa to coskoro vrati so normalu,zaciname aplikovat "terapiu pevnym objatim",takze tak...

A vy ako? 😵

mexx
autor
4. dec 2008

Etus, no to je dost zaberak na deti... 😅 Ale urcite sa to polepsi. 😉

U nas po starom, aktualne sa zaciname chystat na nase prve spolocne vianoce, tak som zvedava, ako vobec pochodime... 🙂

etuska
4. dec 2008

Mexx- 😅 tak potom daj vediet ci ste ich prezili v pokoji a mieri 😀

mexx
autor
4. dec 2008

No ved hadam prezijeme... 🙂 A vy ako na Vianoce? Budete si robit take typicky slovenske, alebo sa priklonite k ich zvykom? 😕

etuska
4. dec 2008

nase slovenske ,no uvidime co irsky supermarket da 😀 mam zo SVK hriby,orechy a oblatky.Perniky napecieme, kapustnica z polskej kapusty a ryby este uvidime 😀

mexx
autor
5. dec 2008

Ake maju vlastne oni zvyky? Co jedavaju na Vianoce? 😕

sonnya
5. dec 2008

ahojte babulky... tak aj my sa pripravujeme na spolocne vianoce 😉 aj ked nasim doma sa to moc nepozdava, ale tak raz to muselo prist. Este nie sme zobraty 😝 😎
A zatial sme v podnajme a cakame ci dostaneme uver aby sme mohli kupit nas bytik, takze este aj na toto cakame, ci sa to stihne vybavit do vianoc, alebo az v novom roku...

etuska
6. dec 2008

ahojte zienky,
tak my sme uz prestahovani 🙂 teraz uz len upratujem,periem,varim...
Mexx- o sviatkoch ti napisem neskor 😉
pekny dnicek

mexx
autor
6. dec 2008

My nie sme prestahovani, zijeme v prenajatom bytiku, ale sme radi, ze mozeme zit sami. 😉 Na vlastne byvanie si este pockame, ale radsej pomaly a isto, nez nikdy... 😅 Vsetko je tak, ako byt ma... 😉

Na Vianoce sa tesime, budu prve spolocne, budeme len my dvaja, takze odstartujeme seriu nasich vlastnych Vianoc na nas vlastny sposob. 🙂

etuska
6. dec 2008

Mexx-ved aj my sme v prenajatom,ale domceku,tak som spokojna,lebo sme po 4-och rokoch byvania s rodicmi ako rodinka samy.Nasich som nevidela uz pol roka,tak mi aj je smutno,ale uz sme tuto zmenu potrebovali

mexx
autor
7. dec 2008

Ja som stale hovorila, ze radsej skromne a sama, nez vela usetrit a byvat s rodicmi. Nech su akokolvek fajn, osedivela by som a po nociach koncipovala ziadost o rozvod. 😅

etuska
7. dec 2008

no Mexx,ak mam pravdu povedat,my sme sni nic neusetrili,my sme si ani ten prenajom dovolit nemohli,lebo by nan isla 1/2 platu,takze tak 😒
podpora mladych rodin je na SVK hrozna

mexx
autor
8. dec 2008

To je pravda, aj my to mame velmi na tesnotku... 😖 Vzdy obdivujem tych, co si mozu vziat hypoteku na byvanie, a este viac tych, ktori mozu kupovat v hotovosti... 😒

etuska
8. dec 2008

ja som teda ziadnu hypoteku nechcela a teraz to bude s nimi aj dost tazko...momentalne to ani neriesim,platime tu sice podnajom,no mame k dispozicii cely domcek so zahradou tak som happy,aj ke nie som "vo svojom". A tak mame aspon o com snivat .... 🙂

mexx
autor
9. dec 2008

Toto sa mi paci na zahranici, ze tam ludia pokojne ziju cely zivot v prenajatych bytoch a domoch a nikto to neriesi. Tu ked byvas v podnajme a nemas vlastny dom alebo byt, tak si u ostatnych hned chudak... 😒 😖

etuska
9. dec 2008

no tu domaci maju tiez vacsinou svoje domy,ale v podstate ked zijes v podnajme tak mas jedno ci dom,alebo byt,no a jasnacka ze radsej sme si vybrali dom-i ked starsi no so zahradou 🙂

mexx
autor
10. dec 2008

Etus, starsie domy mavaju casto ovela uzasnejsiu atmosferu, nez tie nove. 😉 Castokrat ked pozeram rozne fotky alebo casopisy o byvani, vidim tam krasne moderne veci...ale ked si predstavim, ze by som v tom mala byvat, pripada mi to strasne neutulne. A take stare domceky na vidieku, no nie je nic utulnejsie... 🙂 A tiez ide o to, ako si to tam zariadite vy. 🙂

etuska
10. dec 2008

presne tak.Uz sa tesim ze nabehnem v piatok do nejakeho sekaca a popozeram vianocne dekoracie a ozdoby,nove su dost drahe,ale v tych charity shopoch niekedy clovek zozenie uzasne veci.
Idem sa ja venovat mojmu "Postrachu" 😅 -trucovitejsie a tvrdohlavejsie dieta nepoznam.Prave sa povyzliekala a to uz bola komplet prezlecena z uniformy a teraz oapt strajkuje ze na seba nic neda 😠 no poviem ti,niekedy je to na psychiatriu,ale to by som nemala pisat do tejto temy,ze? 😀 😀 😀

mexx
autor
11. dec 2008

Kludne pis, vramci svojho povolania som zvyknuta. 😀 Juuuj, vy tam mate sekace na taketo veci? Asi pridem. 😉

etuska
11. dec 2008

no ano,mame 😀 prave zajtra sa chystam,kedze dnes mi pracovny tyzden skoncil 😅 ,ale rozpravala som sa s riaditelom a som vytesena 😅 lebo ni povedal,ze od januara budem pracovat aj v piatok ak chcem(niezeby som sa do prace az tak hrnula,ale kazda libra je v dnesnej dobe dobra).A tiez to vyzera ze od marca by ma mali zamestnat ako kvalifikovanu ucitelku,tak si vybavujem potrebne dokumenty

mexx
autor
11. dec 2008

No tak to sa vam dari naozaj dobre, tak nech vam to tak aj pokracuje... 😉 A potom sa pochval, co dobre si zohnala v sekaci. 🙂

etuska
11. dec 2008

mexx 😀

casperr
11. dec 2008

Ja asi zrovna nepatrim do tejto kategorie, len mam taku drobnu otazku, mam priatelku ktora aktualne vysadila tak ako to vy nazyvate HAK, len mame maly problem otehotniet??? Skuste mi niekto s podobnymi skusenostami napisat ako dlho vam to asi trvalo a lebo ja uz doma zazivam nejake tie obvinenia a podobne veci a chcel by som si o tom spravit aky taky nazor, lebo gynegolog vovelkom tvrdil ze okamzite ako prestane brat lieky moze byt tehotna. Dik za odpovede.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre