Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

mishuu
29. sep 2010

@katka.gzd ja som si stanovila, že (ak sa podarí) chcem každý mesiac odložiť 100,- € tak dúfam, že kšefty pôjdu, aby som to zvládla. 😎 v zime to bude asi ťažšie s financiami, keďže mám menej roboty, tak aspoň koľko pôjde by som chcela... hlavné je momentálne účty platiť, úver...veď to poznáte... 😖

pupočníkovou krvou sa ani ja nejak obzvlášť teraz nezaoberám, je to dosť drahé, asi si to nebudeme vedieť dovoliť... neverím, že by sme dokázali našetriť aj na to a bábo bude naše prvé, nemáme po kom dediť napr. postieľku a nejak extra ani vecičky. Teta má síce dvoch trojročných chalanov, tak voľačo hádam zdedíme 😉

katka.gzd
29. sep 2010

@mishuu no tak tie ucty a uver teda poznam, poistky, stavebne, zivotne, na dochodok, plus elektrina, plyn, na telefon.......strasne vela penazi mesacne ide bokom a to musim este zaplatit skolne (externe studium), s peniazkami je to LTT......ale my sa chceme snazit az od buduceho leta a plus este 9 mesiacov kym sa drobcek narodi...takze celkom dost casu po troskach naodkladat....priatelova sestra ma teraz pol rocneho chlapceka takze vecicky nejake urcite podedime po nich a potom zbytok rodiny vzdy nieco prinesie, nik nechodi pozerat babo s prazdnymi rukami....nejak to zvladneme ;)

janeisha
29. sep 2010

ahojte🙂 mozem medzi vas? s partnerom sa zatial o mimi nesnazime ale ak cas a okolnosti dovolia tak by sme potom medzi nas nejakeho jedneho dvoch drobcekov prijali🙂

katrenka111
29. sep 2010

@riana12 Ahojky,ale co to, nedepkuj.... užívaj si každý den života ako najlepsie možes.... aj ja som taký precitlivelý typ cloveka...ale musime žit v realite.....neboj bude všetko aj vlastne bývanie a všetko,len chce to cas a pozitívnu mysel hlavne.....

katrenka111
29. sep 2010

fuuu baby paradne ste sa tu rozkecali.....
No veru asi by sme mali zacat ukladať do prasiatka 🙂 a pocujte DNP poistenie si platíte už niektorá????

riana12
29. sep 2010

@katrenka111 vsak ono bude dobre... obcas sa takto vydepkujem, potom mam zase dobre dni... ja som skor pesimista a toto tak patri aj k tomu... a ako som tu uz pisala, ked sa stane aj ked len o nieco vacsia zmena, tak to musim chvilu spracovavat, vtedy som aj troska smutna, ale potom si to dam dohromady a vidim to jasnejsie... 🙂
a za byvanie sa nebojim, vsak ono raz bude... obcas mam chut hned a zaraz z domu vypadnut, ale potom sa to ukludni a nepasiem tak za tym... ani mi mozno tak nejde o ten pocit, ze byvat spolu (aj ked po tom tiez velmi tuzim, ale nepasiem za tym, lebo to musi prist samo a obaja to musime citit rovnako), aby sme boli spolu fakt co najviac, ako mat dovod odist od rodicov 😅

katrenka111
29. sep 2010

@riana12 no tak to musite chciet v 1 rade obaja a citit že to chcete spolu skusit sami niekde inde...ale to chce skutocne cas.... netreba sa do toho hrnut.... uplne Ta chapem,viem co prežívaš...u mna zas bol problem sa od rodiny dostať niekde inde,dlho som váhala a este aj teraz mi je niekedy smutno za domovom....

riana12
29. sep 2010

@katrenka111 vsak my sme uz o tom nejaku tu debatku mali, ale skor to beriem, ze sme si len ujasnili, ze myslime na rovnake veci a ze to podobne citime... dovtedy som si ja myslela, uplne nieco ine, ako mi priatel povedal 😅 a ja uz ostatne nechavam plynut... ani to uz nespominam, lebo fakt je to najlepsia taktika 🙂 😀

riana12
29. sep 2010

@janeisha ahoj, teba som si vsimla az teraz, prepac 😅 vitaj u nas 😉

mishuu
30. sep 2010

@janeisha ahoj a vitaj 🙂

mishuu
30. sep 2010

@katrenka111 DNP si začnem platiť od 1. januára 2011, v decembri si to idem vybaviť do SP
chcela by som si z najvyššieho vym. základu, nech je potom aj materská v tej najvyššej sume. Dúfam, že sa tam nič od nového roka v legislatíve nepomení...

katka.gzd
30. sep 2010

mozno blba otazka, ale mam si aj ja platit DNP ak som normalne zamestnana? to by mal platit zamestnavatel, ze?

zuzanockamt
30. sep 2010

@katka.gzd ak chces mat vyssiu matersku, tak je dobre si to platit ... lebo pokial vyuzijes len to, co plati zamestnavatel, tak dostanes len 55% z platu a ako DNP budes mat cca 580 € mesacne

minila
30. sep 2010

Ja si idem DNP platit uz teraz od 1.oktobra, lebo zrejme zacneme "snazilkovat" uz od januara, aby som tam mala nejaku rezervu.. 🙂

katka.gzd
30. sep 2010

@zuzanockamt tak toto som nevedela...a kolko si musim platit aby mi vysla taka materska? a ako dlho dopredu?

zuzanockamt
30. sep 2010

@katka.gzd oni ti to v SP vypocitaju, zalezi to od platu, ak zarobis menej ako 1000 € mesacne tak sa ti to oplati platit ... a treba byt DNP min. 270 dni pred narodenim dietata ... popytaj sa v SP, tam by ti to mali vysvetlit

riana12
30. sep 2010

ahojte 🙂 coze rozoberate? DNP?

katka.gzd
30. sep 2010

@zuzanockamt dakujem moc za info, uz mi je to jasne

katka.gzd
30. sep 2010

uz som aj zistila kolko je ten maxi vymeriavaci zaklad (cize hruby plat pri ktorom uz sa neoplati platit DNP) 1116,75 EUR 🙂 hmmmm, tak to aby som zacala....

olivcek
30. sep 2010

...ahojte...od 1.10.2010 som sa tiez prihlasila na DNP, kedze by sme z manzelom chceli mat babo...ale pani na socialke ma dost vylakala, pretoze mi povedala, ze sa chystaju zrusit moznost priplacania aby sa zvysila materska...neviem kolko je na tom pravdy ale rozhodli sme sa, ze to riskneme...

katrenka111
30. sep 2010

@mishuu no maju byt zasa nejake zmeny od 1.1 2011..... aj ja dufam že to nezmenia....

katka.gzd
30. sep 2010

@olivcek s tymto uz vraj strasia 3 roky a stale nic takze ja by som do toho tiez sla

katrenka111
30. sep 2010

@katka.gzd skusim to pozisťovať...už som sa na to pýtala zatial to platí ale ci to schvalia od r.2011 je vo hviezdach

katka.gzd
30. sep 2010

@katrenka111 ach jaj, nemaju nic lepsie na robote len buzerovat matky na materskej? koho uz ma tento stat podporovat ked nie mlade rodiny a zeny na materskej? a furt davaju len menej a idu proti nam.... 🙄

olivcek
30. sep 2010

@katka.gzd ...no veď práve preto sme to nakoniec riskli, ale pri mojom šťastí to teraz naozaj zrušia.... 😖

katrenka111
30. sep 2010

@katka.gzd no tiež sa hnevam...ale tam tých hore to netrapi,pre nich je doležite aby im bolo dobre a nepozeraju na to že niektore matky nemaju co do huby...... hlavne že tým co nerobia, len deti robia umožnuju same výhody.....
jaj zas sa musim len rozculovať..... v tomto state žiadna spravodlivost nebola,nie je a nikdy nebude!!!!!

katrenka111
30. sep 2010

@olivcek Ja by som si tie prachy odkladala radčej na nejaký sporiaci učet,jak živiť vagabundov a nakoniec sa Ti može stať že tie peniaze ani neuvidiš!!!

zuzanockamt
30. sep 2010

baby, nerozculujte sa zbytocne ... ja som tiez sklamana z rodicovskeho prispevku ... mala som mat 256€ a dostaneme len 190€ 😝 ... no co uz ... ked si myslia, ze je to lepsie riesenie 😝 🙄 😠

katka.gzd
30. sep 2010

@zuzanockamt len lepsie pre koho? nikdy niepre snazivych "normalnych" ludi (ved ti si pomozu aj sami.... 🙄 )

janeisha
30. sep 2010

@riana12
@mishuu dakujem za privitanie🙂

aky ste mali den?🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre