Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
16. máj 2010

erika ... zatial mam len + 4 kg ... podla mna este dost malo

etuska
16. máj 2010

Idem zavolat nasich-lebo pozeram ze su po dlhej dobe na Skype.Ked ulozim Misku spat-mrknem 😉
zatial pekny vecer 😵

etuska
16. máj 2010

Zuzi- u mna isli tie kila hore az koncom 2.trimestra-tak nic neboj 🙂

riana12
16. máj 2010

etus, no len pekne vyhanajte, ked mas muzika poruke 😅 😉

mlady je tento vikend u nas, bo sme boli vcera mojej babke gratulovat k 70. narodeninam, boli sme teda skoro cely den, od obeda do vecera 🙂

zuzanockamt
16. máj 2010

riana ... to mas aku mladu babku ... moj otec mal 62 rokov a mama 60 😅 ... to je iny rozdiel 😀

riana12
16. máj 2010

tak ja neriesim velmi, ci mlada/stara... pre mna je to akurat a beriem to, ze by to tak normalne malo byt... babka si aspon dosyta uzije vnuceniec a dufam, ze stihne aj nejake pravnucatko 🙂

zuzanockamt
16. máj 2010

no nasi uz pravnucatko nestihnu a ja dufam, ze nas Jurko sa spamäta skor ako jeho otec, aby som si aj ja vnuca uzila ... ved MM uz bude mat 50-ku, ked bude Jurko oslavovat 15 😅

riana12
16. máj 2010

no potom musis do Jurka hust, nech ma rozum, nech moc nevymysla 😅 ale ked chlapcom a chlapom vsetko dlho trva 😅 😀

zuzanockamt
16. máj 2010

ja mu najdem nejaku frajerku uz v 15-tich a nech sa v 20-ke zeni, nech som este mlada stara mat 😀

etuska
16. máj 2010

Miška akurat hrala s babkou cez Skype "obesenca"-no sranda ta moja dcera
Idem ju dat spat a potom este mrknem

Zuzi-mudro pises 😀
Riana-ja mam tiez celkom mladu babku-75(ale napr. z otcovej strany aj tetu v tom istom veku 😅

Ja som stale chcela byt mlada mamina-tak pri Miske mi to aj vyslo-mala som 24 ked sa narodila-to je tak akurat,teraz uz je rozdiel vacsi-chyba nam nejaky "medziclanok" medzi Miskou a Šimim 😝 -no ale to poriesime hadam neskor 😀

etuska
16. máj 2010

Riana-inac na takej rodinnej oslave som nebola davno-hmmm-teraz by som si dala zakusky,chlebicky.... 😝 😀 -mnam

zuzanockamt
16. máj 2010

aj ja by som si dala chlebicky a kolu ... strasne mam na nu chut, ale nie je to moc zdrave, tak radsej este vydrzim

etuska
16. máj 2010

Zuzi-ja som si obcas kolu dala namiesto kavy-vsetko s mierou 😉

etuska
16. máj 2010

Pridala som nove foto "bruška" 😀

riana12
17. máj 2010

etus, no ja mam obidve babky aj dedkov priblizne v rovnakom veku, z tatovej strany su o nejaky rok mladsi... teraz sme boli u babky z maminej strany 🙂
a paradne brusko 😉 😵

Zuzi, ved trocha koly si mozes dat... 2 deci podla mna nezaskodia, ked to nepijes kazdy den na litre 😉

zuzanockamt
17. máj 2010

erika ... fajne brusko 🙂 ... neviem si predstavit, ze niekedy v auguste budem mat aj ja take 😅

zaira1407
17. máj 2010

ahojte 🙂

Váu erika ake mas krasne brusko 🙂 😕 .to uz sa s nim asi moc lahko nehybe 😅 .Mala si take velke aj pri Miske alebo nie ? Citila si aj nejaky rozdiel medzi tvojimi tehotenstvami ? dievca -chlapec ?

zaira1407
17. máj 2010

jaj a este som sa chcela opytat ako fungiruju tie plienocky co mas pripravene pre Simiho ? To je ako volakedy tie latkove sa davaju dnu a toto je iba vrch plienocky ? Ja tiez rozmyslam ze niekedy ked budeme mat babätko asi budem mat taketo plienky ....tak som rozmyslala ako to funguje ci tak isto alebo to je plienka a aj vrchne nohvicky ??? ale ocenujem ich pacia sa mi .

zuzanockamt
17. máj 2010

aj mne sa tie plienky pacia, ale som na ne leniva 😀 😅

riana12
17. máj 2010

ahojte 🙂

no ked uz mate tu debatu o plienkach, tak ja by som pouzivala bud "pampersky" alebo klasicke latkove... tieto nove su pre mna asi moc moderne ci co 😅
len skoda, ze babu sa neda nakazat do akych plienok ma kakat a kde cikat 😅 bo latkove sa mi pacili len ked boli ocikane... 😅 😀

baby, mota este niektoru dneska? mna strasne 😒

riana12
17. máj 2010

Zuzi a vymazala si si cely album? 😕

zuzanockamt
17. máj 2010

riana ... ja na latkove nemam nervy, cas a priestor, tak budu len jednorazovky
mna vcera motalo, som ledva stala na nohach ... tlak som mala len 97/57 a tep az 93, bolo to hrozne 😝
album mam nezverejneny, skoda, ze sa to neda nastavit ako na FB ... ze by aj tu boli priatelia a mohli to vidiet len oni

riana12
17. máj 2010

Zuzi, no viac by som sa tiez priklonila k pamperskam... to len das malemu dolu, zahodis a pokoj...

ja si skusim este neskor dat jednu kavu... ale asi to so mnou neurobi nic... 😒 uz len preckat, kym pojdem z roboty a potom uz nech je ako chce 😅

etuska
17. máj 2010

bre ranko žienky,

dakujem za komplimenty 😅 -citim sa ako "vorvaň" 😀 .Za tehu som pribrala dokopy 12kg(pri Miske 7kg)

Zaira-no rozdiel bol asi v tom,ze pri Miske ked som este studovala na VŠ tak som behala ako šarkan-takmer vsade peši a babatko bolo dost male,v 6.mes. som musela na tyzden do nemocky na infuzky aby babo podrastlo a mala sa narodila s por. hmotnostou 3200g-takze take idealne babatko.

Teraz som predsa takmer o 6rokov starsia a 10kg tazsia 😀 -takze mozno aj preto je babo take obrovske 😀 Priserne ma palila zaha(teraz si obcas dam Maalox) a bolo mi ovela horsie od zaludka-asi do 5.mesiaca-tolko porovnanie tehotenstiev 😝

etuska
17. máj 2010

Co sa tyka plienociek-tak su rozne druhy.Mam take ktore len das babatku akokeby si davala jednorazovku-nepotrebujes k tomu nic ine 😉 (tie zaradujem do kategorie:"jednoduche na pouzitie aj pre MM 😀 )

...a potom su tam aj take,do ktorych je potrebne vlozit nejaku inu plienocku a na to este vrchne nohavicky.Ak budes mat zaujem-posli IP a ja ti poslem k tomu nejake poznamky na prestudovanie.Ja som mala zo zaciatku z toho spanielsku dedinu-ale nieco som si k tomu nastudovala.

Jednorazovky su pohodlne 😝 -ale z vlastnych skusenosti-strasne lezu do penazi-nehovoriac o ekologickej stranke.Na SVK to tusim ide vsetko do spalovni-v tych plienkach je speci gel-a to je vraj najvacsie svinstvo-ked sa to spaluje a ta latka sa uvolnuje do ovzdusia 😝
Miška mala plienky cca do 3och rokov-tak si viete predstavit tie tony odpadu-a to je len 1 dieťa 😝

Aj teraz mam nakupene aj Pampersky,ale tie chcem pouzivat len ked pojdeme mimo domu +na noc.A mame zahradu+MM mi natahal snury v garazi,kupelni-takze hadam posusime 😀

etuska
17. máj 2010

Zuzi-myslim,ze take "brusisko" ti nehrozi 😀 Ja som mala v 1.tehu tiez len take mini brusko-nie ako teraz 😝

zuzanockamt
17. máj 2010

erika ... aj ja mam problem s tou zahou 😝 ... je to otrasne ... skoro kazdy den 😝 ... a rano mi byva zle od zaludka, ale nevraciam ... ja sa tiez bojim, ze bude maly dost velky, lebo ked uz teraz je o tyzden vpredu ... mne by veru tie 3 kg kludne stacili

etuska
17. máj 2010

Zuzi-a nepytala si nic od dokiny?Mne fakt pomaha ten Maalox(je to susepnzia nie lieky)-takze v pohode si dam lyzicu a mam pokoj 1/2 dna.
No 3kg by bolo dost malo 😀 Pri Miske som pribrala 7kg a lekarka stale hucala ze babatko bude malicke 😝

etuska
17. máj 2010

Idem zobudit MM,lebo o hodinku mam byt u midwife 😝 a tam sa mi samej nechce soferovat-je tam take mini parkovisko 😝

zuzanockamt
17. máj 2010

myslela som 3-kilogramove babo ... co sa tyka mna, tak si myslim, ze priberiem max. 10 kg ... od dokiny som nepytala este nic, to si necham az pre novu lekarku, lebo pre tu staru je vsetko normalne a uz som sa jej potom nic nepytala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre