Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
26. jan 2009

oki 😉

etuska
26. jan 2009

no a teraz pozeram,ze znova budu prepustat v S.Irsku v jednej firme 1300 ludi a z Ulster Bank viac ako 700 ☹
Normalne asi prestanem sledovat spravy,ale potom clovek nie je "v obraze" 😒

zuzanockamt
26. jan 2009

no a na slovensku to iste ... same prepustanie v kazdych spravach 😒 😠

etuska
26. jan 2009

no treba verit,ze sa to nejako upravi 😔 Nasla som teraz na nete zaujimavy job.Idem dat Misku spat a ukazem drahemu.Ozvem sa neskor Zuzi.
A v tej reg. telke si na pohovor bola??? 😕

zuzanockamt
26. jan 2009

okej ... ja idem kuknut telku ... hej bola som tam na pohovore, ale asi z toho nic nebude, lebo mi povedali, ze ked nemam ziadne skusenosti z tejto oblasti, tak to bude tazke a ze momentalne mi nikoho nemozu pridelit na zaucanie ☹ ... takze sa mi este ozvu, ak by to bolo mozne ... ja som si to aj myslela, ze to asi tak nejako dopadne, ale vzdy to bol moj sen,tak som si povedala, ze nic za to nedam,ked tam pojdem

mexx
autor
26. jan 2009

Zuzi, som rada, ze som ta potesila, vobec by som necakala, ze nieco take ti pomoze. Keby som vedela, tak uz davno tu pisem pribehy tohto razu... 😉

Ja si tiez stale vravim, ze uz asi prestanem sledovat vsetko diane v telke, lebo same jobovky sa zovsadial valia...no hruuuza... Viem, ze raz sa to musi zastavit, stale cakam, ze kedy...a ono sa vzdy najde nieco dalsie...je to zvlastne. 😨

zuzanockamt
26. jan 2009

mexx ... len kludne pis podobne pribehy aj dalej ... aspon nejake povzbudenie budem mat 😉 🙂

etuska
26. jan 2009

tak ja som tu opat.Malej cita rozpravky tatko 😅
Mexx-aj ja vravim,ved nemozu zrusit vsetky prac. miesta,co pojdeme zit do jaskýn? 😀

zuzanockamt
26. jan 2009

erika ... tak tie jaskyne budu asi o chvilu realne 😀 ... ja fakt netusim, co ti ludia budu robit ... ked som dnes kukala televizne noviny, tak ti prepusteni boli väcsinou starsi ludia 40 - 50 rokov a myslim, ze skor take robotnicke profesie ... no mi povedzte, kde sa zamestnaju?

etuska
26. jan 2009

Zuzi-ved prave ☹

etuska
26. jan 2009

o sa tyka dnesnej sk. akcie:

Bola to akcia zamerana na "kulturu vych. Europy"-mali sme tu decka z 3-och roznych skol + polsky folklorny subor.
Rozdelili sme ich do 3-och skupin po cca 20-30 deti.Bola to fakt fuska,najma na organizaciu a moje hlasivky

Mali sme rozne aktivity:
-malovanie kraslic + "egg race",cize beh s vajickami na lyzickach
-praca s mapami-vyfarbovanie vlajok jednotlivych krajin "vychodnej Europy"-hoci my vychodna Europa teda nie sme ,tak som sa im snazila aj vysvetlit,ze Slovensko je v srdci Europy.
-potom jedna skupina "behala " po skole a hladali nalepene fotky znamych osobnosti-dali sme polske,slovenske,ceske + ruske

a nakoniec este "zvuky jednotlivych zvierat"(to robila kolegynka Polka) -po anglicky aj po polsky.

Ja som si vymyslela scenky,tak sme snazili zahrat rozpravku od Dobsinskeho "O troch grosoch"
Uf,uz to mame za sebou i ked tam bolo dost chyb,ale hadam sa to deckam pacilo

No a ten subor mal cca 20 min. vystupenie v tradicnych krojoch

zuzanockamt
26. jan 2009

tak to mohlo byt velmi zaujimave ... vyzera to dobre, podla toho tvojho opisu 😉
a ako regovali deturence zo zapanej europy? 🙂
erika s tym ich chapanim, ze sme vychodna europa nic neurobis, oni to tak beru ... podla mna prenich konci zapadna europa na hraniciach nemecka ... co uz s nimi

etuska
26. jan 2009

zuzi-presne ako pises.Aj ucka na zemepise ich to tak ucila.No co uz,ked to maju v osnovach takto 😠 😝
Bolo to zaujimave,ale aj trochu chaoticke a skupiny mohli byt mensie,ale zvladli sme to a vraj dostaneme za to extra zaplatene,tak som zvedava kolko

zuzanockamt
26. jan 2009

no aspon, ze to vedia financne ocenit 😉 ... teraz to pomoze 😉

etuska
26. jan 2009

ved dam vediet,ze ci zaplatili 😵
Zuzi,bezim drahemu pomoct s "application forms".Bru nocku 😵

zuzanockamt
26. jan 2009

oki ... len pomahaj 😉 ... drzim palce,nech coskoro sa aj niekto ozve a nech ma zase pracu a lepsiu ako doteraz ... dobru nocku

mexx
autor
26. jan 2009

Veru babule, cele je to akesi divne...tato kriza a vsetko naokolo, ja niekedy fakt nechapem... 😨

Zuzi, este som pocula o jednej dievcine, ktora riesila, co ma urobit so svojim zivotom - teda ci sa ma vydat a mat deti, alebo ma vstupit do klastora, alebo zit v laickom apostolate... A sama sa nevedela rozhodnut, nebola si ista, co ju taha... Tak sa raz zastavila v kostole na chvilku pomodlit, a povedala Bohu, ze ak sa ma vydat a mat deti, tak nech jej da znamenie, ze nech jej vlozi do ruky kvet. No a ked vysla z kostola a prechadzala sa po meste, tak sa pri nej pristavil nejaky chlapec a podal jej narcis (bol akurat Den narcisov). Tak ona si hned spomenula na tu "poziadavku" na Boha, ale hned aj povedala, ze to nie je prilis jednoznacne, predsa len, na Den narcisov je velmi velka sanca, ze vam da niekto do ruk kvet aj ked nechcete... Tak ze teda nech sa to stane znova a tak jednoznacnejsie. No a potom sa uz cely den nic nedialo, a ona zostala trochu smutna, lebo nevedela, ze co ma robit... Vecer, ked bola na nejakom modlitebnom stretnuti, rozpravala sa s kamaratom a rozhodli sa spolu pomodlit. A po modlitbe jej ten kamarat hovori: "Vies co, neviem vobec, preco a co to znamena, ale ako sme sa modlili, tak stale videl v duchu videl strasne vela kvetov, akoby tam boli pre niekoho, ale neviem, co to vsetko ma znamenat. Skratka vidim strasne vela kvetov, a musim ti to povedat..." 😵 A ona vtedy pochopila, a vsetko bolo dobre... 😉

Na toto si strasne casto spomeniem, by som tiez najradsej niekedy Bohu povedala, aby mi dal nejake znamenie, ze tiez rad budem moct byt mamou...ale na druhej strane sa bojim, ze to znamenie nedostanem, alebo ze ho sice dostanem, ale k splneniu dojde o velmi dlhu dobu...a ja nie som extremne trpezliva... 😅 Tak zatial radsej neskusam... 🙂

zuzanockamt
26. jan 2009

mexx 😵 😵 😵
ja som sice veriaca, ale do kostola nechodim, ani na spovedi som uz dlho nebola a nemali sme ani svadbu v kostole,lebo MM je sice pokrsteny,ale inak nic ... a on je evanjelik a ja katolicka
ale modlim sa ... nie sice kazdy den, ale modlim ... no nie tie klasicke modlitby, ale tak sa svojimi slovami porozpravam ... niekedy si hovorim, ze to mam vsetko kvoli tomu,ze sa spolieham na Boha len vtedy,ked mi je zle ... ale uz som si povedala, ze za vsetko dobre aj za malickosti mu vzdy podakujem ... tak som to uz zacala praktizovat ... tak dyfam, ze to pomaha 😵

mexx
autor
26. jan 2009

Kazdy mame ine praktiky, Zuzi. Hlavne, ze je to uprimne...a ucinne. 😉

zuzanockamt
26. jan 2009

uprimne to ano, ale cii aj ucinne 😀 ... ale urcite, len musim byt trpezliva ... vysledky sa dostavia

mexx
autor
26. jan 2009

No, trpezlivost nie je moja silna stranka...ja vsetko riesim stylom "Pane Boze, daj, ale hned"... 😅

zuzanockamt
26. jan 2009

ja tiez nehovorim, ze by som bola nejaka moc trpezliva ... tiez to nie je moja silna stranka 😀
ale mala by som sa to naucit

mexx
autor
26. jan 2009

Jasne, lebo sak si tym len same skodime...ale tak... 😅

zuzanockamt
26. jan 2009

len keby to bolo take jednoduche sa to naucit 😅

etuska
26. jan 2009

Baby,
Bozie cesty su nevyspytatelne.... 🙂
Prave volali manzelovi,ze zajtra nastupuje na nocne 🙂 🙂
Ja som vedela,ze nam Boh pomoze 😉 😉
---takze Zuzi,Mexx-sup,sup do modlenia

mexx
autor
27. jan 2009

Etus, to je skvele...budem vam drzat palce, aby sa to zlepsilo este viac. 😉

Zuzi, no veru, asi by sme sa mali zacat poriadne modlit, Erika je zivym prikladom, ako veci idu hned lepsie... 😉

lucinka4
27. jan 2009

ahojte kocky, tak som tu na chvilku zas..rozpravala som sa aj s kamosom co je doktor a on mi povedal,ze nevie o tom,ze by to malo zvysovat riziko potratov...takze to asi spravim tak,ze doberiem 3-mesacne balenie a potom vysadim..preberiem to este s doktorom a uvidim..
etuska - gratulujem k manzelovej praci
ja nie som veriaca ale verim,ze co sa ma stat tak sa stane..a ze vsetko zle je na nieco dobre...takze baby,drzim palce so vsetkym, co si zelate!!!

zuzanockamt
27. jan 2009

erika ... tak to je fajn, ze manzel bude zase chodit do prace a budem drzat palce, aby nasiel nejaku istejsiu pracu a hlavne bez agency
luci ... ja myslim, ze to ozaj nezvysuje riziko potratu ... mozno to u tych bab bola len blba nahoda, ale kedze mate svadbu az v juni, tak aj tak budete mat nejaku pauzu ... a po vysadeni HAK je vraj vyssia pravdepodobnost otehotnenia 😉

lucinka4
27. jan 2009

ahoj zuzi - uvidim co povie doktor...ale cim dalej tym castejsie chodim sem na konika a neviem sa dockat takeho maleho uzlicka...
a vy ako dnes v Martine?

zuzanockamt
27. jan 2009

no luci ... kon je zavislost ... ja tu teraz visim dost casto 🙂 ... do juna ti to ubehne ako voda a mozete sa pustit do toho ... a mozno aj skor si to rozmyslite 😉 ... ja dnes zase budem posielat CV sebe aj manzelovi ... sebe som vcera poslala 11 ks ... skoro do vsetkych skol v MT a este chcem dnes aj do okolitych dediniek skusit ... hrozne sa doma nudim 😒 ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre