Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
12. máj 2008

mexx, jerry ... joj veru je to hrozne s nim ... uz som kadejako rozmyslala a stale sa neviem k nicomu dopracovat ... ved keby sme tu v UK mali stabilnu pracu, ale chodim väcsinou iba ja a aj to nie je na cely uväzok, takze vyzera to tak, ze tymto sposobom si nenasetrime nic ... ale neda si povedat, aby sme sa vratili domov

jerryjanka
12. máj 2008

no u nas je to o tom že peniaze neboli nie su a nebudu ale ja sa radšej uskromnim abude baby - ak nebudu problemy ine

a čo tak troška si postaviť hlavu a povedať že ide sa domov - a teda ty ideš a je na nom či ide s tebou alebo zostava

zuzanockamt
12. máj 2008

jerry ... ja som mu uz povedala, ze pojdem aj sama a povedal mi, ze on ostane tu ... neviem ako, ked nevie po anglicky 😒

jerryjanka
12. máj 2008

zuzi presne o tom to je -
že ťa chce presvedčiť aby si zostala - ale keby videl že maš letenku alebo listok na bus a že sa bališ tak by odišiel aj on. sam by tam nezostal.
ide o to kto v tom boji bude silnejší

zuzanockamt
12. máj 2008

jerry ... on je tvrdohlavy, verim tomu, ze by tu ostal len aby mi dokazal, ze to zvladne ... ja som sem isla asi s velmi zidealizovanymi predstavami a preto som teraz skalamana a znechutena ... no a keby som bola mladsia (nejakych 20 rokov), tiez by som to inak vnimala

jerryjanka
12. máj 2008

vidim že u vas dvoch vas vedie on. ☹ ale niekedy si treba aj dupnúť

mexx
autor
12. máj 2008

Nuz, s niektorymi chlapmi je veru tazko... 😔 U nas som zase ja taka, ze by som rada niekam vypadla, keby on chcel, lebo ma nebavi zit tu, v podstate ma tu nedrzi nic dolezite. Ale on tu ma stabilnu pracu, a kedze je to momentalne nas jediny prijem, tak nehram hrdinu a nehrniem sa prec. Ale tiez je pravda, ze keby sme aj vypadli niekam do zahranicia, tak by som to asi nebrala len tak na lahku vahu, a mozno by to bol viac problem ako osoh... Nemam sice pocit, ze som stara, mam necelych 25 rokov, on ma necelych 30, ale keby sme isli niekam zarabat peniazky, tak by mi pripadalo nezodpovedne snazit sa o babatko (niekde "na cestach")... A ked si predstavim, ze by som sa este par rockov "tulala" kvoli peniazkom, tak by som zas mohla panikarit, ci nebude na bejby neskoro, ak by bol nejaky problem.... 😔 Je to veru zamotane...

Je pravda, ze Zuzanocke nezavidim... Tiez by som sa nevedela len tak vykaslat na manzela, to nie je ako odist od frajera, s ktorym som mesiac...taketo veci su ovela zamotanejsie. Ale asi by som to vnimala ako dost velku zradu, nemile prekvapenie, ze co sa z neho vyklulo... 😔

zuzanockamt
12. máj 2008

mexx ... tak to je ozaj nemile prekvapenie ... nebola by som povedala, ze bude mat takyto nazor ... lebo ja som toho nazoru, ze naco sa tu mame drzat nasilu, ked to nejde tak, ako sme si predstavovali

mexx
autor
12. máj 2008

Ja som predtym prilis nesledovala, co si pisala este pred odchodom, takze neviem... 😅 Ale ked ste sa o tom rozpravali, este predtym, ako ste sa definitivne rozhodli ist prec, aky mal nazor? Dohodli ste sa na tom, ze sa vratite alebo...?

zuzanockamt
12. máj 2008

zatial sme sa nedohodli na nicom ... asi budeme cakat na zazrak, ktory sa nekona ... manzel vzdy vravel, ze ked si zarobime v zahranici, tak potom budeme moct mat aj male babo, ale vyzera to tak, ze my dvaja peniazky nikdy nebudeme mat

zuzanockamt
12. máj 2008

asi by som sa mala drzat mojho motta v pase 😀 😉 😀

mexx
autor
12. máj 2008

Jaj, Zuzi, nestras, peniazeky treba kazdemu, a ked si predstavim, ze ozaj ich nikdy mat nebudem, tak ma porazi. Lebo potom tie dietky nebude z coho zivit, a deti sa veru nevzdam... 😉
No veru, ved ked bude treba, ti poziciame nastroje, aby si mohla burat... 😉

zuzanockamt
12. máj 2008

ved to, ze bez tych penazi je to naozaj tazko ... ani ja nechcem zit bez deti ... aspon jedno by som chcela ... no ale ked moja draha polovicka ma takyto nazor ... ma raz isto porazi z toho aky je tvrdohlavy ... stale hovori, ze na slovensku sa neda zarobit, ale tu tiez zatial toho vela nezarobil

mexx
autor
12. máj 2008

Veru tazko s chlapmi... 😔
Ja som taka hnusoba zase, ze keby mne to chlap robil, tak by som ho chcela dobre "vytrestat" a asi by som bola protiva, by som mu dala dost pocitit, ze teda nech sa predvedie, ako vie zarobit... 😠 Nie je to prave najlepsi pristup, ale zufalstvo by ma nutilo aj k nechutnostiam... 😅

jerryjanka
12. máj 2008

zuzi viem si predstaviť ako sa cítiš...
lebo tvoj manžel povie niečo a v zapati to vyvrati :(
povedal že odidete aby ste si zarobili - ale podla toho čo hovoriš zarabaš viac menej skôr ty ako on
on si z toho svojho tak zaplati stravu a ubytko a to je asi všetko
že zarobite a budete mať babo - a on ti potom hlesne že radšej motorku a život bez detí. to by každú ženu ranilo. ako z toho začarovaneho kruhu von ☹

mexx
autor
12. máj 2008

Ja by som mu napriklad povedala, ze ked chce motorku, nech sa paci, ale nech si na nu zarobi. Ked to mieni riesit takto, tak nebudu nase financie, ale moje a jeho...a nech si so svojimi naklada ako chce, trebars na blbu motorku, ja chcem radsej dieta. 😨

zuzanockamt
12. máj 2008

on je teraz nahnevany, lebo ja sa chcem vratit a zamestnat sa znova doma a on mi stale tvrdi, ze doma nic nezarobime...preto sa rozhodol, ze ak pojdeme domov teraz kupi si moto a nechce ziadne deti ... ja si myslim, ze by sa to hadam nejako zvladlo z tych penazi aj doma na slovensku ... aj ked by sme mozno nejaky cas zili traja v jednoizbovom byte ... tuto situaciu som nechcela ani ja - mat babo v jednoizbovom byte, ale keby nebolo ine vychodisko, tak co uz ine by nam ostavalo

mexx
autor
12. máj 2008

Zuzi, radsej v jednoizbovom byte, ako nikdy. Vzdy je na tom pozitivne aspon to, ze mate byt, aj keby to mala byt garzonka. Horsie by bolo, keby ste nemali vobec nic... 😔

zuzanockamt
12. máj 2008

inak uz ma aj napadlo, ze sa na neho vyprdnem a zacnem novy zivot s nejakym novym chlapom

mexx
autor
12. máj 2008

Je smutne, ked clovek musi relativne kratko po svadbe riesit taketo veci... 😔

jerryjanka
12. máj 2008

zuzi to sa vyrieši možno to je len chlapská ješitnosť... že ked sa pojde domov tak žiadne dieťa
to je také detské vydieranie 😒 uvidíš že sa to vyrieši každopádne ja som hned povedala že chcem 2-3 deti a musí to akceptovať inak hladam dalej :D
za 3 dni mame 10te vyročie :D :D :D

mexx
autor
12. máj 2008

Alebo jednoducho, Zuzi, ty chod domov, a on, ked si zarobi na motorku, nech pride tiez. Mozno pride hned dalsim lietadlom... 😅

jerryjanka
12. máj 2008

mexx myslim že to nie je také jednoduché. ☹

zuzanockamt
12. máj 2008

jerry mas pravdu, vobec by to nebolo jednoduche pre mna sa zbalit a odist ... preds ho tu nenecham s takou slabou anglictinou ... to by som nemohla ... zaplatime najomne na dalsi mesiac a budeme stale hladat lepsiu robotu ... a uvidi sa ci sa podari alebo nie ... ak nie, tak potom ozaj len ist spät na slovensko

jerryjanka
12. máj 2008

zuzi verim že tie zle začiatky vystriedaju lepšie zajtrajšky :D
uvidíš.
a možno zarobíte dosť na výmenu za väčší byt
1 izbak predate a 3 izbak kupite 😉

zuzanockamt
12. máj 2008

joj jerry bodaj by si mala pravdu 😉 ... ale je tu uz dost presyteny trh, takze roboty nie je az tak vela

mexx
autor
12. máj 2008

Je mi jasne, ze by to nebolo jednoduche... Ale tu je presne vidno ten rozdiel medzi chlapom a zenou - ona sa stara, zaraba, nenecha ho tam sameho, ved coby on chudacik robil, ako by sa dohovoril... 😨 A on vykrikuje, ze domov nepojde ani keby co bolo a za jej prachy si kupi motorku... 🙄
Som to hnusne povedala, ale ked mi je tak luto, ze je taky zadubeny... 😔

mexx
autor
12. máj 2008

A presne to je ten problem, ze on vie, ze by pre teba nebolo take lahke zbalit sa a odist. Lebo vie, ze aj ked sa mu tym zacnes vyhrazat, su to len reci, nenechas ho tam. Manipulacia ako vysita... 😒

zuzanockamt
12. máj 2008

mexx ... zlata si 🙂 🙂 🙂 ... ja som uz raz taka starostliva ... viem robim chybu, ze si aj ja nepostavim hlavu a nepresadzujem len svoje zaujmy ... no musim volaco robit so sebou

jerryjanka
12. máj 2008

zuzi chce to kurz asertivity :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre