Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
25. jan 2009

vdaka 😉 ... aj ja som si spociatku myslela, ze je to malo, ale s odstupom casu to vidim trosku inak ... a poznam rodiny, ktore mali babo aj napriek jednoizbovemu bytu

lucinka4
25. jan 2009

samozrejme,ze sa to da ale idealne to nie je,draheho sestra cakaju druhe a maju dvojizbovy byt..dost malicky a vidim,ze teraz ked ma maly skoro 3 roky tak uz sa tlacia...vsetko sa da, len treba chciet...ale pre komfort vas aj baby je lepsie viac..lenze ked sa niekedy neda tak je to tazko..ani nepovedal,ze kedy by chcel?

zuzanockamt
25. jan 2009

ved jasne, ze ked sa chce tak sa da ... povedal,ze az sa vyriesi situacia s bytom, tak potom moze prist aj babo ... tak mi ine nezostava len cakat ... uvidime do kedy

lucinka4
25. jan 2009

je to rozumne 🙂 takze asi len snazit sa, vyriesit to co najskor..nie je to lahke, zvlast teraz...a robite nieco pre nove byvanie?

zuzanockamt
25. jan 2009

momentalne si hladame obidvaja pracu, lebo sme boli v UK a vratili sme sa pred Vianocami ... chceli sme tam ist spät v januari, mali sme aj letenky, ale nebola pre nas praca, tak sme sa rozhodli, ze ostaneme na Slovensku ... takze tomu byvaniu davam tak minimalne tri roky a to uz budem mat 30

lucinka4
25. jan 2009

tak to uplne tvojho manzela chapem..babo je aj nakladna zalezitost takze ak nemate robotu ani jeden, je to urcite risk..myslim,ze aspon robotu keby mal drahy tak by si mala aspon nejaky argument..asi naozaj budete musiet pockat..a je v martine moznost nejakej roboty?tu v nitre sa vacsinou daju len take kvazi robotnicke..malo kvalifikovanejsich miest, na to je blava 😠

zuzanockamt
25. jan 2009

myslim si, ze ked budeme hladat a snazit sa, tak nieco najdeme ... obaja mame VS,takze sa nebojim ... len mi je trosku luto, ze ked sme mali pracu, tak ze sme to neskusili vtedy ... ja som chcela vtedy tiez cakat a teraz lutujem

lucinka4
25. jan 2009

teraz poviem(napisem🙂 ) asi blbe klise ale asi to tak malo byt..ten spravny cas urcite pride..budem drzat palce aby ste nasli robotu, ja mam velmi stresujucu pracu a je to aj scasti dovod preco chcem babo..hlavne sa ale musim naucit stresovat menej aby som nestresovala v tehu

zuzanockamt
25. jan 2009

aj ja som uz bola takto pred rokom vystresovana z prace, mala som toho velmi vela na krku, tak som aj bola rada, ze sme vypadli prec ... aspon som si oddychla ... a co mas za pracu?

lucinka4
25. jan 2009

mam na starosti pobocku jednej ceskej firmy na slovensku..drahy je v armade,povodne sme chceli ist do australie ale nepustili ho..

zuzanockamt
25. jan 2009

tak to ma drahy dobre zamestnanie, aspon co sa financii tyka ... ja som mojho tiez prehovarala, ale uz je stary na to 😀 ... tam beru len do 30 - ky, ked ma vysoku skolu ... takze smola ... ale hadam najde nieco slusne platene aj vo svojom obore ... len on ma tu nevyhodu, ze nevie po anglicky

lucinka4
25. jan 2009

je to istota..ale aj strach, tento rok nam hrozil afganistan ☹ a aky ma obor?

zuzanockamt
25. jan 2009

ved hej tie zahranicne misie nie su bohvieco ... mojej spoluzicky manzel bol v kosove ... moj manzel je inzinier - strojar (letecke a spalovacie motory)

lucinka4
25. jan 2009

no teda - tieto veci su mimo mojho chapania 😉 snad nieco najde 🙂

zuzanockamt
25. jan 2009

aj mimo mojho 🙂 ... ale hlavne, ze on tomu rozumie 🙂 ... najde urcite, len aby aj ten plat za nieco stal, lebo predtym, ked bol v jednej firme, tak mu stale znizovali plat, takze bol takisto rad, ze sme odisli do UK

lucinka4
25. jan 2009

znizovat plat? tak to je sila...to som este nepocula..snad mu v novej budu len zvysovat 🙂

zuzanockamt
25. jan 2009

no aj to sa stava ... ked odchadzal, tak mal asi o 2000 nizsi plat ako ked nastupil ... takze kaslat na taku pracu, mas zodpovednost, musis riesit problemy a nevedia cloveka ani zaplatit ... co uz ... ja by som chcela nieco mimo moj odbor, ale zatial ma nikde nechcu, takze sa asi vratim k povodnej profesii

lucinka4
25. jan 2009

a co mas povodnu profesiu? to by ma porazilo keby mi mali znizovat plat a zodpovednost ta ista 😠

zuzanockamt
25. jan 2009

ved aj mojho manzela skoro porazilo ... ja som ucitelka, ale ucila som iba tri roky zatial ... len sa mi nechce zase do tej skoly 😝

lucinka4
25. jan 2009

tam by si si deticiek uzila ajajajaj 😀 a co ucis?

zuzanockamt
25. jan 2009

no to su uz take väcsie deturence a hlavne strasne papulnate 😝 ... ucila som matiku a slovencinu na II. stupni ZS

lucinka4
25. jan 2009

tak to hej..zuzi,idem pomaly este do sprchy..dik za pokec 🙂

zuzanockamt
25. jan 2009

oki ... tak dobru noc ... idem aj ja pomaly za manzelom 😉

mexx
autor
26. jan 2009

Ahojte princezne,

vcera som vramci bojovania s depkou vyraila na navstevu, a ked sme vecer prisli, uz sa mi nechcelo ani konikovat (asi som smrtelne chora, lebo konikovat sa mi chce vzdy). 😀 Ale pozeram, ze to tu pocas mojej nepritomnosti ozilo, tak mozno castejsie vypadnem, nech to pritahuje ludi... 😀 Luci, som rada, ze si zavitala... 😉

Zuzi, ako som si tak citala, co ste vcera popisali, bolo mi normalne luto, ze to mas teraz doma take, ake mas... 😔 Nie v zlom to myslim, ale viem si predstavit, ako by som salela, keby moj muz zacal tvrdit, ze babo nechce, alebo az o iks rokov... Tiez som sa k tomu tak stavala, ze najprv dobra praca, poriadne byvanie, toto, tamto...ale ked vidim, aka je realita, som schopna to zobrat z uplneho ineho konca a pokojne sa na to dieta dat, lebo mam pocit, ze potom nan budem cakat tisic rokov... 😔 Ano, je lahsie, krajsie a prijemnejsie priviest dieta do domu alebo velkeho bytu, do kopy penazi a kupovat mu len krasne nove veci... Ale poznam aj rodinku, uzasni ludia su to, uprimni a krasni...a zacinali v garsonke. Ona byvala u rodicov, on mal garsonku, ked sa zobrali, isli k nemu, otehotneli...a ich jedna izba bola naraz kuchynou, obyvackou, spalnou aj detskou izbou...a predsa sa netlacili. A mali sa mozno lepsie ako podaktori bohati s priestrannym byvanim... 😒

Snazim sa zachovat aspon trochu zodpovednosti, preto sa zatial nevrham do snazenia o dieta, ale nechavame to na nahodu, alebo skor na Boha. Lebo viem, ze ked sa Boh rozhodne, ze mame mat dieta, tak ho budeme mat aj napriek roznej antikoncepcii alebo dokonca neplodnosti (poznam aj takych). A ak si Boh povie, ze este nie, mozme sa aj na hlavu postavit, ale este nie... 😉 Tak sa tym snazim utesovat, vravim si, ze ak dieta zatial nemame a necakame, asi su na to nejake dovody, a ak ho budeme cakat, tak nam bolo dane od Boha a bude nam dana aj sila a moznosti, ako to zvladnut. No big deal. 😉

Som si teraz spomenula na jednu zenu, ktora prave caka babatko (alebo uz mozno aj maju, dlhsie som s nimi nebola). Ked mali s muzom kratko po svadbe, raz im jedna pani, ktora sa s nimi modlila, povedala, ze budu mat dieta - ked pride ten spravny cas. A oni boli stastni a cakali, kedy ten cas pride. 🙂 Cas prisiel o osem rokov... Na jednej strane uzasne, verili, ze Boh im da dieta, ze je to vymodlene, len otazka casu...ale ked si predstavim, ze by som osem rokov (alebo aj viac) cakala, ze budeme mat dieta, tak sa asi zblaznim, zda sa mi to strasne dlho... Oni to prijali tak v pohode...ze obdivujem ich trpezlivost... 😉

zuzanockamt
26. jan 2009

ahoj mexx ... tvoje slova ma velmi povzbudili ... naozaj si mi pomohla ... ja som mala vcera taku hroznu depku, ale fakt hroznu ... az mi do placu bolo ... lebo sa mi zda, ze v poslednom case sa to vsetko nejako ruca a vali na mna z kazdej strany ... a aj ta celkova situacia na Slovensku, ale aj v zahranici (co sa tyka prace) nepridava na optimizme a dobrej nalade ... ale vecer som nad tym vsetkym rozmyslala a aj manzelovi som hovorila, ze uz sa nejdem na to babo tak upinat ... ako pise mexx, ked sa to ma stat, tak sa stane ... necham to tak ... ak bude Boh chciet, tak nam dietatko posle ... ale on asi sam vie, preco sa tak zatial nestalo ... teraz sa sustredim na hladanie prace a riesenie nasej bytovej situacie ... ked sa budem utapat v smutku a depresii, tak to nikam nepovedie
este raz ti dakujem, mexx 😵 😵 😵 😵 🙂

zuzanockamt
26. jan 2009

baby mna dnes tak boli podbrusko ze az ... najskor som mala len take chvilkove bolesti ako ked mam MS,ale to trvalo len chvilocku a teraz ma v kuse boli a picha ... ak mi to neprejde asi skocim ku gyn. nech sa na to pozre ... uz mi fakt len zapal chyba ku stastiu ... a to si davam pozor, aj sa teplo obliekam ... este aj v ponozkach spavam

etuska
26. jan 2009

ahojte zienky,
no my sme mali v skole tu "action" prisla som o 14:30 unavena ako kon,ale predsa sme isli von,lebo svietilo slniecko,tak sme si isli trochu prevetrat hlavu.
Manzelik s pracou nic pozitivne 😒 ,takze posiela "application forms" a caka 😒 no ved to poznate.

zuzanockamt
26. jan 2009

ahoj erika 🙂 ... a ako dopadla action? ... akou formou ste to mali? ... ma to celkom zaujima ... a manzel uz vobec nechodi do prace, ci ma aspon nejaky skrateny uväzok? ... to posielanie poznam ... dnes som poslala 11 CV 😕

etuska
26. jan 2009

Zuzi-poslednykrat bol v praci vo stvrtok ☹

etuska
26. jan 2009

o tej "action" napisem vecer ked mala zaspi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre