Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

evelyn22
26. sep 2011

@riana12 hej, vela ludi mi vravi, ze ako to mam dobre, ze v 23 skoncim skolu, ja v tom vidim samozrejme tu vyhodu, ze mozem skor zacat pracovat na detickach 🙂 len to nezalezi len odo mna, to je to horsie na tom 😒

evelyn22
26. sep 2011

@maci_267 presne to bol moj pripad, hoci, obcas si poviem, ze mi to aj za zleho chlapa stalo... no co sa stalo sa neodstane, tak to beriem tak, ze aj ten drobizg caka na nejakeho lepsieho otecka. vyslovene hladat chlapa, to sa mi tusim ani nestalo, aj ked par takych bolo, pri ktorych som si vravela "keby ma tak chcel" 🙂 aj ja som sa obcas v chlapovi zmylila ale urcite som si neklofla prveho, co o mna stal, to nie 😀 takze uvidime, momentalne tomu nechavam volny priestor, lebo mam dost povinnosti, tak aj tak na to nie je kedy mysliet.
no, tak to potom poznas, ja ked som ostala tehotna tak do mna zas mama rypala, ze to nezvladnem s dietatom a teda nielen ona. vtedy ma to uprimne dost vzalo, ktovie, ci sa to na tom mojom potrate aj nepodpisalo... sama neviem, otehotnela som cez skuskove a viem, ze tie stresy moje malicke nedokazalo uniest.. tym chcem povedat, ze viem, ako ta to musi mrziet, ked do teba tiez rodina vyryva, ale pokus sa nad to povzniest, ved starat sa budes ty, nie oni. aj ja som tak vravela, ze ja predsa budem matka, nikto za mna dieta nevynosi, nenakoji ani mu nebude venovat vsetok svoj cas tak nech su ticho. skus ich mozno aj ty odpalkovat, nech aspon nevyryvaju.
takze teraz maturujes? kam chces ist na vysku?

lejduska
26. sep 2011

@evelyn22 nvm ci som to dobre pochopila ale vycitala som, ze si prisla o babo.. ☹ mame ´´rovnaky osud´´viem ake je to smutne tiez to mam cerstvo za sebou, tak drzim prsteky aby sa ti naplnily sny a plany a aby to bolelo kazdym dnom menej, som sice vacsinou pesimista ale ale treba mysliet pozitivne, potom je zivot lahsi

evelyn22
26. sep 2011

@lejduska tak to ma mrzi... mne uz ubehlo vyse 7 mesiacov, ktore boli ozaj narocne... ale preslo si tym vela z nas, aj ked sa to uz len tazko pise... ktovie, preco je dnes svet tak kruty, ked berie zivoty detom, o ktore by bolo postarane s laskou. sama hladam na tuto otazku odpoved uz velmi dlho. ale clovek musi ist dalej, pozbierat sily a zit, dakujem teda za povzbudenie a tiez drzim palceky, aby si opat coskoro uvidela 2 ciarky na teste a potom uz slo vsetko hladko 🙂

lejduska
26. sep 2011

@evelyn22 je nas takych viacej, netreba sa lutovat ani nic take, ale sama som sa pristihla pri tom, ze na to myslim snad kazdy den, pocit krivdy a beznadeje zvacsuje este to, ze postupne vsetky kamaratky su tehotne ale zivot ide dalej a raz to v tomto smere bude lepsie.Mne ubehli 3 mesiace, a uz teraz sa tesim na dalsie, no na prveho anjelika (aj ked sme toneplanovali) nezabudnem, ale bojim sa ako to bude dalej pretoze mamina mala tiez take problemy, tak nechem stracat cas ze cakat niekolko rokov, chcem do 25-ky o tom som s priatelom rozodnuta uz dlho 🙂 a ty uz mas jendo babo?? ci?

dayanka
26. sep 2011

🙂 @maci_267 nie som uplne nova 😀 len nie tak casto prispievam 😉

@maci_267
@riana12 takze vy kedy planujete prirastky?

riana12
26. sep 2011

@dayanka u mňa je to neurčito este...

dayanka
26. sep 2011

@riana12 tak to sme 2

evelyn22
26. sep 2011

@lejduska ja viem, vela z nas si tymto preslo. samozrejme, lutovat sa netreba, ale netreba to ani dusit v sebe a tvarit sa, ze sa nic nestalo. ved sa stalo a ak mas prave pocit, ti je z toho nanic, treba to dat von. je to prirodzene, ze to boli... podobne, aj ja sa tesim na dalsie dve ciarocky, ale zaroven mam z toho aj strach, ked to uz raz nevyslo, inac tiez neplanovane... rada by som mala deticky co najskor, nejde o vek, skor o tie biologicke hodiny :-P no a v pase mam zapisaneho toho svojho anjelika.

lejduska
26. sep 2011

@evelyn22 mas pravdu len take nehovorim kazdemu na pockanie🙂 a viem, ze nejde stale o vek, samozrejme ze ked som bola mladsia radsej som vonku hyrila ale pred rokom sa mi zacalo snivat ze osm tehotna a take veci a bolo to super., prv som sa bala ale ked to vtedy prislo a ostalo by hned som menila nazor prestala som sa bat a zacala tesit a tak to uz ostalo a ostane..a tusim mas aj tolko rokov co ja nie?? mas 22? 🙂 a to, ze mas strach je prirodzene, ja mam tiez a preto ked bude vhodna prilezitost neodkladajme to 😉

evelyn22
26. sep 2011

@lejduska to je jasne, netreba to vesat kazdemu na nos. ved je to intimna vec. tak to je teda krasne, ako si sa k tomu dostala, ja som proste jedneho dna nad tym zacala uvazovat a dosla som k zaveru, ze deticky chcem 🙂 co sa tyka veku, mam 20 rokov 🙂 strach je prirodzeny veru, ale myslim, ze tuzba po babatku bude aj je vzdy silnejsia 😉

lejduska
26. sep 2011

@evelyn22 urcite vsetko zmakneme a s prehladom., ano je to zaujimave ako ma to chytilo..raz sme si s priatelom vraveli ze kedy sa mozme snazit o babo a bolo to zhruba v case pred rokom tak sme si povedali ze je priskoro este 🙂 no a tehotna som bola potom v lete, mala som este 21 a nikdy na to nezabudnem, a ked pride cas budem sa pokusat dalej..sak aj teraz si menej davame pozor resp. nedavame 😀 ochvilu sa aj ty budes snazit a bude to oka..ci uz sa snazis?? 😉

evelyn22
26. sep 2011

@lejduska ja si to tiez myslim, akurat si uz musime davat vacsi pozor, lebo nanestastie mame vacsie riziko... ale na to nechcem mysliet, proste treba pekne ked sa snazilkuje nebyt v stresoch, vela spat, dobre sa stravovat a ono to pojde 🙂 ale mas inac pravdu, na tehulkovanie sa neda zabudnut... krasne obdobie to bolo, nikdy nezabudnem, ako som to zistila a co bolo vlastne v ten den, lebo vsak test som si rano robila... a to bolo pred skuskou, tak som potom taka vysmiata isla do skoly, skusku som samozrejme spravila velmi dobre... takze naozaj super 🙂

lejduska
26. sep 2011

@evelyn22 to musel byt velmi pekny dnik vtedy, nech take zazivame casto 🙂 ja som to tiez zistila rano v den promocii a bolo to uplne super, vedel to iba priatel ktory sa al ze budem nervozna ale ja som bola naozaj stastna., take mam ja spomienky na promocie, mam aj vela fotiek a je to neuveritelne takto spominat. akolko trvalo tvoje tehu ak smiem vediet?? a o tom co pises ze traba zdravo jest a nestresovat tak to robim uz od tych promocii, hoci je to da sa povedat zbytocne mne to na skodu neni nepapat tabletky a zit zdravsie, ved aj ked sa nahodou zadari je to lepsie pred tehu mat cisty organizmus

snubenci08
26. sep 2011

@riana12 ved prave ani ja niesom na znacky, ja som to myslela tak ako ty...poplatit ucty, stravu a ostatne mam na haku 😀 ,a ak ma manzel zmluvu na urcitu dobu, tak to asi bude problem 😒

snubenci08
26. sep 2011

@evelyn22 ahoj, teraz som si len tak nahodne pozrela tvoj pas a to co sa ti stalo je naozaj smutne, a uplne chapem ze to este stale boli,, som tak isto stara ako ty a mam 8-mesacnu dcerku, no neviem si predstavit ze by som ju mala stratit este pred narodenim 😢

evelyn22
26. sep 2011

@lejduska tak to teda bol, ale prva to vedela najlepsia kamoska 😀 to bola ta najvacsia sranda, frajerovi som to povedala az potom, lebo to uz vtedy medzi nami bolo take na hrane a po potrate som sa s nim aj hned rozisla. ale presne, niekto by si myslel, ze budem nervozna a ja som bola stastna, pamatam si ako prisiel byvaly k nam, s mamou sme traja mali vazny rozhovor, oni pomaly v beznadeji, ze ako to zvladneme a ja cely cas usmev, uplne som ich tym rozculovala, a noaco, ja som sa tesila tak hadam sa nebudem tvarit, ze co hrozne sa stalo? no co, dospela zena otehotnela. mne je len luto, ze som si neodfotila aspon brusko, totiz na sone som bola prvy a posledny krat tehotna ked som bola na urgente... ale aspon som ho videla vtedy nazivo, tu malu fazulku. podla PM som bola v 8 tt, podla velkosti babatka 7 tt, ale to mi len naznacilo, ze sa drobec zle vyvijal, lebo viem, kedy som otehotnela, bola som 8 tt urcite. no a ano, treba byt ok a to nielen kvoli babatku, ale tak aspon, keby nahodou... ja som fakt v tej dobe mala tak zly zivotny styl, ze sa nemozem cudovat, ako to dopadlo. stresy, rozhadzany spankovy rezim, nedostatok stravy, fajcenie... odkedy sa to stalo uz sa nedokazem tesit do skoly vobec, proste viem, co sa pod to podpisalo a uz sa na to vsetko pozeram inak...

@snubenci08 dakujem a ty nad tym ani nerozmyslaj! 🙂 budes akurat tak smutna, take pribehy nie su na to, aby si uvazovala, co keby... ale naopak aby si si mohla povedat, aka si stastna, ze tvoj poklad nemusel odist. tak si ju uzivaj, je to krasne predsa, prajem hodne zdravicka 🙂

riana12
27. sep 2011

@evelyn22
@snubenci08
@lejduska
@maci_267
dobre ranko, zienky! ako sa mávame?

riana12
27. sep 2011

@snubenci08 to je este len môj priateľ, či a kedy bude svadba, to je vo hviezdach... 🙂

dayanka
27. sep 2011

@riana12 ja verim v take veci ze co ma prist pride a vtedy ked ma 🙂 takze vies ako to je...tieto veci su vo hviezdach...mozeme teraz nexciet otehotniet a potom ked uz budeme moct a xciet tak moze prist nejaky problem alebo to bude trvat dlho..zivot je v tomto potvora 😕 ale nevyberes si...ale dolezite je ze sam vies kedy je vhodny cas a hlavne ze si zariadena tak aby ste boli spokojni 🙂

riana12
27. sep 2011

@dayanka to nie je o tom, že som si ja povedala, ze nie... este nemam ploditela 😀 občas som v takom stave, ze by mi mlady len očkom zmurkol, že ok... idem na vec a ostatné sa vyriesi za pochodu... ale ked som v tom sama, snažím sa občas aj racionálne myslieť, veď to iste robí už teraz chlap, ze aspon ako tak si najskôr vyriešiť zazemie a až potom ostatné... ale už som tu niekde spomínala, ze občas som aj v takej faze, ze by priateľ za mnou prišiel, že je pripravený, tak by som ho dokelu poslala 😅

dayanka
27. sep 2011

@riana12 tak zazemie je podstatne...mna zas brzdia 2 veci...ale tak asi ked to ma dojst tak to pride samo a ked ma.. 😀

riana12
27. sep 2011

@dayanka ja tiez, ked som teda v pohode, nic ma netazi, tak si len tak poviem, ze pokial by som mala byt tehu, uz sa to mohlo stat x-krat predtym, isto je nejaky dovod, preco sa tak nedeje a ze to pride vtedy, ked uz na to bude ta najvhodnejsia doba... alebo s byvanim - polroka som narazala u priatela na stenu, ze este nie... a zrazu to slo zo dna na den... tiez som vtedy depkovala... ale takisto na to musel dozriet cas a ja tych mojich vtedajsich depiek nelutujem 😉 proste ja sa s tym vysporaduvam pesimisticky a o to viac potom na mna dobre vplyva, ked sa zacne diat, po com dlho tuzim...

dayanka
27. sep 2011

@riana12 haha tak to sme 2 podobne 😀 tiez casto chodim k dame Pesimistke na navstevu 😀 ja som si zas myslela kedysi ze pojdeme na mimco hned po svadbe..ale potom sa to necvhalo tak aj kvoli financiam, lebo vzdy treba nieco dokupovat aj do bytu a dnesna situacia vo svete a na Slovensku je taka aka je 😔 takze moc nevyskakujem...ono ale zas momentalne som zas v procese kedy sa "sledujem"...teda ci mam v sebe vsetko tak ako je aby som vedela...cize BT bola, ovu testy atd...a aj ako laik viem ze nemam vsetko na 100ˇ% pripravene na mimco...

riana12
27. sep 2011

@dayanka tu poslednu vetu si myslela z hladiska zenskych veci? ci skor tu materialnu stranku?

dayanka
27. sep 2011

@riana12 zenske veci

riana12
27. sep 2011

@dayanka to sa spravi, ja to tiez nemam uplne ok... 😒

dayanka
27. sep 2011

@riana12 a co mas? 😕

riana12
27. sep 2011

@dayanka blbne mi to trochu po ovu, mavam niekolkodnove spinenie pred MS, obcas aj dost kratku lutealnu fazu a takto jedno s druhym...

dayanka
27. sep 2011

@riana12 aj si to upravujes doktorom?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre