Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

lejduska
28. sep 2011

@evelyn22 vdaka za uznanie skoly, chcela som nieco kde je malo matiky a tu je jej naozaj malo no az teraz zistujem ze stredoskolska matika na inej skole by ma nezabila 😀 a statnice a tehotenstvo to fakt nejde dokopy, teraz mam spoluziacku mamicku, rodila tyzden po statniciach ale vdaka bruchu spravila jeden predmet ale toto by u mna nebola vyhra..takze musim do alebo az po statniciach 😀 cas ukaze. je mile, ze ludom doprajes napriek svojmu zialu, raz budeme na toto len spominat a tesit sa z nasich doplkov(tak nazyvam deticky niekedy)

evelyn22
28. sep 2011

@lejduska no neviem, ja poznam mnoho odborov, kde matika nie je vobec 🙂 no ano, nie je to dobre, tie stresy, o nic ine by neslo, len ked to to dietatko chudatko v brusku vnima, to nie je dobre, vplyva to na jeho vyvoj... samozrejme, aj ja verim, ze sa raz budeme tesit z nasich detusikov, inac mile, ze doplnky, niekedy su doplnky najdolezitejsie :-P

lejduska
28. sep 2011

@evelyn22 fajn, ze sa ti to paci, ze doplnok 🙂 raz sa jeden kamarat urazil a dost tak som opatrna 😀 urcite sa budeme tesit len nevieme kedy a neda sa nejak zasahovat do toho..moja mama mala tiez take problemy 2 krat predo mnou, aj pri mne vraveli ze plod je potrateny a isla na cistenie a vtedy zistili, ze bije srdiecko, odhovarali ju, ze dieta bude postihnute a somariny! mala rizikove tehu, vylezala si skoro 9 mesiacov a som tu ja..je to skoro maly zarzak mama mi to casto opakuje, som jej neskutovcne vdacna a mala by som byt viac ako ine decka. preto verim, ze aj my coskoro budeme mamickami lebo ako vidis da sa prekonat vsetko

maci_267
28. sep 2011

@evelyn22 no neviem ci budem pokracovat, nejako ma to neberie ale snad hej.. ty mas velmi zaujimavy odbor, mozem vediet ako si sa k nemu dostala? 🙂

evelyn22
28. sep 2011

@lejduska tak je to od toho, ako kto co vnima, ale ja to beriem, ved uz pod slovom mama si kazdy predstavi nieco ine 🙂 no a co sa tyka tehu, ano, aj ja som bola rizikove, hoci mama so mnou nelezala, aj ked to bolo dost vazne (po bratovi mala potrhany krcok maternice, prisli jej na to az neskor), takze som asi aj ja riadny bojovnik 🙂 vsetko sa da, ked sa chce, otcova sesternica mala zrasty na maternici, sla na operaciu, pricom bola len 20% sanca, ze sa vydari a este bolo aj riziko, ze to neprezije, dala sa na to, potratila 5 deti, ale zato vynosila 2, chlapca a dievcatko, hoci skoro cele tehotenstvo prelezala v nemocnici a rodit musela sekciou... stalo jej to vsetko za to a poviem ti, ma uzasne deti 🙂 aj syn aj dcera su nadani na malovanie.. a hlavne su uplne zdravi! to je najdolezitejsie, hoci ona po sekcii nemala mlieko, ale nastastie mala okolo seba vela kojacich mamiciek, tak deticky dostali aspon takto aj MM, je to ozaj uzasne, co vsetko zeny urobia kvoli detom, ale oplati sa to, netreba sa vzdavat... este ma napada dalsi pribeh z rodiny, krstna mama potratila dvakrat, ked to bolo uz druhy krat tak strasne plakala a vraj jej lekarka vravela, ze nech neplace, ze este bude plakat dost, ked bude mat jedno zdrave doma a zisti, ze caka druhe - a lekarka sa nemylila, tretie tehotenstvo bolo bezproblemove a ani nestihla dostat MS a uz cakala druhe, chalani sa obaja narodili 4.12. presne rok po sebe... zivot obcas potrapi a clovek padne az na dno, ale to stastie si ho nejak najde, len sa nesmie vzdavat 🙂

evelyn22
28. sep 2011

@maci_267 uvidis, ved nikto ta nenuti 🙂 ja som sa k nemu dostala nahodou, hladala som si na nete stud. programy, brazdila som stranky univerzit a riesila, kam ma vobec vezmu s mojou uzasnou kombinaciou maturitnych predmetov - nauka o spolocnosti a geografia. ono tych moznosti nakoniec ani tak malo nebolo 😀 ale neviem, toto ma zaujalo a hoci ma vzali na vsetky 3 programy, na ktore som sa hlasila, vybrala som si toto. a neskor som zistila, ze vraj je to velmi ziadane povolanie na zapade... len keby sa mi tak chcelo ist zo SR prec...

lejduska
28. sep 2011

@evelyn22 zeny si toho vela musia prejst., az mi je to luto vies, ze to takto chodi ale urcite sa oplati bojovat. ale je to take za kazdu cenu sa snazit o babo, tesit sa na tehu lebo je to krasne obdobie, ved i ja sa tesim a zelala by som si aby vsetko slo hladko, ale potom pride nieco co narusi pokojny priebeh tehotenstva a vzniknu problemy, behacky po doktoroch odbery krvy, nemocnice injekcie lezanie v posteli, bolesti problemy a toto uz nie je ono. jasne, ze ked ma zena volu bojovat da sa to ale skoda, ze tak vela tehotenstiev kedy si to tie stastnejsie uzivaju ine sa musia trapit a bojovat. keby som mala v poho tehotenstvo tesila by som sa jak had lebo by som mala chut nieco si uzivat

evelyn22
28. sep 2011

@lejduska ano, ja to chapem, aj mna to mrzi, ze zeny si to tehotenstvo v dnesnej dobe uzivaju coraz menej, je to strasne, ako s tym mame coraz vacsie problemy, pocat babatko a este ho aj vynosit zdrave, za to asi ozaj moze doba, ale je to nespravodlive, mnohe zeny za to ani nemozu, chceli by, snazia sa a aj tak maju problemy ☹

snubenci08
28. sep 2011

@evelyn22 sak prave, väcsinou brzdia len tie financie 🙂

evelyn22
28. sep 2011

@snubenci08 tak co uz, ked je to taka blba doba, ked dieta predstavuje tak velku financnu zataz, pre niektorych je to aj dobry biznis a ked stat sa na mamicky vy.ere a da im par eur ako rodicovsky prispevok, tak to dopadne, ako to uz dopadlo, hoci teraz sledujem ze dost mladych bab ma deti (schvalne som pozerala na MK, vacsina rodila medzi 18 a 27 a par takych zatulanych oveciek po 30), no napriek tomu slovensko starne a myslim si, ze mnohe zeny by rady mali aj viac deti, ale nemozu si to dovolit kvoli financiam...

lejduska
28. sep 2011

@evelyn22 tak tak a ked si predstavim dajaku 17 stku s doplnkom a ani ho nechcela..

evelyn22
28. sep 2011

@lejduska a najhorsie je, ze ani taka si to tehotenstvo neuzije, aj ked mozno potom babatko prijme, ale je v situacii, kedy celi mnohym problemom a tiez to nie je to prave orechove... vravim, je blba doba uplne teraz...

riana12
29. sep 2011

ahojte 😉 vcera ste tu toho neurecno popisali 😕

lejduska
29. sep 2011

@evelyn22 hej a skoda, ze je to tak.je teda ina doba, mama mi vravela, ze dufa, ze budem s tym priatelom lebo ze co potom budem hladat dalsieho a budem´´stara dievka´´ ked budem mat 22 a nebudem mat nikoho 😀 ako tak obrazne to ponala lebo niekedy by to bola ozaj krivda 22 a bez frajera, ale teraz je to inak, vela veci je inak, aj to, ze dievcata chodia dobrovolne na potraty co sa mi velmi hnusi

lejduska
29. sep 2011

@riana12 nas chytila muza, a ty si sa flakala? velmi som ta tu nevidela 😀

riana12
29. sep 2011

@lejduska no dako som najprv rano stratila nit, ked som zacala citat a potom uz dako nebolo casu sa zapojit... 😒

lejduska
29. sep 2011

@riana12 heh, to neva, ja som tiez bola v skolicke a dnes som nachystana a opadla nam tak som tu zavcasu 🙂

riana12
29. sep 2011

@lejduska ako ti dobre, ze mas volno 🙂 a co sa dnes chystas porabat? 🙂

lejduska
29. sep 2011

@riana12 noo aj tebe by som dopriala 🙂 nahradny program kocikovat 😀

lejduska
29. sep 2011

@riana12 nie svoje zabudla som povedat haha 😀 a daco uvarit a popratat a cakat frajera, jak zienka domaca no..a ty co? pracicka ci

riana12
29. sep 2011

@lejduska no aj ja by som rada pokocikovala... stacia aj deti od susedov... keby ti mali 😀
no ja v robote, doma nieco navarit, upratat a tak... tiez zienka domaca 😝 😀

lejduska
29. sep 2011

@riana12 jaaj no treba mat spravnych susedov 😀 ale ja tiez nemam akurat susedka doma u nasich ma brusko a ma moj termin fnuk tak mi je smutno z toho akurat 😒 no a dobre ked si stihnes aj na net popri robotke zajst 🙂 ja som taku mala len raz

riana12
29. sep 2011

@lejduska susedia na to nie su 😝 jedni su uz postarsi a ti druhi, to este len chodia spolu - teda su tam rodicia a maju syna, ktory randi... ale nevyzeraju, ze by sa dako mali k veci 😀 a ani by mi kocikovat nedali 😝

lejduska
29. sep 2011

@riana12 teda je na nezaplatenie mat dobrych susedov 😀 ja mam teraz kamosky a rodina je tiez plodna aj moja aj priatelova, tak hadam sa podari nam aby som nemusela poziciavat 😀

riana12
29. sep 2011

ja robim cely den s pocitacom - kopu e-mailovej korespondencie so zahranicim a ked mam kusocek volny, tak som na nete... casto aj tak potrebujem nieco cez net overit, takze aj preto...

riana12
29. sep 2011

@lejduska u nas kupodivu v rodine akosi malych deti nie je - babatiek a tehuliek... ale zase to vynahradzaju ludi na ulici 😀 😝

lejduska
29. sep 2011

@riana12 to je znamenie, mas sa snazit ty 😝 u nas teda hej traja drobcovia a u priatela stvrte na ceste

riana12
29. sep 2011

@lejduska este nemozem 😅

ivana88
29. sep 2011

@lejduska to mas pravdu az v tazkej chvili sa ukaze kto ta ma skutocne rad a kto sa na to iba hra.....ja viem ze je to nevidane s tym personalom v nemocnici ale ja som vdacna lebo fakt boli velmi mili a hlavne ludsky.....a to som si vazila ze ma nebrali ako dalsiu v poradi....a dufam ze v buducnosti uz budeme mat len dobre skusenosti a aj kebyze nie ale doma v postielkach zdrave deticky 🙂

ivana88
29. sep 2011

@evelyn22 tak nieco mi hovor ja ked som sa zobudila s narkozy prvykrat tak som mala stastie ze bola pri mne sestricka lebo som isla domov...az ked som zistila ze ma na sebe pripnute este dve tasticky tak som sa rychlo uvedomila...ja som sa po dvoch dnoch na nohy postavila ze som sla sama do kupelne....lebo somodpadavala a museli mi davat transfuziu lebo som stratila vela krvi ale na piaty den som sa vyprosila od primara aby mi vybrali vsetky stehy ze chcem ist domov lebo to bol piatok a tak by som musela byt cely vikend este v nemocnici.....pri dvojickach je to 50 na 50 bud sa to dotiahne do konca alebo nie....tak ja som nemala to stastie :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre