Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zaira1407
17. jún 2010

Ahoj 🙂
@riana12-Dakujem 🙂 ,som pripravená... 😝
@katrenka111 ahoj 🙂 no my by sme chceli zacat v decembri ....no aj mna to drzi uz dobry pol rok 😕 tak uvidíme ako sa to vyvinie

lulu1982
17. jún 2010

ahojte baby, chcela by som sa spýtať ako dlho sa čaká na schválenie umelého oplodnenia?

zuzanockamt
17. jún 2010

@lulu1982 tak s tymto ti neporadim ... skus kuknut temy s umelym oplodnenim ... ja s tym nastastie skusenost nemam

zaira1407
17. jún 2010

až teraz som si precitala co ste vsetko popisali 😀 bolo toho vela 🙂
@marianna28 no v decembri az kvoli tomu, ze ja mam bud.rok Bc tak by som chcela rodit az po statniciach ...lebo keby bol nejaky zdravotny problem nech sa to moc neskomplikuje so skolou , ale to by mohol byt aj pocas tehotenstva 😒 co dufam nebude .a chcem si zacat v septembri platit DNP len neviem co ta nova vlada vymysli , tak sa aj bojim aby to nezrusili ...lebo inak neviem 😕 bolo by to dost zaujimave dostat iba 165€ hmmm.....a momentalne mam tak trosicku domotany cyklus ale mozno sa upravi , v septembri idem na kontrolu lebo mam asi taku 5 cm cystu na pravom vajecniku ☹ ...a chcem zacat brat tak 3 mes. pred snazilkovanim kys.listovu aby krpcovi nic nechybalo ...
baby nepoznate kociky Sprinter, Aygo alebo Star ??? celkom sa mi pacia , su siroke, odpruzene ... Sprintera ma kamaratka a pochvaluje si ho ma nafuk.kolesa a uz v nom kocikuje druhu dcerku . O tom Stary moc vela neviem ale bol my taky sympaticky 😀 .Ja som skor za prakticke veci nemusi to byt najnovsi model ... 😖

katrenka111
17. jún 2010

@zaira1407 jeeeeeej,tak presne ako ja aj ja koncim buduci rok bakalara...dufam že urobim 😀 a tiež by som chcela nejak tak v lete už mat baby,len ja mam aj trombofiliu a dalsie komplikacie čiže tehotenstvo by som mala cele rizikove.....
tiež si chcem začat platit to DNP ale už hned..... dnes idem do lekarne kupit nejake vitamíniky.....a taktiež testík lebo este stale meska menzes tak už zaciam mať nervušky 😠
A co manžel alebo priatel suhlasi???

zaira1407
17. jún 2010

@katrenka111 🙂 , no ze by si bola vo februari uz mamina ? ? ? 🙂 .Mne meskalo 14 dni ale tehu som nebola 😕 dostala som injekciu a potom MS dorazila ....
no manžel suhlasi 🙂 , záhadne sa zmenil 😕 a to som rada 😀

zaira1407
17. jún 2010

@katrenka111 a odkial si ak mozem vediet ?

katrenka111
17. jún 2010

@zaira1407 no už som si kupila test zajtra budem testovat asi aj Calibrum pre planovane tehotenstvo,to obsahuje najviac kys.listovej a železa....
No ja som teraz už zo Šale,inak pochádzam zo Senca.... a ty???
No ako si to dokazala že sa tak zahadne zmenil??? hmm?? 😀

katrenka111
17. jún 2010

@zaira1407 aaale Nové Zámky??? a 22rockov??? sory až teraz som si všimla....
Tak to sme blízo potom ...sranda 🙂

riana12
17. jún 2010

@katrenka111 takze zo Sale a povodom zo Senca? to mame tiez blizko 😀

marianna28
17. jún 2010

@riana12 no sevas Marianna... 🙂 Mne sa moje meno nepaci, ale zladujem sa 😀

marianna28
17. jún 2010

@zuzanockamt to je na slovensku taky zakon? Tak ale to musi byt zmenene - naposledy pred 3 rokmi platilo, ze ak ostane u zamestnavatela v druhom stave, je jedno v akom pp je, nesmie ju zamestnavatel prepustit. (Mala som pravo na VS a pracovala som u pravnika - mali sme dokonca par takychto pripadov, a vzdy sme vyhrali...)

zuzanockamt
17. jún 2010

@marianna28 ale ja tam robim len od augusta 2009 a mala som zmluvu na dobu urcitu do 30.6.2010 ... takze je to OK, zamestnavatela nic nezaväzuje, aby mi od 1.7. zmluvu predlzil 😉

katrenka111
17. jún 2010

@riana12 ano?? a ty potom odkial???

marianna28
17. jún 2010

@zaira1407 brrrr - daj pokoj so statnicami - som sa tam napotila jak somar pred 2ma rokmi - tak vymazana, jak som tam isla ja tam isto nikto este nenabehol... 😀 Tak to je potom vyborne rozhodnutie - az od decembra snazilkovat. A to co je za matersku tych165? To hadam nie fakt...?

marianna28
17. jún 2010

@zuzanockamt ja by som sa na tvojom mieste isla spytat na socialku... A ty este chodis do prace? A neda sa s tym zamestnavatelom dohodnut?

zuzanockamt
17. jún 2010

ale tych 165 € dostanu len tie zeny, co nemaju odrobenych aspon 270 dni v pposlednych dvoch rokoch pred nastupom na MD ... mne to vychadza viac ako dvojnasobok

zuzanockamt
17. jún 2010

@marianna28 nemusim si nic zistovat, je to jednoducho tak ... ja som teraz PN, lebo som mala nejake problemy ... a co sa tyka tej prace, tak nejaka dohoda sa tam crta, ale to este uvidim ako bude a je mi to viac-menej jedno, lebo aj tak mi to moc nevyhovuje

riana12
17. jún 2010

@marianna28 mne sa moje meno paci, ale niekedy sa mi nelubi, ked po mne hucia marianna... bo doma som naucena na marianka 😀 to marianna mi niekedy znie, ako by som nieco urobila a nadavaju mi 😀 😝

@katrenka111 okr. Galanta 🙂

marianna28
17. jún 2010

@zuzanockamt jaj no tak potom to tak zrejme je - ja jak som sa odstahovala z sk ani neviem, kolko je normalna materska. Nuz tak to uz musis mat potom vsetko asi premyslene...

zuzanockamt
17. jún 2010

@marianna28 no jo premyslene mame s MM rozne alternativy riesenia, uz len zalezi od toho, ktory z nas bude mat skor zamestnanie a podla toho sa rozhodneme, kto bude aj s malym doma 🙂

katrenka111
17. jún 2010

@riana12 jeej no tak to je supis.... sranda.... 🙂

katrenka111
17. jún 2010

@marianna28 ty žijes v Rakusku??? a nevies nahodou ako to tam je respektive u nas ked tam pracujem na živnosť,mam narok odtial na matersku alebo niečo???

riana12
17. jún 2010

@katrenka111 no jo 😀 🙂

katrenka111
17. jún 2010

Ale pozeram že mladucka.... a takto sa chce už snažit???
už aj vydata???

riana12
17. jún 2010

@katrenka111 myslis mna?

zuzanockamt
17. jún 2010

riana, no ved a kto je tu najmladsi 😀 😀 😀

katrenka111
17. jún 2010

no jasne....

riana12
17. jún 2010

@zuzanockamt no nie je tam oslovenie, tak ako mam vediet? 😝 a sa mi smej ☹ ☹
@katrenka111 slobodna som a aby som sa mohla snazit, potrebujem este popracovat na inych veciach 😝

zuzanockamt
17. jún 2010

@riana12 ved j a sa nesmejem 😉 ... co by som ja dala za to, keby som mala o tych 6 rokov menej 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre