Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

riana12
16. jún 2010

no ja mam teraz tiez nejake problemy, dlho ma uz podbrusko boli, mala som 2x cystu, momentalne mi MS meska cca 11 dni... a o chvilu vyrazam k dokimu na vysetrenie... uvidime, ci je tam este cysta alebo aky iny problem tam je 😕
ja by som babatko brala aj hned, ale nie su na to podmienky, takze musim este pockat... 😅

katrenka111
16. jún 2010

Ved to je to je to vždy aj otazka penazi....
Ja som s priatelom 4roky,aj spolu bývame a niečo mi zacalo chýbat ....
Ale este chceme to este tam to....to je tak....a ked pridu zdravotne problemy potom co???
no aj ja by som mala ist k doktorke ale este skusim pre istotu testnut....ci nahodou sa nezadarilo.....

zuzanockamt
16. jún 2010

@zaira1407 zatial som PN a MD az 5.8. zacina
u nas prsi od rana 😝

marianna28
16. jún 2010

@zaira1407 ahoj Zuzi - a preco az v decembri? Vyskusajte predsa skusit aj skor... Ci je to nejak presne dane, ze az vtedy sa mozete snazit? Aj my sme takto pred rokom hovorili: vyskusame od novembra a urcite to klapne... no a skusame, skusame, bojujeme, jedujeme sa a vyhlasujeme vojny a lezeme si na nervy, dupkam si nozickami... a furt nist... ono by sa to asi fakt malo spravit razne a bez dohovoru - proste sup a hotovo - inak to potom dlho trva...

marianna28
16. jún 2010

@riana12 dakujem.
Och ako nam prsi - sak sa utopim po ceste k autu - mam len slapky :(

katrenka111
16. jún 2010

@marianna28 no ja myslím že to je asi to najhorsie pary ktore tak velmi chcu a s tým cielom že baby tak sa nezadarí...netreba na to asi ani mysliet.....

marianna28
16. jún 2010

@katrenka111 a na to nemyslet sa ako da...? Tiez som si to uz kolkokrat od jedu povedala, ze kaslem na to, nebudem na to mysliet... no ale v praci su uz vsetci rodicia, pripadne cakaju, susedka caka.... vsde brusko sem, brusko tam... Moja mamina aj segra sa ma tiez stale vypytuju, ci to klaplo... Drahy hadze na mna velikanske oci, ked snahodou priberiem o pol kila... sak to vsetko sa vali zo vsetkych stran a mna to robi len smutnou.... ☹

marianna28
16. jún 2010

@riana12 hovor a prehanaj - ako navsteva u dokiho? Tehu?

marianna28
16. jún 2010

@riana12 pani fotecka - jake cukrikovske.......... aj ja scem......fnuuuuuuk.........

marianna28
16. jún 2010

@fodorka vitaj - no ja som sa chcela pridat uz k nejakej tej teme, ale ved tam som nestihala - ja z tych pracovne vytazenych.... 🙂

marianna28
16. jún 2010

@zaira1407 mno ja o tom sice vela neviem, ale urcite to zvladnes na vynicikajucu vybornu a budes z tych stastnych, ktore to ani nepocitia. 😉

marianna28
16. jún 2010

Ja si tu vypisujem uz hodiny sama... 🙂 tak sak ja si pockam - isto sa tu niekto zastavite...

fodorka
16. jún 2010

dakujem za prvitanie🙂ste zlate....sa uz ste tu aj co mate deticky ci len cakatelky a snazilky???

katrenka111
16. jún 2010

@marianna28 chapem Ta ,je to ťažke ked mate tlaky z každej strany ale tak skuste to neriešit a možno to príde...držím Ti palceky,neboj raz to výsť musí..... 🙂

zuzanockamt
16. jún 2010

baby, nestresujte ... treba mysliet na nieco ine, nieco si naplanovat a babo pride ... ja som uz mohla mat v praci od jula zmluvu na dobu neurcitu a miesto toho prislo tehu 🙂

riana12
17. jún 2010

@marianna28 no je tam nejaky problem, doki po vysetreni ani riadne nevedel, co by to mohlo byt... ma podozrenie aj na problem s mechurom, ale najskor mi urobia par vysetreni... uz vcera mi zobral stery a zajtra ma caka este odber krvi a mocu 😝
prave som sa zobudila, prisla som domov az o pol siedmej, iba co som sa vladala navecerat a uz som len lahla a chrnela, zobudila som sa az teraz 😅 dneska ma to po vysetreni dost bolelo, tabletku som si nechcela dat... ved co budem robit, ked pride MS? 😝
inac, na UTZ som mala jeden 20mm folik, takze to vyzera, ze sa mozno este tento cyklus aj ovu dockam... 😅 no uvidime...
no idem uz ja opat spat, nech tu nebuntosim tolko 😅

katrenka111
17. jún 2010

@zuzanockamt ved to to príde asi vtedy ked to najmenej cakame a možno aj v nevhodnej dobe.....
tak napríklad mne tiež meska 2týždne menzes,ale som uplne kludna,netestla som este pripisujem to stresu kedže aj minulý cyklus mi tak meskal,ale tiež to nie je na dennom poriadku,mala by som zájst asi k dokrorke.... 😒

katrenka111
17. jún 2010

@riana12 bože taka mlada a už problemy??? Držím palce aby sa to všetko dalo do normálu... 😉

marianna28
17. jún 2010

@riana12 och moje - to mi je velmi luto, ze takto musis trpiet. Preco ti neda doki aj nieco proti bolestiam - ved aj ty si len cloviecik, to nemozes mat tolko bolesti!!! Urcite s tebou citim ☹

marianna28
17. jún 2010

@katrenka111 snazim sa zahrabat do prace - len v praci pri mojom pocitaci s kopcom papierov a veci na rozmyslanie zabudam na privatne tuzby - aj ked tazko, ale viem ze to raz klapne (a mozno uz tento mesiac, kedze som tym alwayskam a obckam vyhlasila vojnu nad vojny) 😀

marianna28
17. jún 2010

@zuzanockamt a preco ti nedaju dobu neurcitu, aj ked si tehu? Ved to podla sk zakona nemozu ti nedat presne to, ako keby si nebola... Tehu nie je prekazkou pracovneho pomeru a zamestnavatel ta nesmie obmedzovat.

marianna28
17. jún 2010

Pani moji - zasek sa tu rozpisujem sama jak kol v poli.... No tak sa teda prenesem aj duchom k mojej praci....

riana12
17. jún 2010

@marianna28 @katrenka111 vdaka 😉
@marianna28 aj ty si Marianna? aj ja 😀

inac, mozno ze som aj vcera ovu mala, dneska mi teplotka poskocila riadne... 😕 🙂 este uvidim, co zajtra, ci sa udrzi takto hore alebo ci neklesne... spala som sice dlho, ale ked som o tretej bola na chvilku hore (max. ani nie 10 minut), ci to troska neskreslilo 😨
http://www.fertilityfriend.com/home/2004ff

zuzanockamt
17. jún 2010

@marianna28 ale zalezi od zamestnavatela ako sa rozhodne, ma na to pravo a bol by padnuty na hlavu, keby to predlzil ... ale to ma najmenej trapi

zuzanockamt
17. jún 2010

@riana12 tak to mas dost dobry narast ... uvidis este ake budu dalsie teploty ... to by sa ti ten cyklus poriadne natiahol, kebyze je teraz ovu

riana12
17. jún 2010

no prezili by sme 🙂 no ked by som mala potiahnut este cca 11-13 dni, akosi mi to teraz voooobec nevadi... kebyze chcem byt tehu, tak som asi dobre nervozna...

zuzanockamt
17. jún 2010

ved jasne ... teraz ti to moze byt jedno este

riana12
17. jún 2010

teraz som skor rada, ze ma ta MS neotravuje... 😅

katrenka111
17. jún 2010

no so zamestnavatelmi je to raz tak....
Baby a neplatíte si nahodou dobrovolne nemocenske aby ste mali vyšiu matersku v buducnosti??
Ja pracujem v Rakusku ale rozmyslam že si to zacnem platit keby nahodou sa niečo pritrafilo,lebo odtial by som nedostala nic možno len prídavky....
Mate s týmto niektora skusenosti ako to funguje s tým DNP???

zuzanockamt
17. jún 2010

@katrenka111 ja co viem, tak to treba platit min. 270 dni pred nastupom na MD a potom dostanes maximalnu matersku, co je cca 560€ (tak nejako) ... oplati sa to zenam, ktore maju nizsi plat ako 1000€, inak nie ... ja som nad tym uvazovala, ale nejako nebolo kedy to vybavit 😅 ... a aj tak vzhladom na to, ze som nebola tehu raz-dva, tak by som si to preplatila ... no aj tak na moje prekvapenie mi vychadza celkom fajn materska, aspon podla toho, co som si zatial zistila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre