Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

marianna28
18. jún 2010

@zuzanockamt jaj takze tak to mate poriesene - aj muzik je bez roboty, ci chce len vymenit?

marianna28
18. jún 2010

@katrenka111 s tou zivnostou - to neviem presne. Ak mas ale slovensku zivnost na vykon prace v Rakusku a platis si odvody z tvojho prijmu z rakuska na slovensku, bude ti materska vypocitana na slovensku a bude ti aj zo slovenska platena. Ja ako slovenska obcianka zamestnana v rakusku budem (ak budem) dostavat matersku z rakuska - pretoze zamestnavatel mi tu aj plati odvody (su vysoke jak svina). Jedinou vyhodou je mozno vyska materskej (ca 700 E), ulavy na dieta (ca 250 E) a rodicovske (ca 550 E). Potom dalej mesacne na dieta sa tu dostava ca 350 E - ale to uz zavisi od platu rodicov a nase prijmy su niekolko nasobne vyssie ako je minimum - takze budeme dostavat mozno tak 150... Ale toto vsetko sa vraj od 2011 ma menit - akurat minuly tyzden hovorili v telke o krateni tychto zalezitosti... Tak ale ak chces uplne presne infosky, pozri na eures.sk

zuzanockamt
18. jún 2010

@marianna28 no MM je bez prace, takze mame len moj prijem, ale tak snad nieco do jesene bude 🙂

riana12
18. jún 2010

Ahojte babulky,bola som práve na odberoch u dokiho, krv a moc, tak už len počkať do štvrtkovej kontroly, že čo sa zistí 😒

katrenka111
18. jún 2010

@zaira1407 ahojky.... takže on najprv nechcel alebo nespomínal a potom si mu normalne na rovinu povedala žeby si chcela??? No u nas to je tak nejak otvorene...nechcem to siliť.....

katrenka111
18. jún 2010

@marianna28 no ja mam Rakusku živnost ale pokial by som chcela dostavat niečo z Rakuska matersku a tak musela by som tam aj odrodiť a navštebovat lekara nie?? Kedže to ja nemienim tak asi budem dostavat len zo slovenska co???
No som zvedava co zasa chcu vymysliet???? 😒

marianna28
18. jún 2010

@zuzanockamt no tak to je ale odvaha... A nedari sa mu najst, ci?

marianna28
18. jún 2010

@katrenka111 musela by si si tu platit odvody - a to minimalne rok pred porodom. Tym padom by si mohla rodit tu v nemocnici, lekar je tvojou volbou. Tu v Mistelbachu je inak slovak porodnik 🙂 🙂
Ale sak fakt furt beru tam, kde nemusia....

zuzanockamt
18. jún 2010

@marianna28 ako myslis odvaha? 😕
no nedari sa mu velmi najst teraz vo svojom odbore

katrenka111
18. jún 2010

@marianna28 ale stací len to dobrovolne nemocenske tu na Slovensku nie???

riana12
18. jún 2010

od druhej nikde nikoho? 😕
chlapa zase nemam doma... volakde prescasuju... ked v piatok pride v case rovnakom ako ja, tak hned cestujeme na vikend k nim domov... no asi k nim pojdeme az zajtra, netusim, kedy pride a obvolavat ho nebudem, nechcem byt za nejaku stihacku 😅 len musim trpezlivo cakat 🙂

zuzanockamt
18. jún 2010

@riana12 no len cakaj, aspon bude za chvilu bohaty, ked aj vcera nadcas a aj dnes 😀

katrenka111
18. jún 2010

@riana12 to tak dlho stale pracuje??tak mu zavolaj co je na tom....

zuzanockamt
18. jún 2010

ja mam dnes chvalabohu MM doma, vcera prisiel az okolo pol deviatej vecer a cez vikend bude asi cely mimo domu, len vecer pride domov 😝

katrenka111
18. jún 2010

No baby my sme teraz dorazili z nakupov a som sklamana,nasrata,vytocena.....
Dnes mi priatel normalne vytkol naco som si kupila tehu testy a zasa vitamíny..... no povedzte...takže asi nic z toho ja to už kaslem.... takže to asi odložím a budem si užívat život.....

zuzanockamt
18. jún 2010

@katrenka111 ja tiez ked som kupovala tehu test, tak MM len oci prevracal 😀 , lebo vzdy vychadzala len / a ja som zvdy stresovala, ze urcite som tehotna, tak on len tak flegmataicky sa ma vzdy kazdy mesiac opytal, ze no co, zase si tehotna, to uz kolko tych deti mame 😀 ... a potom v decembri - 24.12. po sexe mi vravi, ze tak a teraz budes tehotna a ja ze no isto akurat mozno v buducom zivote a fakt mal pravdu 😵 ... preto v januari, ked som mu ukazala // na teste ani nebol velmi prekvapeny ... on mi stale tvrdi, ze zena moze chciet kolko chce, ale ze ked chlap nechce, tak z toho nic nebude ...

katrenka111
18. jún 2010

no spekulanti chlapi...ja už ani nechcem potom co som dnes zažila som iba pozerala a nechapala...... a venovala som sa nakupu ☹

katrenka111
18. jún 2010

kto sa v tých mužoch ma vyznat...... 🙄

zuzanockamt
18. jún 2010

ja uz si nevsimam, ked frfle, uz som si zvykla ... urobim si ako viem ... a hlavne, ked si oblecenie kupujem, tak len oci prevracia 😀
aj dnes som spravila dobru kupu ... sveter, co stal predtym 20€ som kupila za 7€ 🙂

katrenka111
18. jún 2010

@zuzanockamt ja už s tým mojim neznasam chodit na nakupy už len do hypermarketov do potravin ale oblecko si musim sama kupovat alebo s kamoskami.....
lebo stale frfle a ked sa ho opýtam nech mi poradi tak hroza no..... a nekupim skoro nic ale ked idem sama vždy nakupim plno veci mam na to cas,nikto ma nenahana a nefrfle 🙂

zuzanockamt
18. jún 2010

ja s MM chodim tiez len na potravinove nakupy, ale dnes som uz konecne isla kupit topanky, tak sme este potom zbehli do new yorkera omrknut, ci nemaju nieco pekne a tam som si kupila ten sveter, inak oblecko pre seba kupujem zasadne sama

katrenka111
18. jún 2010

žeeee to je uplne najlepsie...inak aj ked skamoskami sem-tam idem neni to ono,každa zhana niečo ine a takkk proste neni ten klidek ale zas potom zasadnut niekde na kaficku to už je fajneee a kecat..... 🙂

riana12
18. jún 2010

aj ja si veci pre seba kupujem len sama... mate pravdu, s niekym dalsim to nie je ono... 😝
mna to brusko taaak moc rozbolelo... rozmyslam, ci mam zacat s ibikmi alebo to nechat len tak, nech to samo nejak odzneje? 😕 😒

riana12
18. jún 2010

@katrenka111 @zuzanockamt
plat dostane taky isty, lebo zas su dni, ked vobec nerobia... to sa im vykompenzuje... no a volat nechcem nikdy... jednak by som bola za stihacku a jednak, ak prave nieco nahodou este robi, nechcem ho vyrusovat...
ale uz ho mam cca polhodku doma... ale dosiel zmoknuty do nitky, nasrdeny jak srsen, mna to brucho boli, tak sa tu nejak prave nebavime 😒 😖

zuzanockamt
18. jún 2010

@riana12 no tak to hej, ked si musia odrobit tie volne dni 😒
a coze sa mu stalo, ked je nahnevany? ... a idete dnes k nemu, ci sa este nevie?
ja by som si ibiho isto dala ako sa poznam ... aj mna boli podbrusko a krize k tomu ... len dufam,ze je to ok ... nie je to silna bolest, len mi to pripomina zacinajucu MS alebo tie stavy predtym a to ma desi 😅

riana12
18. jún 2010

zastavili ich cestou domov policajti, nieco mu chybalo v aute, museli pockat na sefa a ten sa uracil za hodinu... 🙄
a ta jeho super nalada spolu s tym mojim bruchom zas uplne pokaslali naladu mne, tak tu len tak cucime potichu, velmo sa mi ritou toci 😝

mne ta bolest od vcera vecera chvilami vystreluje neviem ci to k vajecnikom alebo to uz oznacit za klby... neviem 😒 zatial sa poctivo drzim, ze som si este nic nezobrala... ale asi na to pojdem ibikom 200-kou a uvidim...

zuzanockamt
18. jún 2010

no ved ho to hadam rychlo prejde 😉 ... ja som ibiho 200 ani nedavala, lebo malokedy zabral, tak som hned brala 400, hociviem, ze je to svinstvo 😝

riana12
18. jún 2010

no ja mam 400-viek dost, ked sa tym ladujem celu MS... raz si asi pecen uplne tym odrovnam 😖 ked teraz zobnem 400, co budem pojedat cez MS? idem skusit 200 a o taku hodku podam spravu... 😅

zuzanockamt
18. jún 2010

@riana12 ok 🙂 ... neboj, pocas tehu si od tabletiek oddychnes, lebo aj ked by bolo treba, tak nebudes moct

riana12
18. jún 2010

@zuzanockamt moja mama mala pocas tehu jedny homeopaticke tabletky na bolest... akurat si uz nepamatam, co na ne vravela...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre