Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

awe
26. jan 2008

ja som sa k tomu dostala tak, ze som povedala kadernicke, ze mi dost padaju vlasy, ci nevie niecoporadit a ona, ze mam ist do lekarne a kupit si babyplan alebo maternu, vraj mi to pomoze a babt, verte, ci nie, fakt mala pravdu. Ved ono su to v podstate same vitaminy, skodit to neskodi, takze urcite len pomaha 😉

vivien22
26. jan 2008

aj ja som bola včera v lekárni, tak som sa popýtala na babyplan. Predavačka hneď, že či si ho aj zoberiem. Ale teraz, keď som chorá som si ho radšej nekúpila.

awe
26. jan 2008

vivien-mozes ho papat, aj ked si chora 😉

vivien22
26. jan 2008

nechcela som to riskovať spolu s antibiotikami. Ale, keď sú tam samé vitamíny, tak by to nemalo byť problém. Asi si ho pôjdem kúpiť. A neviete či to nevadí, keď už užívam imunoglukan na podporu imunity?

awe
26. jan 2008

jaj, to neviem ☹ skus sa na to spytat lekara alebo v lekarni, aj tam ti mozno budu vediet poradit

vivien22
26. jan 2008

skúsim, ďakujem

lul
26. jan 2008

vivien - obnovila som temu o Babyplane 😉

awe
26. jan 2008

idem tam aj nakuknut 🙂

vivien22
26. jan 2008

lul, idem sa tam mrknúť 🙂

awe
26. jan 2008

vivien a vy uz snazilkujete? 🙂

vivien22
26. jan 2008

awe - ešte nie. ja ešte beriem HAK. asi tak okolo leta by som ich chcela vysadiť.

moncika15
26. jan 2008

fuha tyzden som tu nebola a uz ste stihli zapisat 5 stran 😀 ukecane baby jedny 😝 mam novinku uz som aktivna polosnazilka 😎

lul
26. jan 2008

co to znamena polosnazilka?

awe
26. jan 2008

monicka 15: tak co je to polosnazilka 🙂 ???

mexx
autor
27. jan 2008

Veru, Monci, ta polosnazilka by aj mna zaujimala... 🙂
Ahojte babule... 🙂

moncika15
27. jan 2008

ahojte 🙂 hmm to je take zlozite 😅 radsej sa ani nebudem pustat do vysvetlovania...skratka je sanca otehotniet a to je hlavneeeee 😀

mexx
autor
27. jan 2008

Monci, no ved dobre, nam vysvetlovat nemusis, hlavne nech je vsetko, ako ma byt, a nech sa podari. 🙂 Ale sa nezabudni pochvalit, ze co a ako... 😉

maaja
27. jan 2008

mexx,

ano ked sa nam uz rok nedarilo, tak sme to zacali "riesit" a vysledok bol ze mi zistili nepriechodnost vajcovodov 🙄 preto ti IVF a znova IVF .... takze ja mam vlastne prirodzenu antikoncepciu 😀 len skoda ze radikalnu 😝

mexx
autor
27. jan 2008

No tak to jo, lepsie, ked nie su ziadne problemy... 😒 Ale zas na druhej strane, vzdy lepsie, ked aspon IVF pomoze, nez keby to neslo nijako... 🙂 Mna by zaujimalo, ako sa na to pride, ze mas nepriechodne vajcovody? Da sa to vypozorovat napriklad z nepravidelnej mrchy, alebo ze nemavas vobec, alebo je to v podstate "volnym okom" nespozorovatelne? 😕

maaja
27. jan 2008

ne, ne ... tu nepriechodnost asi zistuju vramci zistovania, ze preco sa nedari ...
robi sa to bud laparkou alebo takým rontgenom ... ja som bola na ten rontgen, myslim ze sa to vola HSG, aj tema tu je k tomu .... napustia ti tam do vajcovodov nejaku farebnu latku a pozoruju ... dost to bolo to vysetrenie ☹ ale dá sa ...

a nenazvala by som to ze nejsu problemy ... aj ked chvalabohu aspon ta nepriechodnost neboli ... len proste sa neda otehotniet ...

mrchu mavam presne jak hodinky 😀

mexx
autor
27. jan 2008

Ach jo... Niekedy len ziram, ake vselijake problemy dokazu byt s otehotnenim... 😨

maaja
27. jan 2008

ved aj ja ... to moje radim do kategorie "banalitky" aj ked asi to tiez nie je sranda ... absolvovat take IVF 😝

mexx
autor
27. jan 2008

Tak sranda to teda urcite nie je... 😔 Som zvedava, ako na tom budem ja, ked sa zacneme snazit... 😕

maaja
27. jan 2008

jeeej, pozeram ze si z okresu GA ... ja som povodom zo SA 🙂

andulqa
27. jan 2008

Ahojte kocky, mozem sa k vam pridat? ja uz konika citam dost dlho, ale neprispievam, presne kvoli tomu ze zatial babo nie je a aj snazilkovanie v nedohladne 🙂

ja by som babo brala aj hned, moc na take veci ze nie je kde byvat, financie nehladim, myslim ze proste by sa to utriaslo nejako, nie sme na tom az tak zle 🙂 akurat ze este studujem, tak zatial radsej neskusame a priatel je dost mlady, este ho musim zlomit 😀 ja mam 22 a on 20, sme spolu tri a stvrt roka, buducnost planujeme, tak dufam ze ho presvedcim ze po mojich statniciach v lete 2009 by sme to skusili 🙂 on zas nie je vyslovene proti a hlavnym problemom u nho su tie financie, kedze ja este nerobim, ale prave preto chcem co najskor zacat a nasetrit nejake peniazky, dufam ze od septembra sa mi podari, lebo v piatom rocniku by som okrem diplomovky nemala mat nic 🙂

ja zboznujem deti a keby sa dalo, mala by som svoje vlastne aj v 18tich 😀

livi
28. jan 2008

ahojte baby, nechodím na koníka veľmi dlho, a tak mi niektoré veci nie sú ešte jasné - čo je to IVF? asi som jediná, čo to nevie 🙂

mexx
autor
28. jan 2008

Andulqa, ja som na tom podobne, keby som mohla, tak mam dieta kedykolvek a nehladela by som na ziadne problemy... 😉 Ale treba tomu dat trosku zodpovednosti, tak sa musim umiernovat... 🙂

vivien22
28. jan 2008

Ahojte, tak sme na tom asi podobne. ja by som mimčo chcela mať aj hneď ale sú okolnosti pre ktoré by to nebolo najrozumnejšie. Tak musím čakať.

mexx
autor
28. jan 2008

To je hrozne, baby... Niekedy tak rozmyslam nad tym, ze ake je to zvlastne, ze tie zeny, ktore by nedbali mat iks deti a kedykolvek, lebo strasne chcu a tesia sa na to, nemozu mat, maju problemy, nedari sa, nemozu si dovolit... 😒 A take, ktore ani poriadne nechcu, nezalezi im na tom, necenia si to a su schopne ist kedykolvek na potrat, tie sa ani nemusia snazit a maju... 😖 Nechapem tento system... 😔

vivien22
28. jan 2008

je to riadne nespravodlivé ale je to tak. musíme sa aj my tváriť, že nechceme a možno prídu ani sa nenazdáme 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre