Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

riana12
16. máj 2009

😅

A uz mame nedelu 😀 Ako ten cas leti.

riana12
16. máj 2009

No ja uz idem definitivne hajde do postele 🙂

mexx
autor
17. máj 2009

Breee raaano, 🙂

tak som tych "Anjelov a demonov" docitala, slo to rychlo, kedze len tak na osviezenie pamate. 😉 Uz sa tesim vecer na film. 🙂

Etus, Cachticku pani mame doma, citala som ju uz velakrat, prvykrat este na zakladnej, a poto parkrat znova. Mne sa to velmi pacilo, mam rade taketo knihy aj filmy, a Niznansky je obzvlast vydareny (dalsou mojou srdcovkou od neho je este dielo "Lasky Zofie Bosniakovej"). 🙂 Aj teraz som si priniesla nieco z kniznice od neho, uz ani neviem co... 😅 Musim precitat. A nasla som v kniznici knihu "Zena dvoch muzov" (tiez od J. N.) a je to vraj volne pokracovanie Cachtickej panej. Tak najprv si zas precitam tu, a potom mrknem aj na to pokracovanie. 😉
Je pravda, ze Jakubiskova Bathory je o niecom uplne inom ako kniha, v knihe sa opisuje jedna kruta tyranska zena, v tomto filme bola skor vykreslena ako obet, a z uplne ineho uhla, skor taky jej osobny zivot. Mne sa pacil ten film, bolo to zaujimavo spracovane, a hlavne sa mi straaasne pacila ta herecka, co ju hrala. Vydarene. 🙂

riana12
17. máj 2009

Ahojte 🙂
Mexx a kolkoze ti teraz trvalo "zhltnut" celu knihu Anjelov a demonov?

soni1
17. máj 2009

ahojte, 27.5. som objednaná na laparoskopiu, ale je tu jeden háčik, menzes mi ešte neprišiel, mešká mi a mne by to mali robiť po menzese, neviem či by som sa mala teraz preobjednať. Neboli ste náhodou niektorá v podobnej situácii?

mexx
autor
17. máj 2009

Soni, na laparke som v zivote nebola, ani s tym nemam ziadnu skusenost, tak neviem... 😕

Riana, no neviem, v piatok poobede som do toho nakukla, vcera trosku doobeda a trochu vecer, dnes rano...dohromady mozno tak pat hodin, keby sa to zratalo... 😕 Neviem presne, ale asi tak. 🙂

etuska
17. máj 2009

Soni-ja ti tiez neporadim 😕 ved tam skus zavolat a opytaj sa na to.
Mexx-hadam si na tie knihy najdem v lete cas ked budem na SVK 😅
Dnes sme boli doobedu v kostole-prvykrat bez tatka,kedze bol chudak v praci ☹
Poobede sme sli ku Miskinej kamaratke a potom este s nimi na ihrisko-domov sme prisli az okolo 19:30 a to uz bol MM doma.
Teraz obaja spinkaju 🙂
Inac baby-ktora z vas ma skusenosti s LadyTesterom(ci ako sa to vola) 😅 Premyslm nad tym ze si ho kupim.Inac neviem ci je to len pocasim,alebo aj vysadenim HAK ale akosi ma boli hlava 😒

riana12
18. máj 2009

Ahojky 🙂

Dneska nam zase meskal bus. On na vine nie je, to skor ludkovia, co sa po 1ks vyvazaju v autach 😠 Juuj, ako sa na toto vzdy hnevam.

Mexx, ako bolo v kine? Stacia dojmy, obsah nie, aby som sa mala na co tesit do kina 😀

Etus, no ja osobne s tym testerom nemam skusenost, skus sa popytat v snazilkovskych temach 😉 (ale precitala som si aj jednu skusenost tuna z fora, ze babule ukazovalo plodne obdobie, aj ked uz bola davno po ovu - merala BT, tusim aj na folikulometrii bola).

mexx
autor
18. máj 2009

Ahojte,

Riana, no kino... 😅 Ja som sklamana. 🤐 Lebo kniha sa mi velmi pacila, a vo filme je to velmi poprekrucane a povynechavane... Ale na druhej strane, pre niekoho, kto to necital alebo mu nevadi, ked sa film nezhoduje s kniznou verziou, to moze byt skvely film. Lebo urcite mal aj vela pozitiv. Akurat ze sa ja som cakala viac, ked kniha bola taka dobra... 😅

Etuska, ja som tiez rozmyslala, zeby som si kupila ten Lady tester... Ale pocula som na neho aj chvalu aj staznosti, tak neviem, nakolko sa tomu da verit. Niektorym babam to vraj ukazuje v pohode a pravdivo, vacsinou ale takym, co maju pravidelny cyklus, takze by tam nemal byt ziadny problem odhadnut ovulaciu aj bez toho. Ja mavam dost nepravidelny, a neviem, ci by sa dalo na to spoliehat. Ale zas na druhej strane, mozno na skusku... Lebo aj keby som otehotnela, by mi to nevadilo, tak mozno vyskusam, aspon budem vediet porovnat s realitou... 😅 Ale fakt neviem.

riana12
18. máj 2009

No uvidime, ked budem mat za sebou aj ja ten film (pre istotu si uz knihu predtym nekuknem,bo som tiez planovala, nebudem mat tolko na porovnavanie) 🙂

riana12
18. máj 2009

Idem ja pomaly na obedik, poobede este mrknem 😉

riana12
18. máj 2009

No ja som ale sikovna - na obede, v banke, na poste, naspat spat v praci a tu ani nohy 😕

clara86
18. máj 2009

Ahojte baby 🙂 Ja sa tiez pridavam k vam ako buduca snazilka. Este berem antiku, ale koncom leta by som chcela vysadit, a tak zaciatkom roku 2010 zacat pracovat na babatku. Babo by sme chceli, aj ked mame trochu obavy, lebo my sme taky parik ze sa radi bavime, disco, chatovacky a zabava 😅 Tak asi zaciatky materstva budu zaujimave 😀 Neviem ci sa nebudem doma citit prilis obmedzene..mate tu niektora tiez take pocity? 😕

mexx
autor
18. máj 2009

No ja som pobehala tiez po meste, a pred chvilkou sme prisli domov. Pekne teplo je u nas, az sa mi nechcelo ani chodit... 😅

Clara, ja sa musim priznat, ze mavam tiez take obavy, ze ci sa nebudem citit uplne obmedzena pri vlastnych detoch... 😅

riana12
18. máj 2009

Ahoj Clara, vitaj 🙂

Mna caka snazenie az o niekolko rokov, ale o kolko, to neviem. Tiez uvazujem, ako to s babatkom zvladnem. Ale skor co sa tyka mojho spankoveho apetitu 😀 Horsie ako zle, ze ked som nevyspata, som strasne nervozna a zla ☹

etuska
18. máj 2009

ahojte kocky,
Clara-tak ak sa necitis na babo pripravena,radsej este pockaj.Myslim,ze lepsie ako sa potom citit "divne".Ja som mala dcerku este na VS,ale akosi som si ten studentsy zivot uzila za 4 roky a v piatom som uz bola maminou a nelutujem i ked to nebolo lahke 🙂

A kopec srandy sa da uzit aj s dietatom-my sa smejeme ze sme ju vsade tahali ako mača 😀 -ale v ramci normy.

monikapaal
18. máj 2009

ahojte,chcela by som sa vas spytat ake velke sance su a ci vobec su na otehotnenie ak je zena cca 3 dni po ukonceni menzesu,podla mojich vypoctov su to neplodne dni,.Existuje vsak aj napriek tomu nejaka moznost aspon mala na oplodnenie alebo nie?
dakujem

clara86
18. máj 2009

Ja by som babo uz aj chcela, ale mam pocit ze moja sloboda bude prichodom potomka uplne zabita 😒
A mozno mi to nebude vadit a budem chcet byt stale pri babatku. Tazko povedat ked este nemam ziadnu skusenost 🙂
Rada by som vedela ci aj vy ste niektora mali, alebo mate take vselijake myslienky

zuzanockamt
18. máj 2009

Ahojte 🙂
clara vitaj ... ja sa chystam pracovat na babätku tiez az o par rokov, podobne ako riana tiez presne neviem o kolko

etuska
18. máj 2009

Monika-no ako pises,ak mas pravidely cyklus,tak by to mali byt neplodne dni,ale ja sa drzim hesla "Nikdy nehovor nikdy",takze ak Boh da,aj motyka vystreli 😅

riana12
18. máj 2009

Ahojte, ja si teraz macam nozicky vo vode, lava mi opuchla a mam aj otlak, zacal sa mi cestou z prace dost neprijemne vodou nalievat ☹. Ale nevadi, to prejde.

Monika, ako Etuska pise, nic nie je nemozne. Ale nikto ti na 100% nepotvrdi, ze je to urcite plodny alebo urcite neplodny den. Kazdy clovek resp. kazda zena je ina, takze by sa mala sama odsledovat, ako to u nej funguje 🙂
Snazilky by ti odporucili si sledovat vytok, merat bazalnu teplotu prip. pouzit ovulacny test 🙂 Par cyklov si odsledovat...

Clara - mozno by ta babatko nemuselo "spolocensky zabit". Sice to uz nie je na pravidelne diskoteky, chaty s kamaratmi, ale prve tyzdne/mesiace to s drobcom nejak vydrzat doma a potom ho kludne mozes von zobrat na vylety, do spolocnosti. Uz x rodin som napr. aj v Tatrach na lahsich turach videla s detickami. Supli ho do nosica na chrbte a bolo. Sice vlastne nemam a este nejaky cas nebudem, co to mam ale odsledovane z okolia 😉
Abo postupom casu si aj vasi kamarati z partie zalozia rodinky a potom mozte tiez chodit na chatu - s drobcami 😉

zuzanockamt
18. máj 2009

ja myslim, ze ten, kto skutocne velmi tuzi po dietatku, tak kludne zahodi za hlavu vsetky diskoteky a chaty a neviem, co este, len aby mal konecne malicke a nebude riesit, ci ho dieta spolocensky obmedzuje alebo nie 😔

etuska
18. máj 2009

Zuzi-suhlas 🙂

riana12
18. máj 2009

Ja uz som zazila aj uplneho "nedomaseda", stale po diskotekach, o babatku ani pocut. Potom "nehoda", narodil sa drobec a dotycny od tej chvile ani nechyroval, ze nejake diskoteky, srandicky, zabava existuju.

etuska
18. máj 2009

vsetko je to o prioritach.mam dieta dava zivotu iny rozmer 😉 asi tak by som to vyjadrila.A v dnesnej modrenej dobe uz aj s malym babom mozes ist kdekolvek 😉

Ak mas vsak priatelov,kt. deti nemaju,tak urcite rataj aj s urcitou "socialnou" izolaciou,resp. nie kazdeho budu bavit reci o prvom zubku,takze sa mozno aj trochu zmeni tvoj okruh znamych

etuska
18. máj 2009

Vcera som si "popestovala" kamoskinho 4-mesacneho syna-pravdupovediac,fakt si neviem predstavit opat mat take male babo 😅

zuzanockamt
18. máj 2009

erika ty to uz mozno inak vnimas, ked jedneho drobca uz mas doma 😉

etuska
18. máj 2009

Zuzi-ved hej,ale uz ma jedinacikovske maniere 😠 tak to treba cim skor zatrhnut 😀

zuzanockamt
18. máj 2009

erika, tak hadam coskoro uz bude aj surodenec na ceste, HAK si vysadila, tak uz nie je ziadna prekazka 😉

etuska
18. máj 2009

No Zuzi-este pockame asi do zimy a potom zacneme so snazilkovanim hadam 🙂 Idem okupat Bambulku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre