Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

anet111
30. jan 2010

To vela pomoze, ked vsetko nemusis nove kupovat, vsetko je hrozne drahe a hlavne take veci, co pouzivas iba par mesiacov a potom iba zaberaju miesto. No mojej sestre tiez nic nebolo, ani nevracala ani nic, ani moc nepribrala a mala dievcatko. 😀 Aaaale to je v podstate jedno, bude co bude, len nech je to zdrave. Zdrave dievcatko v modrych dupackach 😀 😀

zuzanockamt
30. jan 2010

no ved kym bude male moze nosit po dome aj chlapcenske dupacky a bodycka, ale vela veci ma sestra aj neutralnych ... a nakupim nejake reprezentativne ruzove kusy, ked sa dozvieme, ze je dievca 😀 ... ja by som tiez radsej dievcatko, ale v podstate je to jedno ... hlavne, nech je vsetko OK 🙂

riana12
30. jan 2010

Ahojte babulky 🙂

Zuzi, to je mi luto, ze ta takto choroba trapi. Riadne poodychuj a nech muzik vela pomaha 😉
Anet, super, ze si opat s nami 🙂

Ja teraz cakam na priatela, kazdu chvilu ma prist 🙂 V kine sme s braskom zase neboli, ale ani sa nam uz nechcelo... Bude niekedy inokedy, mame volne listky, takze nemusim sledovat ziadnu akciu, zlavy, nic... Nuz a vecer pojdeme zagratulovat dedkovi k narodeninam 🙂
Teraz ma nenormalne bolia krize a som unavena a to som spala 10 hodin dneska 😒

etuska
30. jan 2010

ahojte kocky,
tak na stretku z MK bolo super-decka sa vyblaznili,my vykecali 😀 😀 😀
Poobede som si normalne musela lahnut a spala som cca 2 hodky.MM siel s Miskou este na jednu oslavu-ale len nakratko.

Zuzi-mne bolo zase toto tehu riadne zle a ma to byt vraj chlapec-tak uvidime 😀
Ja sa vytesujem,ze sme kupili ten kocik+autosedacka+stolicka na sedenie za 100libier-nie je sice zdaleka moj vysnivany.teda myslim farbu 😅 -ale velmi prakticky a to co potrebujem ked budem musiet vozit Misku z/do skoly.Lahko sa s nim manipuluje a nie je tazky,tak to su velke plusy.

Inac baby-Mirka-kocka z nasej temy Jun 2010 uz porodila-tak sa za nu a malu modlime,nech usilovne bojuju 😔

zuzanockamt
30. jan 2010

erika ... tak to je ozaj zavcasu tak skoro porodit ... ved to je este malinke, ale lekari dokazu obcas zazraky
no ja tiez tomu neverim, ze ked mi nie je zle, tak to musi byt chlapec na 100%, ale nechame sa prekvapit

etuska
30. jan 2010

Zuzi-prekvapko je na tom vsetkom najkrajsie 😀
my sme si pri Miske mysleli ze bude Kubko a moment prekvapenia bol az pri porode 😀 -krasna slečna s naspulenou pusinkou-doteraz si pamatam ako vyzerala 😅

zuzanockamt
30. jan 2010

ja dufam, ze sa male pekne otoci a budeme vediet, co mame este pred porodom 🙂

etuska
30. jan 2010

ja to este stale beriem s rezervou i ked mam nakupene modre a zelene veci 😅 a dokina tvrdila,ze je to "clear" 😅

zuzanockamt
30. jan 2010

no tak hadam videla dobre 😀 ... no mne by sa viac hodil chlapcek, lebo sestra ma tiez syna a vela veci by som mohla mat po nom ... ale viac by som chcela dievcatko ... ja som vzdy tvrdila, ze budem mat na 100% dievca 😀

etuska
30. jan 2010

...mne to podobne vyslo pri Miske,lebo sesterka ma 2 dcery a teta 3-tak som mala kopec veci od nich.Ja som bola na ruzovu alergicka-miske som kupovala neutralne veci,obcas aj modru 😀 -aby sme to vyvazili 😀

zuzanockamt
30. jan 2010

ani ja nebudem len ruzovu davat, ak bude dievcatko ... treba aj ine farby zvolit 😀

etuska
30. jan 2010

Nam vsetky navstevy len ruzovu nosili 😀 😀 😝 😝 -hoci niektore vecicky boli fakt rozkosne 😅

Inac ja som neverila,ked mi niekto povedal,ze na SVK su drahe detske veci 😖 -a veru-tu sa da vsetko kupit lacnejsie ak clovek nadabi na vypredaje-resp.-ja uz nakupujem len v "charity shopoch"-minule plna taska veci za 2 libry-a takmer ako nove

etuska
30. jan 2010

MM pojde do Tesca,tak mu idem napisat zoznam-co kupit a ja pojdem trosku pozehlit najnutnejsie veci pri telke,ked mala zaspi.bru nocku 😵

zuzanockamt
30. jan 2010

tak teda pekne zehlenie ... aj mne by sa zislo, ale mozno zajtra 😅 ... teraz citam o chripke v tehotenstve 😝

zuzanockamt
31. jan 2010

Ahojte 🙂

trosku nam posuvam temu, nech neupada 😉 ... ideme o chvilu obedovat, len este cakame, kym to vychladne ... ostala nam od vcera paradajkova polievka a spravila som halusky s kyslou kapustou ... cez tyzden sme mali dost mäska, skoro kazdy den, tak treba aj nieco ine jest ... este musim porrozmyslat, co zajtra spravim

etuska
31. jan 2010

ahojte kočky,
my sme boli doobedu v kostole,brali sme aj kamoskinu dceru.Poobede prisla na chvilku dalsia znama s dcerkou-priniesli nam narodeninovu tortu-mnam 😝

Vonku svieti slniecko,je asi -5 C,tak MM s Miskou postavili v zahrade snehuliaka 😀

Zuzi-tak hadam budes coskoro Ok-aspon ze zajtra mas volno-tak pekne oddychuj 😉

riana12
31. jan 2010

ahojte babulky 🙂

ja som zas u priatela, idem rano priamo do robotky 🙂 fuu, v stredu a stvrtok ma cakaju skusky, no hned mam pri tom pomysleni mensiu chut na skolu... 😝
teraz som taka unavena a to by som este mala dokoncit jednu pracu, aj NB som si sem priniesla...

zaira1407
31. jan 2010

Ahojte babulky ...prepačte ,ze som sa vam skor neozvala ...musim to teraz napravit ako sa mate? 🙂🙂 Musim sa smiat riana toto som prave pisala ja ,že mam chut na nieco sladke ...akurat ze mam uz po skuskach ...drzim Ti strasne moc palce...mysli pozitivne a spravis!
jaj som 😠 ....som sem pisala pred chvilou a neodoslalo sa mi to ...
chcela som sa spytat etuska kolko ma Miška rokov??
Pisala som do fora paragrafy,ale neviem ci to tu mozem rozoberat ale ako buduca snazilka dost ma to zaujima takze skusim ...chcela by som vediet ako to teraz funguje ak by som chcela poberat matersku ako je teraz nieco myslim nad 250 € myslim ze musite mat odrobene 2 roky alebo zaplatenych 270 dni ale neviem kam 😅 či do socialky alebo zdravotky ...ja mam odrobenych 180 dni na papiery..a neviem ci by stacilo doplatit tych zvysnych 90 dni alebo zaplatit plnu sumu 270 dni...no netusim.Ak by mi niekto vedel poradit dakujem velmi pekne naozaj by mi to pomohlo...

zuzanockamt
31. jan 2010

zaira ... no ak chces dostavat matersku, tak musis mat odrobenych v poslednych 2 rokoch 270 dni alebo zaplatene nemocenske ... a matreska nie je pre vsetkych rovnaka, tvori ju 55% z platu a rodicovsky prispevok je nieco nad tych 200€ , ale to dostanes az po pol roku ... a spytaj sa na to v socialnej poistovni, lebo zdravotka s tym nic nema 😉

riana12
31. jan 2010

ahoj zaira, no ja sa teraz nejak materskou este nezaoberam, kym to bude pre mna aktualne, este 100x ten zakon zmenia, ale Zuzka ma pravdu 😉

zuzanockamt
31. jan 2010

riana ... dakujem za odobrenie 🙂 😀 ... ani ja to nemam az do nejakych detailov zistene, ale mala by som zacat 😀

riana12
31. jan 2010

Zuzi, ved zamestnana si uz par rokov, takze by si to mala mat v pohode 🙂 ja som inak zamestnana od 19-tich, tak o to tiez nemam starost 😀

zuzanockamt
31. jan 2010

no zamestnana som par rokov, to je pravda, ale skoro cely rok 2008 sme boli v UK, takze to sa nerata 😅 ... ale robim od marca 2009, takze by to malo vyjst ... a ja nemam ani zmluvu na dobu neurcitu, ale teraz ma to nezaujima ... nieco mame nasetrene, takze ked mi aj nas skvely a laskavy stat neda nic, tak sa nezblaznim toho pol roka a potom mi tu trapnu almuznu musi davat ... lebo rodicovsky prispevok je pre vsetkych

etuska
31. jan 2010

ahojte kocky,

Zaira-Miska ma 5 rokov-teda v auguste uz 6-neskutocne to letiiii 🙂
Ja som pri nej nepoberala matersku,lebo som este studovala na VS-tak som dostavala rodicovsky prispevok.

Tu v UK dostanem prvych 6tyzdnov 90% platu a potom do 9tich mesiacov to maju vsetky zeny rovnake-nejaka "pausalna materska" a potom uz nic-takze vacsina zien ide po 9tich mesiacoch do prace-teda spon na polovicny uvazok.

Riana-tak sa drz 😉

riana12
1. feb 2010

Ahojte, tak zase novy tyzden mame 🙄

Zuzi, snad nepoviem hlupost, ale zda sa mi tak, ze aj ked nemas dost odpracovane, aby ti vysla materska, mala by si hned dostavat rodicovsky... Ale to sa mi len zda, takze ak nie je pravda, nech ma tu niekto neukamenuje 😅

zuzanockamt
1. feb 2010

riana ... ked nemas dost odpracovane, tak mas smolu a RD dostavas az po tom pol roku ... ale mne by to malo vyjst ... a ked nie, tak ako som uz pisala, nezblaznim sa

luckam77
1. feb 2010

ahojte baby...chcem sa opytat....môzu cisty nejako ovplyvnit tehu test????

riana12
1. feb 2010

Zuzi, mne je to momentalne jedno, bo kdyby neco, ja odpracovane mam... stresy by som nemala... nuz a vzdy by sa dalo este doplatit chybajuce obdobie poistenia...

Lucka, no asi zalezi, aky typ cysty to je... 😕

zuzanockamt
1. feb 2010

riana ... ani ja stresy nemam ... urcite nie kvoli peniazom ... tie boli aj budu
lucka ... moze aj cysta ovplyvnit tehu test, ak produkuje hcg

riana12
1. feb 2010

lucka, ja uz len dodam, ze najistejsie by vedel povedat doki, ked urobi UZV...
Zuzi, tak, tak, peniazky sa vzdy nejake najdu, rodinka moze dacim troska pomoct...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre