Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

evelyn22
30. sep 2011

@lejduska no ano, ale vravim, je ich smutne malo a aj tak su to hormony, takze ziadna vyhra... ako uvidim, co mi povie lekar, ale ak mi da tabletku... no co, pokusim sa zmierit sa s tym a presvedcit samu seba, ze mi to pomoze, lebo psychika je svina, mohlo by to byt ozaj este horsie... inak, bud rada, ze si si kyret nemusela odkrutit, je to fakt hrozny zazitok... teda ak je po potrate urcite... este kym som tam len sla, lezala v posteli som to este zvladala psychicky, ale ked mi nohy remenom priputali tam na tej koze tak to som si fakt vravela, nech ma cim skor uspia... ides tam s pocitom prazdna a zobudis sa s tym, ze ty ozaj prazdna si... hoci ta narkoza totalne oblbne... co moze byt inac aj sranda, na oddeleni nam vravela ta, co vozi takto pacientky, ze jedna si aj spievala ked ju viezla prec zo saly 😀 ale je to nieco, co neprajem ziadnej zene zazit... a k tomu testu - skus si tak cca v pondelok este spravit, ak ti nepridu, mozno to len test nezachytil...

lejduska
30. sep 2011

@evelyn22 je to hnus tabletky do seba pchat ale niekedy je to nevyhnutnost., a to mi je luto, ze si si zazila tu kyretaz, v podstate nic necitis ale ked ides na operaciu do narkozy tak s nadejou, ze sa nieco zlepsi a tu je clovek po psychyckej stranke slaby a vie, ze nic tym nebude lepsie 😒 ale nehovorim, pri inych zakrokoch sa clovek boji ci to bude mat zelany efekt.su to hrozne veci a moja mama si predstav to raz zazila nazivo, aj kamoskina mama..muselo to byt hrozne, prides roztiahnes nohy.., fakt hrozne a ta bolest, popisuju to ako najhorsi zazitok v zivote, ze vraj rodit bolo nic..no pytam sa ako toto mohol niekto dopustit ved je to mucenie 😠
no a ten test mozno este spravim nvm..nechce sa mi cakat az do piatku

evelyn22
30. sep 2011

@lejduska ved prave, ja pokial nemusim tak do seba nepcham nic, no dobre, brala som ascorutin, ale to su vitaminy, to sa nerata... nechapem tie baby, co ziju na HAK a ibalgine, ja by som to nemohla... este kym som nebola tehotna, tak som mavala prvy den MS dost krce, vtedy som si dala jeden ibalgin, max. dva ked to bolo prisilne a inac cista ako lalia, ale po kyrete uz aj tak bolesti nemavam, takze tabletky su pre mna tabu, aj vitaminy ak sa da radsej v prirodnej forme... ono to nie je dobre do seba tabletky hadzat, treba si uvedomit, ze to nie su lentilky... no a presne, bezne ked ides na operaciu tak by sa ti malo polepsit, no pred kyretom po potrate je to akurat tak pocit, ze po drobcekovi teraz uz vezmu aj jeho domcek... preto ten pocit prazdna... inac nazivo? to ani neumrtvili? ved to je ozaj mucenie ☹ a test kludne si sprav, aspon si budes istejsia...

lejduska
30. sep 2011

@evelyn22 ja viem co ty chapes, ty si zrejme svetla vynimka., ja som sa snazila cim menej tabletiek ale mna trapily bolesti zubov a to sa neda bez aj ked sa velmi snazim..teraz som na tom uz lepsie, 4 mesiace som nepapala ziandu tabletku (iba vaginalnu, a to som nepapala 😀 ) a sama sa nad tym zachadzam, ze clovek chvilu neberie lieky a uz to berie ako nejaky uspech alebo co! co su to 4 mesiace, nic. je mi z toho az zle ked si predstavim kolkokrat som bola nutena jest tabletky, aj HAK som brala no malo to svoj dovod. a hej normalne surovo nazivo je to neludske a je mi z toho na grc. kamoskinej mame u nas vo vt hoci je to male mesto aj tak som zarazena a mojej v ke co ma dorazilo! nechcelo sa mi verim ale samozrejme verim..je to smutne ☹

lejduska
30. sep 2011

@evelyn22 a s tym testom urcite budem kludnejsia, no podl amna sa vyvolavack enevyhnem..zas zbytocny test 😒 dvom ciarkam by som sa nebranila ked mi uz meskaju 😀

evelyn22
30. sep 2011

@lejduska no, bohuzial... ale zas ked su bolesti neznesitelne, tak chapem, ze si clovek da, ved s bolestou sa neda fungovat normalne... ale aj tak pri potrate som velmi rychlo pochopila, ze clovek vie mat ovela vacsi prah bolesti, ked chce... viem, ze to bolelo viac, ako MS, ale vtedy som to vnimala inak a pretrpela som to pre toho drobca, ktory ale nanestastie aj tak odisiel... no vtedy si clovek ozaj uvedomi, kolko je toho schopny vydrzat (a verim, ze pri porode si budem tymito slovami este istejsia)... nooo... v dnesnej dobe ti poviem, ze aj tie 4 mesiace su uspech... ja som od zaciatku roka, ak neratam vitaminy vzala presne 4 tabletky - 3 duphaston a jeden ibalgin (prva MS po kyrete sa skor podobala na zabijacku). ale viem prave, ze som ozaj svetla vynimka a mnohe baby jedia aj niekolko tabletiek denne. ved to je strasne. a nedaju si povedat, ze im to skodi... podla mna by baby kym nemaju aspon jedno dieta nemali brat HAK vobec 😒 ... wow, tak to je ozaj neludske a tak som sa stazovala na rooseveltku a aha ho, mozem byt este rada...

evelyn22
30. sep 2011

@lejduska aku ochranu vlastne pouzivate? no ale tak ako chces, fuu ja som teraz inac aj rada, ze mi v zivote nemuseli pichat vyvolavacku... aj ked ktovie, ci teraz nedostanem nejaku opacne fungujucu injekciu 😢 ale vykrvacat nejdem tak asi ee 😀

lejduska
30. sep 2011

@evelyn22 vidis nie je vela takych dievcat ako ty..a v podstate si asi uplne sekla s tabletkami ked si zistila, ze si tehotna, ze?? ci? tak nech ti ot vydrzi cim dlhsie..ja som to tieznechcela prehanat ale stavalo sa, ze osmmusela brat..a ked som bola malicka tak casto antibiotika no.., a dufam, ze pri tom porode budem aj ja vidiet veci pozitivne lebo ja mam z toho hrozu ty nie? ale ked som zistila tehotenstvo ta hroza zrazu pominula 🙂 uvidim ako to bude ked raz budem vo vyssom mesiaci. a hej je to neludke robit take veci zaziva je mi to luto a nikdy nezabudnem ake svine vedia byt v niektorych nemocniciach, nemas peniaze tak skapes ☹
no ochranu nepouzivame, ochrana je len abstinencia alebo samozrejme prerusovany sex, ja gumy nemam v laske a ani priatel velmi nie..a co ti poviem menejsi davame pozor teraz 😉 a vyvolavacka je injekcia ako kazda ina akurat ze musim byt vzdy v strehu s intimkou a v tmavych rifliach lebo nikdy neviem kedy to dostanem ( ma toprist do 10 dni) a tu opacne fungujucu som dostala 2 krat na zastavenie krvacania, ked som potratila a nas hnusny primar si myslel ze som zasrane dievca co si mysli ze bolo tehotne a dostalo kramy( on totiz zastupoval mojho) a potom znova u mojho

evelyn22
30. sep 2011

@lejduska no, ja som sa uz predtym vyhybala tabletkam... ani vitaminy pokial nepotrebujem neberiem 😀 s tehu to nemalo nic spolocne, ale inac aj dobre, ze mam takyto postoj, kolke baby potom stresuju, ci budu ich deturence ok, ked si dali 3 ibalginy, lebo nevedeli, ze su tehu? inac co sa tyka antibiotik tak to sa mozem aj pochvalit, ze som nemala ATB 4 roky, je to aj o tom, ze ked clovek neberie tabletky tak si lepsie vytvara imunitu no... ale zas ako vravim, nie som uplne proti tabletkam, len si myslim, ze ich ludia beru aj ked nemusia... inac neviem preco, ale porodu sa voooobec nebojim, ked som bola mladsia tak ano, ale teraz som si o tom ozaj vela citala, myslim si, ze som na to proste v ramci moznosti pripravena, ano, bude to boliet, moze sa to skomplikovat, budem vystavena ale sakra to nejak zvladnem! 🙂 za to moje babeno mi to stoji, nech to je cokolvek... vies, taku malu malinku pripravu som v podstate mala pri potrate, ked som si uvedomila, ako moja laska k tomu drobizgovi robi bolest znesitelnejsou, tak som si pomyslela, ze take nieco bude aj pri porode... aj ked bolesti budu urcite ovela silnejsie, no myslim, ze dolezitejsi je ten postoj... nj nase nemocnice, ale na zapade to nie je lepsie, neviem, preco je ten personal az tak degenerovany obcas... ze sa odosobni az tak, ze uz mysli len na seba...
neboj, ja to beriem v pohode, na mna sa tiez ludia divaju, ci som normalna, ked verim prerusovanemu, ze preco nie aspon kondom... a ja reku naco? ked viem, kedy mam ovulku tak mam s prerusovanym sexom vacsiu sancu nepocat ako keby som pouzivala len kondom... vtedy zvycajne sa stretnem s udivenymi pohladmi a nepochopenim, ale to uz nemam chut vysvetlovat ludom, co je to Pearlov index... cize ja ta za to vobec neodsudzujem, ale predsalen je tam vyssia moznost otehotnenia ako pri tabletkach alebo pharmatexe, takze jeden neg, test este netehulkovanie nerobi 😀 ale inac s tou intimkou ta chapem, ja to poznam zas vdaka tomu mojmu spineniu, bez vloziek pomaly ani do obchodu nejdem 😀
inac ten primar je k...t? neznasam, ked niekto sudi podla veku, vrazdila by som za to a este ved je lekar, studovany clovek a take spravanie... ja to nepochopim... ale uprimne som rada, ze mam gynekologa, akeho mam... ten aj posranduje, aj je to odbornik, aj vybavenie ma... myslela som, ked som tam bola v 19 prvy krat (viem, trochu neskoro, ale lepsie, ako nikdy) tak som cakala, ze sa so mnou bude ako s blbym deckom rozpravat... a len som vosla a s usmevom na mna "no co, dnes premiera?" nic mi nevnucoval, bavil sa so mnou ako s ludskou bytostou, este som aj pochvalu dostala, ze som na prvy krat uvolnena 😀 ... no proste to je pristup normalneho lekara a nie henti "mudr. znamena, ze sa mozem spravat ako ... " .. ej ale som sa rozculila 😀

lejduska
30. sep 2011

@evelyn22 reku len tak dalej s tymi tabletkami 🙂 mne mama stale vravievala, ze keby som mala ibamale podozrenie, ze mozem byt tehu aby som v ziadnom pripade nebrala ziadne tabletky..samozrejme su aj take ktore plodu neskodia, vraj ale spoliehat sa na to nebudem., tak potom je to super ak sa porodu nebojis..ja som sa obavala stale a aj budem, casto pocuvam ako to bolelo ake boli komplikacie a podobne takze tak skoro sa to asi nezlepsi, ale pocuvala som aj to ako ked sa po sekcii nemozes hybat je ti na grc a daju ti male mimco do ruk tak je vsetko krajsie a stoji to zato 🙂 tak v tommas pravdu, ze clovek to prekona len zena nevie presne co ju bude cakat kedy na topride kedy porodi ake to bude.ta neistota..ale da sa to urcite zmaknut..moja znama vravi, ze porod nic oproti tahaniu zubov tak reku toto uz mam vyskusane tak by som sa potesila keby zuby boli horsie 😀 povedala som ti aku ochranu pouzivame resp nepouzivame otvorene sice s obavami lebo ako vravis ludia maju predsudky a sme cudne ked toto robime priam si koledujeme o to aby sme otehotneli, tak to nazve kopec ludi a mne je to jedno, nikdy som kondom nepreferovala a nemam dovod som 3 roky s priatelom lubime sa a sme dospeli, je tam toho kondomy kupovat 😀 a s tym primarom mala som vybavene vysetrenie lebo sice zastupoval mojho ale vraj ordinoval len do 9 ci jak comu dobre nechapem, tak som mala obavy ze som sa mu tam votrela, to som vtedy krvacala a myslel si ze mam kramy..to, ze nebol najmilsi neriesim nebola som jeho pacientka, a predpokladal, ze som vydata a zarazila som ho ked som povedala nie..no nepacil sa mi poviem ti a susedka k nemu chodi chuda a teraz je v nemocnici. zato moj lekar je super, ked ma dlho nevidi poda mi ruku a opyta sa ako sa mam, dokonca aj v 17 stich ked som prisla, pochadza z ciech a je to rehot ked povie ´´utrit pišulu´´ alebo ´´gačule dolu´´ 😀 je mily usmievavy a hovori mi co mam ako robit., len raz som ho zazila divneho to bol tichy a vazny a riesila sa vazna tema tak asi preto 🙂

evelyn22
30. sep 2011

@lejduska ano, treba si davat pozor a cim menej tabletiek jes, tym lepsie kvoli babatku. vies, s tym porodom si myslim, aj mi to clanky potvrdili, ze je dolezite hlavne mat pozitivny pristup, byt vopred zmierena s tym, ze to bude brutalna bolest ale zaroven to brat ako nieco nevyhnutne, jednoducho, nebat sa... lebo dost som sa nacitala aj toho, co sposobil strach z porodu... zeny, ktore su vopred pripravene a neboja sa maju ovela kratsi porod a s menej komplikaciami.. aj preto sa napr. podporuje myslienka manzela, kamosky alebo duly pri porode, ti rodicku upokoja, dodaju jej sebavedomie a istotu, pocit, ze nie je sama... napr. statistika porodu s dulou... kratsi porod, vyrazne menej komplikacii pri porode, vyrazne menej nastrihov a cisarskych rezov, takisto lepsia rekonvelescencia... a to je prave o tom pozitivnom pristupe... na porod sa treba tesit, potom si to zena aj uzije... a aj co spominas, ze je to nezname... ale to je len o tych zenach, ze ked zacnu citat, co ich caka, tak zacnu stresovat a poriadne to ani nedocitaju... no jasne, ze potom nevedia a boja sa... treba to brat ako nieco prirodzene podla mna... co sa tyka ochrany, ja sa tiez prave s tym stretavam... ale ludia su by som povedala trosku nevzdelani v tom, ze koledovanie si o tehotenstvo je sex vo vseobecnosti, ci chraneny, ci nechraneny a kondomy su ozaj precenovane ako ochrana, ano, maju zmysel pri prilezitostnom sexe ved aj kvoli chorobam, ale medzi partnermi normalne je to zbytocne, ony tie kondomy fakt nie su az taky zazrak co sa tyka pocatia... len to ludia nevedia... mnohi veria, ze sex s ochranou ich 100% chrani... no kdeze... kludne si najdi na wiki pearlov index, budes prekvapena z tych cisel... prerusovana suloz je priblizne rovnako spolahliva ochrana ako kondom aj ako metoda BT... to je fakt len predsudok, ze sa tak dieta lahko zarobi... ale pocatie je zazrak, kolki sleduju ovulku aj tak sa im nedari, a poznam par, co splodili babo s HAK a kondomom... ta mala je stara ako moja sestra... takze preto som povedala, ze sa na ochranu za peniaze nejdem zbytocne spoliehat, lebo moje babo si aj tak same vyberie, kedy pride a je jedno, ci ochranu pouzijem, ci nie... a som rada, ze aj ty mas normalneho lekara, takych je ozaj malo... co je velka skoda samozrejme...

lejduska
1. okt 2011

@evelyn22 dobre ranko 🙂 je to fajn, ze ten porod vidis tak pozitivne, ja by som sa tiez rada tesila ale ja mam problem, ze z vela takychto neznamych veci stresujem, a tym si privolavam neziaduce veci, viem to a neviem ako proti tomu bojovat..je to zle ked si clovek namysla lebo si to vsugeruje a potom mu bude este horsie, zr ano predsa sa to stalo. snazim sa to eliminovat ale som raz taka., no dufam, ze do mojho porodu taky strach znizim na minimum 🙂 a s tou ochranou zdielam tvoj nazor co uz vies, lebo zase aj v tomto si jedna z mala. vacsina ludi zastava taky nazor len ked ma dlhodobeho partnera inak to obrati o 180 stupnov, ale ty nie 🙂 naco budeme teraz kupovat kondomy ktore aj tak velmi spolahlive nie su, nie su mi prijemne a babo by sme v blizkej buducnosti radi, tak je to zbytocnost..my sa lubime a nebudem to riesit. niektore holky povedali, ze to neni normalne ze aj ked sa lubia ale predsa nechcu babo a potom sa im urve guma ani si to nevsimnu 😀 a my to tak mame lepsie pod kontrolou 🙂 a co sa tyka mojho lekara je uplne uzasny dokonca sa tam ani nenacakam, je to tam nove, sestricka prijemna, snazia sa vsetko dodrziavat, za vysetrenia neplatim takze spokojnost.a chodia tam moje kamosky 🙂 prestym si spominala ze si prisla na gyn. az v 19 osobne si myslim, ze to nen az tak ukrutne neskoro. ja osm bola v 17 potom iba raz na prehliadke a potom az v 21 ked som si povedala, ze zacnem chodit mam taky vek, ze by to mala byt pravidelnost a to mi aj potvrdil lekar., pol rok ana to som sola tehotna a a stala s ataka ironia, ze mi prisla pozvanka na prehliadku vtedy ked som sa chystala ist k nemu na potvrdenie tehu. on nerobil a sestricka ktora nevedela o co ide ma zavolala na stvrtok s tehotnymi, tak to bolo zaujimave od sameho zaciatku pristup ako ku tehotnej 😀 ale ono sa to zmenilo potom no 😒

snubenci08
1. okt 2011

@evelyn22 praveze nie este stale sa z toho akosi nemoze vylizat, ta jej nadcha nema konca kraja ☹ a tym padom je stale nervozna, kedze sa jej zle dycha

dayanka
2. okt 2011

ahojte prajem vam krasnu nedelu 🙂
@snubenci08 krasne mimco na obrazku 😉

snubenci08
2. okt 2011

@dayanka dakujem pekne🙂

evelyn22
2. okt 2011

@lejduska vies co, ak sa bojis, tak si skus najat dulu. a ak by si na to nemala peniaze tak aspon sa prihlas na tie dychove cvicenia a pozvi si k porodu niekoho, komu veris, ze by ta upokojil. ono to ozaj vela spravi. 🙂 no ano, ja na to mam svoj nazor a v podstate je mi jedno, nech si mysli kto chce, a dufam ani ty neriesis blbe reci, ved to je tvoja (vasa) vec ako a ci sa chranite... 😉 tak ja osobne si myslim, ze baba ak uz nie je panna by mala chodit ku gynekologovi... cize u mna v 19 to uz bohuzial bolo dost neskoro 😀 ale vlastne inac u mna to bolo rovnako, tiez som sla prvy krat na gyndu a o polroka som uz bola tehotna... neviem, ci to je daky zakon schvalnosti, ci co 😝

dayanka
2. okt 2011

@evelyn22 aale to neplati vzdy..ja som neotehotnela po 1. navsteve 😀

evelyn22
2. okt 2011

@snubenci08 ach to ma mrzi, a nic nepomaha? u lekarky si s nou bola? chudatko malinke ☹

evelyn22
2. okt 2011

@dayanka vsak to bolo len tak zo srandy, jasne, ze neotehotnie kazda po prvej navsteve, to by bolo uz ake 🙂 hoci by to bolo celkom fajn, prides k lekarovi az ked budes chciet otehotniet 😝

snubenci08
2. okt 2011

@evelyn22 nepomaha nic, skusala som uz aj homeopatika, lekar jej nasadil kvapky na skvapalnenie hlienov, no nezaberaju. Neviem uz co by som jej dala, aby sa jej ulavilo

evelyn22
2. okt 2011

@snubenci08 a nejake ine kvapky keby? ked jej tie jedny nezaberaju... no na chorobu je najlepsie vylezat a vypotit ju...

snubenci08
3. okt 2011

uz sa praveze aj potila, inak jej nic nie je, len ta hlupa nadcha ☹ , najhorsie je ze takemu malemu dietatu ani nemozes len tak dat nejake lieky, vies kvoli nezistenej alergii a tak

riana12
3. okt 2011

ahojte 😉

riana12
3. okt 2011

@snubenci08 este stale sa malinka trapi? a tie homeopatika, vobec? davala si jej kazdu hodinku jednu tabletku? alebo ani kvapky od dokiho? chudatko ☹ tak uz len vytrapit sa, kym to samo neprejde... 😒

snubenci08
3. okt 2011

@riana12 ahoj no nezaberaju ani tie homeopatika ani lieky od lekara, neviem uz asi vazne len cakat kym to prejde samo...stale ma strasne sopliky, snad 5 krat za den odsavame, no nepomaha ☹

riana12
3. okt 2011

@snubenci08 tak uz sa s tym len nejak vytrapit, ked sa inak neda 😒

lejduska
3. okt 2011

@evelyn22 no vies, ze sa bojim ale nebudem to teraz riesit a budem sa tym zaoberat az ked bude cas, samozrejma cvicenia ako ty vravis, kontakt s ostatnymi tehotnymi, poradne atd., clovek si nesmie mysliet, ze je sam. a s tym gynekologom sranda..ja som sice bola skor ale jak som si pvoedala ze zacnem poriadne tak i poriadne tebalo..sak piatok zas idem., zas ked som o babo prisla bola tam jedna zena ktora ma uz 26 abo kolko je vydata a nkdy nebola u gyn, prisla len preto, ze mala pozit. test tak pripadu su rozne 😀

snubenci08
4. okt 2011

@riana12 no ved to

riana12
4. okt 2011

@snubenci08 este stale je to so soplikmi rovnake? 😒

evelyn22
4. okt 2011

@snubenci08 tak to chce asi ozaj len ten cas, ale chapem, dieta sa ti trapi pred ocami a ty nic nemozes... samozrejme neviem presne, ake to je, ale dokazem to pochopit vdaka malej segre...

@lejduska jasne, ved my to zvladneme 🙂 ale tak vidis, u mna to bolo podobne teda, tiez som zacala chodit, ked to bolo nutne... fuu v 26 a az tehotna dosla? wow, sice poznam taku 28 rocnu, co v zivote nebola na gynde, ono ktovie, ci neni nahodou este aj panna... frajera nema uz velmi dlho a tak... ale kazdopadne skor u nej to viem pochopit kedze nezije sex. zivotom nez u vydatej 26 rocnej.. niektori ludia su zvlastni 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre