Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
29. mar 2010

ja na tvojom mieste by som ju skusila aspon na rok-dva a ten cyklus by sa ti mozno upravil ... a ked mas teraz realtivne pravidelny cyklus, tak budes mat aj potom ... mne to nabehlo hned ... porozpravaj sa s dokim

riana12
29. mar 2010

zuzi a toto sa ti zda v poho? 🙄 nebude to po HAK este horsie? 😒
http://www.fertilityfriend.com/home/2004ff
pretoze pravidelne mam len krvacanie, ale vo vnutri je to o niecom inom podla tohoto ☹

zuzanockamt
29. mar 2010

ale ved ovu mas ... ci? ... aspon teda FF ti ju vyznacil

riana12
29. mar 2010

no bohvie, co sa dialo, mna od 9DC vkuse pobolievalo podbrusko, poslednych 5 dni som spinila... a tie samostatne hviezdicky, to bolo slabunke kvacanie... tak neviem, ci ten vzostup mam ako ovu brat 😒

zuzanockamt
29. mar 2010

no tazko povedat ... jednoznacne treba ist k dokimu, co on na to

riana12
29. mar 2010

na to, kolko som s tym otalala, az som nic neurobila, tak pockam, co sa bude diat dalej, co sa stane tentokrat...

zuzanockamt
29. mar 2010

no len cakat tolko netreba ... nech to radsej skor podchyti a zisti, co je vo veci

riana12
29. mar 2010

uz sa sama zo seba smejem, ze ked sa jedna o cudzich, tak ich zeniem, nech nieco podniknu a ked sa o mna jedna, tak vaham, lebo co ked to zrazu prejde a ja dojdem zbyticne, lebo sa uz na nic nezisti... 😝 😒

etuska
29. mar 2010

ahojte zienky,
u nas dnes ceely den prsi 😠 -doobedu sme s miskou aspon upratali,uvarili polievocku a tatkovi k meninam Cheesecake a poobede okolo takej 5p.m som si uz musela lahnut.

MM siel po praci na futbal a teraz zmoreny spi na gauci 😀

Baby-a nemoze ist o endometriozu,ak mate taku bolestivu MS? 😕

Riana-ja som HAK brala len asi 3 roky a hned po vysadeni mi nabehol 28-dnovy cyklus-ale ten som mala pravidelny aj predtym. 😀-no uvidime ako sa budem citit po porode,ale nerada by som sa k HAK vratila-akosi som bola podrazdena a aj naliata vodou 😝

Osobne tiez velmi nie som za HAK-bola to len moja pohodlnost predtym 😀

riana12
29. mar 2010

etus, no u mna to doki ani nespomenul... jednak, ked som bola v januari na kontrlnom UZV, cysta uz nebola, ta mi pri MS praskla sama a robil mi v ten cyklus hormonalny profil a onkomarkery a tie nc eukazali, ze by sa malo jednak o endometriozu...

moze byt, ze sme len moc citlive na bolest alebo nejak usporiadane to tam vnutri mame, ze aj ta bolest je intenzivnejsia... kto vie...

ja som zas pohodlna teraz, ja sa neviem nikdy dopracovat k uzivaniu niecoho pravidelne... to by som si branim HAK potom len uskodila ako pomohla... tak by som mala hormony zblbnute, ze hruza... myslim si...

etuska
29. mar 2010

Riana-je to o zvyku-ja som si prve 2 tyzdne nastavila na mobile pripomienku na ten isty cas a potom som uz tabletu uzila automaticky po prebudeni

riana12
29. mar 2010

jaaaj, neviem, ja si v tomto malo verim 😀 😅

etuska
29. mar 2010

neboj sa-prve dieta by bola vyborna antikoncepcia-to by si na tabletku urcite nezabudla 😀 😀 😀

riana12
29. mar 2010

etus, no mam skusenost s takou zivou antikoncepciou 😀 ked 2 tyzdne dozadu sa boli strazit priatelove neterky u babky, tak sme boli same az vtedy, ked vecer o 10-tej zalahli... a klud sme trolinka mali rano, kym ich babka udrzala v kuchyni...
raz mlady na ne tak zhukol, ze so sa zobudila a od laku skoro rozplakala... ale aj tak to moc nezabralo...
super antika 😀

etuska
29. mar 2010

Riana 😀 -to hej-len tieto kočky sa stale daju posunut rodicom-vlastne uz nie 😀
tekze preto pisem,ze by si na tabletku urcite nezabudla 😀

etuska
29. mar 2010

no idem ja este nieco "zobnut" pri telke.Dufam,ze zajtra nebude prsat,lebo uz dnes som mala toho dazda dost 😝 bru nocku

etuska
30. mar 2010

Bre ranko kočky,
u nas to opat vyzera na zamraceny den,dokonca na stredu hlasia snezenie 😠 -ale aspon zatial neprsi 😅
Polievocku mame zo vcera tak akurat spravim nejake masko-ani sa mi velmi nechce-lebo vcera ked som pisala na Konika,tak MM pozeral Hanibala 😀 😀 😀 -a to mam teraz varit maso 😝 😀 😀 😀

pekny dnicek 😵

riana12
30. mar 2010

ahojte, dnes mam super den 😵 😵 bola som na skuske poobede a urobila som 😵 😵
takze teraz si len tak pri pc lenosim, prisla som pred vyse polhodkou domov... este sa fajnovo planujem vyspat a bude 😀

etuska
31. mar 2010

ahojte kočky,
ako ste sa dnes mali?
Ja som rano bola hore uz o 6:30 lebo som bola odviest MM do prace a potom som trochu upratovala.Poobede sme boli s kamoskou a detickami na "indoor playground" tak sa male vysantili-vonku bolo aj tak hrozne pocasie-cely den fukalo a snezilo.Potom sme sli pre MM do prace a domov-a den je pomaly za nami

riana12
31. mar 2010

ahoj etus 🙂 no fajn den za vami 😉

ja sa tak nudiiiim 😖 teda roboty by bolo, ale nejak chyba nejaky kontakt s ludmi 😅
inak den taky kludny... aj po vcerajsej dovci to bolo v praci v pohode... vacsinou si rano najdem nieco extra, nieco domotane a tak... ale dnes pohodicka 😵

etuska
1. apr 2010

Nádherne velkonocne sviatky 😵 Nam dnes vyslo slniecko a aj ked je chladno ,hned sa cloveku aj vstavat chce 😵
idem trosku upratat-ale prehanat to nebudem 😅

riana12
1. apr 2010

ahoj etus, aj ja zelam prijemne prezitie sviatkov 😵 😉

tu nam slniecko svieti, aj je celkom teplo na to, ze rano pisali na telexte, ze je 0°C a teraz mi net ukazuje aktualne 14°C, pocitovo na 17°C 😕

etuska
1. apr 2010

Riana- u nas je tak okolo 6-8C-a pocasie typicke aprilove-ajslniecko svietilo,aj prsalo... 😀
Dnes som to s upratovanim neprehnala-ale nevadi-ved nejake extra navstevy necakame 😀

zaira1407
2. apr 2010

Ahojte babule!V prvom rade Vam prajem Krasnu Velku Noc!
ako sa mate? jaj co vam poviem 28.som mala dostat MZ a nic (nedela) v pon.-nic, utor.-nic, streda akoze vytok štvrtok to iste 😕 ...kupila som si test, ze pridem dom a spravim a ...co to vidim 😕 ...kramy 🙄 😝 ...tak som ho nechala aj zabaleny myslim test... 😖
no a to ma skoze dost nas.l..i tie kramy ...ako pol roka po vysadeni HAK mi to takto hapruje a predtym normalka az ukazkova MZ a teraz... ??? ako mam vediet ci je vsetko v poriadku? inak v maji idem na preventivku a potom zacnem papat vitaminky 😀 a urobime babatnika 😵 ...
riana - to mi je luto ze to tak zle znasas...ale ja by som si nedala na tvojom mieste tabletky HAK , ja to uz teraz lutujem ze som to jedla, sice ochranu som mala 100% ale ...odniesli si to moje vlasy, plet a "vaha"(narastli mi prsia asi o cislo -neva aj tak ich mam male) 😀 ...ale vlasy 😠 a to som mala este nizkohormonalne -vtedy som to brala ako normalku ze ved to berie kazda druha ale teraz neviem ...ci by som si to dala,??ale to je moj nazor...kazdy moze mat iny ...
viem ze spoluziacka to brala prave kvoli bolestiam -bolo to ok ale len kym ich brala ...potom to iste- po vysadeni .A to po vysadeni mala rok aj nieco problem otehotniet a teraz je na rizikovom (tak ale to nemusi byt z toho ) ...len ze ked chces mat babo...skus ci zensky nepozna nieco ine ....inak ja si zvyknem dat raz za rok panadol femina -neviem ake ma zlozenie ale ze nie je taky tazky na zaludok...

zuzanockamt
2. apr 2010

zaira ... HAK nemusi mat suvis s tym, ze nemohla otehu a je na rizikovom 😉

etuska
2. apr 2010

ahojte,
pridala som par foteciek do albumu-konecne aj kočik 🙂

zaira1407
3. apr 2010

zuzanockamt -dala som to do zatvorky 😉
ale moj nazor je, ze nieco na tom asi bude lebo vela bab,ktore poznam a brali HAK mali nejaky problem (apon pol roka kym sa im to upravilo).
Myslim, ako ochrana je to dobra- ved su aj ludia, kt.si vážne babätko nemôžu dovoliť ci uz kvoli € alebo zdravotnemu stavu,alebo rod.situacii.....nuž neviem,toto rozhodnutie je na kazdom ,ale ja ak si to ešte dam istotne ked už budem mat 2 deti- ak mi MM spravi 😀
etus - idem kuk kocik 😕

zuzanockamt
3. apr 2010

zaira ... ale su baby, ktore otehotneju hned aj po HAK ... s tym to nesuvisi ... aj ked ja som tiez vyse rok a pol po HAK neotehotnela, ale nedavam si to do suvislosti, kedze neviem, ci ostatne veci boli v poriadku
erika ... idem kuk fotky
mne bolo dnes rano zase zle ... ved uz som 17 tt a vraj II.trim je najlepsi a mna nevolnosti trapia az od II.trim 😝 a aj celkovo sa citim horsie ... stale ma brucho boli, na WC-ku som kazdu chvilu, co mechur nestaci ... uz chodim asi kazdu polhodinu sa mi zda, to nie je normalne 😝

etuska
3. apr 2010

Zuzi-mne bolo tiez zle dost dlho a ll.trimester nebol az taky pohodovy ako pri Miske-vtedy som si tehu ozaj uzivala.
No a teraz sa uz len tesim kedy bude jun 😅

etuska
3. apr 2010

Zaira-ja som otehotnela 3mesiace po vysadeni HAK a to sme este nesnazilkovali 😅
je to fakt individualne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre