Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

mexx
autor
29. jan 2008

Lucida, tak to mas pravdu, oni su deti, len v trosku vacsom vydani, takze je s nimi trosku viac prace... 😀

moncika15
29. jan 2008

to mas pravdu ze su ako male deti. cez vykend sme boli v hypermarkete a kupil si tank na ovladanie a stale mi s nim zavadzal pod nohami 🙄 . ked som sa tak na neho pozrela prislo mi to strasne smiesne ze naco vlastne xcem dieta ked uz jedno mam 😅 😀 A on hrdo prehlasil ze to kupil pre buduceho syna a teraz to len testuje ci funguje 😀 😀 😀 ale musite uznat dobra vyhovorka 😎

mexx
autor
29. jan 2008

Monci, 😀 😀 😀 😀 😀
Tak ja uz len cakam, kedy ten moj zacne nosit domov nejake babiky alebo autodrahu alebo tak nejak, ze teda pre buduce potomstvo... 😀

moncika15
29. jan 2008

😀 su to zvlastne tvori ti muzi 😀

livi
29. jan 2008

no súhlasím s vami baby, tí chlapi sú ešte ako deti niekedy. treba ich trochu "postrčiť" aby sa rozhýbali 😉
aj so svadbou to u nás bolo podobne - boli sme spolu už takmer 9 rokov a ja som už pomaly začala rozoberať tému svadba. niežeby som ho do niečoho tlačila, to nie, ale nakoniec mi to jedného dňa navrhol sám.
uvidím, ako to bude s deťmi..

lucida
29. jan 2008

tak ja zajtra davam teda výpoved a 1.4. idem do novej práce.A hned ako sa mi bude zdat, ze uz by to tam vzali v pohode, tak budeme snazilkovat.
Poradte kedy je to po nastupe do novej práce uz vhodné?Nechcem ich sokovat hned po 3 mes.skusobnej dobe.Ake mate skusenosti?

lul
29. jan 2008

to je individ. a zalezi od prace. optimalne, co ja viem, pol roka?

lucida
29. jan 2008

my sme dohodnutí,ze december sa uz budeme snazit,to uz musi stacit ved to je 8 mesiacov plus 7 tehotna je rok aj stvrt 😝

vivien22
29. jan 2008

lucida, ja mám podobný problém v práci. keď som nastúpila 1.3.07 ešte nikto nevedel, že sa idem vydávať. Keď sa to dozvedeli tak sa hneď začali vypytovať, že kedy plánujem ísť na materskú vraj aby sa vedeli zariadiť. Zmluvu mi dali iba na rok a presne o mesiac mi bude končiť. Dnes som však nabrala odvahu a opýtala sa šéfa či mi ju zas len predĺži na rok alebo mi dá na dobu neurčitú. Povedal, že už by sme to mohli dať na dobu neurčitú. Tak som sa potešila.

lucida
29. jan 2008

Tak to si ma nepotesila Vivien,v pondelok idem podpisat zmluvu, tak uvidim.Ale ta skusobna doba 3 mesiace je uz v tom jednom roku?Mna asi porazi, ja som nato uplne zabudla.To mozem na ten december zabudnut?

adrioska
30. jan 2008

Lucida, ta skus. doba je uz v tom jednom roku...ale zavisi to od zamestnavatela na aku dobu Ti da zmluvu, ci na pol roka, na rok, na 3 mesiace. Ja to individualne. Ale podla novely zakonnika prace ti uz moze len raz dat na dobu urcitu a potom Ta bud prepusti alebo Ti da na neurcito. Ale aj v tomto sa da kluckovat. Aj u nas to robia. Ked nechcu dat na neurcito, tak si vymyslia, ze na zastupovanie pocas materskej,...atd. Ale neplas sa vopred...urcite to bude u Teba OK. 😉

oriesok
30. jan 2008

ale ste sa tu zasa rozpísali 😀
ja mám niekedy tiež pocit, že jedno dieťa už mám 😀 tito chlapi sú čudné stvorenia 😀 no a tenot môj si rád niekedy robí srandičky.. minule keď sme boli u svokrovcov, tak volakoho spomýnali a bolo chvíľku ticho, tak ten môj zopakoval meno toho spomýnaného a otočil sa ku mne.. a že "aj to je pekné meno pre dieťa" a pohľady svokrovcov sa stretli na mne.. a veľmi dlho som ich musela presviečať, že nie som tehotná 😀 myslela som, že zo zaškrtím..

mexx
autor
30. jan 2008

Oriesok, jasne, chlapi... 😀

englishivy26
30. jan 2008

Dobre popoludnie buduce snazilky!
Rada by som sa pridala,kedze aj my sa momentalne este nesnazime, aj ked o tom rozpravme dost casto. Je vela veci, co treba poriesit skor, aby to potom bolo o cosi simpler😉 U nas to nie su ani tak financie(aj ked by som sa potesila,keby bolo viac uspor),ale skor otazka,ze ci zostat tu v UK alebo ist domov. Na jednej strane by som chcela dat babu moznost vediet plynule rozpravat po anglicky, no na druhej strane, predstva ze by som tu bola sama an to vsetko ma uplne desi. Neviem ci niektora z Vas ma/mala taky problem, ale pokial sa nerozhodneme kde zit...babo musi pockat...a je sa tazke rozhodnut...

lucida
30. jan 2008

tak ja by som mimo Slovenska nechcela zit a uz vobec nie s babom,ale ak ste tam uz zvyknutí a mate tam uz zabezpecenu buducnost,tak preco nie.Ved muzik ti pomoze 😉

mari.m
30. jan 2008

ahojte, nahodou som otvorila temu..
zatial nie som vydata, ani sa nesnazime o babo..lebo ma caka este rok a pol skoly..

ale drahy sa tiez do toho moc nehrnie..
hovori,ze o 10r. lenze to ja uz budem mat 33 a to sa mi zda dost neskoro..

moncika15
30. jan 2008

fiha to keby povedal mne tak sa asi rozplacem 😀 😅 aj my sme povodne planovali tak v 25ke ale taha nam na 22 a zistili sme ze je ten spravny cas uz teraz.lepsie povedane zistila som to ja a draheho som len stiahla 😝 a brat sa neplanujeme 😎

lucida
31. jan 2008

neboj mari,ked na teba pride ta neuveritelna tuzba,tak prehovoris aj priatela,ked bude vidiet ze po tom uplne najviac tuzis tak sa zamysli aj nad blizsim terminom 😎

moncika15
31. jan 2008

😀 to bola aj moja teoria a vyslo to!

mari.m
31. jan 2008

on sa chce najskor zabezpecit..ale to nebude nikdy, nikdy sa nebude citit financne naj..
som mu povedala,ze po vyske sa chcem vydat, potom chcem aby sme cestovali, a pred 30babo..ale po 30 nie prve babo..to je neskorooo..
nastrasila som ho, ze ak nebudeme moct mat deti potom...tak si adoptujeme maleho zlateho cernoska 😀

mexx
autor
31. jan 2008

Caute babeny,
no ked mam pravdu povedat, ak budem cakat, kedy sa poriadne financne zabezpecim, tak nebudem matkou nikdy... ☹
Ako sa mavate? Ja mam taky blby den dnes, teda skor taky nejaky divny, az mi je z toho naprd... 😅

englishivy26
31. jan 2008

pre mexx
Nic si z toho nerbo, dnes je urcite den blbec, lebo kade chodim tam sa mi ludia stazuju ze co je toto pondelok!!!!! nie si v tom teda sama, a co pomaha najviac mne je napocitat do desat a ist sa prejst aspon na 2 minutky von. Okysliceny mozog je zaruceny liek na vsetky nase 'mentalne' trable.

andulqa
31. jan 2008

mexx, mari ja tomu mojmu tiez vravim, ze financne nikdy nebudeme na tom asi tak dobre, ved len ked si clovek vezme hypoteku na byt tak to je dobry skrt cez rozpocet a to treba splacat 30 rokov...vidim teraz moj brat, uz ma 33 a s priatelkou kupuju byt v novostavbe a tie ceny su teda hrozne, musia brat obrovsku hypoteku, cize teta asi tak skoro nebudem, to uz asi skor budem ja mamou 🙂 a to som ja vzdy strasne chcela, nevedela som sa dockat kedy omj brat bude mat deti (je o 11 rokov starsi 🙂) a nakoniec to bude este tak ze budeme mat naraz 🙂

hlavne nasi by uz celkom prijali vnucatka, lebo obaja maju svoje roky, otec bude mat tento rok 60, aj ked oni by skor od brata chceli, ja mam vraj este cas 😀 ale urcite by sa potesili 🙂

oriesok
1. feb 2008

naši by sa už tiež potešili vnúčaťu.. a to nehovorím o svokrovcoch.. obaja majú už vyše 60 a iba jedného vnuka.. ak keby sa nám podarilo dievčatko, tak by boli šťastím bez seba.. pretože oni mali 3 chlapcov.. a nemanú žiadne dievčatá.. ale zasa moji rodičia majú cc 45.. tak by boli maladí starý rodičia.. 😀 ale budúci rok už hádam budú 😀

lul
1. feb 2008

u nas sa nudi hlavne svokra, ta by rada kocikovala. 🙂 mozno dostane darcek k meninam 😉

moncika15
1. feb 2008

ahojte je tu niekto? ☹

lul
1. feb 2008

kto by tu jedol?

andulqa
1. feb 2008

moncika, co tak smutne?

lul 😀

moncika15
2. feb 2008

lul: hahaha

andulqa: bo som sa nudila a nikde nikoho 😒 ,neskoro ste dosli baby moje 😝

mexx
autor
2. feb 2008

Caves babence, no tusim tu nie je nikoho teraz, ale ono to tusim cez vikendy tak vacsinou vyzera... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre