Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

lejduska
29. sep 2011

@ivana88 som rada, ze aj take sa este da vidiet, hned je potom svet krajsi, ked clovek v nejakej institucii alebo niekde nie je iba cislo ale naozaj clovek 🙂

lejduska
29. sep 2011

@riana12 ach vyhovorky 😀 no jasne, nemoze to byt kedykolvek., ja by som to tiez nemala idealne a asi ani priatel a rodicia so mnou 😀

riana12
29. sep 2011

@lejduska 😝 😀

lejduska
29. sep 2011

@riana12 ??????????????

riana12
29. sep 2011

@lejduska no to na tie vyhovorky mala byt taka reakcia 😅

lejduska
29. sep 2011

@riana12 aha no dobre 🙂

evelyn22
29. sep 2011

@lejduska ano, dnes v 22 nie je nic divne byt single... a hlavne dve veci, co pozorujem - vulgarnost ludskeho spravania a destrukcia prirodzenych ludskych hodnot... ludia si vobec nevazia to, co maju, neustale sa len stazuju, bedakaju a chcu stale viac, a najma chcu moc a kedze moc su peniaze... tak to vyzera takto, ako to vyzera... a potom sa na mladu mamicku, a pomaly aj hocijaku mamicku divaju ako na odluda, ved je to nemoderne mat deti a nezarabat. mladsie generacie nemaju respekt a starsie nechcu pochopit, ze na tuto rychlu dobu uz nestacia... a vysledok je absolutny upadok moralky... ludia z bezmocnosti a kvoli natlaku stresu upadaju do depresii a bohuzial tym nicia aj svoje vlastne okolie... no dalo by sa na tuto temu dlho rozpravat...
@ivana88 och moja, ty si si teda musela zazit ☹ ved si aj ty skoro prisla o zivot, vravim, tragedia totalna... ale doma ti bolo lepsie, nie? ja som sa fakt strasne tesila domov a totalne ma nastvali, ze mi vzali uz o 12 postel a prepustili ma az o piatej, ale to je len taka drobnost, ktora ale vtedy cloveka fakt vytoci... doma je doma, sice to neboli menej, ale aspon mas pocit, ze plakat mozes...

ivana88
29. sep 2011

@evelyn22 no tak urcite mi bolo doma lepsie prve dva dni som bola pri mame lebo manzel ma blizko nasich pracu a mal toho vela musel byt od rana do vecera v robote samozrejme si parkrat odbehol kedze je sam sebe sefom....aj tak som vacsinou prespala.....to ma totalne vytaca ked citam ako sa k niektorim zenam spraval personal v nemocnici ved ste si dost zleho prezili je mi to velmi luto...ako ti mohli uz o 12tej vziat postel a domov ta pustili az o piatej....nerozumiem....proste su to surovci a ako napisala @lejduska my sme ludia nie len cisla do ich statistiky...chcem verit ze sa to raz zmeni

evelyn22
29. sep 2011

@ivana88 no, so mnou tam fakt narobili riadne cirkusy. zacalo to uz na prijme, ked mi brali krv ma jedna sestricka zhasila, ze museli na mna cakat, ze co si myslim o pol tretej ked ich necham cakat... lebo ja za to tak mozem, ze som potratila akurat vtedy a ze ona spi ked je v sluzbe... potom dementna anesteziologicka, tu som spominala, ako svoju neschopnost zvalila na moje vraj detske zily... potom hned ako ma priviezli jedna sestricka ma uplne odignorovala a este po mne zhukla, nech spim, lebo ja som sa prebrala hned po narkoze a uz som nemohla spat, rozplakala som sa, vsetko to proste na mna dolahlo a ona po mne zacala bliakat, nakoniec spolubyvajuca stlacila to tlacitko, pribehla ina a mohla som si konecne vypytat od bolesti injekciu, lebo som aj mala strasne bolesti... a nakoniec, ako ja to chapem, ze vtedy v tej dobe tam mali vela ludi, ale predo mnou pustili vsetky tie baby, co postele mali, mne moju vzali, lebo im prisla pacientka a museli ju proste vymenit... no a tak ma nakoniec pustili az o piatej... nehovoriac o tom, ze ma poslali na polikliniku na interne, samu, pritom som si pytala sestricku, ale oni ze popytajte sa na cestu... tak cez celu nemocnicu iba v koseli a zupane, vo februari, zima na chodbach, na interne som dosla dufajuc, ze ma aspon vezmu prednostne, no mylila som sa, cakala som vyse polhodiny, predo mnou zobrali asi 5 ludi a ani ma nikto nepustil si sadnut, som si sadla az ked sa to trochu uvolnilo... takze tak moj ani nie dvojdenny pobyt v nemocnici... nemozem povedat, ze vsetci boli ku mne hnusni, lekari az na jedneho mali fajn pristup a 2 sestricky boli tiez ok, ale jedna ma uspavala, takze ta to mala v popise prace a jedna sa poznala s mojou mamou... tak som si povedala, ze v Rooseveltke rodit teda nebudem... ako vravim, nie kvoli lekarom, ale kvoli sestrickam...

ivana88
29. sep 2011

@evelyn22 moja tak to mi je strasne luto.....nechapem ako moze byt niekto taky kruty ved su to tiez len ludia...to nemaju srdce???.....ako ja som mala tez zlu skusenost z jednou sestrou ale tak to som hodila za hlavu.....bolo to uz aj tak ked som bola doma a sla som na kontrolu.....boze tak to som mala este stastie v nestasti....ku mne este aj sanitarka bola taka mila.....zistila som ze býva v dedine v ktorej býva moj krstný tak ma pozvala na kavu....mozno je to tym ze He je male a je dost pravdepodobne ze ta niekto pozna....ale aj tak malo by to byt tak vsade....ale co som pocula nebolo to vzdy tak...aspon co mi teta vravela lebo ona si toho tiez vela prezila asi 4 potraty a prve babo jej zomrelo po 3 dnoch a teraz uz ma 4 krasne deti 🙂

lejduska
29. sep 2011

@evelyn22 ach jaj dufam, ze ani trochu nezapadam to tej skupiny ludi, ktoru si popisala aj ked doba meni kazdeho, ale ja sa nezapriem mne sa pacia mlade mamicky..nie moc mlade ale napr take ako ja 😀 ja som sa furt dakde ponahlala anvm preco, chcela som skor skoncit skolu lebo som mala krivdu ze somdo skoly sla v 7 rokoch ale som nemala 9 rocnik tak sa to vyrovnalo, ponahlala som sa dospiet a rychlo som chcela mat 18, aj s doplnkom..sice som to neprehanala ale teraz podla mojich predoslych planov by som uz bola mamicka a studovala externe 😀 ale to by bolo moc..na jednej strane viem, ze neni dobre sa ponahlat nestihnem si uzit to co prave je lebo hladim na buducnost nvm co v nej bude a rychlo sa tam chcem dostat, ale na druhej strane chcem mat aj babo cim skor do 25 urcite a to nepovazujem za nieco zle, ale idem tym proti trendu 😀

lejduska
29. sep 2011

@ivana88 snad by to bolo len lepsie ale pravda je taka ze je to cim dalej tym horsie, mozno lepsie pre tych papalasov nie pre obycajnych smrtelnikov

ivana88
29. sep 2011

@lejduska pri slove papalasi som sa riadne pobavila....bohuzial mas pravdu.....ja sa len snazim mysliet pozitivne....ale ked sa mi narodi zdrave dieta tak mi moze personal aj nadavat a bude mi to jedno hlavne ze budem mat zdrave dieta.....v poslednom obdobi som dost zatrpknuta tak sa to snazim zmenit 🙂

lejduska
29. sep 2011

@ivana88 tak to zmenis, vsetko sa da. ja som pocula kadejake veci o personale, jednou vetou sa to zhrnut neda 😀 ale nebudem hadzat vsetkych do jedneho vreca..i ked mne stacilo u nasho primara ked zastupoval mojho gyn., asi ma mal za hlupe decko co si namysla somariny, hrozny pristup, alezato na mojho nedam dopustit

ivana88
29. sep 2011

@lejduska presne nemozeme hadzat vsetkych do jedneho vreca.....su vselijaky tiez som pocula hrozostrasne prihody....a to z rodiny co mi rozpravala teta tak ona to mala tiez huste :(

lejduska
29. sep 2011

@ivana88 jajaaaj tak asi sa zacnem viacej bat..akoby nestacilo ze mam hrozu z porodu 😀

evelyn22
29. sep 2011

@ivana88 no ja chapem profesionalny pristup, ktory mali vacsinou lekari, ved nemozu kazdeho osobitne chodit lutovat a musia byt aj trochu nad vecou, inak by sa z toho scvokli... ale tie sestricky, ktore sa tam niektore nosili akoby sli na odovzdavanie oscarov, to bola ozaj sila... nevravim vsetky, nasli sa aj take tiez s profesionalnym pristupom, ale skor boli ozaj take, namyslene proste... a to este na urgente som si tiez uzila svoje pri jednom masiarovi, co ma vysetroval... nechcem proste hadzat do jedneho vreca, ale vacsinou sa pristup personalu pohyboval niekde medzi profesionalny a neludsky, hoci bolo par vynimiek... no v takom niecom teda rodit nechcem, stacilo mi v takom niecom potratit... ja som vlastne mala aspon trosku stastie na spolubyvajucu, strasne fajn baba, velmi mi pomohla, no a osetrujuci lekar bol taky mlady, este to nebral ako pasovu vyrobu, s nim aj trosku sa dalo posrandovat, tak aspon male plus... no ozaj bolo zvlastne, ze ja, co som prisla kvoli potratu som rozveselila takmer vsetky baby, co tam lezali, vacsinou kvoli cystam, menopauze a tak... ale v podstate aj ja by som tam lezala smutna, keby som nemala podporu v tej spolubyvajucej, ona ma tak odputala od smutnych myslienok, tak sa dalo aj posrandovat, ved ja som taka povaha, co sa nedokaze dlho lutovat a utapat 🙂

evelyn22
29. sep 2011

@lejduska ano ja som si to tiez davnejsie naplanovala inak, ale ani nie ze naplanovala, ja som snilek skor, no v dnesnej dobe sa na to snazim pozerat realne... a inac super si to opisala, keby sme mali teraz deticky, stale zijeme v buducnosti a nie tu a teraz, co je len na skodu... a zrejme aj preto tie nase dietky este nam dali cas... aby sme zacali zit v sucasnosti a to tym, ze dosiahneme urcite veci, napr. aj vzdelanie... no samozrejme ani mna to neodradza od toho byt maminkou do 25 😀 dokonca ja by som rada mala do 32 deticky rovno 3 hihi 😅

ivana88
29. sep 2011

@lejduska no neboj ta pani doktorka z ktorou mala problem moja teta uz nepracuje....myslim ze po tom incidente uz nepracuje....chvala bohu...takze treba mysliet pozitivne....aby sa vsetko rychlejsie zahojilo....

lejduska
29. sep 2011

@evelyn22 fuuha tak ti to prajem, ja zatial tak do daleka neuvazujem este haha..ale samozrejme ze nechcela by som velke vekove rozdiely medzi detmi ale to sa uvidi. ale do tej 25 moc chcem. aj mama uz raz povedala ze nech na jej 50 tke uz beha male no a to ma uz 48 teraz a ked ma aj behat tak neviem neviem ci vychytavam 😀 ked som otehotnela pripomenula som jej to 🙂

lejduska
29. sep 2011

@ivana88 ved urcite netreba sa nechat odradit no..ale tak hrozu z porodu budem mat stale..ale ked som bola chvilku tehotna preslo ma to, uvidim ako to bude najblizsie haha.., ty nemas strach..alebo hrozu? 🙂

ivana88
29. sep 2011

@evelyn22 tak som rada ze sa naslo aspon niekto kto ta podrzal....takych ludi si treba vazit.....ja som prvy den na izbe mala pani ktora ked ma priviezli mi chcela zagratulovat ked pocula ze som po cisarskou....nastastie jej to sestricka rychlo vysvetlila...nastastie na druhy den sla domov

ivana88
29. sep 2011

@lejduska ja mam strach ale z tehotenstva lebo ja budem rodit najblizie pravdepodobne cisarskym takze uz viem co ma bude cakat bolesti po narkoze....a taky cvicny porod som uz v podstate mala takze z toho uz ani nie...skor strach ci sa zase nieco necakane nestane....snazim sa mysliet pozitivne ale neda sa to :(

lejduska
29. sep 2011

@ivana88 och prepac, nechcela som aby si na to spominala a bola smutna.., no strach z tehotenstva v tom zmysle, ci vsetko pojde hladko mam aj ja, ale ty urcite vo vacsej miere..predpokladam, ze budeme na rizikovom no..ale dufam, ze nie 🙂

ivana88
29. sep 2011

@lejduska pokial viem nie je to stale tak ze ked zena potrati tak je narizikovom.....ja som bola na rizikovom od sameho zaciatku a aj tak to nepomohlo....takze si myslim ze to je jedno....proste musi byt na to asi spravny cas 🙂 dufam, ze ten cas bude coskoro....

lejduska
29. sep 2011

@ivana88 jj mas pravdu, ale tak to chodi podla toho co pocuvam., to je mi luto, ze nepomohlo..ja som sa casto obvinovala, ze som mohla preto spravit nieco viac, ze somnespravila maximum, ale ako vravis nemusi to pomoct nebol ten spravny cas, mame hore anjelikov a najblizsie to bude lepsie 🙂

ivana88
29. sep 2011

@lejduska presne tak....ja som si myslela ze som fakt nieco ja zle spravila alebo tak a ked som sa kus dala do poriadku tak v tom sa ma niekto opytal ze preco som potratila co som robila ked sa to stalo...jak keby som si nedavala pozor alebo nieco take....ale take reci uz ma nedokazu ani nahnevat...

lejduska
29. sep 2011

@ivana88 to nemyslis vazne! ze takto ludia reagovali, to neni mozne, ani by ma to nenapadlo sa pytat. robia ti to este tazsie., o mne vela ludi nevie no s odstupom casu viacej a da sa povedat, ze som mala podporu doma aj u priatela aj u kamosky, ze somnic nepodcenila a nevedela som vsetko a spravila som najlepsie ako som vedela..ale ja som si stale myslela ze keby som sla do nemocnice skor tak by ma napchavali duphastonom alebo cim a pomohlo by to lebo kamosky lezali s takymi babami..ale ked to ma odist odide..bohuzial

evelyn22
29. sep 2011

@lejduska vsak ani, ja, toto je taka vynimka, ze tri dietky a do 32, vsak ono mi to vooobec nemusi vyjst, takze to ozaj beriem len ako take prianie... no vidis, tak musis pekne na tom zapracovat 😝
@ivana88 ano, ja som bola rada, ze aspon nieco ma zachranilo, fakt neviem, nebyt tej Katky ako to vsetko dopadne... ale ono sa vravi, nikdy nie je nic uplne cierne, ani biele... inac ja som mala niekedy pocit z tych sestriciek, ze sa mi do karty nepozreli, co sa tyka ostatnych pacientiek, my sme si, tie co sme sa nejak dali do reci, same povedali, s cim tam vlastne sme... a bolo to fajn, lebo sme sa vedeli navzajom podporit podobne, ako sa teraz tu podporujeme spolu s lejduskou 🙂

lejduska
29. sep 2011

@evelyn22 no ked sa ta neziaduca udalost nebude opakovat tak by sa to malo podarit..behat tam nemusi, staci ked bude lezkat 🙂 mozno aj tebe vyjde prianie, si mladucka tak stihas vsetko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre