Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
21. jún 2010

tak jasne, ze sa oplati si platit to max., vtedy vychadza materska okolo tych 560, ci tak nejako

fodorka
21. jún 2010

nohej okolo 590 ale nejakych par drobnch hore dole ale furt je to pekna suma....tak hej to hypo je velke bremeno lenze stale lepsie ako byvat u rodicov boli sme ak 3mesiace a nebolo to dobre....museli sme byt proste sami a fakt radsej budem zit skormnejsie ale byt sami a nejak sa to uz ustali ked uz budeme obaja pracovat hned sa bude lahsie dychat 😉 dovtedy to nejako vydrzime...hlavne ze sme zdravi to je to hlavne....

fodorka
21. jún 2010

a tak a chvalabohu az taku vysoku hypo nemame takze aj to je este celkom vpoho...

zuzanockamt
21. jún 2010

my byvame tiez sami, ale MM ma iba pozicku a nie hypo

fodorka
21. jún 2010

no hej ale tak to je hlavne ze ste sami...ja som velmi stastna mame velky trojizbak na peknom mieste....a sa tesim ako zariadime destsku izbcku zatial je tam len kobercek taky auto drhaovy hracky,zaclnoka a taka strasia zostava skrinaplus skrinka a policky ale chystam s akupit nejake pekne tapety a otapetovat to🙂dobre idem off maly je uz hore tak s aidem venovat...pekny zvysok dna...

katrenka111
21. jún 2010

Caute babeny,vidím že som tu nebola chvílu a pekne sa to tu rozkecalo....
ako sa mate??? Ja už zarezavam v práci....
Tak včera sme mali debatu s tým mojim,všetko som mu povedala co som mala na srdci,iba ticho pocuval a usmieval sa,nic nepovedal tak uvidíme cím ma prekvapí......Má cas 2týždne o všetkom premýslat,tak som zvedava..... 😖

zuzanockamt
21. jún 2010

@katrenka111 no ale uz to je uspech podla mna, ze pocuval a ze sa usmieval 🙂

katrenka111
21. jún 2010

no uvidíme..... nekomentoval to ale tak aj ja som mu dala jasne najavo že už treba pomalicky rozmýslat nad niečím zacat to riešit a on že ci by som mala kludne tehotenstvo ked buduci rok končím bakalara ci by som sa nestresovala a tak.... a ja ticho že tak to teda neviem.....necham sa prekvapit už a už budem fakt ja mlcat a nezahlasim o tom ani slovo je to na nom.....

zuzanockamt
21. jún 2010

@katrenka111 ja by som si este pocas skoly dala pokoj, lebo to su ine stresy ... a dalej pokracovat nejdes? ... skoncis len pri Bc? ... ja si inak neviem predstavit byt tehu a stresy okolo diplomky a statnic 😝

katrenka111
21. jún 2010

@zuzanockamt no zatial mi stačí Bc. a potom sa uvidí je to už aj teraz dosť nárocné ale pri mojom odbore stačí Bc.
No to by som bola este tehulka ak by som bola... v podstate je to jedno ci by som bola už buduci rok alebo až na ten dalsí....
Mám dost vela spolužiacok ktore maju aj male babenka,aj tehotne a zvladaju v pohode.....nechapem to ale su strasne kludne aj ked je skuskove a tak.....

zuzanockamt
21. jún 2010

@katrenka111 no teraz to mate dobre, ze sa to da ukoncit Bc. ... my sme museli ist bud celych 5 rokov, ale bohuzial nic z toho, kebyze neskoncim, ale tak zvladli sme 🙂

katrenka111
21. jún 2010

prečo že nic z toho??? aký odbor??

zuzanockamt
21. jún 2010

no ja som studovala ucitelstvo, ale to je jedno, aky odbor to bol vtedy, jednoducho odbory boli len magisterske, jedine na soc.praci mali Bc, ale inak nie ... a mne by Bc v praci aj tak nestacilo, ja musim mat VS II.stupna

katrenka111
21. jún 2010

No ved možno aj ja sa na to dám ked už budem Bc. teda ak budem este......
dnes bez VS nula bodov,

zuzanockamt
21. jún 2010

no ale ani s VS to nie je ruzove niekedy 😝

fodorka
21. jún 2010

latrenka super presne to je dobre z epocuval a ked vravis ze sa usmieval tak to je usper naznak niecoho ajamyslim ze to na neho uz ide biologicke hodiny tikaju anieco poriesite🙂

zuzanockamt
21. jún 2010

chlapom zacnu podla mna tikat biologicke hodiny az okolo 35-ky a neskor, ak vobec nejake maju 😀

fodorka
21. jún 2010

tak to mas pravdu ja som smojim manzelom od jeho 28rokov a vtedy mal uplne hlavu plnu inych veci na neho to prislo az po 4rokoch co sme mali svadbu...no a potom som aj otheotnela takz emal 33myslim ...tento rok 35a chceme druhe...je to sranda lebo ja som od neho o 12rokov mladsia ja mam 22..ale v zvot eby som ho nevymenila 🙂 🙂

zuzanockamt
21. jún 2010

@fodorka tak to mame rovnako starych manzelov ... MM mal tiez tento rok 35 🙂

fodorka
21. jún 2010

hej no moj bude mat na konci novembra. 🙂

riana12
21. jún 2010

ahojte, no tuto to zije prave vtedy, ked tu ja nie som 😝 😀

riana12
21. jún 2010

tak dobru noc ☹

riana12
22. jún 2010

ahojte, je tu dneska niekto? 😕

zaira1407
22. jún 2010

@katrenka111 ahoj no my sme spolu 4 roky ( 3 sme spolu chodili a 9 mesiacov sme zobratí) .Pred svadbou sme o babätku nehovorili ,len to , ze v buducnosti istotne chceme 2 deticky to sme sa zhodli . Po svadbe .... som tak hovorila , ze po Bc. pojdem aspon na rok do prace ...ale v tejto situacii neviem ci by niekto na mna cakal , aha že tamtá spravila Bc . berieme ju - naruc otvorená 😀 to asi nie a tak povediac ak nam to zdravotný stav dovolí tak v decembri snažilkujeme 🙂 .Najprv bol taky cudny myslim MM , ale to asi z toho hladiska , ze ja mam taku uchylku raz za cas kupit babätkovske oblečenie 😵 comu sa strasne vytesujem , viac ako ked kupim sebe ...ved kto by odolal a hlavne ked je v dobrej cene ... 😉 . a on mi tvrdil , ze nech s tym prestanem lebo to sa nema ...povercivost ... 🙄
Inak mu to nejako nevadilo , ze rozmyslam o babätku ...chvilu som mala pocit , ze nechce ...ale chce a to je podstatne ...
No a ta skola ....aj ja rozmyslam , ci zostat pocas posledneho rocnika alebo pockat ...ale co sa ma stat to sa stane , mozno budem mat lepsie tehotenstvo pocas skoly ako po skole to uz nikto nevie . nemienim uz cakat .Nebudem prva ani posledna ...nejako velmi nezvyknem stresovat pocas skusok, viem ze statnice budu o inom ...ale nevadi ...
otzka byvania... : no my zatial byvame s mojimi rodicmi , tatino ten pracuje v Irsku takze chodi domov asi raz za pol roka , mam este brata (18) este chodi do skoly .Mame jednu izbu najväcsiu .cize ako jednoizbak .no pomestit sa nejako budeme musiet ...aj iní sa pomestia ...vychadzame spolu dobre s rodičmi ...a nejaky ten rok tu asi este zostaneme , zatial sme si poziadali o uver zo stavebky ( aj kvoli tomu sme sa brali - lebo bez papiera by ho manzelovi neschvalili ).a ked bude najhorsie a financie to nedovolia tak si prerobíme podkrovie tam sa zmestia 3 izby , kuchyna , WC a sprcha ...neviem az tak moc dopredu to nerozoberam , lebo keby ano tak dieta nemam ani v mojej 30 tke mozno by sme v tedy o nom zacali rozmyslat... 😖 a to istotne nie ...niektorí su na tom este horsie a ziju ...a babo toho do takeho 3 roku moc nepotrebuje ....spinkat ma kde , hrat sa ma kde ...a milovat ho budu vsetcia 🙂 . U nas byt neprichadza do uvahy - rodicia robili dvojgeneracny dom ....a ten bude treba platit ...aspon usetrime najom 😅 😔 aj ked utiahnut rodinny dom nieje ziadna sranda 😒 ...
zatial pa idem varit .... 🙂

katrenka111
22. jún 2010

@fodorka No nemyslím že mu tykaju biologicke hodiny...on bude mat o pár dní 28rockov,takže to asi nie....
No neviem nechame sa prekvapiť,možno budem natesena,možno sklamana.....
To mas teda velmi dobre,aspon može byt rad že ma taku mladucku ženušku... 🙂

katrenka111
22. jún 2010

@zaira1407 co sa týka školy,no otázka štátnic....to bude teda fest stresujuce asi apon pre mna si myslím... a este teraz ked všetci profáci zacali byt akýsi prísnejší a proste nechcu dat titul niekomu len tak,traposia že ta skola musí zachovat uroven a blaaa blaa.....
Takže tiež rozmýslam co a ako ale v 2.prípade zasa by sme mali viac casu na učenie podla mna no neviem ťažko to porovnať....

A úchylka z babetiek???
To ja zas take stavy este nemam ale ked vidím nejake babulko tiež som hotova,kupujem si mamickovske casopisy,navštevujem tuto stranku a tak informujem sa o všelicom.....Je to niečo podobne

No a co sa týka toho bývania??Tak to je dosť doležita otazka,podla mna je najdoležitejsie,aby ste boli uplne sami,aby sa do Vás nikto nestaral a ci už to je v 1,2,3-izbaku,v podkroví ....je jedno,casom bude aj lepsie.....

No s tými chlapmi to je zaujímave......oni dozrievaju v týchto veciach o čosi neskor ako baby......hlavne co sa týka založenia si rodiny a potomstva....

zuzanockamt
22. jún 2010

@zaira1407 to mate fajn, ze sa nemusite starat o byvanie, ale zase si neviem predstavit stale mat rodicov za chrbtom ... mne by to asi vadilo, lebo ja uz som z domu prec 5 rokov, predtym 5 rokov na VS a na intraku, takze ja uz mam svoj klud a rytmus zauzivany, tak sa mi tazko prisposobuje 😅

fodorka
22. jún 2010

katrenka to j evru rad ze ma mladu zneusku tak dufam ze mu to aj ostane🙂len moc krasna som nebola ked osm bola theotna lebo som pribrala vyse 25kg ale tak furt tvrdil ze osm najkrajsia 😀 aj ke dja som sa tak urcit enecitila..no uz teraz je to o moc lepse sic emi ostalo navyse nejakych 4kg ale som so sebou spokojna len dufam ze ked otehotniem s druhym s abudme krotit s jedenim lebo toto bolo uz vela som furt tvrdila ze ved to robim pre babo...a to taky velky trt stale som sa vhyovarala a nakoniec som doplatila nevedela som to zhodit ani za svet..ale tak uz s apodarilo...uf...

zuzanockamt
22. jún 2010

tak to nezavidim25 kg, ale to si bola pred tehu asi stihla, nie? ... ja mam teraz +9kg a stresujem, ze ako vela 😀

katrenka111
22. jún 2010

@fodorka nevadí ved to každa žena priberie a potom samozrejme zhodí...ved to je normalka a ževraj aj ked žena kojí vela schudne....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre