Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

riana12
25. sep 2010

@zaira1407 ja uz som si precitala aj nazivo vypocula strasne vela porodov, ktore mali nejaku tu komplikaciu, niekedy si aj vravim, ci to vlastne aj chcem? lenze potom zacnem premyslat, ake je krasne mat svoje deticky a vyhra rozhodnutie ich mat... 🙂

katrenka111
25. sep 2010

@zuzanockamt Ahoj Zuzka,no gratulujem tedaaa....statočne si si to odtrpela....baby ale tie decka stoja asi za tie prehnane bolesti......

riana12
27. sep 2010

ahojte, ako sa mavate?

katrenka111
27. sep 2010

@riana12 cauko.... no ja som dnes bola na kontrole.. MS stale nikde...doktorka zufala že mi nemôže pomoct...vedela by mi dat len hormony a ATK ale povedala že to riskovat nebudeme pri mojej diagnoze to je nebezpecne...maternica je stale mala.... berem aj tie kvapky od Valoviča co si mi podarila,doslova sa predavkovavam vitaminmi a E-ckom,pockam tak 2týždne a potom ked nic idem k homeopatovi......
No na nervy..... ☹
A ty ako???? co nove????

riana12
27. sep 2010

@katrenka111 no len pekne vytrvaj, s vitaminmi je to dlhodobejsi proces... neskusali ste to este raz s vyvolavackou? hormonalny profil neskusala brat?

riana12
27. sep 2010

@katrenka111 a ake ine vitaminy este beries?

inac ja som tiez vitaminova, ked si to poratam, tak mi vyjde slusny zoznam - femi kvapky, vit. B6, E a C, horcik a zinok, materksa kasicka+propolis+pel a este trocha alchemilkoveho caju...

ale zatial mam cyklus v pohodke, aj som mala ukazkovu ovulku... len stale to pobolievanie podrbuska... ale na to som si viac-menej zvykla... a uvidim, ako budem spinit pred MS, ci sa to polepsi alebo nie...

katrenka111
27. sep 2010

@riana12 no mala som aj inekciu a nic a dalsie hormony mi už radčej nechce davat,je to nebezpecne pre mna....
No mam nizke hladiny estrogenov....

katrenka111
27. sep 2010

@riana12 no ja som na to tiež tak ako ty..... este aj kyselinu listovu a specialne americke vitamíny,co obsahuje naozaj všetko co len može existovat a dostatocnom množstve a vidis.....
zato môže fakt asi len príroda.... drahemu vravím že už ani bacha nemusime dat že neni možne aby sa niečo stalo.... 😀

riana12
27. sep 2010

@katrenka111 no kys. listova teraz velmi nezavazi... a ake su tie am. vitaminy?

riana12
27. sep 2010

sakris, mam dneska nejaku velmi zlu naladu... taka som smutna... 😒

katrenka111
27. sep 2010

@riana12 no kys.listovu musim brat zas koli krvi.....
vitacor ci tak nejak sa to vola
A cože??prečo smutna????

riana12
27. sep 2010

@katrenka111 kys. listova na krv? 😕 a kvoli comu presne, aj vies? aspon sa nieco nove priucim 😉

no troska sme sa s mladym pochytili, ked som odchadzala rano do prace, teraz sa zas uvidime az v piatok na chvilku... aj vecer som mala taky nekludny... celkovo som nejaka precitlivela a to dnesne rano, to tomu nepridalo 😒 jemu sa ma totiz nechcelo rano odprevadit k busu, doteraz ma vzdy vyprevadit siel, to uz je taky ritual, na ktory som ja velmi navyknuta a neviem si pbez toho predstavit moj odchod do prace a vlastne aj domov 😒 ☹ trocha sme sa teda chytili, povedal, ze jemu sa nechce, tak sa ofukal a ja som na to tiez, ze mne sa vela veci tiez nechce a na to som vyletela z dveri ako raketa... v prvej chvili to bolo z jedu, potom som mala chut plakat... ale mlady ma zastavil a nakoniec ma aj odprevadit isiel...
neviem, fakt som nejaka precitlivela... inokedy by som nebola taka prudka... v poslednej dobe si uvedomujem, ako moc sme sa v niektorych drobnosiach zmenili tym, ze sme uz o troska dlhsie spolu a mne zrazu dochadza, ktore drobnosti sa medzi nami vytratili alebo pozmenili a mne je za tym nejak velmi smutno... 😒 😔

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riana12
28. sep 2010

@zuzanockamt pozri, ked bol u nas 3 mesiace, kym mal inu robotku, to som tiez bola kolkokrat mimo hru, ze akoby som tam ani nebola... mal svoj NB, podla priebehu prace sa bud vykecal alebo pre zmenu naladu kecat nemal vobec...
to bolo tiez nieco ine, ako je teraz...´a co som bola a mozno ze este troska som smutna z toho, ze som si to takto zrazu uvedomila, ze uz to nie je ako na zaciatku... ja som clovek, ktoremu taketo bud nahle zmeny alebo okamzite precitnutie nerobia dobre resp. musim to chvilocku spracovavat, kym sa to vo mne ulozi a bude potom dobre...

ked sa raz prepracujeme k spolocnemu byvaniu, bude to zase nieco nove... ale po predchadzajucich skusenostiach uz teraz na to inak pozeram, takze nemam ruzove skulky na ociach 😎 😀 😉

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riana12
28. sep 2010

@zuzanockamt tak jasne, uz mas co to za sebou... ja takmer nic...
vcera, ked som prisla domov, taka depka ma chytila, ze chcem z domu od nas prec, ze hruza...

mishuu
29. sep 2010

Čavte kočeny 🙂 ako sa dnes máte?
Ja v robote a klasika, nechce sa mi, ale musím, čo iné ostáva...

Ja sa teším, lebo sa mi tento mesiac podarilo odložiť prvých 100,- € do pokladničky s názvom
"kočíkové" tak sa tam hádam do budúceho leta nejaká sumička nazbiera, aby som sa potom mohla vyšantiť pri nakupovaní výbavičky 😉
Máte aj vy v pláne nejako si šetriť aby bol začiatok ľahší?

katka.gzd
29. sep 2010

to je super napad s tym setrenim, mas stanovene ze kolko tam das mesacne? ci davas vsetko co zostane po zaplateni vsetkych vydavkov? asi sa na to tiez dam...musim si ist kupit nejaku pokladnicku na to 🙂

riana12
29. sep 2010

ahojte 🙂
@mishuu super, len tak dalej 😉
@katka.gzd

no ja si len pravidelne sporim po malej sume na jeden sporiaci ucet, nic svetoborne... skor to vyuzivam, ak treba niekde nieco doplatit, pomoct napr. nasim obcas s peniazkami alebo ak mam ja vacsie vydavky...
ale chcem si navysit sumu, lebo mam predstavu, kde ich asi bude potom treba... (zatial babatko namysli nemam...)

katka.gzd
29. sep 2010

@riana12 ja by som chcela zacat sporit na odber pupocnikovej krvi, to je celkom palka a nerada by som si to musela odpustit kvoli financiam....vybavicku podostavame, toho sa nebojim ze nebude....

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka.gzd
29. sep 2010

@zuzanockamt to povedz maminam, ktorych deti dostali leukemiu a pupocnikova krv ich mohla zachranit.....alebo maminam, ktore sami ochoreli a pupocnikova krv od ich deticiek mohla pomoct...atd atd

riana12
29. sep 2010

@katka.gzd ja vseobecne si myslim, ze babatku by som nemusela zaobstaravat vecicky... doma mae zatial vsetko po bratovi, keby sa nahodou smyklo a potrebovala by som... a ostatne tieto "nadvydavky" neriesim... skor si chcem najskor zabezpecit tak, nech je aspon na "chlieb a mlieko", nekradla som v banke...

katka.gzd
29. sep 2010

@riana12 no ved my tiez nie....nepatrim medzi stastnu vrchnu vrstvu a nepotrpim si na najdrahsie veci, ale odber pupocnikovej krvi mi pride ako nutnost na ktoru sa oplati nasetrit.....na chleba a mlieko bude vzdy ;)

riana12
29. sep 2010

@katka.gzd no niekedy je aj s mliekom a chlebom problem 😉 a ked nebude nan, moze byt pupocnikova krv zbytocna...
teda takto, co sa mna tyka, zatial sa tymto nezaoberam... budem, az na to budem mat... ci uz si to budem raz moct dovolit z platu alebo mi zostane aj na taketo polozky pri odkladani peniatkov...

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riana12
29. sep 2010

@zuzanockamt no prinajhorsom, budu klasicke latkove... aj ked s nimi to tiez nie je sranda, treba prat (voda, prasok, elektrina) podla povahy babatka spotreba 20-40ks denne... (skusenosti z domova)
a UM mozno len v prvych tyzdnoch... ja aj braskovia sme boli nakoniec odchovani na kravskom mlieku (napriek vsetkym tym odbornym radam, ze deti kravske nemozu, sme tu zivi a zdravi)

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka.gzd
29. sep 2010

@riana12 jasne, ze najskor idu peniazky na najnutnejsie veci a len ked zvysi tak sa da uvazovat o "nadstandarde" akym je odber pupocnikovej krvi, ale ako povedal jeden moj znamy: "aj oblicku predam len aby som to malemu doprial" a nakoniec si na to vzali pozicku ktoru splacaju.....ked sa chce, vzdy to nejak ide.....

riana12
29. sep 2010

@zuzanockamt no brasko najmladsi moc nemusel UM... celi nateseni sme boli, ked po nsej partyzdnovej snahe vycucal max. 100ml... (mal to tak cca od 4-5 mesiacov, kym ho mama prestala uplne kojit, lebo bol akysi lenivy tahat, preto aj na UM presla), no a potom sme mu zacali davat kravske a to len zacal pit... na UM ani on ani my sme dlho nevydrzali... mal jedno obdobie, ze vypil 6-7l mlieka ( a to "prisamvacku" 😉 no zato odmietal vsetko ostatne, ale prosperoval a priberal a detska dokina to len podporovala, ze ma aspon zdravy zaklad v kostiach a vitaminov tiez dost, inak by bol isto chory)
a hovorim, aj ja aj druhy brasko bol tiez takto odchovany (ale ten zacal pit mlieko az pred 4. narodeninami, mama ho velmi dlho kojila)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre