Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
30. mar 2009

Ahojte 🙂
no prvy pracovny den za nami...zajtra musim ist uz na pol osmu do prace,takze rano sa mi bude tazko vstavat, ale v stredu si to vynahradim, lebo idem az na desiatu, oslavujeme den ucitelov, takze doobeda ideme do divadla, potom na obedik a poobede pracovat 😝 😀
riana ... takze z teba taky pestovatel? ... ja nema kde sadit, lebo ani balkon nemame, ale ani ma to bohvieako nelaka, doma som vzdy neznasala zahradkarske prace...zeleninku aj ovocie si v lete kupujem na trhu 😉

riana12
30. mar 2009

Zuzi, no zeleniny bude len tak pre obcasne zachrumanie. Mame maly pozemok a aj tak velku cast z neho zabera dom. Takze trocha hrasku, trocha mrkvy prip. petrzlenu, par rajcin a paprik, ak bude zaujem, mozno troska redkovky. Ale bude co robit, vtesnat to na taky maly kus, co je pre zeleninu k dispozicii.

Zuzi, tebe bude v stredu fajneee 😉 Zuzi a napr. take cherry rajcinky do kvetinaca? Alebo male papricky a tak? Take ta nechyta? Mala by si daku zeleninu, aspon pre potesenie a nezabralo by to vela miesta 🙂

zuzanockamt
30. mar 2009

no na stredu sa celkom tesim, ale poobede uz pracujeme normalne 😉
mna nechyta pestovanie ziadnej zeleniny, jednoducho ma to nebavi, mam doma len tri kvety - jeden taky tahavy, tomu sa dari dobre, potom fikus a dva kaktusy, ale tie su dost biedne 😅

etuska
30. mar 2009

no my sme nakoniec vyrazili na biku na navstevu ku kamaratke,co ma 2 male dcerky,tak sa Miska aj vyblaznila aj si zasportovala 😀

Teraz si este objednala palacinky 😀 a vecer idem piect rybky v takej mnam omacke 😝 .Zajtra s nou idem poobede k lekarovi ohladom ockovania,aby nam lekar povedal co tu musime este absolvovat a potom ideme k dalsej malej kamoske 🙂

Musim Miske teda stale vymyslat nejaky program,aby sa necitila sama 🙂

riana12
31. mar 2009

Ahojte!

Hlasim nove prirastky medzi semenkami na sadenie. Dalsie 2 vrecka hrasku a 1 mrkvy 😀

Etuska a co to bola za omacka k tym rybkam? Ved prezrad 😀

zuzanockamt
31. mar 2009

Ahojte 🙂
dnes sme mali literarnu sutaz, tak som bola v porote ... organizovala ju specialna zakladna skola a nase CVC poskytovalo len priestory ... kedze to bolo podujatie pre deticky zo specialnych skol, tak recitovali len postihnute deticky ... boli tam autisti, deticky s mozgovou obrnou a downom a aj ine lahsie diagnozy, ale poviem vam, ze teda klobuk dole pred nimi a ich ucitelkami ... odvadzaju fakt neskutocnu pracu a ked si pomyslim, ze nejaka casnicka zarobi o dost viac ako oni 😠 🙄 ... ale nie vsetko je len o peniazoch, lebo tito ludia to urcite nerobia kvoli prachom, ale kvoli tym detom, na nich to vidno ... najviac ma dostalo, ked jedno dievcatko na vozicku s mozgovou obrnou recitovalo hevierovu basen Ked placu anjeli ... normalne som mala zimomriavky 😔 ... mala by som kazdy den dakovat Bohu, ze sme zdravi a ze nam bolo umoznene vystudovat a byt schopni postarat sa o seba bez cudzej pomoci ... a obdivujem aj vsetkych rodicov, ktori maju doma taketo dietatko, lebo musia mat velku vnutornu silu, aby dokazali zvladnut tuto situaciu ... ja si neviem predstavit, ako by som to dokazala ... aj ked tie deti su fakt uzasne, lebo vedia dat tie emocie uplne inak najavo ako zdrave deticky

riana12
1. apr 2009

Ahojky 🙂

Zuzi, musel to byt urcite silny zazitok.

My ideme teraz v robotke na obedik. Aj ked som sa prave doladovala susenymi bananmi a papayou. Asi tomu obedu velmi nedam 😒

etuska
1. apr 2009

ahojte zienky,

Zuzi-fakt silny zazitok,tu sa snazia postihnutych ludi dost integrovat -aj v skole mame nedoslychave deti a aj s miernym ment. postihnutim-ale je pravda,ze takmer v kazdej triede je okrem ucitela aj "classroom assistant".

No moje chudatko Misku vcera ockovali-hned 2 injekcie dostala-proti pneumokokom a druha MMR/to je tusim mumps, osypky,rubeola/.Este ju boli jedna ruka,ale hadam bude OK.Vraj do tyzdna by sa jej mali vyhodit vyrazky.Ja som stale jej ockovania brala v pohode,no vcera mijej bolo luto-hned 2 a tak potichucky vzlykala,brala to statocne 😔

Idem jej pripravit nejaky olovrantik a trochu upratat.Dnes budeme pre istotu doma.
Pekny den vsetkym

riana12
1. apr 2009

A mne o chviiilu padla 😀 😀 Aj krasne teplo a slniecko je vonku 😵

Vas to, babulky, dneska neuspava? Bo mna strasne ☹ 🙄

kanabis
1. apr 2009

ahojte kocky, dala som do albumu daco z mojej tvorby..
ako sa mate?

riana12
1. apr 2009

Tak uz doma, navecerana. Mala by som sa ucit a taaak sa mi nechce 😝

Kanabis, si sikulka 😉. To prve vajko je husie? Vyzera byt vacsie nez slepacie.

etuska
1. apr 2009

Kanabis-super inspiracie 😉 Ja uz budem musiet tiez nieco zacat tvorit,dnes som akurat stihla umyt 4 okna-aj to len zvnutra.Zvonku umyje hadam drahy 😀

Idem okupat Misku.Uz je jej dnes lepsie,hoci ju este boli ruka.
Pekny vecer.

kanabis
1. apr 2009

ria dik. ano si profik, husie je.. a bol to dvojzltok, cize bolo este vacsie nez obvykle.
trvalo mi hodinu kym som ho oblepila tymi malymi skrupinkami. ale som spokojnaaaa.
aj ja by som sa mala ucit.. na aku skolu chodis?
ja na socialnu pracu. druhy rok. teraz som dostala naposledy E, tak som napalena, jeden bod mi chybal do D. ale aj tak, som rada, ze som spravila, chudaci ti co to musia opakovat. sak by ma rachlo. 😠

kanabis
1. apr 2009

co sa stalo malej? miska to je pekne menoooo. ale my mame nachystane do buducna ine.

zuzanockamt
1. apr 2009

Ahojte
🙂 kanabis ... pekne vytvory
inak baby obdivujem vas, ze sa vam chce este aj po praci ucit ... ale ja som sa tiez rozhodla, ze si spravim este ako treti predmet anglictinu 😉
erika ... okna cakaju aj mna, ale ak nestihnem,tak umyjem az po Velkej noci

kanabis
1. apr 2009

aha uz vidim. chudatenko male. ale zabudne za chvilu, ani si nespomenie..

kanabis
1. apr 2009

etuska aj ty si erika?? aj ja.. 😅

zuzanockamt
1. apr 2009

kanabis a ake mena chystate? ... my chceme tamaru ninu alebo maroska 🙂 😵

zuzanockamt
1. apr 2009

teda skor ja chcem ... manzelovi sa nepacia, ale som mu povedala, ze on uz ma dost velke privilegium, ked rozhodne o pohlavi, tak meno bude moja parketa 😀

etuska
1. apr 2009

Kanabis-ano-Erika 😀
No o mesiac ideme na dalsie ockovanie 😠 -cert nam to bol dlzny 😒 -na SVK by isla az v auguste a tu jej davaju aj dalsie vakciny co na SVK povinne nie su.No co uz..

Mne sa straaaasne paci meno Šimon a Miška mala byt Kubko,alebo Ella,prip. Ema-ale drahemu sa tie mena nepacili.Tak nakoniec ma dve krstne mena:Michaela Katarína-to druhe chcel manzel 😀

Drahemu sa paci Martin,mne teda uz davno ten Šimon-no uvidime-paci sa mi viac mien ako planujem deti 😀 😀 😀

etuska
1. apr 2009

idem okupat Misku a este klasika uspavaci ritual-precitat 3 knizocky +aspon 1 flasa mliecka.Som sa az blbo dnes v obchode citila ked sme kupovali pre takmer 5 rocne dieta flasu na mlieko 😀
Neskor prikvitnem,ale len nakratko,lebo idem varit obed na zajtra-hmmm,nemate nejaky tip?

riana12
1. apr 2009

Kanabis, vdaka 😀
Aj ja chodim druhy rok, na dopravnu do ZA. Do konca tohto letneho mi chybaju este 4 skusky a potom "huraaa" do tretieho rocnika 😀 😝.

Tento rok si mozno urobime velkonocnu dekoraciu mozno az na na velkonocnu nedelu 😀/😖. Nejak nestihame. Ale rozmyslam, ze tento vikend dakoho vytiahnem von a sli by sme narezat par peknych konarikov smutnej vrby. Doma potom osupeme koru, zapichli by sme do velkeho kvetinaca so zeminou, nahodili by sa vajka a hotovo 🙂. Prip. na konceky davame este umele kvietky - naj je zlaty dazd 🙂

kanabis
1. apr 2009

Nellu, len neviem ci Nela, alebo Nelly.. a Simon sa nam paci. citajte sajmon. alebo tiez sa drahemu pacia dve mena.. Sajmon Robert po otcovi.
no mne sa tiez viac mien paci ako by som mala v plane deti.
etus kde v zahranici ste?

kanabis
1. apr 2009

mne este teda chyba 6 skusok, z toho prax, a dve seminarky. cize da sa.. najblizsie mam 16.4. takze sa do toho ucenia nehrniem, bo aj tak zabudnem a neviem sa teraz ani donutit.
ja to studujem v Blave.

etus nejaky tip na varenie? hmm zapekane cestoviny s brokolicou, dnes som mala na obed karfiol.
granadir. neviem.

riana12
1. apr 2009

Etus, ved aj ja este pijem kazdy den mlieko z flase (i ked nie z tej detskej), kazde rano v robote pollitra vycucam. Fajne cokoladove. A to mam 21 😀. Ked na mna spociatku kolegovci riadne zazerali, ze co to je 😀
Mliecko je zdrave a naviac, co sa maju co ludia starat, ze je to pre 5-rocne? Hoc aj 10 r. by mala Miska. Alebo hocake dalsie dievca alebo chlapec 😉

kanabis
1. apr 2009

inak este som supla foto kvetinaca co sme stvorili..

etus mala je nadherne dievcatko. az teraz som si pozrela album, nepredas ju? ma krasne ocka modre..

zuzanockamt
1. apr 2009

erika ja som teraz dovarila polievku z fazulkovych struko na kyslo ... MM ju ma velmi rad 😵
mne sa pacia take beznejsie mena, ziadne extremne zahranicne varianty 😝

riana12
1. apr 2009

Ked ja hladam insiraciu, tak fajne recepty su napr. na mimibazari.
Etus, skusala si uz rezne, ktore sa namiesto namocenia do vajicka, namocili do kyslej smotany alebo do tatarskej a potom uz klasicky obalili v struhanke? So smotanou mame dost casto, je to menej pracne, masko je stavnatejsie, nez pri klasickom trojobale. A v nedelu sme vyskusali aj v tatarskej. Mnamka 🙂 K tomu priloha podla chuti a hotovo 🙂
Alebo nejaky spiz - masko, klobaska, zemiak,... 🙂

riana12
1. apr 2009

A k tym menam, pridam aj svoje (momentalne) vysnivane, ale len pre dievcatko - Ema, Paula/Paulina. K Paule by som si vedela predstavit aj druhe krstne - Viktoria.

zuzanockamt
1. apr 2009

ja sa uz tesim na sobotu, lebo idem k nasim a zase ma tak nabalia, ze nebudem musiet varit aspon 3-4 dni 😉 ... ja som na to varenie strasne leniva ... uz nech si moj manzel konecne najde pracu, aby mohol chodievat na obedy a ja nebudem mat vycitky, ze sa o chlapa nestaram 😀 ... ale tak na druhej strane ani on sa nestara o to, ci ja mam co jest 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre