Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

mexx
autor
11. feb 2009

No u nas su iste vydavky na najomne, to je 10 500 (my sme v prenajme, takze je to vyssie ako vo vlastnom) a 6 000 je draheho hypo, ktoru este splaca... Takze nam zahuci kopa prachov len tak, a to este nemame zaplatene ucty, benzin, nejedli sme, vydavky su vzdy nejake navyse...takze sila. 😒

mexx
autor
11. feb 2009

No...tak mozem rovno povedat, ze asi dobre rano... 😀

mexx
autor
12. feb 2009

A stale budem dobre rano sama sebe hovorit... 🙂

zuzanockamt
12. feb 2009

ahoj 😵
ja som sa sem dostala az teraz ... boli sme na nakupe, lebo zasoby sa uz pominali a este som bola sestre a svokre kupit darcek, lebo mali narodky
zajtra ideme s MM vybavovat bytik, naskytla sa nam jedna ponuka v dedine,kde budem od septembra ucit, tak ideme pozistovat podmienky a uvidime, ci z toho volaco bude ... dufam, ze ano, lebo to by som potom mozno v 30-ke uz bola aspon snž. alebo by uz bolo aj babo na svete ... tak som velmi zvedava, ako to dopadne

mexx
autor
12. feb 2009

No vidis Zuzi, zacina a to celkom na dobre obracat... 😉 Tak budem drzat paluchy, nech to tam vyzera nejako schopne... 😉

zuzanockamt
12. feb 2009

no zatial sa ale nejdem moc tesit, aby to nedopadlo zle ... su to obecne byty, tak som zvedava,ake maju podmienky...a musime este podat prihlasku ... hlavne ma zaujima kolko penazi treba do toho na zaciatku vlozit, snad na to budeme mat

mexx
autor
12. feb 2009

Tak to je vzdy dost individualne, poznam obecne byty, ktore su polorozpadnute, a nasi znami byvaju napriklad tiez v obecnom, a je to novostavba. Vsade inak...

zuzanockamt
12. feb 2009

toto bude novostavba, lebo to este len budu stavat ... mali by byt hotove o nejakych 11 - 12 mesiacov, ale prihlasky treba podat uz teraz

mexx
autor
12. feb 2009

A mozete si to hned aj odkupit, alebo to budu len najomne byty? 😕

zuzanockamt
12. feb 2009

neviem zatial ziadne podrobnosti, ppreto tam zajtra ideme, aby sme si vsetko zistili ... no na odkupenie nebudeme mat peniaze 😔

mexx
autor
12. feb 2009

Aha...no tak som zvedava, ako to dopadne... 😕

zuzanockamt
13. feb 2009

tak ja vas zdravim 😉 ... a ako to, ze nam mexx nezapriala dobre ranko 😕
takze z bytu bude velke ho...., lebo riaditel mi tvrdil jedno a starosta zase druhe a nakoniec teda vysvitlo, ze obec uz ponuka len byty na priame odkupenie...3-izbovy za 2,1 mil.SK, co si samozrejme nemozeme dovolit ani nahodou a keby aj hej,tak taky byt radsej kupime v MT a nie niekde na dedine ... takze som tam bola zbytocne 😠 ☹ ...no a moja vidina sa zase raz rozplynula...ale mam aj nieco pozitivne...volali mi dnes z CVČ, ze by potrebovali niekoho do augusta,lebo potrebuju zastup za MD...tak mam prist v utorok na pohovor...ak by to vyslo,tak by to bolo fajn,lebo by som sa aspon nenudila,kym nastupim do skoly a boli by aj nejake peniazky

zuzanockamt
13. feb 2009

a este dobru noc vam zelam 😀

mexx
autor
14. feb 2009

Tak to gratulujem, Zuzi (aspon predbezne)... 😉 A bre ranko.

etuska
14. feb 2009

ahojte zienky,
tak uz sme opat "doma" v UK a snazime sa dostat "do normalu".
Az teraz som si vas docitala.
Juuj Mexx,tak to mate perne.My sme boli na tom podobne v decembri-na ucte 200 libier a Vianoce pred nami,ale nejako sme to zvladli.

Zuzi,tak to je super,ze od augusta robotka ista a aj to CVC sa crta.
Mexx- co s tou pripravou??? o ktorej si predtym pisala?
My sme sa s drahym trochu bavili o nasej buducnosti a tak sme si povedali,ze v tom roku 2010 by uz teda bolo dobre mat to druhe babo,kedze nasa prvorodena sa narodilla v r.2004 😅 ,takze predbezne si budem asi "snz" pisat az od Silvestra 2009 😅 ak sa nic nezmeni,ale nebudem predbiehat udalosti.
Pekny valentinsky vecer 😵

mexx
autor
15. feb 2009

Ahojte, aku mate nedelu? 🙂 Ja som furt chora, tak ma to stve, lebo ma nic nebavi, ked som taka nijaka... 😔

Etus, no je to perne, ale zatial sa kazdy mesiac nejako podari vyriesit, tak dufame, ze to tak pojde aj nadalej. Vyskakovat si urcite nemozeme, ale po tom ani moc netuzime. Takze sa snazime... 😉
Co sa tyka pripravy, prave tento tyzden nam prisli blizsie info, a hoci to bude asi ozaj zahul pre nase financie, povedali sme si, ze chceme ist. Takze ak Pan Boh da a vsetko sa podari, pojdeme od 11. do 15. marca na tu chatu, kde sa odohra 40 hodin pripravy a dufame, ze to zvladneme. A potom sa uz len modlit, aby sa zohnala praca... 😕

Zuzi, no ako s tym CVC? Bude z toho nieco? Drzim palce, aby bolo... 😉

zuzanockamt
15. feb 2009

ahojte 🙂
mexx, este neviem, ci z toho nieco bude, lebo pohovor mam az v utorok 😉

etuska
15. feb 2009

ahojte kocky,
Miska nam nejako ochorela,tak sa tu ukazem az vecer,idem sa jej venovat,lebo je z tej 3-dnovej navstevy SVK nejaka "vygulena"(ved aj my)...

Mexx-a to ides na pripravu "profirodic",alebo pestunstvo???-lebo ja mam v tom este mix 😅 Chodila som dost dlho na stranku "adopcia"-len som uz potom nestihala "drzat tempo s babami",tak som si povedala,ze sa o to zacnem zaujimat az ked to bude aktualne.

Zuzi-budem na teba v utorok mysliet 😉

mexx
autor
15. feb 2009

Etus, profirodic. 😉

Zuzi, jaaaj...ja som v poslednej dobe taka vyhukana, ze poriadne nevnimam...a potom sa mi stale vsetko pletie... 🤐 😀

sonnya
16. feb 2009

ahoj.... dlho som tu nebola, uz si ma asi ani pamatat nebudete 🙂
ja som mala cez vikend narodeniny a tak ma chytila taka riadna depka zo vsetkeho...a ked som si vas tu trocha precitala, vidim, ze v tejto dobe je to asi bezne... to ta financna kriza...
mam 26 a netusim, kedy bude vhodny cas a tiez financie na mimco...kedze nase zakladne a nutne vydaje su rovnake ako nas prijem a to nevravim, ze musime nieco aj jest... 😒

zuzanockamt
16. feb 2009

ahojte vsetky 🙂
sonnya ... tak mna chyti depka v stredu, lebo od vtedy uz budem mat zase o rok viac ... ja uz 27. rok taham a tiez netusim, kedy sa dostaneme k snazeniu, ale co budem stale depkovat ... deti si zatial uzijem v skole a tie vlastne necham na osud ... bud pridu alebo nepridu

sonnya
16. feb 2009

zuzanockamt - ved citam, ze si ucitelka...a mozem sa opytat kde to ides robit? Si priamo z MT, lebo ja som pôvodom zo Sucian 😉
Ked ja by som tie vlastne (teda aspon jedno - priatel uz ma 2synov) mala co najskor... predsa len neskor to mozno nebude take lahke, kedze mam starsieho partnera...

zuzanockamt
16. feb 2009

soni...ja som priamo z MT,ale nepochadzam odtialto, len som tu zakotvila kvoli MM...a budem ucit vo Varine,ak ti to nieco hovori...a kolko rokov ma tvoj partner? ... MM je odomna o 7 rokov starsi, teraz mal v januari 34 🙄

sonnya
16. feb 2009

ano poznam Varin...mam odtial kolegu co dochadza do MT 😉
moj je o 14 rokov starsi 🙂

zuzanockamt
16. feb 2009

tak to mate teda dost dobry vekovy rozdiel 😉 ... a ja tu saliem z tych nasich siedmich, ale zase tvoj uz aspon ma nejake deturence...ja som si ista,ze MM bude otcom az v 40-ke, pochybujem,ze by to vyslo skor...ale mozno ma osud prekvapi 😎

etuska
16. feb 2009

Zuzi,ved som ti radila,aby si ho opila 😀 Moj celu zimu "zartoval" ze treba druhe babo a teraz ked mu vravime,ze bud. rok by aj mohlo byt,tak sa usmieva,ze len "zartoval" 🙂 ...no uvidime ...nemozem napisat,ze to nechavam na prirodu,lebo stale beriem HAK 😅 ,ale asi to chce peknu debatku...Tak ci tak vekovy rozdiel medzi Miskou a potenc. druhym babom bude velky...ale nech,nejako to zvladneme,hlavne nech se zdravi 🙂

sonnya
16. feb 2009

zuzanockamt - no ja len dufam, ze jeho chalani ho skor nespravia starym otcom ako bude mat este jedno mimco 🤐 ale zase ak by sa postavili na vlastne nohy tak proti tomu nic nemam 🤐

mexx
autor
16. feb 2009

Nebojte sa, babule, vsetky vsetko zvladneme. 😉

etuska
16. feb 2009

Mexx-tak ,tak-co ma byt sa stane 😀 😉 😉

mexx
autor
17. feb 2009

Presne tak, Etus. 😉

A dobre ranko. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre